17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád - sovětské i německé - si byla vědoma, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství. Příběh, inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga, líčí - v dramatickém rámci krvavého válečného střetu - souboj ruského ostřelovače Vasilije Zajceva s německým rozvědčíkem majorem Konigem. Ten dostal za úkol zlikvidovat vojáka z Uralu, který má pro sovětskou válečnou propagandu nesmírnou cenu. Jeho nadřízený Danilov z něj doslova "stvořil" zářivý prototyp skromného, prostého a přitom neohroženého hrdiny, schopného bez zaváhání položit život za vlast. Netuší, že si tím také postavil do cesty soka v lásce. Německá strana věří a doufá, že smrt Vasilije by alespoň na čas ochromila bojeschopnost rudoarmějců u Stalingradu. (oficiální text distributora)

ThomasCrown

Už prvý kontakt s týmto dielom ma úplne dostal a zakaždým keď ho pozerám je lepšie a pre mňa jeho kvality prekračujú dokonalosť. Atmosféra je úchvatná, veď ako často sa vám naskytne pohľad na Stalingrad zrovnaný so zemou. Herecké obsadenie je prvotriedne (za Rachel Weisz dávam každému filmu body na vrch:), ale čo je na tomto filme to naj, je súboj dvoch sniperov. Vždy som obdivoval ich umenie a tu sa vždy nasýtim. Podobných, ale hlavne rovnako dobrých filmov nie je veľa. ()

Prochy38

Marně jsem přemýšlel, co mi u tohoto filmu chybělo k maximální spokojenosti. Asi nic! Mám fakt hodně rád filmy o odstřelovačích, ty starší o to víc. Atmosféra druhé světové války neměla chybu a herecké kapacity se ukázaly v opravdu výborném světle. Film jsem si naplno užíval! Souboj E. Harrise a J. Lawa mi v hlavě zůstane ještě dlouho. První akce ruské armády byla fakt výborná! A ta hudba! J. Horner v tom nejlepším. I když to časově trochu neladí, toho Avatara jsem cítil v každém druhém tónu. A to je v pořádku! Spokojenost nejvyšší! ()

Dyas

Další výborný film o druhé světové válce, ale tentokrát trošku jiné téma - Snipeři. Opravdu velmi napínavé a dramatické, když si jdou dva vyjímeční vojáci po krku a k tomu ta atmosféra Stalingradu.... ()

Hanes88

Jeden z nejdrsnějších, ale i nejlepších válečných filmů, které jsem viděl. Naprosto úžasný děj, se skvělými efekty. Jude Law - tohoto herce nemám moc rád, ale tady bych si asi v hlavní roli nedokázal představit někoho jiného. Jinak na mě udělali svými výkony dojem Rachel Weisz, Ed Harris a Ron Perlman. Závěr byl taky skvělý. 90%. ()

peetriss

Na začátku jedna z nejlepších válečných scén vůbec v podobě Stalingradu v troskách, postupně však odklon ke stále ještě nadprůměrnému thrilleru o souboji dvou elitních odstřelovačů na život a na smrt neboli k válečné obdobě Nájemných vrahů. Obsazení jedné z mých nejoblíbenějších hereček Rachel Weisz je sice potěšující, avšak objektivně musím přiznat, že její role je zbytečná a rušivá. Naopak uznání zaslouží Bob Hoskins za výborné ztělesnění Nikity Chruščova. ()

Itar

Kvalitní holywoodské válečné drama podpořené kvalitními hereckými výkony a jedním z těch lepších Hornerových soundtracků. Mohlo to dopadnout líp... ale taky mnohem hůř. ()

Hadriel

Výborný válečný film. Suprová reprodukce Stalingradu. Opravdu vtáhne do děje. Filmařský styl udržuje napětí, i když je zhruba jasné jak to dopadne. Jediná věc co mi trochu vadí a kterou už zde zmínil uživatel "Houdini" - jazyk. Rusové mluví anglicky, němci chvílemi německy chvílemi zase anglicky, Harris pak se Sašou anglicky... Happyend na konci být úplně nemusel, ale nerušilo to. + Harris jako německý oficír je skvělý. + Jude Law dost zazářil, povedená role. ()

Paldiny

Vynikajúci úvod s náletmi, rozdávaním munície či popravami dezertérov nabudí očakávania na maximum. Tie postupom času mierne zmrazí vývoj vojnovej apokalypsy v komornú drámu zrkadlujúcu výšku rozpočtu. Aj v tejto pozícii si spracovanie vystačí s dostatočne silnou atmosféru, napätím a presvedčivými hercami, ktorých zrádza rodná reč pôsobiaca v rusko – nemeckej konfrontácii dosť neprirodzene. Okrem veľkolepého úvodu je zaujímavé sledovať postupný vývin postáv (sexuálna scéna za prítomnosti spiacich vojakov je luxusná) a efektné duely v príťažlivom prostredí zbombardovaného Stalingradu. I napriek občasným výkyvom tempa jedno filmu uprieť nejde a to riešenie národných konfliktov duelom dvoch najlepších sniperov. Ach to by bolo krásne na našom svete. ()

lukasd

Podle mě jeden z nejlepších válečných filmů-k dobré atmosféře nepotřebuje žádné sáhodlouhé bitvy a hlavně tady naštěstí schází ten americký patriotismus! ()

spiritus

Můj oblíbený válečný film, s perfektně ztvárněným prostředím a výbornou atmosférou, která diváka vtáhne do válkou zničeného Stalingradu. Zajímavé je že i v takovém pekle je dostatek prostoru pro mezilidskou zášť a závist, která může být silnější než nenávist vůči nepříteli....Škoda jen že si tady Ron Perlman střihnul malou roličku, více prostoru by filmu neuškodilo.... ()

1945

Byl jsem ohromen dokonale zpracovaným prostředím ve filmu: všechny lokace, ve kterých se děj odehrával působily dokonale opravdově. Také jsem nezaznamenal žádnou podstatnou chybu, což je jistě velkým kladem... Shrnuto: solidní válečný snímek, který mnoha scénami vyráží dech ()

B!ker

Dva odstřelovači, kteří se nahání po celém Stalingradu v naprosto popracovaném prostředí 2. sv. války. Velké hodnocení dávám za propracovanou hudbu a efekty. V pořádném domácím kině si připadáte jako účastníci děje. ()

Blazin

Nejsem žádnej milovník válečných filmů a většina mi do oka moc nepadne, ale jsou i světlé výjimky jako třeba tento. Hodně zajímavý děj a hodně stroze podané. ()

Marys

Ako, veľmi dobre vykreslené, dramatické s tým, že som raz nevedel, kedy kto aký kabát nosí. Niektoré veci mi tam však dosť prekážali, ako napríklad ukončenie nejakej dejovej línie tesne pred vyvrcholením a zrazu prestrih úplne inam, kedy sa všetko v poriadku vyriešilo, ani nás nezaujíma, ako. Nejak dobre sa naučili tí Rusi aj Nemci po anglicky počas vojny, ako to vyznieva vo filme - potom samotný film stráca určitú autentickosť. Zároveň prílišné mystifikovanie a jednoznačný zámer na to, že sa tým hlavným jednoducho za žiadnu cenu nemôže stať, žeby zomreli úplne náhodne. To sa mi k vojnovému filmu nehodí. Inak ale vysoké hodnotenie aj tak, pretože napriek všetkému sa mi film páčil. ()

jasse

Jude Lawovi postavu ostřelovače Vasilije věřím do posledního puntíku, i ten milostný trojúhelník se tam mohl stát, proč ne. Milostná scéna je krásná, záběry na hořící Stalingrad úchvatné, herecké výkony vynikající, Hornerova hudba výborná. Co víc si může člověk od válečného filmu přát? Možná trochu míň toho hollywoodu... ()

laepus

Hned úvodní bitevní scény člověka totálně vtáhnou do děje, od kterého se pak nehce odtrhnout tím víc, když se to změní ve westernový souboj dvou silných osobností - skvělí herci, úžasná hudba, pevná a jasná režie, bezchybná vizuální stránka filmu, navíc vše na historickém základě. Co víc si může člověk od válečného filmu přát? Pro mě v rámci žánru rozhodně jeden z nejlepších, ne-li ten přímo nejlepší. ()

Movie Gourmet

Co můžu soudit, tak jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem viděl. Film o ruském ostřelovači Vasiliji Zajcevovi a jeho souboji s elitním německým rozvědčíkem majorem Konigem. Jude Law vs. Ed Harris. Tahle podívaná rozhodně stojí za to. Verdikt: 5* a 80 - 85 %. ()

Garch

Výborný válečný film. Nezabývá se rozsáhlými bitevními celky (Krom úvodní brutální scény, kdy stačila jedna puška pro několik rolníků, vehnaných do armády. Pokud nechtěli kulku od velitele, museli běžet, jak stádo ovcí, vstříc ruinám Stalingradu. "Zbraň si vezmu od padlého a další zase ode mě, až to schytám.) Klíčový je souboj odstřelovačů. Film je volně inspirován skutečnými sniperskými esy, nepůsobí přehnaně a navíc přidává i polohu citovou: Naznačená scéna milování, na zemi pod špinavou dekou, mezi spícími vojáky, je jedna z nejpůsobivějších, co kdy ve filmu z válečných jatek byla. ()