Série(3) / Epizody(18)

Billy.3

Tenhle seriál stojí a padá s postavou Bernarda Blacka. Nebýt jej, tak se o tomhle seriálu vůbec nebavíme. Naopak s ním je to neskutečně zábavné a dá se na to dívat pořád. ()

d1x

Koukám, že jsem tu jeden z mála, co hodnotí BB takhle nízko. Holt to ale tak cítím. Tenhle seriál mě ničím zvláštním nenadchnul. Asi to není můj styl humoru a oproti ostatním seriálům mi tohle přijde jako nepovedený kousek. Některé dobré scénky se najdou. Je jich ale pomálu. Přestože je to komedie, u některých dílů jsem se ani pořádně nenasmál. Dám 2/5 a to ještě přivírám obě oči. ()

oasismanik

Bernard je spolu s Ericom Cartmanom zo South Parku, Barney-m Stinsonom z How i met your mother a s Moss-om z IT Crowd najlepšia sitcomová postava. Nezaostáva ani Manny, Fran a rôzne jednorázové postavičky /väčšinou zákazníci, ktorí si chcú len proste kúpiť knihu, ale odídu s džemom na ksichte/ dokonale opisujúce britský humor, ktorý je tak neskutočne debilný, trápny, bizardný, že je až vtipný. Žiadne moralizovanie, žiadna pointa, žiadne hlbšie charaktery postáv, žiadna výrazná myšlienka, iba čisto humor a totálne absurdné situácie, ako trebárs, keď vám nájomník posúva steny na byte, aby medzi dvoma bytmi spravil tretí :D Proste šialenosť, ktorú treba vidieť viac krát, pretože vám môžu uniknúť niektoré veci. S IT Crowd vrchol britského humoru, ktorý u mňa prekonáva aj posvätného trpaslíka, alebo Monthy Pythonov. ()

Hrabovo

Trojka hlavních hrdinů, to jsou dárečky. Bernard, Manny, Fran a prostředí antikvariátu s kuchyňkou vzadu, to je protředí, kde se odehrávají jejich absurdní příběhy. "Najdi si vlastní lidskou hračku..." ()

Soubi

Úžasný humor z krásného prostředí londýnského knihkupectví :) Vše stojí na třech hlavních postavách. Pokud si je zamilujete, nedáte na ně dopustit. Já si je zamiloval :) 5* ()

JohnnyBoy

V trojici s Otcem Tedem a IT-Crowd rozhodně nejslabší Linehanův počin, ale pořád je to sitkomová špička. Dylan Moran je naprosto neuvěřitelný. ()

petite fille

jeden z mála komediálnych seriálov, ktoré ma skutočne rozosmiali. a tým skutočne myslím, že mi tiekli slzy. páči sa mi tiež, že to nie je žiadny predvídateľný vyumelkovaný seriálik, ktorý sa podlizuje publiku. myslím, že tento typ humoru človeku buď sedí alebo nesedí, ale nebudeme sa sporiť o jeho kvalite. som rada, že takéto niečo ešte nevymrelo. a nesmiem zabudnúť dodať, že dylan moran ako bernard black nemá obdoby. ten chlap je rodený komik! ()

yaqwsx

Příbeh o totálním looserovi a magorovi. Zní to tragicky, ale zdání klame. Je neuvěřitelné kolik humoru se dá do 20 minut nacpat. "Je ten Dickens v pravé kůži?" "Je to pravý Disckens" "Potřebuji to vědět. Chci aby se mi tato kniha hodila ke kožené pohovce. Dám vám 200 liber" "Jsou ty libry kožené?" "Ne" "Tak si je nechte, nehodí se k mé peněžence!" ()

Metalicum

Další z řady skvělých britských sitcomů utahujících si z poměrů anglické společnosti. Humor vycházející z klasiky Monthy Python si drží maximální úroveň snad všechny sezóny. kvalita na všech frontách (scénář, herci, režie i milá hudba) 90% ()

vitac.

Tak tenhle sitcom mě zasáhl jako blesk z čistého nebe a perfektně mi sedl. Přesně tento typ humoru miluju, a když k tomu připočítám geniální (a zároveň velmi sypmatické herce), originální a praštěné scénáře, je pro mě v každém díle o zábavu postaráno. Já bych se asi celou stopáž chechtal i kdyby se tam Manny s Bernardem jen tak producírovali a nic neříkali, takoví jsou to řízci:) Nemůžu jinak než pět hvězdiček! ()

KateW

Sranda, švanda, cigára a dostatek vína. Co víc si může majitel knihkupectví přát? Britsko-irský humor na nejvyšší možné úrovni a nikdy se neokouká ani neoposlouchá. ()

Utrinos

Tenhle seriál je pro mě velmi nevyvážený a kolísá někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Na jednu stranu naprosto dokonalý Dylan Moran, který by si sám o sobě zasloužil hvězd aspoň deset. Na druhou stranu už se mi dlouho nestalo, abych se v seriálu setkala s tak nesympatickou postavou jako je tady Fran. Postupem času jsem si na ni zvykla, ale rozhodně se nestala zrovna mou oblíbenkyní. Spíš jsem se s ní tak nějak smířila. Kromě toho se mi zdají velmi nevyvážené i jednotlivé epizody, některé jsem dokoukala s menším sebezapřením a pocitem, že jsem svůj čas mohla věnovat i něčemu lepšímu, jenže hned další díl mi přišel tak geniální, že mi bylo líto, že už skončil. V průměru by to bylo asi spíš na tři hvězdy, ale z průměru tenhle seriál vyzdvihuje úžasný Dylan Moran. ()

mišulka66

Naprosto skvělý seriál. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na černý humor tvůrců seriálu, na který jsem před tímto seriálem nebyla moc zvyklá. Naprosto nezapomenutelné hlášky hlavního hrdiny. zákazník: Kolik dáte za tyhle knihy? Bernard: 40 liber. zákazník: Mají větší cenu. Všechno pevná vazba. Tolstoj, Turgeněv, Flaubert. Bernard: Ale já je nechci! Musel bych je ocenit, dát do regálů, lidi by se ptali, kupovali je, a tenhle příšernej koloběh pořád dokola... Prosím vás, odneste si je! Vlastně víte co, tady je 40 liber a jděte s nimi pryč, prosím. ()

arbeit

Príliš veľa hluchých miest a epizód vyložene oničom. Ono potenciál by to aj malo ale je zúfale nevyužitý. Jediná vtipná časť čo som videl bola tá o víne pre pápeža, tak na 4*. NIektoré časti je však škoda vôbec aj preklikať. ()

Týnidlo

Britský humor je bomba! Přímo neřízená střela, ale já tu neřízenou střelu žeru, no vlastně přímo vyhledávám, a proto mám život tak zábavný:). Black Books se prostě nedá přirovnat k ničemu jinému. TO prostě nejde. Je to totiž rarita, ojedinělost, nový druh... Prostě sranda od začátku až do konce. Šílená skupinka lidí - líný majitel knihkupectví, který nenávidí knihy a miluje chlast, cigarety a vyhánění zákazníků. - kamarádka "majitele knihkupectví", která je trochu divná:) a nemá chlapa. - vlasaté individuum, které dělá "majiteli knihkupectví" služku:)) ()