Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

jns

3apůl* Velmi slušně natočená žánrovka s několika výbornými scénami a bohužel trochu slabším závěrem. ()

Black3R

Je to veľmi slušný film, Karla Rodena si obľubujem čím ďalej tým viac :D Ale videl som ho 2x a 2x ma rozbolela hlava .( .... tak 3x si ho už nepozriem...... ()

jafuska

toto byl opravdu povedený film sice drsný, akční, který já moc nemusím, ale tohle bylo hodně dobrý film, dobrá hudba, doporučuji, tento film je spíš pro lidi, kteří mají rádi střílečky. ()

Elegnor

Slušná akční podívaná, ale nějak mi unikl ten motiv utíkání, spíš se pořád někdo za něčim honí.. :) To ovšem nic nemění na tom, že je to vizuálně dost zajímavý, napínavý, s extra drsnym Rodenem i extra vykulenym Ultraviolet chlapcem a navíc s pořádnou porcí akční zábavy.. Místy to je sice trochu zamotaný, ale to mi v plný míře vynahrazuje (Spoiler alert!) idilické zakončení - bez happyendu u takového filmu bych hodnotil o hvězdu hůř :) ()

pe3czech

Moje hodnocení berte v potaz tak, jak jej dávám - za celý film kromě poslední scény. Kdybychom měli hodnotit i poslední scénu jsme na rozmezí jedné hvězdičky. ()

ratpile

Tak tohle byla opravdu zběsilá a šílená jízda. Jestliže se po hodině zdá, že se bude jednat o malou, řemeslné nadmíru zvládnutou frajeřinku, pak zbylá část stopáže jen potvrdí, jak byla tahle myšlenka zcestná. Kramer v druhé polovině totiž snímek naprosto vyhrotí a převrhne jej až někam do bizarna. Divák se spolu s filmem postupně propadá do většího a většího hnoje. Některé scény jsou v rámci samotného příběhu jistě samoúčelné a krkolomné, pro vyznění snímku však nikoliv - podtrhují totiž dopad na divákovu cestu směrem do pekla spolu s hlavními hrdiny. Po režijní stránce je to naprosto strhující, různé technické frajeřinky jsou často okázalou onanií, která však tentokrát snímku feeling dodává, nikoliv naopak. Totální třešničkou na dortu jsou pak závěrečné titulky podtržené úžasnou hudbou - při jejich sledování jsem prostě cítil, že tohle rozhodně nebyl úplně obyčejný film. p.s. odbočka příběhu s Farmigou a úchylnym párečkem věznícím děti byla DO - KO - NA - LÁ. ()

lord Ball

Naprosto vynikající akční jízda, jenž vás vtáhne od začátku až do konce a která nás provede celým podsvětím přes děvky, pasáky, pedofily, mafiánské bose, feťáky až po úplatné poldy. Zvlášť velmi drsná je část s pedofilním párečkem, ze kterého je doslova na zvracení. Nesmíme samozřejmě zapomínat na nemalou roli Karla Rodena, jako ruského mafiána, kterou ztvárnil naprosto s přehledem. ()

Achilleus1

Tak to už hej. Celý film som sedel v kresle ako priklincovaný. Film mal perfektný spád, hustú atmosféru, vynikajúco zahrané, perfektné hlášky a hlavne človek do poslednej minúty nevedel čo sa stane. Takisto skvelý zvukový doprovod. Čistých 5* ()

HrochOch

Skvělá akční jízda s podtitulem "where is my gun". Z kladů bych ráda vypíchla skvěle zpracovanou erotickou scénu, jemně naznačené pohrdání otcem a zejména pak přísného ale spravedlivého mafiósa Rodena. Celý film, jak už po stránce vtipu, tak dramatičnosti, si zakládá gradaci (leckdy až groteskní- scéna s karbaníky). Přiložená pasáž v bytě pedofiů (v takovém pokoji jistě usíná pedobear:)), působí dost roubovaně, ale je příjemným hororovým překvapením. Jaká škoda, že těsně před cílem musel Kramer hned na dvakrát zakopnout o tkaničku vlastních citů:( ()

Toustovač

Má to odpich, ne, že ne. Ale zároveň je to taky úplná pitomost (mj. fakt mimoňská scéna na ledě s hokejistama:)), tu zábavně akční, tu překvapivě klidná (v kontrastu až nudná). Na večer s kámošema přesto celkem ideální. ()

Ernie_13

Nie je to síce akčný film podľa môjho gusta, ale nakoniec som sa pristihol, že som vtiahnutý do deja viac akoby som čakal. ()

hackstolle

No jestli tomuhle thrilleru neco nechybi, tak jsou to dle poradi: slovo fuck, slusny dejovy spad, surovost, napeti a obrazek korupce. Nebudete litovat. Ja davam 75-80% nebo chcete-li ****. ()

srncek

Vzorový príklad toho,ako sa dá natočiť akčný film,ktorý nie je ani tupý,ani primitívny,naopak napínavý,zaujímavý a s geniálnym vizuálnym prevedením.Jeden z vrcholov žánru. 92% ()

Viper86-V1

Naprosto strhující, v globále obrovsky nedoceněný temný akční thriller z česko-americké koprodukce, natočený skoro zadarmo, kde je každý dolar z patnácti milionového rozpočtu skvěle využit. Totálně politicky nekorektní jízda plná ultranásilí, zkorumpovaných poldů, prostituce, pedofilie a odpudivých lidských charakterů. A jako bonbónek k tomu neuvěřitelně invenční a originální režie a kamera. Nebýt úplně poslední scény, bylo by to za pět hvězd, takto jen za čtyři. Po předešlé naturalistické hostině totiž zapůsobí jako naprosto zbytečná, hodně studená sprcha, která naprosto zničí možný neuvěřitelně depresivní antihappyend, kterým by celý tenhle masakr skvěle vygradoval. DOPORUČUJU! ()

Borecz

Já nevím... bylo to dobré, určitě jsem se nenudil, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo poněkud zvláštní :) ()

RINGOCZ

Tenhle snímek mne bohužel míjel až do tragédie, při níž zahynul Paul Walker. Syrový komorní film žánru NOIR odehrávající se během jedné noci ve špinavých čtvrtích zvráceného podsvětí předměstí New Jersey. Atmosféra je ten faktor, který tady hraje hlavní prim . . . výborná práce s kamerou a střihem. Nevím proč, ale po celou dobu mi to připomínalo první díl Maxe Payna. Děj samozřejmě stojí také na výborném hereckém výkonu Paula Walkera - toto je poprvé, kdy jsem ho viděl hrát jinou roli než ve FF a musím souhlasit se slovy režiséra Wayna Kramera - životní role Paula měly teprve v jeho kariéře přijít . . . co se týče hereckého obsazení, překvapil Cameron Bright. Českého diváka také určitě potěší přítomnost Karla Rodena. Myslím si, že pro fanoušky komorního noir žánru je toto povinnost. Dávám 5*. ()

JohnnyBoy

Já asi koukal na jinej film než tady většina, teda....podprůměrná kýčovitá sračka, jakože když někdo dá kameru na steadycam a rychle s ní projede ulicí je faakt inovativní režie....no nevim. ()

MirkaP

To tedy bylo opravdu zběsilé tempo. Jeden z filmů, které jsem chtěla vidět a po shlédnutí vím, že už ho znovu nikdy neuvidím. /// Sledovala jsem to v českém znění v TV, konec byl v půl druhý ráno, sama se divím, že jsem neusnula. Roden s vytetovaným Waynem na zádech byl skoro dojemnej. Jen zamrzí, že se nedaboval sám. Asi mu to za to nestojí. Každopádně výkon dabéra byl velmi dobrý (tipuju Stránský). ()

subic

"Kouzo" Paula Walkera jsem dosud nenašel a už asi ani nenajdu. Má oblíbená Vera Farmiga zde taky nic moc. O 30 minut kratší a bylo by to celkem v pohodě. 50% ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci