Série(3) / Epizody(18)

elishia

There's the elephant, he's happy with his balloon.// Oh, no! It's gone!// Where is it?// It's not behind the rhino.// Look in the alligator's mouth.// It's not there either.// Ohh... the monkey's got it in the tree!// He brings it back...// They all drink lemonade.// The end!...proste pecka. uzasny anglicky humor v tom nejlepsim podani. tenhle serial muzu videt treba po tisici a porad se budu smat az se budu za bricho popadat... ()

Sylvin

Velice mě zarmoutil fakt, že se v žebříčku oblíbenosti seriálu před tuhle dokonalost dostal Červený trpaslík, jehož humoru jsem skutečně zas tak nepropadla... Pro mě je tohle můj ABSOLUTNĚ nejoblíbenější seriál, vrchol humoru. Dylan Moran je skutečně mistr, jak v provedení Bernarda, tak v jeho vlastních "one man shows". Bill Bailey se k němu jako herecký kolega skvěle hodí a Tamsin Greig je skutečně nebývale vtipná ženská (protože se tam výkonem oběma pánům směle vyrovná a to zasluhuje obdiv... není obvyklé, že by byla ženská stejně vtipná, jako chlap, takže si toho cením) Pět *, kdyby šlo deset, tak bych dala.... ()

kubas369

Co k tomuhle může člověk napsat tohle se musí vidět. Nemůžu si pomoci ale tady se zkřížily dvě věci které bezmezně miluju a to knížky a červenej trpaslík ( takže suše absurdní, čerňoučký hůmor britského konverzačního kalibru). ()

GordonCZ

Miluji britský sitcom a britský styl humoru obecně díky jeho důrazu na sarkasmus, ironii, černý humor a hlavně na dialogy mezi malým počtem jasně definovaných postav. Black Books na tomto schématu přesně staví a nutno říct, že se jim to daří opravdu dobře. I když oficiálně by měl být hlavní postavou Bernard, mně osobně se zdál Manny svou rolí mnohem lepší a taky díky jemu a tomu perfektnímu konci dávám 4*. ()

konysua

Dylan Moran je parádní komik. Viděl jsem jeho vystoupení a moc se nelišilo od celkového chování v seriálu. S Billem Baileyem se střídá kdo bude v daném dílu hlavní postavou a nebo to jsou taky oba. Tamsin Greig není možná ta nejpohlednější, ale to taky po ní nikdo nechce. Tahle trojka si střihne těch svých 18 dílů, které jsou nejspíš tak akorát, aby to už neomrzelo. Občas si zahraje i nějaký známý host, což jde jedině pochválit. Vystřižené scény taky stojí za to. 8/10 ()

RigorMortis

Srdcovka. Keď to ešte vysielali v TV, na každý diel som sa tešil ako decko na Vianoce. Skvelý humor, Dylan Moran a atmosféra malého britského kníhkupectva sa dokázali postarať o poriadnu dávku zábavy. K tomu hlášky, ktoré naozaj nemajú chybu a pár bonusov na DVD. Videl som aj pár ďalších vecí z Linehanovej tvorby, no BB u mňa majú špeciálne miesto. ()

Vykuk

Když jsem si pustil první díl na ubytovně, kde jsem se fakt nudil, nechápal jsem, co se na tom komu může líbit. Noo nuda byla veliká, tak jsem se dodíval a pustil další díl, teprve pak jsem si uvědomil jaká je to sranda:) Prostě britský humor se vším všudy, určitě stojí za podívání, nejlépe se sklenkou dobrého vína, podobně jako Bernard:) ()

voldemorf

Bernard a jeho roztomilé výrazy, pocuchaný zevnějšek, cynické poznámky a nesnesitelná povaha; půvabná Fran a její ženské triky a ne tak docela dámské chování; Manny, to jsem celá já - nadšený, (ne)šikovný, věrný a poslušný jako pejsek. Asi jsem se zamilovala, do všech tří najednou. A dala bych si víno, cigaretu a k tomu dobrou knihu. ()

zrx

Pro mě bohužel hrozně nevyvážený seriál. Dokonalé scény se mísí s těmi spíš trapnými. Po pravdě jsme čekal mnohem víc. Ale koukat se na to většinou dá :-) ()

anyonecek

Když jsem vyděl i nevydařené scény z natáčení jednotlivých dílu pobavil jsem se ještě více než u samotného seriálu. Každopádně opět skvěle zrežírovaný seriál od Grahama Linehana. V hlavní roli s Dylanem Moranem, který prostě umí zahrát. Všechny díly se vydařily na 5 hvězdiček. Škoda, že je tak málo dílů, ale pořád lepší 18 super dílů než 50 průměrnejch. ()

Ances

Jediná komedie, u které se dokážu smát pořád. Tolik humoru mě vlastního jsem jinde neviděla, a právě to mě na Black Books náramně baví. Co díl, to perla – snad ne jen pro mě. Lidi podobné Bernardovi, Mannymu i Fran už znám, chybí jen takové knihkupectví za rohem a byla bych v sedmém nebi. ()

Idris

Seriál s klasickým anglickým humorem. Když se dobře podá, vznikne úžasné dílo. Viděno v originále s titulky, takže nemůžu posoudit dabing. Já jsem byl, ale spokojen i bez něj. ()

bodula

Mé IQ asi na toto nestačí. Nevtipný, trapný, přiblblý. První série a dost., více toho nejsem schopná dát. ()

radys.v

Pro milovníky typického britského humoru jsou Black Books ideálním seriálem a hned si ho zamiluje :). Po Červeném trpaslíkovi, IT Crowd nebo Jak nežít svůj život jsem opět narazil na seriál, jehož druh humoru tak miluju. ()

Wooke

Predstava, žeby som v reále stretol takého predavača by ma desila, no v tomto seriály ho obdivujem. Dylan Moran je skvelý, neopísateľné úžasný. Tie jeho tváre, úškrny, mimiky a neviem čo všetko sú nenahraditeľné. Britský humor je špecifický aj tým, že si robí srandu z bežných vecí a dokáže sa smiať sám na sebe. A v tomto seriály si veru robia srandu zo všetkého, a naozaj kvalitne. ()

eileen9

"Selling books is like a game; it has rules, and you have to learn them and get serious about them because it's not a game!" :D ()

nikidummie

Ten seriál je opravdu skvělý a velmi kvalitní a dala bych mu i pět hvězdiček, ale to by si musel udržet stejnou kvalitu, jakou disponovala první série. Ale jinak tento seriál rozhodně doporučuju lidem, co mají stejně jako já rádi IT CROWD nebo Červeného trpaslíka. ()

Mr.nachos

Viděno znovu po x-letech a v příšerném rozlišení, ale pořád je to jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec. Miluju britský humor a tady je ho tolik, že moje srdíčko plesá nadšením. ()