17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád - sovětské i německé - si byla vědoma, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství. Příběh, inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga, líčí - v dramatickém rámci krvavého válečného střetu - souboj ruského ostřelovače Vasilije Zajceva s německým rozvědčíkem majorem Konigem. Ten dostal za úkol zlikvidovat vojáka z Uralu, který má pro sovětskou válečnou propagandu nesmírnou cenu. Jeho nadřízený Danilov z něj doslova "stvořil" zářivý prototyp skromného, prostého a přitom neohroženého hrdiny, schopného bez zaváhání položit život za vlast. Netuší, že si tím také postavil do cesty soka v lásce. Německá strana věří a doufá, že smrt Vasilije by alespoň na čas ochromila bojeschopnost rudoarmějců u Stalingradu. (oficiální text distributora)

Darckol

Nuž tu sa asi naplno prejavila moja slabosť pre filmy s vojnovou tématikou - som ochotný privrieť oči aj nad do oči bijúcimi čudnosťami: rozhovor Nemca a Rusa, silne tiež pochybujem o súcitnosti sovietského lekára v závere (realita bola typu hodiť do Volgy podľa mňa) a ak by som chcel hľadať, tak nájdem aj niečo ďalšie. Ale nebudem hľadať. Prečo? Lebo sakra filmy sú na to, aby nás pobavili, zaujali, rozosmiali či rozplakali, a nie predmety skúmania chýb, nie?! A mne sa to naozaj páčilo - pravdepodobne najlepší vojnový kúsok po Ryanovi a na to, že to bolo natočené USA-ákmi o Rusoch to bolo naozaj... no :) Takže - výborná vojnová atmosféra, skvelí herci... 9,0/10 :) ()

Dm1tr1j

Výbroný film, najkrajšie je ho vidieť s Ruským dabingom, to podporí autenticitu tohto skoro "dokumentu" o najlepšom ruskom sniperovi o 100%, úžastné zobrazenie odhodlania a zaslepenosti ruských vysokých dôstojníkov v boji proti fašizmu a za ovládnutie čo najväčšieho územia sveta. .....a dlhotrvajúci boj dvoch talentovaných sniperov dostal dušu... ()

mi-ib

I přestože se tvůrci snažili precizně propracovanou výpravou pozvednout film na úroveň těch nejlepších, tak Nepříteli před branami k tomu chybí strhující příběh. Tady se ukazuje, že práce odstřelovače je sice zajímavá, ale pro nezaujatého diváka hodně neakční. Taky souboj odstřelovačů není tak napínavý, jako souboj pistolníků na divokém západě. Nahánění Zajceva a Koniga je po druhém neúspěšném pokusu celkem nudné a jednotvárné. Divák přece ví, že rozhodující souboj se musí stát až těsně před závěrečnýma titulkama. To hodně ubírá na napínavosti děje. Tuto slabinu se tvůrci pokusili odstranit zařazením romantiky do děje, ale tohle u mě moc nezafungovalo. Díky precizní výpravě a jakýs takýs historický návaznosti je to průměrný film. ()

Pekisan

Takze dalsi vojnovy film zo Stalingradu. Hrozy a surovosti vojny su nam ukazane cez duel dvoch elitnych sniperov. Cely tento mikrosuboj na pozadi masoveho vyvrazdovania obliehaneho mesta je nadpriemerne realisticky a strhujuci. Exceluje hlavne Ed Harris v roli nemeckeho numero uno ostrelovaca Koniga. Na nestastie postupom filmu sa cim dalej tym viac dostava do popredia klasicky lubostny trojuholnik . Avsak miesto nevinncyh pohladov Anny Kareniny sa nam dostava len biela rit Rachel Weisz a kopa bolsevicky kecov (nevadi, ze mam vzdelanie, chcem ist bojovat za Maticku Rus a umriet po boku nevzdelanej triedy). Slnecny happyend mi nevadi. Chapem, ze sa treba zavdacit aj zenskej casti (ne)platiacich divakov a dat im dovod preco vydrzat pozerat na Lawa celkom prijemne dve hodiny. ()

beckham-

Dabing dost kazí celkový dojem, aby rusáci mluvili anglicky....R.Weisz zde byla tak trochu navíc, jinak velmi povedený válečný film. ()

sarkareifova

Skvělý válečný film. Sice na ně moc nejsem, ale tenhle stojí za to.Někeré scény jsou tak napínavé, že jsem skoro ani nedýchala. Jud Law jako odstřelovač exceloval. Atmosféru skvěle dokreslují trosky Stalingradu a i těla mrtvých vojáku všude okolo. Jednoznačně velice povedený válečný film. ()

Kadas97

Tento film je autentickým pohľadom na Rusko z doby II. svetovej vojny. Snajperské vyčkávacie súboje mi nedovolili sa poriadne nadýchnuť, aby som Vasilijovi nevychýlil mušku. Herecké obsadenie asi ani nemohlo byť lepšie, lebo Jude Law a Ed Harris sú zárukou hereckej kvaliity. Škoda rýchleho odpratania Rona Perlmana, dúfal som, že vydrží vo filme omnoho dlhšie. Film dokáže svojím vlastným spôsobom celkom silno divákovi zabrnkať na nervy a aj na city. Určite sa tento film radí medzi najlepšie vojnové filmy. 10 z 10 ()

Jakubik

V takovémto typu filmů bych si romantiku, která víceméně zhoršuje kvalitu snímku klidně odpustil. Romantická linka a takto podrobná podráží jinak skvělému filmu tak trochu nohy. Krade totiž napětí z celého filmu. Když je zde zobrazená válka a souboj mezi velice dobře zahraným a obsazeným Königem v podání Eda Harrise a velice dobře zahraným a obsazeným Vasilejem Zajcevem v podání Jude Lawa tak vše funguje jak ty nejlepší švýcarské hodinky a to po všech stránkách. K těmto stránkám patří vizuální, hudební a skvělé jsou kulisy a atmosféra. V druhé části přijde na řadu otřepaný milostný trojúhelník, který právě vytáhly z červené knihovny a válka jde k ledu a s ní trochu i zmiňované napětí mezi hlavními ostřelovači. Působí to pak celkově utahaně… ()

tranquill

Utrpení, nelítostnost, ideologie, chrabrost, ale i milostný příběh na pozadí ukrutné válečné doby. Skvěle zrežírováno, skvěle zahráno. Ač válečné snímky nikterak nevyhledávám, tento jistě za zhlédnutí stojí! ()

ludva10

Film má úžasnou atmosféru. A to doslova od začátku do konce. Děj promyšlenej, plnej napětí a toho co bude dál. Můj jeden z nej filmů. ()

HenryIvan

Komorná dráma o rôznych druhoch lásky na pozadí azda najväčšej a možno aj najzásadnejšie bitky WWII. Bitka o Stalingrad tu zohráva možno až sekundárnu úlohu. Komunizmus tu je vykreslený samozrejme jednotvárne, ale spôsob akým sovieti k celej vojne pristupovali až vyráža v nepríjemnom zmysle dych. Romanca, ktorá išla ruka v ruke so súbojom dvoch ostrostrelcov mi nijak extra nevadila. Ako by aj mohla, keď sme boli svedkami azda najrealistickejšej erotickej scény, akú som vo filmoch videl. Jude Law a Raichel Weisz vyzerali vedľa seba tak okulahodiaco, že človek až na okamih pozabudol, že sleduje film o druhej svetovej. Film je skvelý a nie je viac čo dodať. ()

Fido

Jak už řečeno, zajímavý film. V našich končinách vždy minimálně o jednu * přijde "kladnými sovětskými hrdiny". Pokud od toho odhlédneme, tak téma je lákavé, mnoho věcí sice nedotažených, ale nabízí pohled do nitra hlavních postav, představuje výrazné typy a způsoby jednání té doby (i dneška) a velmi dobrého Eda Harrise a Rona Perlmana. ()

Quido

Film, který mi polovinou děje nápadně připomínal Call of duty, ovšem bohužel nevím co bylo dřív. Vlastní děj jsem u tohoto filmu moc nevnímal a sledoval božské představení německého snipera od Eda Harrise. Pokud se Vám někdy líbila některá z rolí, které tento herec ztvárnil, tak Vám doporučuji ke shlédnutí tento film. 3* jsou za výkon tohoto herce.. ()

Dovlatovka

Jako člověk znalý jazyka ruského jsem ráda, že jsem to viděla dabovaný...Chtělo by to trochu víc napětí a autenticity. Nevím, celý to bylo takový divný. ()

arkie

Prvá polovica je super, potom treba viac a viac zabúdať na historické nezrovnalosti a záver je hm... ale dá sa to. ()