Dětská hra 2

Ivo Cristante

Kostýmy:

Pamela Skaist
  • castor

Nostalgie je krásná věc, ale nezařídí úplně všechno. Chucky, respektive sériový vrah Charles Lee Ray, je zpátky, má zlověstný výraz a rozumí si s čepelí nože. A má smysl pro dost černý humor. Dobře víme, kam to celé směřuje. Motiv vraždící panenky, která má naopak přinášet radost, tehdy prostě dokonale fungoval a i moje generace se nechala děsit a napínat solidní prací maskérů a trikařů. Ať jsme ale féroví, herecké výkony byly jalové a nešlo přehlédnout velké množství přešlapů a logických lapsů, kdy prostě tvůrci přišli s první pytlovinou, která je napadla, ač úplně nenavazovala na předešlé dění. A u dvojky to platí dvojnásob. Přesto „oceňuji“, že se tvůrci nebáli udělat z něčeho (tady můžeme polemizovat) roztomilého něco děsivého.(6.12.2018)

Jednotka bola určite lepšia, ale pri dvojke som sa stále dobre bavil, no priznávam, že sa vytratil pôvodný duch a aj atmosféra ochabla. Chuckyho je vidieť častejšie a nie je to až tak pre škodu, pohyby sú zase dobré, chvíľami je to hororové aj napínavé či krvavé. Námet je znova pripečený a celé je to pritiahnuté za vlasy. Dejovo to tiež nevyniká. 60%(15.9.2008)

• Allien.9

První pokračování "Dětské hry" je jen dalším důkazem toho, jak lehce se dá promarnit obrovský potenciál... Oproti kultovní jedničce se jedná o nudnou, nevylézavou záležitost, která nemá daleko k frašce. Napětí vystřídal přihlouplý humor, tuctové vraždy ničím nešokují a ani samotný Chucky už není to, co býval... NEXT, PLEASE!!!(15.7.2010)

Chucky znovu vraždí bez skrupulí, Andymu opět nikdo nevěří, takže je to vlastně uplně stejný film jako první díl. Chybělo mi tam víc krve a víc gore efektů. Třetí hvězdu si ale vysloužil velice zábavným finálem v továrně na panenky Good Guy. Stejně tak mě v tomto dílu víc bavil hlasový výkon Brada Dourifa, který bych v dílu prvním spíš nahradil původním hlasem panenky. SPOILER: když si Chucky v závěru narve do krvavého pahýlu tu kudlu tak sem se tetelil blahem, stejně jako u konce nebohého továrního dělníka.(21.5.2010)

Tento horor bol mojim detstvom na tomto som vyrastal proste klasika. Prvý diel som ešte vtedy nevidel, najprv som videl tento takže keď mám lepšie hodnotit, tento sa mi páči viac. Chucky po nevydarenom finišu z prvého dielu prichádza opäť na plátno a tentokrát bude musieť čeliť Andymu, ktorý ešte nezabudol na tú hroznú noc.(15.2.2008)

• - Natáčelo se také v Kalifornii, a to od 6. listopadu 1989 do 1. února 1990. (Varan)

• - Jediný film série, v ktorom Chucky nepoužije skutočnú strelnú zbraň. (NostraMovies)

• - David Kirschner vnukol Donovi Mancinimu myšlienku, že by sa film mohol odohrávať aj v detskom domove. (NostraMovies)