Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

conery1

" Nikdy som nevidela zlo, ale dnes áno. " Mám podobný pocit. Takú adrenalínovú " jazdu " som už dávno nezažil, ak niekedy vôbec. Emócie z deja so mnou poriadne zamávali. Toto sa fakt nevidí každý deň. ()

sona123

Zběsilý útěk je trochu rozpolcený akčňák - začíná parádně, má velmi dobrá místa, ale má i pasáže velmi slabé. Jak mám ráda Rodena, tady je sice pořád báječný (doufám, že v něm jednou Hollywood uvidí i někoho jiného než jen ruského mafiána), ale jeho role je nudná, docela zbytečná a vlastně nejslabší místo celého filmu. Viděla bych to na slušné tři ***, tu čtvrtou přidávám za skvělou hudbu a titulky. ()

Garch

Oups. Nečekaně dobrá akčňovka. Paul Walker a Cameron Bright to hodili hodně vysoko, pod skvělým (a úplně neznámým) režisérem. Je to jízda. ()

Strike

Škoda jen torochu protáhlejší Walkerovy cesty za pistolí (několik míst, kde mu řekli, že ji právě minul - to bylo celkem zdlouhavé). Jinak perfektní atmosféra, kamera, herci (Roden jako fanatický obdivovatel Johna Wayna je výýbornej). P.S.epizodka s úchylným párem co se ,,staral" o děti - holy shit, to bylo peklo ()

Brejlil

Nevím, nevím, vizuální stránka filmu mi po chvíli dost lezla na nervy, tmavé a barevně desaturované záběry mi začaly splývat jeden v druhý. Také snaha za každou cenu přijít s nějakým vizuálním fórkem mi přišla samoúčelná. Několik "ošklivých" klišé (hodná prostitutka např.) také na náladě nepřidalo. A nejhorší byl ruský synek Oleg, který filmem propluje s výrazem autisty a emoce neprojeví ani na konci. Potěšil mně Roden v roli smažky závislého nejen na perníku, ale i na Wayneovi, a potom parafráze na nejmenovanou reklamu ("mrtvej úplatnej polda... k nezaplacení"). ()

kluk z Na

nechápu, nechápu, nechápu... nejspíš je se mnou něco špatně(ale spíš s váma) jelikož toto mi přijde jako opravdu špatně zběsilý film a když si čtu ostatní kometáře nestíhám se divit... asi se du oběsit, nedokážu překousnout, že to má tolik procent... rozhodně to zkoukněte a podpořte špatným hodnocením!! ()

Paul_cz

ADRENALINE RUSH.Tyto dvě slova nejlépe popisují tenhle film.Považuju ho za nejadrenalinovější film vůbec, něco tak drsnýho a stylovýho se prostě často nevidí..Walkera jsem nesnášel, tady jsem si ho oblíbil, Roden je zase skvělej, ale hlavní hvězda je KRAMER! Ten prostě s malým rozpočtem natočil tak boží film, že kdybych si měl vybrat mezi libovolným blockbusterem za stovky milionů typu Transformers a tímto, beru Running Scared.Vždy.Viděno čtyřikrát, rozhodně ne naposledy..tohle je totiž jízda! 5* ()

wampire23

Film v ktorom si každý nájde to svoje. Ja som si našiel Karla Rodena:D. Ale Paul Walker vo svojej zbesilej noci je skvelým spestrením večera. Určite tým nič nepokazíte. ()

(Z)denny odpad!

Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je to vidět i na tomto snímku, kdy se Wayne Kramer snažil natočit snímek ve stylu Guye Ritchieho. Prostě na to nemá.. Nad tímto snímkem jsem zaplakal. A nebyl jsem sám. Krvavé slzy ronil i sám velký John Wayne na zádech Karla Rodena.. Některý uživatel se rozplýval nad graficky skvěle ztvárněnými závěrečnými titulky. To asi neviděl "Čtyři vraždy stačí, drahoušku". Tam byly titulky o několik tříd lepší, a to byl tento film točený už před půl stoletím.. ()

urke

Film byl opravdu zběsilý a napínavý jak moje kšandy (nechápej ironicky). Zpočátku chvíli trvalo, než se to rozeběhlo, ale pak už to jelo jak po skluzavce. Nemám ráda překrvavené filmy, ale tenhle film byl krvavý přesně, jak měl být (hodně) a já mu to odpustila. Karel Roden září na kilometry daleko, i když zde moc příležitostí nemá. A ještě bych vyzdvihla Camerona Brighta za jeho nejen obzvlášť zajímavou fyziognomii, ale i herecký projev. ()

poet

Nebyť toho amickeho konca tak dám plne hodnotenie. Jedná sa skutočne o našlapanú jazdu, ktorá nenudí a občas aj prináša niečo nové.... Dynamická réžia, Vera Faminga a jedna uletená rodinka pri ktorej mam vždy zlý pocit sú dôvod prečo si toto môžem pozrieť aj opäť :) ()

Rondell

Všechno bylo udělaný správně, ale tématika mi žalostně neseděla. Každou vteřinou jsem si přál, aby další už nepřišla a to zkazilo absolutně zážitek. ()

kubyno

Running Scared je tu už dost dobře a detailně popsán. Pecka, plná parádních vizuálních efektů a hrátkami s kamerou a zvukem. Herecké obsazení dokonalé a tempo tak strhující, že graduje celé dvě hodiny. Ten film je tak nabitý, že zůstává rozum stát. A i přesto, že se dá mnoho detailů vytknout, je to tak jedinečný film, plný spousty odkazů a narážek, že nějaké účelné dokreslení či dírka v logice scénáře určitě není nic, co by mě pálilo. Running Scared nemusí být zrovna nejkvalitnější, ale je to jeden z těch poutavých filmů, které si člověk neskutečně oblíbí. Tohle je prostě nářez jako prase!!! ()

Santino7

Po druhom pozretí musím konštatovať, že sa mi to zdá ešte o niečo lepšie ako naposledy. A teda už brilantné, nemôžem si jednoducho pomôcť. Rovnako ako nemôžem pochopiť tunajšie hodnotenie, ktoré sa mi opäť raz zdá neadekvátne, príliš nízke. Ale fajn, veď predsa každému pasuje niečo iné, sto ľudí sto chutí... Ja som však vážne spokojný nadmieru. Má to skvelú atmosféru, dynamické tempo, kúsok tej akcie a hlavne, maximálne absurdný a zároveň svojím spôsobom geniálny dej (no dobre, uznávam, to som asi trošku prehnal). A presne také mám ja rád. Spleť niektorých postáv, ich vopred nepredvídateľné konanie, náhodné stretnutia a vlastne celá tá absurdnosť mi trošku pripomenula subžáner špinavých britských gangsteriek (už tu chýbal iba ten humor), čiže pre mňa osobne ďalší plusový bodík navyše. Dokonale zvládnutá bola podľa mňa aj vsuvka so záhadným manželským párom, ktorá paradoxne na dianie vo filme nejakú výraznú nadväznosť nemala a dalo by sa dokonca povedať, že ňou Kramer celkom výrazne vybočil z celkového rámca, no napriek tomu zafungovala vynikajúco. Na tak malý rozpočet proste skvelá záležitosť, na výbornú. A treba podotknúť, že vo vysokej miere aj štýlová, presne podľa môjho vkusu. Nejaké tie mušky by sa síce určite našli (efekty, isté dejové nedostatky, najmä záver), no v konečnom dôsledku dám tak či tak plný počet. Hlavne z dvoch dôvodov - prvým je samotný Paul Walker (u ktorého to bol asi bez debát najlepší výkon v jeho žiaľ veľmi krátkej kariére) a druhým mne veľmi sympatické poňatie celého snímku plné originálnych nápadov. No a Roden tiež pobavil luxusne. 5/5 ()

Oliveris

Film mne osobne dosť pripominajúci legendárne snímky Podfu(c)k a Zbal prachy a vypadni. Avšak, prišiel mi trochu slabší. Ale to nič nemení na tom, že aj tak sa jedná o vynikajuci film. Scenár je výborný, herci predvádzajú vynikajúci výkon. Jedine čo by som vytkol, bola kamera, oveľa viac mi vyhovuje štýl Tarantina, ale to už je nepodstatná drobnosť. ()

Pawlisman

Mno, kapánek přitažené za vlasy. Není ani moc vtipné ani dobré takové zpracování, jako mám rád hodně krve a nadhled, zde ale humor jako Tarantino či Hitorky ze zastavárny a jiný krvárny - chybí. Bere se moc vážně a to to je smutné. Ta zběsilá nitka.. ()

Kosťa

Spousta nejrůznějších filmových klišé naservírovaná v dobře šlapajícím gangsterském thrilleru. Škoda jen těch posledních cca dvou minut. A nejděsivější scéna filmu ??? Jeden by nevěřil, jak může mrazit z dvousekundového záběru na několik DVDček. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci