Eddie Murphy se vrací coby lékař, který má schopnost mluvit se zvířaty. Tentokrát v roli obhájce "zvířecích práv" v první stávce uvnitř zvířecí říše. Doktor Dolittle ma tolik dvou a čtyřnohých klientů, že je nemůže ani zvládnout. Jenže oni chtějí víc než návštěvu jeho ordinace. Hájí les před bezohlednými lidskými projektanty. A kdo jiný by měl být nápomocný, než doktor Dolittle! A doktor má plán: najít ohrožené druhy, chráněné zákonem. Najde osamocenou medvědici Avu, která žije v lese odsouzeném k zániku. Ale potřebuje partnera - a Dolittle si myslí, že ho našel. V cirkuse. Archie, cirkusový medvěd, nechce nic slyšet o stěhování k nové družce. Ještě že doktor mu vysvětlí, že jeho místo je právě v přírodě a právě u Avy... (oficiální text distributora)

Streeper

Dvojku jsem snad viděla úplně poprvé, ani v televizi nebo jako malá jsem pokračování nezastihla a ani se nedivím. Je to děsný. Jedničce se to ani za mák nevyrovná. Jasný, postavy tam jsou stejný, ale pardon ten příběh s tím medvědem šel prostě úplně mimo mě. Nebylo to vtipný, nudilo mě to, prostě to nefungovalo. ()

Juto

Kvalita pokračovania filmu prudko klesla. Humor vo filme vôbec nefunguje. Eddie Murphy je v úlohe trápny. 1/10 ()

URBAN

Ne tak vtipné jako jednička , teda když nepočítáme chameleona který opravdu chrlil hlášku za hláškou , ale pořád je to ten Dolittle na kterém jsem vyrůstal a až si říká kdo chce co chce je to zábavný a milý . Minimálně to působí na dítě ve mě . ( 11.2.14/MAC/pátá hvězdička z nostalgie ) ()

fantoci

Má to být komedie...ovšem mluvení se zvířaty zas tak vtipné není. Film pro celou rodinu, který pobaví, ale nic víc... ()

terunka003

Milé, vtipné, nenásilné × trochu nereálné a fantasmagorické. Kéž by se dalo mluvit se zvířaty, to bysme si asi mnoho vyslechli. Dr. Dolittle je nenásilný, nic vám nevezme, zasmějete se, některé hlášky byly podařené a komentáře zvířatek občas neměly chybu. Je sice opravdu nepravděpodobné, že naučíte "městského" medvěda pobytu v přírodě a divočině a to ještě za pouhý měsíc! Ale byla to komedie, tak to berme s nadsázkou. ()

lennyd

Dr. Dolittle (Eddie Murphy) má před sebou obrovský úkol. Zvířátka z jednoho lesa jej požádají, zda by je nemohl zastupovat v boji proti těžařské společnosti, která má v plánu onen les zlikvidovat. Řešení je jediné - nalézt nějaký ohrožený zvířecí druh, který v lese žije, a tím těžbu překazit. V lese sice žije západopacifická medvědice Ava, ale dokud nebude mít rodinu, nebude její přítomnost v lese brána vážně. A jediný další žijící západopacifický medvěd je Archie, toho času živící se vystupováním v jednom z cirkusů. Dr. Dolittle si za svůj cíl dává dát oba medvědy dohromady ... Od dolittlovské jedničky kvalitativní sešup, nicméně proti trojce jde stále ještě o vcelku zábavný film. Zvlášť pokud jej budete sledovat se svými potomky - ti se budou bavit roztomilými zvířátky, a vy se semtam zasmějete Archieho "lidským" problémům s láskou. Nicméně asi deset vteřin po skončení filmu se tento okamžitě vytratí v zapomnění... ()

noriaki

Dost na tom že na mě mluvíjou lidi. Kdybych musel poslouchat ještě i zvířata, tak bych se asi oběsil na kandelábru. Upřímně, po tomhle filmu jsem k tomu neměl daleko, protože je tam jeden dobrý vtip - to že zvířata mluví, a ten se opakuje pořád dokola a dokola a dokola a dokola a dokola. Během děje jsem postupně vystřídal několik fází zoufalství a beznaděje, než jsem upadl do apatie. Kompletování filmografie Arnolda Schwarzeneggera ovšem není pro sraby, takže jsem zatnul zuby a přetrpěl to. Arnie samotný ve filmu ani není. Dabuje jedno z těch zvířat. Pokud má někdo pocit, že jsem byl při hodnocení příliš krutý, tak ať si pustí prdící scénu v 58. minutě. ()

Guzo

No, jednička už je taková trochu klasika, dvojka se na ní pokouší navázat a trpí neduhami druhých dílů. Není to úplně ono, ale odpad to taky neni. Murphy se snaží být za každou cenu vtipný, bohužel je mezi vtipností a trapností občas jenom tenká linka.. Ovšem musíme to brát jako rodinnou komedii, na nic jiného si Dolittle nehraje, a myslím, že děti z komedie o zvířátkách mají vždycky radost, navíc, když jim mohou ještě rozumět. ()

Ravi odpad!

Jestliže jsem na jedničce oceňoval jen jediné dobré - nápad s mluvícími zvýřaty, dvojku odmítám uznat za koukatelný film. 10% = 0/5 ()

spikey1

upadající Eddie se tu drží zuby, nehty. Snaží se něco vytřískat z žánru rodinné komedie za pomoci zvířat. Děti to přežijí. Dospělí, vy se na to radši nekoukejte! ()

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (více)