Série(3) / Epizody(18)

Uesbe

hm, dobrý, suchý humor, miestami to však drhne......preferujem dynamickejšie kusy, ale Black books je kvalitný seriál, lebo je triviálny s triviálnymi postavami ktoré riešia triviálne problémy končiace katastrofou...čože to len pripomína......mám za sebou 1. sériu, uvidím, čo spravia so mnou ďalšie.....po Blood a Hello Sun musím dvihnúť, bola to neskutočná britská prča ()

Kukolar

Po celú dobu čo chodím po tomto svete som nenašiel a nevidel lepší seriál ako tento. Tento humor sa nemusí každému zdať "vtipný", no práve preto je seriál určený ľuďom vyznávajúcim absurdný, inteligentný a suchý anglický humor. Všetky 3 série som pozrel za necelé dva dni a dokážem ho pozerať znova, znova a znova. TOP! ()

BruceW

V záplavě britských sitcomů, z nichž je skutečně jeden lepší než-li druhý, je Black Books pro mě osobně bezpochyby tím nejlepším. Malému knihkupectví nechybí vůbec nic, humorné situace, hra se slovy i skvělé herecké výkony. Cenný je především scénáristický vklad Dylana Morana, díky čemuž není jediný díl výrazně slabým, naopak si celý seriál udržuje spád a přitažlivost až do konce. Přesto jsou nejlepší právě první dvě série, třetí již malinko zaostává. Na Black Books se lze dívat stále a stále dokola a pokaždé se přitom zasmát Mannyho vlasům a Bernardově vaření. Osobně mě mrzí pouze jediná věc, a sice že když jsem byl v létě roku 2014 v Londýně, knihkupectví jsem poznal jen stěží - nejmenovalo se Black Books a knihy tam byly úhledně vyskládané do polic. No skandální. ()

Petike

Jeden z najlepších britských sitcomov. Absolútna haluz, humor bizarný, cynický, roztomilý, a k tomu trojica stratených existencií, ktorí sú napriek všetkým prekáračkám podarená partia kamarátov. Na škodu asi nie je ani fakt, že mi Bernard náramne pripomína mňa samého (až na to víno a fajčenie). Niekedy sa bojím pozerať jednotlivé diely, lebo je to ako sledovať svojho dvojníka, vzhľadového aj naturelového. :-)) //// Najobľúbenejší diel: The Big Lockout ()

departed

Moran je skvělej a nejednou jsem se od srdce zasmál, ale čím víc dílů přibývalo, tím méně se moje koutky chtěly natahovat či bránice dráždit. A to je to malý seriál o třech sériích po šesti dílech, ale chápu, že kvalitní fóry se nedají psát donekonečna. Nicméně ústřední trio bylo sympatické, humor čistě britského suchého rázu a interiéry jednoduché. Komorní low-budget, který ale na pár večerů či cest do práce dokázal adekvátně zabavit. Hodnoceno: 3 série. ()

strixa

Asi neexistuje lepší džob než celej den si číst ve vlastním knihkupectví, pít k tomu litry vína a kouřit, kdy se komu zachce. A teda sem tam prodat nějakou knihu. Pokud se s tímto předpokladem člověk ztotožní, nebude mu zatěžko zhltat tenhle neskutečně vtipnej seriál, ve kterým Dylan Moran rozvíjí svůj komediální talent a nutí diváka přemýšlet, do jaké míry hraje a do jaké míry je prostě sebou samým. Kolísající kvalitu jednotlivých dílů jednoznačně vyrovnává pár nezapomenutelnejch hlášek a hlavnímu "hrdnovi" zdatně sekundujou Manny, připomínající většinu času někoho mezi Ježíšem a Woody Allenem, a Fran, která neustále něco hledá (partnera, vzdálenou rodinu, jiný životní styl...), ale nakonec vždycky skončí tam, kde pro ni dává život největší smysl, a to je kupodivu právě ve stabilním vesmíru knihkupectví Bernarda Blacka. ()

Ethano

Tak tohle fakt žeru. Na druhou stranu ale nevím, jestli bych to doporučil sledovat všem, protože některý ftípky jsou opravdu debilní - i když zase tak mile debilní... Každopádně: Bernard Black, můj věčný vzor :D ()

wraith

Black Books je mírně řečeno velice netradiční knihkupectví, kam by podruhé vkročil asi jen naprostý blázen či masochista. Vlastní ho totiž svérázný, tak trochu sebedestruktivní Ir Bernard Black - jeden velmi notorický misantrop - anebo spíš misantropický notorik? ()

hynn3k

Kvalita dílů je kolísavá, ale ty dobré díly převažují a zvedají celkové hodnocení na 5. Bezkonkurenčně. A navíc Manny a Bernard jsou skvělé postavy. ()

butterman

Nejlepší britcom všech dob! Britské seriály mám čím dál tím víc v oblibě a z těch co jsem viděl je na absolutním vrcholu právě tohle knihkupectví. ()

UM3L3C

Jeden z nejlepších tzv. britcomů, kterej jsem měl tu čest vidět. Dylan Moran je tu dokonalej a Bill Bailey stejně tak. Rozhodně doporučuju všem fanouškům tohodle žánru! ()

čolek

Tak jaké to je? Jen samé cigára a pití? - Upřímně, po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš a řekneš si... - Jo,jo - někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou, když močíš na rohu ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si... - Jo.jo - Tohle je úžasné. Tohle je ráj. ()

dawydx

Osobně tento seriál stavím nad IT CROWD, i když hustota vtipů není tak vysoká jako u následujícího díla Graham Linehana. Na BLACK BOOKS mě fascinují zejména postavy. Navzdory tomu, že je Bernard Black mrzutý, věčně opilý flákač, nejde si ho nezamilovat, respektive nezávidět mu jeho klid v malém, špinavém knihkupectví kdesi v Londýně. Ještěže stále existují tvůrci typu Grahama Linehana. ()

RobbieM@N

Mnoho hvězdiček pro nic? Za celý díl jsem se ani nezasmál, i když nejsem milovník britského humoru tak "IT Crowd" byl nadmíru zábavný, ale tohle bylo hodně nuzné. ()

monikka87

Humor Dylana Morana mi jednoducho sedí. Bernard, Manny a Fran - trojica hlavných postáv je veľmi vyrovnaná, jeden lepší ako druhý (: ()

Lennie

Původně jsem dávala tři *, ale po první řadě, která byla vesměs vtipná (čeho je moc, toho je příliš) a koukatelná zvyšuji o jednu...mám takový pocit, že se tento seriál umístil mezi nejlepšími jen proto, že je to britský sitcom... ()

Cortesz

Nedivím se, že tyto britcomy se ihned stávájí kultovními. V tomto případě to musí platit dvojnásob, protože dle mého je to to nejlepší, co lze z Velké Británie vidět. Postavy skvěle napsané a ještě lépe zahrané- Bernarda si musí naprosto každej oblíbit, tedy mě byl rozhodně nejbližší, ne, že bych byl takové individium, ale je zkrátka skvělej. Humor klasickej anglickej, scénáře vypiplané do písmenka, občas sice některé dějové linky extrémní až absurdní, ale tak vtipně podané, že to ani v nejmenším nevadí. Jediným mínusem je počet dilů, kterých je zatraceně málo. ()