Série(3) / Epizody(18)

Broda84

Dávám pět hvězdiček, i když se v seriálu našlo pár slabších dílů. Pro mě Linehan je hvězda tvůrců britkomů a ve spojení s Dylanem Moranem se jedná o jasnou zábavu. Sice Linehan ve své tvorbě využívá stejný vzorec (hlavní 3 postavy a z nich jeden ir) a i většinou stejné herce, přesto vždy vytvoří něco neotřelého a zábavného. Největším tahounem je pro mě Dylan Moran, kterýmu role Bernarda Blacka vyloženě sedla. Hold se dokázal stotožnit s nihilistou, jehož jediným problém je nedostatek vína a jeho zaměsnanes Manny. V seriálu se například mihnul Simon Pegg a Jessica Hynes, kteří si zahráli už ve Spaced nebo v Soumraku mrtvých. ()

DR.SZ

Tento sitcom je sice méně známější, ale daleko lepší než Teorie velkého třesku či Jak jsem poznal vaši matku. Nebylo okamžiku, abych se nezasmál. Pozadí, scénář i všechny tři hlavní postavy byly bez chby, a tak můžu směle říct, že je to nejlepší situační komedie na světě. Tolik nápadů na skvělé vtípky jsem ještě neviděl. Komornost navíc nebyla tak velká a hrdinové tak uzavření v jedné místnosti. 98% ()

prochyn

Antikvariáty jsou mi blízké, teď ještě o něco bližší. Některé díly jsou zábavnější, některé míň. Ten díl, kde se Fran učí hrát na piáno, to prostě nemá chybu. ()

Fíma

Mám rád britské komediální seriály a tento to jen potvrzuje. Plný počet nedávám jen proto, že existují i lepší britské seriály. V porovnání se zbytkem planety by jich ale bylo plných pět. Některé epizody jsou špičkové, ale kvalita není setrvalá, bohužel, jinak by to za pět bylo nepochybně. ()

Glukoza

Nakonec přidávám jednu hvězdičku za celkový dojem pár týdnů po zhlédnutí. Protože u Black Books je mi více, než u jiného seriálu líto, že nemá pokračování. Na druhou stranu 3x6 se zdá být jako dobře ověřený ideál. Kdoví, co by udělalo víc. Zkrátka, po nějakém čase si uvědomuju, že někdy není třeba se za každou cenu smát od začátku do konce, že na chuti přidá trocha černého čaje nebo krabicového vína a nakonec je důležité jen to, jak moc chcete vidět další díl (a ještě jaký z toho máte dojem, protože další díl chcete vidět třeba i u telenovely). A k tomu všemu musí být hlavní postavy aspoň nějak sympatické. Aspoň trochu. A to ony jsou. Miluju Bernarda, a způsob, jakým se umí občas nadchnout a produkovat velké množství malých hlášek. Je to prostě unikát. Miluju Mannyho a upřímně doufám, že není nikdo, kdo by Mannyho nemiloval :) A taky miluju Fran...asi ne proto, že bychom se v ní jako ženy viděly, ale přiznejme si, i přes všechno, co se jí v seriálu povedlo, zůstává úžasná. A má kolikrát stejně dobrý hlášky, jako Bernard. ()

Knightey

Dneska jsem musel odebrat jednu hvezdicku po opetovnem shlednuti. Mam rad britsky humor ale proste Red Dwarf je jedinecny a tohle bylo opravdu obcas hrozne moc ulitnute. ()

Soupalka

Britský humor až na dřeň a neklesající kvalita u většiny dílů. Některé jsou opravdu skvostné. Kam jen na ty nápady chodí. Do antikvariátu asi ne, spíš do hospody. ()

maestrotatum

Vrcholový humor typický len pre Britániu v najlepšom svetle. Príbehy zo starého kníhkupectva kde je šéfom svojský a neustále nasr...nahnevaný Bernard sú pekelnou jazdou zábavy a srandy. Jeho pomocník je Manny s briadkou a dlhýýýými vlasmi a vlastne je jediným priatelom Íra Bernarda. Teda ak nepočítam rovnako zúfalú Fran a opicu z vína :D. Škoda! Fakt škoda, že sa natočilo len 18 dielov. Black Books sa dá pozerať dookola ako leporelo. Deň blbec ? Tak teda toto je liek na depku... [85%] ()

Nikolas__

1. Série 7/10 - Kdyby byla tato série delší tak bych dal nejspíše i víc, vážně vtipné, trefné, originálně pojaté. Super scénář hlavně v epizodách 1, 4, 5. Epizody 2, 3 taky skvělé, bohužel poslední díl je poměrně slabší. 2. Série 6/10 - Tak po skvělé první sérii určitě zklamání. V první sérce jsem se smál konstantně, tady snad ani jednou. Navíc se to skoro  neodehrává v antikvariátu. Vážně celkem dobré mi přišly snad jen epizody 1, 3, 6. Ty další jsou už slabší (2, 4, 5). Škoda. 3. Série 7/10 - Tak finálová třetí série už zase navrátila kvality první řady, a přinesla skvělé epizody 1, 2, 5, nejspíše nejlepší díl seriálu (4), trošku slabší epizodu 3, ale mírně zklamavající poslední díl 6. Každopádně i tak to bylo vtipný a škoda že seriál skončil tak brzo. Pět sérií by bylo ideálních. Žebříček sérií: Nejlepší: 01, 03, 02 : Nejhorší ()

BigBrother

Geniální. Člověk ale musí mít rád antikvariáty a v duši být zapšklý literát, aby docenil do detailu. (Původně ****, po druhém a dalším shlédnutí *****.) ()

Belerofon

Co je britské to je legrační...a tohle patří přesně k těm sitcomům, které vás opravdu pobaví..Opilecké výstupy Dylana Morana jsou k popukání a Manny je správnej ňouma...jako vždy klasiké britského sitcomu... ()

DAI

Další ze série britcomů. Prostředí je neotřelé a výkony herců adekvátní (a zapamatovatelné, irského cholerika Bernarda Blacka v podání Dylana Morana nelze jen tak vypustit z hlavy), ale hlavně je postaráno o dobrou zábavu. Myslím, že v případě sitcomu je to hlavní surovina úspěchu. ()

Bohatýr

Tohle je určitě nejlepší sitcom, kterej jsem kdy viděl. Všechny tři postavy jsou dokonaly. Je sice pravda, ze některý díly jsou už trochu přehnaný, ale těch dílů, který jsou super, je většina. ...A TEĎ MI MANNY PROSIM PODEJ MUJ NANUK":-) ()

hiro14

Vyborny sit-com .Dobre som bavil aj pri druhom zhliadnuty. Dovod preco nedavam plnych 5 hviezdiciek . Je postava Fran . Tato zena je podla mna uplne nesympaticka . A pokial exzstuje aspon mala nadej na 4 seriu . Tak dufam ,ze ona tam nebude ()