Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Martyr

Hurá! Konečne som sa dočkal aj z hollywoodu poriadnej pecky, ktorá vás od začiatku vtiahne a pustí až na úplnom konci. O konci píšem zámerne, pretože je typicky americký a práve vtedy trochu klesla hladina môjho nadšenia. Perfektný bol aj vyber zabijákov, feťákov (skvelý Roden), pasákov, pedofilov (!!!) a dokonca detí ( nechápem, ktorý rodič nechá svoje dieťa hrať v takomto filme !?). Prekvapený som aj z toho, ako často sa dá v angličtine používať slovíčko fuck :) Je to proste film s kopou za vlasy pritiahnutých scén (na štadióne) ale veľa lepších akčných USA thrillerov som za posledné roky nevidel. Škoda debilného konca 80% Tak po 5 rokoch to zas taka pecka nieje ()

Hawk

Jiz v okamziku, kdy sledujete uvodni titulky, lze soudit, ze se nejdena o jen tak obycejny thriller. Od teto chvile zacina velka nocni jizda ulicemi mesta, ktera vas nenecha ani na chvilku vydechnout. Po celou dobu do sebe zapadaji kousky deje, ktere cloveka drzi pribiteho v kresle. Tolik napadu, co sem Kramer vmestnal, by snad vystacilo na dalsi dva filmy. Nutno neopomenout Karla Rodena, ktery svou, skoro jiz klasickou, roli "zaporaka z vychodu" zvlada opet na jednicku. Pro me osobne nejlepsi akcni film od Bourna. ()

Zeek

Tyhle filmy nemám rád a přesně tenhle film je tou pravou výjimkou. Bylo to drsné, mělo to šťávu, ani vteřinu jsem se nenudil, byl to prostě nářez celý dvě hodiny. Nechápu, jaktože se takovej film nedostal do kin. Pro mě je to nejlepší akční thriller roku 2006. Mělo to úplně vše, co to mít mělo, nic mě tam nescházelo a proto jsem maximálně spokojen. Kramera jsem do téhle doby neznal, ale myslím, že od něj můžeme čekat ještě hodně. Výborným způsobem zahrál Cameron Bright, to mě fascinovalo, jak na svůj věk umí výborně zahrát, pochválit musím i Karla Rodena, který je výborný herec a to víme všichni, pro mě další malé plus pro tenhle film. Někteří máte možná výhrady ke konci filmu, ale já s tím nemám nejmenší problém, mě se moc líbil jak konec, tak celý film. Moje hodnocení: 85% ()

TaanStari

Srovnávat tenhle temný neo-noirový thriller a skoro až komediální akci Crank? Nesmysl. No ale k věci, má to zajímavou atmosféru a dobré herecké výkony. Ale! Ten děj neděj mezi prvníma a posledníma 30 minutama, to je bída... K tomu ještě tolik nepřesvědčivých náhod... Celkový dojem zachraňuje především Karel "John Wayne" Roden a potom taky trochu scéna s pedofilama. ()

Mat21

Při rozdělování peněz lupičský gang překvapí další gangsteři a strhne se divoká přestřelka. Pouze tři lidé vyváznou živí a v zastřelených gangsterech objeví zkorumpované policisty. Joey Gazelle je pověřen, aby se zbavil jedné ze zbraní, kterou zastřelili policistu. Zvolí úkryt ve svém domě, je však pozorován svým synem Nickem a jeho kamarádem Olegem. Když se Oleg navrátí domů ke své matce a otčímovi Jukovskému, který je zároveň jedním z bossů ruského podsvětí, a je svědkem stupňujícího domácího násilí, neváhá vytáhnout ukradenou pistoli a Jukovského postřelí. Joey si uvědomí svoji smrtelnou chybu, pokud se dostane stříbrný revolver do rukou policie, z vězení se již nikdy nepodívá. Strhne se zběsilý hon nejprve na Olega vlastnícího pistoli a posléze i na další osoby, kterým se dostane do rukou. ● Film Zběsilý útěk má triviální zápletku, která je rozvětvena a rozpracována do mnoha vyhrocených situací. Na můj vkus však jsou příliš brutální a příliš sprosté. Jako největší příjemné překvapení filmu jsem vnímal vykutálenou partnerskou dvojici točící dětské porno, a to nikoliv proto, že bych byl pedofil, ale že je divákovi uprostřed zběsilé honičky najednou nabídnut zcela jiný druh kriminální činnosti, který určitě nečekal. Závěrečná scéna na ledě se sice snaží o originalitu, ale v globále je nechutná až trapná. Dva z bossů podsvětí na sebe křičí: "Ty *uráku, zabiju tě!", všichni navzájem se postřílí, jen Joey společně s Olegem vyváznou jenom s pár škrábanci na čele. Už mně je špatně z neustálého moralizování, kdy všichni ti špatní umírají a všichni dobří žijí šťastně až do svého důchodu. Kdy konečně napadne někoho natočit něco podle reality dnešního světa? ║23.7.2009║ ()

Honny2

...vůbec nebyl špatný film! Ale serie neuvěřitelných "náhod", kterými film opravdu víří, mi to trochu pokazila. Nedokázal jsem se do děje ponořit a pořádně ho prožívat...nevím, něco tomu prostě chybělo, nebo v tomto případě možná spíš přebývalo. ()

ViktorEl

Síce z mojej strany prehnané hodnotenie, ale pre mňa tento špičkový film si zaslúži viac ako 79%. Paul Walker hrá výborne, ale aj tak sa nedalo nevšimnúť si Rodena je to výborný herec a tento jeho výkon, podľa mňa patrí medzi jeho najlepší. Príbeh plný prekvapení a skvelého napätia. Obidve ruky dvíham hore. 90% ()

Caaslav

....postupem času je to šíleně překombinované......začátek 5*, prostředek 4*, a na samém konci to klesá na slaboučké 3*... ()

Dement

Líbil se mi i první film, který jsem viděl od Wayna Kramera "Smolař" ale ten má s "Running Scared" společného pouze režiséra a kamerové filtry. Bezmálá dvouhodinová akční jízda za revolverem který se blyští jako psí koule plná scénáristických zvratů, prošpykovaná slovem FUCK ve všech možných i nemožných podobách, drsnej gangster kam se podíváš. Zkrátka nekompromisní akční řežba, která se Vám před očima odehraje tak rychle, že na konci budete mít problém popadnout dech. Ovšem jen do doby než spatříte americkou vlajku.. ()

Vodny

Nemám rád když mi někdo před nějakým filmem o kterém nevím vůbec nic řekne: "To musíš vidět, ty krávo, woe, no není možný, sem ještě neviděl, promakaný, šokovanej sem ...." -> Bla Bla Bla, spadla lžička do kafíčka...a ono nic z toho. Dlaší "obyčejnej" film s rádoby promakaným příběhem který je ale jasný jak facka od Heleny Růžičkové. Takže dávám tři hvězdy. Z toho 2* za Rodena a 1* za tu scénu z úchylákama v jejich "bytě splněných dětských přání". ()

jesus666

Forma je úchvatná, obsah miestami strašne otravný. Nemám na filmoch rád, keď hlavnej postave uniká cieľ vždy tesne pred nosom a rovnako ma to otravovalo aj pri tomto filme. Inak sú to dve hodiny plnohodnotnej akcie a napätia. ()

Darkslayer

Skvela jazda plná napätia a prekvapivých zvratov. Tvorcovia každou minutou prihadzujú drevo do ohňa a táto vatrička nas hreje skoro celé trvanie filmu. Na konci nás však tochu popáli. Film by bol ešte omnoho lepší ak by bola zaverečná scéna na štadióne natočena trochu inak (myslim ze Walker by bol tuhý už po prvom puku a to nečakané zistenie si tvorcovia mohli tiež odpustit), všetkého veľa škodí.... Ale aj tak dosťnadpriemerný film 80%. ()

Amplifier

U tohodle filmu se rozhodně nudit nebudete film se odehrává v dobrém tempu takže vás nečekají zdlouhavé části vysvětlovaní problému a tak podobně! A Paul Walker nám dokázal že umí aji něco víc než se jen prohánět po městě v naleštěným bouráku! ()

in4mator

Hlavním plusem filmu je, že od začátku do konce "nenechá vydechnout". K tomu přispívá akční děj, vizuální styl i hudba. Kvůli zrychleným a zpomaleným pohybům, rychlému přibližování a oddalování, flashbackům a dalším vizuálním hrátkám jsem měl pocit, že film režíroval Tony Scott. Moc mně tento styl nesedí, ale zas musím říct, že přechody mezi scénami byly povedené. Jinak si ale myslím, že příběh byl dost překombinovaný a zároveň tak nějak průměrný... ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci