iXtr3m3

Toto je síce viac Alien vs Predator ako Alien či Alliens, ale našťastie si berie z každého rožku trošku, takže to urobilo skvelý a technicky brilantný popcornový mix. Nie je to už klasický Alien, ale kto by odolal Ripleyovej ako Deus Ex Machine, kto by si nevychutnal cameo Brada Dourifa a kto by odolal drsňáckemu Perlmanovi? Ďaleko lepšie ako trojka, aj keď je to vlastne ešte väčší odklon ako tá. ()

HiddenDragon

Trikove urcite lepsi nez treti dil, ale jinak hodne prumernej "hamburger" se spoustou alieniho slintani, slizu a par dalsich nechutaren :) Zaklad pribehu je opet pochybny, podobne jako ve trojce. Tentokrat se dej odehrava 200 let po smrti Ripleyove, kterou se i s vetrelci matkou v jeji hrudi snazi vedci naklonovat. Pokud tohle divak zkousne, tak si myslim uz mu nic dale vadit nebude :) Problem je, ze je to strasna kravina, protoze takhle genetika a klonovani proste nefunguje. Ale budu delat, ze to proste "nevidim". Weaverova (Ripley) to cele opet tahne, zbytek ansamblu je zase jen aby mel kdo umirat. Kazdopadne Ryderova je zajimava volba a Perlman, i kdyz je to otravna "opice", svou ulohu plni taky dobre. Vetrelcu je hodne a digitalniho obsahu je tu bohudik pomerne malo, takze sceny pusobi koukatelne, i kdyz CGI byla na prelomu tisicileti pomerne spatna. Konec je sice takovy "do prazdna", samostatne pokracovani dalsi uz neni, ale pokud po dokoukani prejdete na serii s "Predatorem", prolozite to dvema dily "AvP" a dvema dily prequeloveho Promethea (tedy presneji Prometheus+Covenant), mate vystarano. // co se tyce Special Edition Aliena 4, tak je pridano jen par nepodstatnych scen, cili to klidne muzete ozelet. ()

Finskej

Ty dvě hvězdičky patří „nelidské“ Ripley, protože jinak je ten film, ač zpočátku vypadá, co do akce, zábavněji než trojka, opravdu plný nelogičností. Dokonce včetně té jinak-bych-mohla-být-báječná podvodní scény. Když na to člověk kouká vícekrát, postupně se ty nelogičnosti pořád objevují. ()

Zagros

Vetřelec má ve filmovém vesmíru jistě své česné místo. Kdo by tušil, že z jednoho filmu (1979) vznikne tolik dalších filmů a seriálů? První film byl výtečná ukázka sci-fi, kde režisér Ridley Scott dokázal mistrně vybudovat atmosféru strachu z neznámého a Sigourney Weaverová se stala svou rolí nesmrtelnou. Po osmnácti letech se to jen potvrdilo, když vyšel už čtvrtý díl téhle úspěšné ságy a Ripleyová byla dvě stě let po své smrti znovu oživena. Proč? O tom vypráví právě čtvrté pokračování s názvem Vetřelec Vzkříšení. Bohužel za mě chybí to nejzákladnější. Strach z neznámého a ta obava, co všechno vetřelci mohou a jak rychle dokážou zabíjet. Tady jsou už jen ve fázi genetických experimentů a lidé se snaží o jejich ovládnutí a využití, že to nebude tak jednoduché, je nasnadě. Každopádně film tím pro mě docela trpí a vytrácí se to hlavní kouzlo. Atmosféra je napínavá jen místy a vůbec nemám potřebu si čtvrtý díl pouštět znovu. Na rozdíl od prvních dvou, které mě dokáží napnout, i když už je znám téměř nazpaměť. Vzkříšení ale úplný propadák není a někteří fanoušci vetřelců mohou být spokojeni. Důkazem jsou i stále další pokusy o jejich znovuoživování (Prometheus, Covenant). Těm se ale já sám raději už vyhnu. ()

wosho

Jean-Pierre Jeunet si z celé této ságy udělal trošku dobrý den. Na jeho díle je vidět, že ho pojal čistě po svém a nešetří nápady. Bohužel, i přes svůj talent se mu jeho dítko moc nevydařilo-je asi jako ta nová potvora ze závěru. Sice se snažil být co nejoriginálnější, ale klasika je hold klasika. ()

eagle-eye

Hi-Tec Vetřelec s naklonovanou Ripleyovou rozhodně nezklame, pojatý sice moderním způsobem, ovšem s dostatečnou pokorou k tradici. Výsledek je nad očekávání solidní. ()

Perry-

Co měl proboha znamenat ten hybrid na konci ? To vypadalo, jako dost nepovedený vtip. Než se objevil hybrid, tak jsem byl docela spokojen. Poté jsem měl chuť tomu napařit odpad. Ale za vodní scénu, zajímavou první polovinu a poměrně povedené vetřelce (trikově, digitální prasečina ala 3 díl se naštěstí moc nekonala), dávám nakonec 3*. PS: Viděl jsem kino-verzi ()

dopita

Zcela průměrné sci-fi. Jean – Pierre Jeunet to pojal po svém, jeho tak trochu bizarní vizuální cítění je na filmu znát. I když na předchozí díly co se atmosféry týká, rozhodně nemá. I veleprůměrná trojka měla „vetřelčího ducha“. Vzkříšení na mě působí jako z jinýho světa. Řemeslně je film sotva průměrnej. Napětí téměř nulový, akce bídná, gradace filmu vůbec žádná a závěr jednoznačně nejhorší ze všech dílů. Co to mělo šmarja znamenat, to stvoření novéhu druhu šeredného vetřelce, kterej se lísá k Ripleyové??? Trapas jak sviňa. Ale ostatní vetřelci vypadaj famózně, krásně slintaj a vubec vypadaj nejlíp ze všech dílů. Herci chvílemi působěj trapným dojmem, protože scénář jim občas cpe do pusy celkem bláboly. Jediná Sigourney Weaverová si s tím poradila se ctí a opět dokazuje, že je výborná herečka. Vzkříšení je asi o fous lepší, než kinoverze trojky. Prodloužená verze třetího dílu ale Vzkříšení předčí. Slabý tři hvězdičky. Pozitivní je, že po třetím dílu, kterej skončil tak jak skončil, se podařilo vykročit jiným směrem. Otázka je, jestli se vůbec mělo vykračovat... ()

bloodline

Znovu niečo iné, v podstate originálne, len som sa už akosi nebál. Moment/y prekvapenia boli veľkými plus, len celý dojem s vyšším ohodnotením "spláchol" do stratena ten mutantný výtvor na konci. Koniec som si predstavoval úplne inak a bez neho pôsobilo vzkriesenie celkom podarene. Som zvedavý, čo prinesie pre Alien-ov budúcnosť a ako dlho ich budú držať filmoví producenti v hibernácii. Nemastného-neslaného remaku predátorov sme sa dočkali, AvP 1 a 2 nedopadli slávne. A ak sa majú vrátiť aj votrelci, tak nech to má poriadne "gule", inak nech sú tam, odkiaľ prišli... ()

Sancty

V kine ma to dosť bavilo. Keď som si však Vzkriesenie pozrel po pätnástich rokoch po druhýkrát, ostal už iba slabý film o Votrelcoch, zároveň ale dobrý a zábavný sci-fi akčňák s komixovým feelingom. ()

POciSEM

Parodie na vetrelce ale porad velice slusnej masakr. V kine pred 14ti lety sem z toho byl hotovej a ani dneska na to nedam dopustit ()

VIPerson

Když jsem byl mladší tak jsem film žral snad víc než ostatní díly...s odstupem času musím říct že zas taková šlupa to nebyla,přesto si nemyslím že je to nejslabší díl série,o tom taktně pomlčím a vemu si to do hrobu.Mě se zde moc líbila kamera ,drsná posádka a vizuální efekty.Ty tu hráli velikou roli a udělali konečně z vetřelců opravdu šílená a rychlá monstra.Dříve vetřelci byli natáčeni jen z blízka jak vystřelovali své mlsné jazýčky,tady naopak jsou vidět krásně celí a jsou daleko akčnější než dříve.To je taky velký bonus.No co se týče režijních postupů a scénáře tam to vázne.Snad krom Perlmanových hlášek.Scéna s babskými vrtochy je asi nejpamátnější.Možná ještě vetřelčlověk byl přehnaně drastický a i zbytečný.Vesměs je to tedy takový průměr na který moc rád vzpomínám z dětství.Dnes si raději pustím dvojku. ()

Paity

Nesouhlasím, že je to nejhorší Alien. Naopak, společně s dvojkou mám tento díl za nejpovedenější. "Nový vetřelec" a "vetřelčí máma Ripleyová", no co může být větší masakr. Na to, že jde o čtvrtí díl si myslím, že to dopadlo velice, ale skutečně velice zdrařile. ()

Corpsegrinder

Po trojce rozhodně zlepšení ale kvalit prvních dvou to nedosahuje ani zdaleka. Jsou to hodně slabý 4 hvězdy. A ta instantní whisky v kostce byla geniální. ()

ZdenoLo

Chýbala mi tu hlavne tá hororová atmosféra aká bola v prvej časti. Tie Perlmanové hlášky mi moc vtipné neprišli. Ale aspoň že ten dej bol zaujímavý, aj keď zo začiatku som bol k tomu klonovaniu Ripleyovej dosť skeptický. No nakoniec bol s toho celkom dobrý zážitok. ()

HArna

Vetřelec: Vzkříšení = největší propadák v jedné z nejlepší série. Tenhle díl udělal velký škraloup na legendární sérii. Pro mě naprosto bezvýznamný díl, který ale v kině dost vydělal. Snad bude Prometheus lepší, tohle je průměr - 50% ()