Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

higuain

Podobně laděné "podrazácké" filmy mám v oblibě a teď mám akorát pocit, že jsem viděl krále tohoto subžánru. A to jsem tomu moc nevěřil, protože Hill ve spolupráci s Newmanem a Redfordem mě o své extratřídě už dříve nepřesvědčili s Butchem a Sundancem. Podraz je ale daleko zábavnější film. Má skvělý scénář, hudbu a samozřejmě herce. Závěr je pak dokonalou třešničkou na dortu. ()

Fanucci

Výborná pohádka s promakaným scénářem a skvělými herci. Také prostředí a kulisy byly velice věrohodné - Podraz rozhodně nevznikal jako nízkorozpočtový filmík:-) Byl jsem celkově moc spokojen - parádní oddychovka, vřele doporučuji! ()

rastlinka

Iba potvrdzujem Tomčov komentár:) P.N. a R.R. sú jedni z najlepších hercov, akých som mohla doteraz vidieť!!! No a tento film je ozajstnou bombou! ()

Tygrys

Jediná chyba tohoto filmu je, že se mu nedá nic vytknout. Blonďaté modrooké duo Newman - Redford tady funguje ještě líp než v Butch Cassidy a Sundance Kid. ()

Parlay

Paul Newman - muž, který rozhodně byl a navždy bude jedním z nejcharismatičtějších a nejsympatičtějších herců dějin kinematografie. Snímek stojí za to zhlédnout už jen kvůli němu... Klidné (ale nudě na hony vzdálené) tempo, stylový hudební doprovod, atraktivní zápletka... Zkrátka velmi příjemný film s legendárním tandemem Newman - Redford. ()

Frenegonda

Tahle parta z mokrý čtvrtě mě teda převálcovala jako náklaďák s kradeným chlastem. A to famózní finále... mi vyrazilo dech!!! ()

Huntelaar

Pro mě ten film strašně zestárl. Nebo přesněji po něm vznikly kvanta dalších podrazových filmů a já mám tu smůlu, že u podobných počinání strašně přemýšlím, jestli je to reálné. A tady jsem převezen pouze dvakrát, a to tak, že se naplátně objevila zcela nová postava, která onen zvrat provedla. Jinak jsem tak nějak od začátku cítil, kam se bude film směřovat. Nadruhou stranu nelze říct ani žbl nad typologickým výběrem herců a PNovi s RR to spolu prostě klape. ()

dyfur

...nikdy som moc nemusel ani P.N. ani R.R. - ale tento film je ozaj vydarený - ma atmosféru,výborne herecké výkony,humor,trocha napätia - ozaj vydarené ...a k tomu ten pôvodný - super- český dabing...škoda,že na originál dvd je to predabované.... ()

SonG

Jeden z nejlepších podvodnických filmů ,který jsem kdy viděl. Dvojice Newman a Redford jsou štramáky na druhou a dodávají filmu na velkém lesku. Dalším velkým plusem filmu je jeho příběh. Působivé jednání hlavních hrdinů vás nenechá chladnými a i pointa je zvládnutá na výbornou. Poslední dobou jsem opravdu začal fandit filmům ze 70. let, protože v té době se rodily největší filmové skvosty, a Podraz je tomu důkazem. ()

maverick10

Podraz G.R.Hilla je ucebnice nejen pro Stevena Soderbergha . . . Tohle je klasika, ktera by nemela chybet v kazde videotece dobreho filmoveho fanouska ()

easaque

Tuto klasiku natočenou v roce mého narození jsem viděl až teď a ze své atmosféry neztratila vůbec nic. Je profesionálně zpracovaná i zahraná a tak zaručuje určitě dobrou zábavu. Mě se taky líbila, jen mi připadlo, že v poslední rovince jí trochu ztrácí dech a tak se u mě neumístila na předních místech a skončila jen těsně nad hranicí 4* hvězdiček - za odvedenou práci. Snad mě za to nikdo neodstřelí ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Lischai

Velmi příjemný film na schématu "v pohodě týpek sežene pár dalších týpků a spolu udělají veselou taškařici". Je to důkaz toho, že chytlavé a zábavné filmy jdou dělat i bez slaňování výtahovými šachtami a laserových paprsků. ()

Martin741

Palo Novomuz a Robert CervenyFord sa znovu stretli pod reziserskou taktovkou George Roy Hilla, aby 4 roky po kultovom Butch Cassidy a Sundance Kid znovu natocili film. Tentokrat vsak uz nejde o western, ale o drama/krimi. A jak tak pozeram, je to zlata bana - stalo to par milionov a zarobilo masaker : T2 udava konkretne cisla. pre mna len o trochu horsie ako Bac kesidy, ale fakt len o trochu. 95 % ()

Figu

Tak jsem se konečně dočkal! Mrzí mě, že nenosím klobouk, či jinou pokrývku hlavy, pač, i když teda jen pomysleně, smekám a klaním se! Unikátní kamufláž ve velkém stylu, především v podání pana Redforda! Podraz náramně utíká a v každé minutce se něco děje. Závěr filmu je famózní! Já opravdu nemám žádnou výtku, naopak mě mrzí, že něco tak výjimečného a skvostného mě tak dlouho unikalo! Jsem spokojen a to dostatečně! Děkuji pane Hille! 90% ()

Rocky88

Redford a Newman v pohodě, Hill v pohodě, scénář v pohodě, hudba v pohodě, výprava perfektní. Takový pohodový film, který se mi zdá notně nadhodnocený. Ale nic proti. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru