„Znova tu sedím, znova rozprávam – a znova som stratil Kelly. Moju Kelly. Som smutný, ale som jej vďačný, že tam vtedy na tom ostrove so mnou bola. Je preč, ale ja som tu. A musím dýchať ďalej. Veď ktovie, čo mi priplaví zajtrajšok.“ STROSKOTANEC nie je film, akým sa zdá byť. K (desivému) stroskotaniu dôjde až po zdĺhavej polhodine, z ostrova sa do civilizácie dostaneme prekvapivo už polhodinu pred titulkami, Silvestriho hudbu takmer nepočujeme, očakávaná čarokrásna výprava á la Modrá lagúna a Príbehy z Južných morí je nahradená pochmúrnou oblohou, ľudoprázdnymi plážami a smutným šumom mora a usmievavého Piatka nahradila lopta, pomaľovaná krvou (ľudskou). Dôkazom toho, že sa bavíme s inteligentnými filmármi, nie sú len fascinujúce scény (zub, veľryba, obesenie), ale napríklad aj to, že sa nikdy nedozvieme, čo bolo v mcguffinskej krabici. Film mal v čase premiéry problém s tým, že ho každý porovnával s predchádzajúcou spoluprácou Zemeckis/Hanks, FORRESTOM GUMPOM, ale to už máme za sebou. Zostal kus podmanivo strhujúceho filmu s krutým (ale i nádej vyvolávajúcim) koncom na križovatke, čo je prekvapivo dobrá a pritom megajednoduchá metafora. Kino Považan NMnV 2001(17.10.2004)

(Komentář obsahuje spoilery!) Beru jako osobní křivdu, že Tom Hanks nedostal za tuto roli Oscara, ale odnesl si ji Russel Vrána za prvoplánovou postavu gladiátora, kterou mohl odehrát třeba i troglodyt typu Dwayne "The Rock" Johnson nebo libovolný orangutan a film by byl stejně úspěšný! Protože "Trosečník" stojí a padá s postavou hlavního hrdiny - bez skvělého hereckého výkonu by to prostě byl těžký propadák. S Chuckem Nolandem jsem prožívala každou nesnáz, frustraci, každé jeho zranění mě přimělo syčet bolestí a na brusle se dodnes dívám s velice rozporuplnými pocity. A jak často vás rozpláče, že někomu uplaval míč? Mně teda v kině padaly po ksichtu slzy jak skleněnky - dlužno dodat při verzi v původním znění. Nic proti dabingu Vladimíra Dlouhého, ale "Trosečníka" neprocítil dostatečně. Za zmínku stojí i samotný pád letadla, který na mě zapůsobil jen o trochu slaběji než kultovní Hanksovo vylodění v Normandii. Zapomenout nesmím ani na fyzický výkon tohoto Pana Herce, ten váhový nepoměr předtím/potom je úžasný a přidává příběhu na přesvědčivosti. Ať jenom nechválím - "Trosečník" má jednu obří slabinu: je dlouhý, zbytečně dlouhý, příšerně dlouhý, giganticky dlouhý a pokud to sledujete v TV, kde Vám do toho jebnou ještě tři prdele reklam a upoutávek, pak je přímo k posrání DLOUHÝ. Zemeckisovi asi nikdo neřekl, že se film dá sestříhat:-/. 73%(11.4.2011)

Super film, ztroskotání na ostrově je sice klišé téma ale není zpracováno špatně. Režisér si dokonce odpustil takové to zrychlené vyborcování hlvní postavy - úplně jsem čekal že uvidím Hankse jak si tam staví nějakou super chatrč a jak se zlepšuje v lovu bůhvíčeho... To že to bylo přeskočeno počítám k dobru. Po návratu ale filmu jaksi dochází dech, už nemá co nabídnout...(30.1.2005)

Jeden z filmov ku ktorému sa rád vraciam.Ďalšia výborná spolupráca Hanksa a Zemeckisa.Rýchly a ukecaný úvod pôsobí v silnom kontraste s tým, čo bude nasledovať po efektne natočenej havárii lietadla. Samota, ticho, krásna príroda a uprostred toho prekvapený Hanks, ktorý sa zrazu nemá kam ponáhľať. Ostal sám ,iba so svojim divným kamarátom Wilsonom, s ktorým sem tam prehodí pár slov. Vždy pri stretnutí s loptou Wilsom sa už nepozerá na loptu, ale na kamaráta a rovnako pri návšteve zubnej ambulancie sa pýtam, či na trhanie zubov používajú korčule. (Môj zubár nepochopil, ale jeho sestrička ano a dobre sa pobavila). Film, ktorý možno docieli to, že sa na veci okolo seba budete pozerať aspoň trochu inak. Film 100%.(11.6.2009)

Velmi dobré zpracování příběhu o novodobém Robinsonovi. Takovýhle film samozřejmě stojí a padá s výkonem herce v hlavní roli a s tím si Tom Hanks poradil na sto procent. Nejzajímavější je první část filmu, kdy se Chuck musí naučit přežít a překonat sám sebe, závěr už je trochu slabší, ale celkový dojem vynikající. Jediné, co mi nesedlo, byl ten poněkud násilný a rychlý skok o deset let dál.(13.1.2006)

Dobrodružná pecka s Tomem Hanksem v hlavní roli. "Ztracen na pustém ostrově" nikdy diváka neomrzí, když se potom připojí některé nezapomenutelné scény, z filmu se stane jeden z těch nejoblíbenějších daného žánru. 80%(28.12.2007)

Kdo přežil, já a "Winston". :-)(4.7.2009)

Wilsone!! Novodobý Robinson? Proč ne? Trosečník je film s dobře vystavěným příběhem a perfektním Hanksem v hlavní roli. Můžeme sledovat úsměvné, dechberoucí, dramatické a dojemné scény. Nejvíce jsem si oblíbil "postavu" Wilsona. :) Drobný nedostatek: Když se Noland vrací domů, tak si můžeme všimnout, že zmizí jeho opálení, které měl při odplouvání z ostrova. Jak je možné, že vybledl? :)(23.1.2011)

Vynikajúca a smutná dráma, ale predovšetkým aj veľmi zaujímavá. Alan Silvestri tradične dobre podporil svojou hudbou emócie a Tom Hanks podáva jeden zo svojich najlepších výkov! Jeden s najlepších filmov od Zemeckisa! Obľúbený soundtrack: What The Tide Could Bring. 85% - 4*(5.2.2017)

Robert Zemeckis a Tom Hanks je dvojice, která když se sešla prvně, dala světu nejlepší film všech dob. Takže jak jsem četl, že spolu natáčí film o trosečníkovi, který sám uvízl na opuštěném ostrově (Robinsonády jsem vždycky miloval), začal jsem slintat tak, že by se to nelíbilo ani Pavlovovi. Nakonec, ačkoli se jedná o skvělý film, žádný extra boom se nekonal. Hanks opět podává nadoskarový výkon a všechno je to nádherně natočené, přesto tomu chybí ty pravé emoce, především v „civilních“ scénách..(5.2.2006)

Ještě to na čtyři hvězdy dalo. Přeci jen i takto dlouhý film docela příjemně utíká, i když počáteční scény i ty po návratu jsou poněkud zbytečné. Chuck měl docela štěstí, že mu moře vyplavilo zrovna takové balíčky, ve kterých byly jen potřebné věci k přežití, tím myslím i Wilsona. :D(17.12.2017)

Trosečník jak má být. Btw. Na konci filmu mi bylo Wilsona fakt líto(14.1.2009)

Osamelá romantika Hanks a lopta Wilson alebo originálne spracovanie klasického motívu stroskotanca. Záverečný návrat do reality je tak trpký ako realita samotná.(24.6.2012)

Celovečerní reklama na FedEx. Product placement v praxi....a ten konec, no to snad ne!(26.5.2006)

Robinson, ale o poznání hlubší a tím lepší. Také díky genialitě Toma Hankse.(3.5.2014)

Skvělý snímek s ještě lepším Hanksem. Trochu překvapivě není nejlepší částí filmu skoro dvě hodiny na pustém ostrově (i když jsou skvělé, bylo to podle očekávání), ale až ten dojemný konec. Celý film je tak zabalený do moderní doby a je vidět, že to snímku jen prospělo.(28.5.2006)

Mít "ostrovní" linka větší prostor, bude i hodnocení větší...Děj odehrávající se v civilizaci je tuctový, obyčejný, nudný.(6.6.2008)

Trpký návrat domov vo mne zanechal skutočné pocity smútku. A i keď Zemeckis pri stretnutí Chucka a Kelly vôbec netlačil na pílu emócií, s obomi postavami a ich zložitou situáciou som úprimne súcitil. Dávam síce 4 hviezdy, ale už už sa to tiahlo na 5.(10.9.2018)

Ja by som teda neprežila ani deň. To nebolo naozaj?! Nevadí aj tak.(14.1.2013)

Nemusím se nijak rozepisovat o tom, jak je Tom Hanks úžasný herec, protože to už všichni dávno dobře víme. Co bych ale měl v komentáři zmínit, je to, že právě Hanksův výkon dělá z Trosečníka tak působivé, dojemné a myšlenkově obsáhlé dobrodružství, které si na každé další zhlédnutí užívám stejně intenzivně, jako napoprvé...(12.10.2012)

Film připomínající Robinsona. Film má skvělý příběh - hlavní hrdina Tom Hanks havaruje letadlem na neznámý ostrov, kde bude muset aby přežil začít žít. Všechno tohle co se ve filmu děje, jak hlavní hrdina stárne, žije na tomto ostrově je skvělé, s tím problém nemám. Nápadů je zde dost. Hudba je celkem slušná. Co mi vadilo, bylo to, když už se film chýlil ke konci. V jedné scéně to bylo dost useklé. Ale nevadí. Nostalgie ve filmu funguje dobře. Celkově se mi film líbí na 82% = ****(19.11.2012)

1 2 3 4 5 6 7 12 23 34 45