Série(3) / Epizody(18)

ElFifo

Přiznávám..zezačátku to žádné sláva není, ale když se s těmi třemi pošuky a notoriky z knihkupectví sžijete a máte rádi břitký anglický humor, tak Vás budou dobře bavit. Ano, někdy více, někdy méně, ale zas kdo má koukat na IT Crowd pořád dokola než bude 3. série venku..že? 8/10 ()

superzurda

Původně jsem chtěl dát dvě nicméně po zhlédnutí třetí série jsem své hodnocení přehodnotil. Díly přestaly být rozhárané. V první a půlce druhý série byly v průměru dva vtipy na díl a ještě se k nim dost krkolomně dostávalo. Ve třetí sérii došlo ke změně. Rozjeli se vedlejší postavy ( Mannyho šéf v sousedním knihkupectví ) a celý seriál dostal nový, lidštější rozměr. ..... a všichni pijou limonádu ()

klokan

Jedna z nejlepších věcí, které byly na Ostrovech vytvořeny. Varování: po shlédnutí více dílů za sebou následuje silná chuť zbourat se vínem. ()

lisma

Další z řady bezkonkurenčích děl od Grahama Linehana. Líný a nevrlý majitel knihovny Bernard a vlasatý poskok Manny a Fran, to je vypráskaná partička ztroskotanců, která zaručeně pobaví. Ne všechny díly mají stejnou úroveň kvality a ačkoliv bych moc rád udělil 5 hvězd, zůstanu u silných 4. ()

Nut

Další z řady krásně ironických britských seriálů, tentokrát z prostředí knihkupectví, hodně velká psina. Nejlepší díl je, jak psali pohádku, ale už nevim, který to byl. ()

redalert21

Všechno mam za sebou, obcas vyborne, obcas prumer. Byl jsem na vážkách jestli 4nebo5 ale diky Bernardovi je to jasne, tak trochu se v něm bohužel vidim : / ()

Amaranta

Asi jsem Bernardovi nějak nepřišla na chuť, fakt mám vtíravý pocit, že občas přehrává. Ještě nejsem s díváním u konce, tak zatím tři *. Jedno se ale musí nechat - spolknutá relaxační knížečka (a její následky) v prvním díle byla skvělý nápad. ()

Loki137

pro mě jediný seriál, který se dá srovnávat s velikostí Red Dwarf. Briti a Irové umí natočit něco co v USA nedokáží ani napodobit. 99% ()

brunette_1

Suchý anglický humor, kterému se spíše nezasmějete než zasmějete. Ale po pár dílech si zvyknete a všem těm vtipům příjdete na chuť. Škoda, že je tak málo dílů, protože to je doopravdy seriál, který zbožňuji a dívala bych se na něj furt. ()

májovec13

S hodnocením jsem dost dlouho váhal. Nakonec dávám 4, některé díly (vtipy) jsou geniální, ale někdy mi suchý anglický humor vůbec nic neříká... ()

Danny_Jack

And clean this place up it’s a disgrace. And boil my eye bath, and polish the stair rods, de-louse the duvets, and tumble dry our doyleys, and hoover the roof and whistle down the chimneys. ()

Lady_Tei

Bernard je má nová seriálová láska. Děkuji bohu za tři dny nemoci, díky kterým jsem si mohla bez vyrušování a v relativním klidu užít téměř všechny díly (a to i přes mé předsevzetí, že si každý večer pustím jen jeden). Rozkošný seriál, který soupeří o první místo s.... dalšími mými oblíbenými seriály. ()

melfea

Můj oblíbený seriál, škoda, že je tak málo dílů. Co říct, prostě se u něj bavím celou dobu jeho sledování. Skvělý humor - suchý,drsný.Perfektní herci. ()

metztlimoon

Neúctivé, sarkastické, hlučné, absurdné, vtipné, britské, hedonistické. Kultové. Osemnásť častí anglického humoru je naozaj málo, na druhú stranu, skončiť treba v najlepšom (na rozdiel od Linehanovho IT Crowd alebo nekonečných amerických seriálov). ()

saillor

Britský černočerný humor je mi vždy bližší než ten líbivý americký. A Black Books mi skvěle sedí jak tématicky (antikvariát), tak neodolatelným hlavním hrdinou v podání Dylana Morana ( je to přesně ten typ chlapa, který mi přijde sexy - což ve skutečném životě je spíš prokletí). Všechny díly nemají vyrovnanou kvalitu, ale ty povedenější to s přehledem vykompenzují. Můj nejoblíbenější díl je asi The Grapes of Wrath se svou takřka hororovou atmosférou. A mým tajným přáním je být Bernardovou letní dívkou... ()