Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

mysiak

Paul Walker je hustý típek...nadupaná kriminálka, vážne parádny film...zvláštne štýly, parádne prevedenie... ()

UncleG

Adrenalinový akčňák, který uhání vpřed v takovém tempu, až si člověk ani nestačí uvědomit, jaká to je vlastně kravina. Zkrátka Mistr Krejmr rozjíždí tak nadupané čóro, že musíte sedět s palcem v puse a nedutat. Film mimo jiné nabízí neortodoxní (ale velmi účinnou) recepturu léčby všech druhů pedofilie. Takže: Pěkné čtyři bodíky pro předchůdce "Cranku", který nebyl svým nohsledem ani v nejmenším překonán! ()

Laxik

Hodně povedená akční kriminálka, která uspokojí dějem, herectvím, i vizuální stránnkou. Navíc ve vás vzbudí rozpory Karlem Rodenem zahraný fanda Johna Waynea. Nejhoršími záporáky jsou rozhodně ti dva úchyláci. ***SPOILER*** Sice mě docela mrzela smrt hlavního hrdiny, ale jeho stupidní vzkříšení mě naštvalo tak, že jsem musel srazit hvězdičku. ()

Her0.89

Abych řekl pravdu, tak jsem čekal nějaké nudné "bečko", ale to co předvedl Paul Walker, tak to mě mile překvapilo. Film by si zasloužil určitě daleko větší pozornost než mu byla věnována. Napětí od začátku do konce. Nebýt některých přehnaných scén tak dám klidně 5*. Poněkud ujetější konec, ale jinak super( akorá bych vystřihl tu linii s těma pedofilama, která nemá s dějem nic společného). Ve filmu je snad uplně včechno - od dětí strílejících na své rodiče, přes zkorumpované poldy až po hořící automechaniky. Tolik sprostých slov jsem snad neslyšel ještě v žádném filmu :-). Jedna taška Nike - za šede, jeden telefon Nokia - za kilo, unce semtexu - 500 dolarů .......... zbavit se úplatnýho fízla - k nezaplacení ()

erased

Hodně velké překvapení - čekal jsem klasický thrillerový kýč, ale dočkal jsem se nekonvenčně přepracovaného příběhu Alenky v říši divů. Dalo by se říct, že celý příběh je nucený, dějové zvraty jsou nečekané spíš svou nelogikou než promyšleností a celá zápletka je vlastně jenom nekonečná řada náhod. Takže Guy Ritchie v levném a americkém provedení. Naproti němu se ale Zběsilý útěk bere o něco vážněji a přestože nejsem kdovíjaký fanoušek Alenky, její moderní krvavá verze mě bavila jako málokterý jiný thriller. Prakticky dokonalý konec pak trochu kazí závěrečná scéna, ale celkově filmu nijak zvlášť neškodí. ()

zipper111

Pro mě docela překvápko. Running scared je slušně rozjetej thriller, pěkně našláplej s vynikajícím Walkerem a krásnou Verou Farmiga. Dialogy mě přišly trošku směšný, hlavně ty v akčních scénách, kdy všichni vykřikujou nějaký sprostý slova a vypadá to srandovně, nehledě na hokejistu, to už mi přišlo trochu jako trapárna. Ale docela doporučuju, Roden byl taky dobrej a film má spád a myslím že jde i trošku nad očekávání. 4* ()

Naslund

Takhle má vypadat správná napínavá akční jízda. Žádné zbytečné tlachání, přehledné motivace všech postav a některé nervydrásající scény. Kvůli závěru se budu muset podívat znovu, jestli opravdu všechno sedí, jak má, protože pokud ano, tak musím smeknout. Většinou totiž scénáři jaksi netuší, co to znamená kauzalita, a bývá to vidět, což zde neplatí. Jen úplnej začátek mě až tak nebavil, protože jsem se děsil, že všechny ty filtry, zpomalování a zrychlování vydrží celou dobu, a to by mě mohlo nějak mentálně poškodit. Taky je mi celkem líto Rodena. Přijde mi to, že když hledají američané někoho do role anglicky mluvícího rusa, tak vždy sáhnou okamžitě právě po něm. ()

IllIlIlIIl

P.Walker a C.Bright, skvělá herecká dvojka, jen ten hlubší příběh mi tam chyběl. Nevím, něco mi na tom filmečku nesedí. ()

Nos

Zběsilá akční jízda pro fandy drsných akčních filmů. Paul Walker se svým výkonem hlásí o zařazení mezi extraherce a jeho spoluherci na tom nejsou o nic hůře. Docela se mi tu líbil i Karel Roden.Závěrečné zúčtování na ledě s hokejistou a pukem patří k tomu nezapomenutelnému. Tempo je opravdu zběsilé, jedna vyhrocená situace střídá další. Čtyři hvězdy jako když vyšije! ()

Maq

Nedám moc na akční filmy, protože většinou nejsou ani tak brutální, jako spíš brutálně hloupé. Přitom to není nevyhnutelné, což dosti zdařile předvádí tento snímek. --- Výstavbou (nikoliv stylem) mi připomíná Pulp Fiction. Zločinci si pěkně páchají své zločiny, až se náhodou něco zvrtne a je potřeba to rychle vyřešit. Přimotají se do toho další osoby, vesměs taky lumpové. Hodně se spěchá a morduje, ale dává to smysl, protože postavy jsou opravdu v průšvihu a mají srozumitelné důvody tak jednat. --- Existují i perfektnější thrillery, a konkrétně z rozuzlení příběhu jsem rozpačitý, ale celkem vzato, tento film vysoko přesahuje standard svého žánru. ()

italka63

No ne, akčňák jako hrom, a přitom to zkraje ani tak nevypadalo. Drsný, špinavý, vulgární, nebere si servítky, to je život tam venku, do kterého se přimíchá malý kluk, který pochází z mafiánské rodiny Karla Rodena, ruského přistěhovalce. A taky svět pedofilní, kam se děti shodou náhod dostanou, ani neví jak. A hlavní postavou v celém ději, který se nemá prozrazovat, Paul Walker a Vera Farmiga. Nutno podotknout, že pro Paula mám vážně slabost, co nadělám, takže jasně za čtyři hvězdy. ()

repe

Velmi zajímavý thriller. Ovšem po slabém začátku, když brokovnice vystřelila člověka asi 2 metry vysoko a 10 metrů daleko, jsem měl chuť to zabalit. No to bych si dal! Running scared postupně nabírá na obrátkách, které roztáčí skvěle vyhrocené akční scény a výborný Paul Walker. Po vizuální stránce fantastické, krásně čistá scéna v nemocnici, flashbackové efekty...občas jsem si přišel, jak když koukám na CSI. Scéna z hokejové arény tak živě ztvárněná, že jsem si připadal jako bych to všechno sledoval přímo tam, z ledu. Happyend mi tam neseděl, bylo by to drsný, ale takovej byl celej film. ()

FilmFan24

Zběsilě krkolomná a řádně krvavá jízda mě dostala . Bohužel jsem se k Running Scared vrátil poté, co celý filmový svět truchlí nad ztrátou hlavního představitele Paula Walkera. Film je plný režijních vychytávek a místy až nesourodých situací, které všechny souvisí s hledáním jedné ukradené zbraně. Walker v hlavní roli prostě válí. K vrcholům tohohle krvavého a místy dost úchylného bijáku považuju ale scénu, kdy Vera Farmiga vezme spravedlnost do svých rukou v bytě pedofilních manželů. Celý film má hodně rychlé tempo a i když hlavní hrdina poté, co schytá rány pukem do obličeje, je v následující scéně v pořádku, nebrání mě filmu udělit známku nejvyšší... ()

Dexter1

Wayne Kramer, značne ovplyvnený Quentinom Tarantinom, Guyom Ritchiem a Tony Scottom, rozohral výbornú a miestami geniálnu adrenalínovú jazdu, kde poteší ako formálna tak aj obsahová stránka. Nikto by nechcel byť v koži Paula Walkera, kde za jednu noc musel stihnúť toľko vecí, že by sa jednému hlava zatočila. Film graduje neuveriteľným spôsobom a sem-tam pociťujete adrenalín aj vo vašich žilách. ()

Skip

Pěkně řízně a v tempu natočený akční film, který si až do konce nebere oddech a ve kterém si můžeme vychutnat další ze záporných rolí Karla Rodena v zahraniční produkci. ()

Tygrys

Faaaak. Running Scared mi moc připomínal hru Max Payne. Paulovi Walkerovi sedla role Joeyho Gazelleho perfektně, člověk by ani neuvěřil že je to ten "gej" z Rychle a Zběsile. Karel Roden alias Anzor Yugorsky alias John Wayne byl taky OK. Závěr je trochu přeplácaný, ale rychlé tempo druhé poloviny filmu mi sedělo. Mimo jiné jsem se taky dověděl, že přestřelka nejlíp chutná na ledu. ()

Huntelaar

ZBĚSILÝ ÚTĚK je fakt nářez. Režisér Kramer si s tímto filmem doopravdy vyhrál. Zajímavě pojatý triky se záběrama, nečitelnej scénář a jako bonus Karel Roden jako OBROVSKÝ fanoušek Johna Wayna.... ()

Laurent

Velice pěkně natočený akční snímeček. Obsahově překombinovaný a s hollywoodskou pointou nebo happy endem?, který je ve stylu přirozeného amerického úsměvu. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci