Halloween: Prokletí Michaela Myerse

• Česko Halloween (více)

Michael Myers je zpět, aby dokončil svou práci! Je jen na odvaze obyvatel jeho rodného města, zda se ho podaří zastavit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

2-Xtreme

Pôvodná verzia je priemerný film, ale až po pozretí Producer´s Cut (PC) verzii zistíte aký zlý je naozaj. Po takmer 20 rokoch oficiálne vyšla PC verzia na bluray a tak už nemusíme pozerať na zašuštenú a nekvalitnú vhs kópiu, ktorá bola dostupná. Ak neviete,tak oba filmy sa dosť líšia. V PC je 43 minút nových záberov (i keď si myslím, že ich je menej), má iný začiatok, totálne iný koniec a dáva pôvodnému filmu na frak. PC je ucelenejší film, ktorý je viac atmosférickejší a rozpráva o mytológií Halloweenu. Ukazuje koľko nelogických vecí je v kino zostrihu na dáva nám viac Dr. Loomisa. A vlastne po smrti Donalda Pleasencea prišlo k radikálnemu kroku film pozmeniť. Gore je slabšie a vraždy sú osekané čo zamrzelo, ale v konečnom dôsledku ide o kvalitnejší film. Samozrejme sa nejedná o nič svetoborné, ale ako zaujímavosť je to fajn a na porovnanie oboch zostrihov to poteší. ()

Wiikii

Pokus o "děsivé" scény s problikávajícími částmi a příšernou hudbou jsou jen pomyslné dno na naprosto zpackaném šestém pokračování Halloweenu, kde inovace z předešlých dílů umírají a nahrazují je nové věci. Tyto nové věci jsou ale hloupější a nudnější a tak kvalita klesá ještě níže. .... HODNOCENÍ: 15% (1*) ()

tron

Nulovú úctu voči vlastným postavám tvorcovia preukázali už v štvorke, keď Laurie nechali zomrieť mimo záber. História sa opakuje v šestke, kde jej dcéru Jamie nechajú pre zmenu brutálne zomrieť v úvode filmu, hoc predtým bola hlavnou postavou v dvoch Halloweenoch. Následne sa univerzum rozširuje o úplne nové postavy: konkrétne o brata Laurieinho otca (!) a jeho rodinu. Aby bola situácia ešte komplikovanejšia, pribúda postava stvárnená Paulom Ruddom, ktorý v skutočnosti hrá (samozrejme dospelú) verziu Tommyho Doylea – spomínate si na chlapca, ktorého Laurie strážila v jednotke? Je mi v podstate jedno, v koľkých režisérskych zostrihoch Halloween 6 existuje. Oficiálnou verziou je 88-minútová, ktorá šla do kín. A tá je príšerná. Všetko je chaotické, divne zostrihané, nič nemá zmysel, o logike si môžete nechať maximálne tak snívať. Vinou drastického prestrihávania sa stávame svedkami toho, že hoci Loomis mal v štvorke a päťke početné popáleniny na tvári, v šestke ich už nemá. Pôvodne sa to vysvetlilo plastikou, ale bolo to vystrihnuté, takže jeho "zázračné" vyzdravenie ostáva bez vysvetlenia. Ak nepočítame skvelé CGI cameo z Halloween zabíja z r. 2021, jedná sa o jeho posledný návrat do roly. V rovnakom roku zomrel a film je venovaný jeho pamiatke. Neviem, či na tom malo podiel niečo iné, alebo jeho (viditeľne sa zhoršujúci) zdravotný stav. Iný zdroj tvrdí, že natočil viac scén, ale boli vystrihnuté. Tak či onak, vo filme je prekvapivo málo a z deja vypadáva na také siahodlhé úseky, že keď sa na konci nečakane zjavil, zostal som na sekundu zarazený, že čo tam robí. Jeho výkon je tu značne utlmený, keďže po tom, čo predviedol najmä v štvorke a päťke sa už viac afektovaným asi dať nedalo. Ale tipujem, že aj pod jeho tunajšiu utlmenosť sa podpísalo zdravie. Ostatné postavy sú nezaujímavé. Tvorcovia žiaľ dokončujú v predchádzajúcej časti započatú bizarnú dejovú linku. V šestke sa teda dozvedáme, že Muž v čiernom je šéfom druidskej sekty (!), ktorá Myersom roky manipuluje. Niekto bude nadávať, tvrdiac, že najmrazivejší Myers je ten, u ktorého netušíme, prečo vraždí. Iný povie, že je to vítaná, hoci za vlasy pritiahnutá zmena. Ďalšiemu to bude fuk. Toto bola každopádne skutočne natoľko slepá ulička, že sa jej následne nevenoval už žiadny sequel, prequel, remake a dokonca ani reboot. Pikoškou je, že sme na to mnohí zabudli, ale v skutočnosti prvá zmienka o Druidoch v rámci univerza historicky prvý raz padla už v dvojke z r. 1981! Aby som to každopádne ukončil pozitívne: na sérii oceňujem, že (na rozdiel od Voorheesa a Kruegera) neskĺzla k čiernemu humoru. Zakaždým si zachovávala tvrdú, dospelú, serióznu atmosféru. Chcelo to ale určite kvalitnejšie scenáre, pretože ku koncu naozaj šlo už len o to, koho (a ako) Myers drasticky zavraždí. Šestka každopádne sériu zabila. Síce sa ďalší objavil už o tri roky neskôr, ale ignoroval všetky udalosti okrem tých z jednotky a dvojky. No, aj tak sa dá, ak príliš hlboko klesnete do marazmu. Reč je samozrejme o fantastickom H20. () (méně) (více)

eraserhead666

No, myslím, že můžeme být rádi, že Michael neskončil jako Jason (ale Jason X byla aspoň dobrá prdel), i když Ressurrection k tomu mělo hodně, hodně blízko. Prokletí Michaela Myerse dějově snad došlo tam, kde se to mnohým nebude líbit, zatahuje do série hodně mystiky a okultismu, rozvíjí to, co bylo v minulém díle (zcela mimo hlavní zápletku) jen tak trochu nastíněno, ale přesto zůstává docela dobrým a koukatelným dílem. Sice to nepřináší nic moc nového, ale myslím, že už jde hlavně o to, jak Michael kosí nejen své příbuzenstvo a tady v tom pokračuje stejně, jako v předešlých dílech. Akorát mi pořád vrtá hlavou, kdy a kde se Michael stihnul naučit řídit auto. Že by to poskytovali jako součást terapie v blázinci? Dá se na to koukat, dokonce se na to dá koukat vícekrát po sobě. Zrovna tohle je díl, který jsem, bez sebemenší újmy, viděl z celé série asi nejvícekrát (což ale neznamená že je nejlepší). ()

Martin741

Siesty diel Halloweenu reziroval opat dalsi reziser : tentokrat si na rezisersku stolicku sadol Joe Chapelle. A reziserskym talentom nema ani na Othenin-Girarda, ani na Dwighta H. Little, a toboz uz nie na Johna Carpentera. Strasidelna atmosfera tu akasi je, ale je nedotiahnuta a akasi polovicata, pribudlo opat nudy, rozhovory su dlhe, nudne, prazdne a o nicom, logika dostava na frak v kazdom druhom zabere, strih je spatny. Donald Pleasence to uz sam nezachranil a Jamie Lee Curtis uz nemala zaujem. Aby som vsak nekoncil depresivne - vrazdy su na sposob Jasona Vorheesa, a zaner horor/fryler mi sedi. Hlavne, ze sa tuna nespaja horor s komediou. 68 % ()

• Scénář prošel jedenácti verzemi. (HellFire)