Tom_Lachtan

hodnotit nemůžu, protože jsem vydržel asi jen půl hodiny (né že by mi únik tohoto zážitku drásal srdce), ale do prdele práce, to nemohl člověk kterej dělal kulisy udělat ten zámek alespoň trochu uvěřitelně? Ty interiéry vypadaly spíš než jako zámek jako hradisko z nějakého gargantuovsky nepovedeného fantasy pro děti z osmdesátých let. sice se natáčelo na reálných zámcích, ale ty přidané věci... fuj ()

Phobia

Dějově jednoduchý až blboučký horůrek pro náctileté publikum, ale nemůžu si pomoct - napoprvé se mi to líbilo a určitá slabost pro tento film mi zůstala i s odstupem let. Jakkoliv chápu námitky a smích všech zúčastněných, viděla jsem prostě spoustu podstatně debilnějších filmů (zvláště pak hororů). Nicméně za horor/thriller/mysteriózní by se ještě patřilo zařadit "komedie". 51% ()

juta

Ani jsem nečekal, že by tohle mohl být remake, ale to vůbec nevadí. Už když jsem ho viděl prvně před dávnými časy, tak na mě film zapůsobil a nedivím se, že si ho vzali na paškál i tvůrci Scary Movie. Samotný film je udělaný velice dobře. Atmosféra starého domu plného kýčovitých, ale pěkných prostor je tu více než dobrá a na svoji dobu má na dobré úrovni i efekty sloužící ke strašení. Takže za mě se jedná o nadprůměrný horůrek. ()

paascha

Více méně vtipná povídačka o domě, kde straší. Jediné, co zvedá tuto jinak pitomost nahoru, je opravdu parádní staršidelný dům, jeho ještě parádnější interiér a velmi pohledná Catherine Zeta, když říká Ježiš a běhá tam v pyžámku a minisukni:-)) A taky jsem si odnesl jedno poučení: čím je duch starší, tím víc hnědne:-))) ()

Shakers

Jeden s tých filmov, ktorý mal všetko čo potreboval. Alebo aspoň väčšinu. No na nedostatok výborných hercov (Neeson, Wilson) a znamych tvári (Zeta-Jones) sa stažovať nedá. Tak isto aj vysoký rozpočet je krásne vidno na perfektne gotickom zámku. Dokonca aj hudba stala za to, kde Jerry Goldmisth vyťahoval presne tie tony, ktoré pre navodenie strachu, napätia a atmosféry je potreba. No bohužiaľ nič s toho sa nepodarilo a celý film sa rozpadol, pod režisérskym dohľadom známeho kameramana (Jan de Bont), ktorý si tento krát vymenil stoličku a skratka to nezvládol, pretože na horor to malo dosť mizernú atmosféru s nulovým napätím, lakačkami a vlastne aj scenárom. A s tohto už ani snažiaci sa Goldmisth nič nezachráni. 50% - 2* ()

ajuska

Předvídatený a místy i úsměvný (což asi nebylo původním záměrem) rádoby horor, který opravdu není ani trochu strašidelný a který nezachrání ani všechny ty hvězdy v hlavních rolích.. Přesto pokud se naladíte na správnou notu, můžete se jako já pobavit celkem dobře. ()

forsberg

Zámek hrůzy je ptákovina posazená do parádního interiéru. O zápletce darmo mluvit, pointa stojí za starou bačkoru, ale ten krb a skleník...ty bych brala hned. ()

Indiana

U mně si to Jan de Bont posral až tim shitem jménem Tomb Raider, tohle ještě docela šlo. Atmosféra tu je, herci hrají dobře, prostě není to horor, ale docela to člověka zaujme. Akorát jsem se gebil, jak Owen Wilson přišel o hlavu, to byla mega chujovina. ()

Kusko.t2

Film o ktorom som si myslel, že sa vážne jedná o horor, ale keď v úvode filmu som z TV tituliek zistil, že má prístupnosť od 12 rokov, tam ma to dosť zneistilo. Ako horor je to strašná kravina, ale ak sa nad toto maximálne ale maximálne povznesiete a budete na film hľadieť ako na film bez určenia žánru, tak aj tak film nedostane väčšie hodnotenie ako 1*. Niečo strašné, možno 7 ročné deti by film bavil, ale pre nás s „trochu“ rozvinutejším mozgom des a hrôza (v negatívnom slova zmysle). Tá 1* v mojom hodnotení je za tie deti, za mňa by to bol asi odpad. Mal som dobrú náladu, keď som písal tento komentár, preto. ()

salahadin

První část se rozjížděla celkem slibně, opravdu strašidelný dům, do kterýho bych se bál sám i ve dne, vytvářel skutečně prostor pro budování nervydrásajícího napětí. Pohledy na vyřezané dětské hlavy, temné chodby, staré dveře, prostě dobrý odpichový bod. Jenže...a to je to, proč hodnotím 1*, film se zvrtl v naprostou blbost a slátaninu! Lili taylor se proměnila v duševně narušenou a v druhé části hrozně protivnou osobu!!! Nemohl jsem jí ani vystát, Catherina Zeta-Jones vypadala moc hezky, jenže se záhadně proměnila z povrchní mrchy v uvědomělou a starostlivou osobu, Liam Neeson sympaťák, Owen Wilson tam neměl co dělat a ty u digitálních triků jsem se skutečně upřímně zasmál, takhle ubohý horor se jen tak nevidí. Ať žije Záhada Blair Witch! ()

MIMIC

"Ste pani Dudleyová?" pýta sa Lili Taylorová alias Eleanor staršej ženy. Tá si utiahne cez ramená prehodenú šatku a sarkasticky poznamená: "Zatiaľ". Divák začína tušiť, že niečo nie je v poriadku. A tuší správne. Iste, ide o klasický gotický príbeh (ľudia v strašidelnom dome) s klasickým repertoárom desenia (vŕzgajúce drevo, mŕtvi vystupujúci z portrétov, krvavé stopy, oživené sochy, duchovia vyzerajúci tak, ako sa to od nich odnepamäti očakáva atď.). Ak si to uvedomíme, strašenie v "Strašení" (doslovný preklad originálneho názvu) nám začne pripadať pôvabné, šarmantné. A štýlové. Divák má prirodzenú radosť z evokácie bizarných fantazmagórií a je mu jedno, či sa bojí alebo nie. Kto by tomu odolal? Drevené obklady stien a stropov pozostávajúce z panelácie preplnenej gotizujúcimi kružbami sa pomaly pohybujú, vŕzgajú a štiepia, nadobúdajúc antropomorfné črty. Špicaté ozdobné fiály z baldachýnu postele sa viditeľne i počuteľne predlžujú a ohýnajú, evokujúc čosi nepríjemne zoomorfné. Nápad vyjadriť protipohyb jednotlivých kružbových obrazcov prostredníctvom ich skutočného rozhýbania a následného logického zlomenia je takmer geniálny - nečudo, že si ho dokáže skutočne vychutnať azda len historik umenia. No i pre historika umenia (ktorým som) je to na dobrý film málo. Do mierneho nadpriemeru Zámok hrôzy posúvam kvôli výprave a teda anglickému zámku Harlaxton Manor, Lincolnshire z rokov 1832-55 (ktorého skutočný staviteľ Gregory de Gregory bol v mnohom podobný svojmu filmovému náprotivku), ďalej kvôli Catherine Zeta-Jonesovej (v prvej tretine filmu naozaj žiarivo prekrásnej, v ostatných dvoch dľa možností prístupu ku kozmetickému balíčku) a napokon kvôli sound designerovi Gary Rydstromovi (skúste za hlbokej noci počúvať hlboké pravidelné dýchanie čohosi neorganického dlhšie než minútu). PS: Imaginárny filmový Hill House skutočne existuje. Nájdete ho v škótskom Helensburghu. Keďže ide o malý zámoček, len ťažko mohol poslúžiť filmárom na spektakulárnu show. ()

kingik

Herecké hvězdy se moc nepředvedly a tíhu nehororové podívané na svých bedrech nesl režisér Jan de Bont, který byl vždy technicky velmi zdatný, ale vyprávění příběhu mu nikdy moc nešlo. Tady právě citelně chybí vtažení do děje a prožitek dost často vázne s absencí skutečně děsivých hororových scén. Vzhledem k přístupnosti se rozhodně nedá říct, že by film obsahoval drsné scény, jedna uražená hlava zase není až takový nářez. Z filmu se rozhodně dalo vytěžit víc, ale rozhodně se vyplatí ho vidět i přesto, že zrovna výrazných hororových kvalit má tak akorát. 60% ()

Anderton

Neeson sa nudí, De Bont zarába iba na nájom, Zeta Jones sa snaží presadiť blockbusterom a divák nechápe. No a bohužial sa najviac nudia strašidlá, ktorých naštval scenárista, že sa kvôli takejto blbosti museli preberať z dlhoročného spánku. Jeden z mnohých komerčných omylov. Videl som časom aj originál, tento film z neho dosť čerpá, len mám pocit, že ak by to tiež celé nechali iba v náznakoch, dopadlo by to omnoho lepšie. To je paradox, keď už máme také technické možnosti, že stará škola funguje lepšie. ()