Touha smrti 4: Tvrdý zákrok

Death Wish 4: The Crackdown

• slovenský

Túžba smrti 4: Tvrdý zákrok

Akční / Thriller / Drama

USA, 1987, 100 min (Director's cut: 91 min)

Překombinovanost akčních scén je umírněnější než-li u přemrštěné DW III.. Charles má již nejaktivnější léta za sebou..(30.7.2008)

Mírně nadhodnotím, ale k tohuto dílu se vážou mé dětské vzpomínky. Dodnes si pamatuju videokazetu na které jsem měl jako druhý film Invaze U.S.A. s Chuckem. Tady vše začíná parádně atmosfericky pěkně v podzemní garáži a končí sestřelením hlavního padoucha. Co více si na začátku 90. let přát. 70%(13.2.2016)

Je to dosť dobrý akčný film s Charlesom Bronsonom z jeho známej série. Má veľmi dobrý príbeh o architektovi, ktorý po nešťastiach v minulosti chce byť konečne šťastný s novou rodinou, ale to končí vo chvíli, ked´ jeho budúca nevlastná dcéra umrie na predávkovanie drogami. A tak prijme ponuku od neznámeho bohatého muža skoncovať s miestnymi drogovými organizáciami, k čomu dostane aj výzbroj a informácie. So spracovaním som nadmieru spokojný, toto je jediný diel celej série, ktorý spĺňa požiadavky klasického akčného filmu, teda rýchly úvod, jasne daná motivácia hlavného hrdiny a potom už len samá akcia, pričom film si stále ponecháva aj zvyšné prvky Bronsonových filmov osemdesiatych rokov. A navyše poteší aj jeden zvrat, ktorý filmu len prospeje. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Tvoria ju hlavne prestrelky, či už dlhšie alebo len krátke likvidácie strelnou zbraňou a niekoľko kratších ručných stretov. Síce nevyniká originalitou a ani prílišnou rozmanitosťou, ale je slušne natočená, s viac než dostatočným počtom zabitých a poteší aj rozmanitosť zbraní a dobre zvolené prostredia pre akciu. Najviac sa mi páči záverečná prestrelka medzi hracími automatmi a celá situácia v byte zabijaka, no všetka akcia je na tom dobre. S hereckým obsadením som spokojný, Charles Brosnon, jeho žena a dobrí záporáci. Réžia a technická sú bez problémov. Celá táto séria mi celkom dobre sadla a tento diel je podľa mňa najlepší, či už po stránke akcie alebo príbehom. 76%(16.6.2011)

Posledni povedenej dil kterej jeste vzniknul v produkci Cannonu cekal sem uz velkej vodvar ale je to porad pecka trend nastoleny ve trojce tu je udrzovan uz zadny krimi dramata tohle je cistokrevna akcnarna a byt ke konci uz mi to prislo trochu umele natahovane tak ten Nehappyend mne zase slusne rozsekaj ten chudak Bronson ma fakt smulu s nikym se nemuze dat dohromady kazdyho mu oddelaj no reknete koho by to nenasralo nevzal poradnej kolt do ruky a nesel zkosit par zasranejch parchantu kdyz si o to vylozene rikaj kazdopadne v nejlepsim prestat skoda ze tenhle dil nebyl posledni mohla to byt jedinecna serie(2.12.2012)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $6,880,310Tržby Celosvetovo $7,092,310(16.2.2009)

• - Podľa výpisu, ktorý číta policajt, sa dá zistiť, že Kerseyho adresa je 8200 Wiltshire Boulevard, Los Angeles. (m.a.t.o.)

• - Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví odhalené ženské poprsie. (m.a.t.o.)

• - Gail Morgan Hickman prepisoval scenár počas natáčania, pretože Charles Bronson mal neustále problémy s dialógmi. (m.a.t.o.)