Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

cariada

Nemůžu si pomoct ,ale tenhle snímek mě nák nenadchl. Zápletka kdy banda kapsářů ukradne jednomu chlápkovi co vybírá výpalné peníze aniž by tušil kdo to je. Jeho šéf se snaží pomstít a tak zabije jednoho z nich a druhý se snaží pomstít a tak se spojí s jiným a vymyslí plán jak ho podvéct na sázkách na dostihách. Do toho je tu dotěrný policista ,kterého napálí taky . Ten konec byl velice slušný ,ale přesto mě to nák zvlášt neoslovilo. ()

Petoss1

Dvojhodinový výborný zážitok s výbornými hercami a príbehom. Podraz je tak jednoduchý film z ktorého sa vykľuje vďaka perfektnému príbehu čosi úžasné. Takýto typ filmu som dlho nevidel a teším sa aj preto lebo sme si to z otcom pekne vychutnali. Už úvodná melódia ma dostala pretože som ju poznal, ale nemal som tušenie že to bude zo snímku ktorý mi svojou genialitou urobil radosť. Newman a Redford sú sympatickí podvodníci ktorí dotvárajú čaro príbehu. Z toho všetkého výchadza príjemný, pohodový pocit a to isté som pociťoval pri sledovaní. No a záverečný podraz bol báječný ako celý film. 92% ()

MrPierc

Tenhle film, kdyby se nezabýval podvodem, tak by mohl být skvělým instruktážním dokumentem, jak pracovat v týmu a myslet týmově :-). ()

Elyssea

Sympatický Redford a Newman tenhle film nevytáhli z přílišné pozvolnosti, kterou nemám moc ráda. Napomohla tomu dlouhá stopáž. Podvodníci okouzlující, dám podraz skvělý, ale celek jen mírně nadprůměrný. ()

Attta

Klasika mezi krimi "podfukovými" filmy. Vynikající příběh, který je zamotaný víc než váš drát od sluchátek v kapse, si prostě nejde neužít. Zvraty a gradace na špičkové úrovni + vynikající dobová hudba, která se mi dostala po asi 1/4 filmu "pod kůži" a pak jsem si jí vyloženě užíval.. Jednoznačně 5 hvězd! ()

Aelita

Dokonalý podfuk je, když všichni dostanou to, co chtěli. V tomto případě to platí pro podfukáře i pro diváky. V porovnání s touto klasikou podfukářského žánru je modernější film Dannyho parťáci o tolik cyničtější a studenější, o kolik je sofistikovanější. ()

joker.george

Kam se na tuhle dvojici hrabou Dannyho parťáci. : )) Perfektní zlodějská dvojice, které okamžitě fandíte, nejen zásluhou herců Newmana a Redforda, ale i díky umně napsanému scénáři. Vybraný hudební podkres se sem skvěle hodil, Amerika 30. let je hmatatelná a humor nenucený, nevtíravý, a přesto pobaví. Do toho všeho jsou s citem zamíchány dramatické scény a přestřelky, takže se po celý film neustále bavíte. A u mě vede vlaková partička pokeru a první dostihový závod. ()

ad

Poctivě profesně odvedená oddechovka s fajn uvolněnou atmosférou, příjemným (i když ne TAK nepředvídatelným) závěrem a bezva ústřední melodií... nic víc, nic míň... ()

cubajz

v tomto filmu se zdánlivě vše kazí a nic nevychází, jen aby jste nakonec zjistili, že to vše bylo předem do detailu naplánované k oškubání jednoho slizkého mafiána. Bravurní scénář a herecké výkony... ()

Lopic

Na poprvé sem chtěl dát jen 3*, ale nakonec sem se rozohl pro 4, a to hlavně kvůli vynikající dvojici Redford - Newman. Nejvyšší hodnocení asi nikdy nedám, protože tento typ flimů není tak úplně mým šálkem kávy. ()

starbrejkr

Snímek je klasikou rozhodně po právu a musím říct, že promyšleností a vychtralostí onoho podrazu dodnes spousta lupičských nebo podvodnických filmů kouká na tuhle 35 let starou věc z pěkné hloubky. Co mě asi nejvíc překvapilo a možná i trochu zklamalo je, že Paul Newman (i přesto že je psán na prvním místě) je dost upozaděný a nebál bych se říct, že má vedlejší roli. Tenhle film je totiž mnohem víc o Redfordovi než bych čekal....Ne že by mi to nějak moc vadilo, ale prostě jsem čekal, že budou mnohem víc spolupracovat společně. Paula Newmana tu navíc dle mého soudu přehrává Robert Shaw, který je v roli záporáka Lonnegana prostě dokonalý. Celý film běží jako na drátkách a překvapivé momenty se tu střídají s lehce úsměvnými chvilkami. Po finálním triku promyšlenost celého podrazu bere s ohledem na svou dobu dech. Pro mě určitě ne film z TOP 20, přesto naprosto zásadní věc, ze které se čerpá dodnes. ()

nithiel

Něco tak geniálně promyšleného jsem už dlouho neviděl, na konci jsem absolutně netušil, jak se vše vyvine a skutečnost překonala všechny mé za vlasy přitažené odhady. Když se k tomu přidají výborné výkony snad všech herců, myslím, že není nad čím přemmýšlet, tanhle film je v první dvacítce právem a klidně by mohl být i výš. ()

tomtomtoma

Příjemně hravá zábava, kdy se spojí podvodníčci Johnny Hooker (Robert Redford) a Henry Gondorff (Paul Newman), aby vytrestali gangstera Doyla Lonnegana (Robert Shaw), užili si přitom zábavu a ještě přišli k nějakým penězům. Třicátá léta dvacátého století byly stvořena pro zločin v jeho půvabných nuancích, navíc, když se zaměřili na ještě větší lumpy. Do podvodu a z touhy po mstě se do podvodu zapojí velké množství postav, které sehravají přesně svojí roli, A i když nastanou komplikace v podobě dotěrného policisty Williama Snydera (Charles Durning), či Loretta (Dimitra Arliss), ze které se vyklube nejnebezpečnější zabiják, který jde po Hookerovi. Z dalších podvodníků zaujmou J. J. Singleton (Ray Walston), elegantní Kid Twist (Harold Gould), či falešný agent FBI (Dana Elcar). A tak všechno plyne ke spokojenosti ústřední dvojice, která si s neobyčejně hravou drzostí z Lonnegana utahuje a obírá při každé příležitosti. Má to napětí, humorný nadhled a vynikající hudební doprovod. A pak nikdy se nevzdávající duo podvodnických machrů. ()

Kwaichi

Tak tomuto sa vraví naozaj klasika. Film z čias, keď v Amerike prekvital zločin ako nikdy predtým a ľudia boli pre peniaze schopný spraviť čokoľvek. Atmosféra bola skutočne dobová, celkom ma pohltila. Skvelé herecké výkony, kamera aj zvuk, o čom svedčia aj mnohé nominácie na Oscara a dokonca aj víťazstvá.. ()

C0r0ner

Pro mě nejlepší film dvojice Redford/Newman, ve kterém se skupina lidí snaží podvodně okrást jednoho boháče. Dannyho parťáci je skvělý film, ale Podraz ho jednoznačně válcuje na všech frontách. Málokterý film je schopný divákovi nabídnout takové napětí a přitom být zábavný. 100% ()

Cheeter

Nevěděl jsem, co od tohoto snímku můžu čekat, ale nakonec jsem se celý večer sakra dobře bavil. Za gangsterka ala 30. léta se skvělou zápletkou a ještě lepším rozuzlením, co víc chtít. Snad se jich pár takových ještě najde, rád bych si zažil podobný zážitek, a když ne, tak dlouho počkám, abych na tenhle příběh zapomněl a mohl si ji pustit znovu s pocitem jako bych ji viděl poprvé. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru