Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

bearmeedek

Dva dny po sobě si pustím nějaký americký film a pokaždé v něm hraje Karel Roden. Ale k filmu. Pro mě dosud utajený a přitom velmi slušný „Noční“ film. Takové celkem běžné téma z prostředí gangsterů různé úrovně, ale jinak zpracované. Líbilo se mě několik zajímavých střihů, několik „odkazů“ a několik nápadů. Zajímavá byla i nečekaně vložená epizoda s pedofilními manžely, kterou v naprosto jiném ději nikdo nečekal. První třetina byla na 60%, druhá na 80% a třetí na 100%. Můj, celkovým dojmem ovlivněný, průměr vychází na 95%. Paul Walker zde má oproti jiným filmům opravdu hlavní roli a Karel Roden, coby vedlejšák taky není špatný. Zběsilý útěk je fakt zběsilou jízdou, kde na oddech není čas. A další pochvalu si zaslouží zpracování závěrečných titulků. To je lahůdka, která pohladí. ()

Hashirama

Režisérský fetiš na všechny vizuální a vyprávěcí finesy, dávkovaný kulometnou kadencí v živelném, drsném a nekompromisním akčním dramatu o tom, jak se různí lidé (ne)potkávají během jedné noci, kdy se všechno sere. Pro leckoho stylisticky extrémně přeplácané (což i v podstatě je), ale když tuhle zdivočelou poetiku přijmeme jako tvůrčí vizi a ne jen jako výsledek návštěvy hyperaktivního dítěte v cukrárně, není Running Scared přeplácanou omalovánkou nadšeného filmaře, ale vizuálně originální a hodně hodně zábavnou krvavou omalovánkou, která staví svoje hvězdy do úplně jiného světla, než v jakém je známe. Vizuálně a pro útlocitné povahy i scenáristicky možná velké sousto, ale zatraceně cool...a zatraceně cool Paul Walker ()

gemi

Akčňák, který si se sebou vůbec neví rady. Na jednu stranu se snaží být vážný, plný drsných scén s psychopatickými gangstery, na stranu druhou se ale místy překlopí až do parodie (Mr. Pimp?!). Každopádně je cítit křečovitá snaha o cool efekt, který se nedostavuje. Dalším problémem je uvěřitelnost. Je to jedna haluz za druhou. V závěru je sice super twist, ale u toho už člověk jenom kroutí hlavou. (Ale Karel Roden výborný!) Při druhém zhlédnutí odebírám hvězdu. ()

Nix

Tak tohle nebylo ono. Kamera a určitý záběry byly supr. Film začne zostra a taky tak pokračuje, jenže už to bylo i přepálený. Film obsahuje spoustu ale spoustu sprostých slov, úchyláky, samé magory a přitom i příběh je prostě jako kdyby ho někdo dělal na cracku a on tak i působí celý film. Mne to neoslovilo, i když je to asi Paulova nejšílenější role. Škoda, ale panu Kramerovi se mrknu na zoubek, třeba mne zbytek zaujme. ()

aik

Bombastická jízda!!! Nemám slov. Vypadá to, že se nám začíná klubat nový režisérský gangsta objev. Snad jenom ten závěr byl trochu, jak z jinýho filmu - proto jenom 4* ()

DD

Pro mě zatím nejlepší film roku 2006 (Obchodníka se smrtí počítám do minulého roku) a překonat jej můžou zřejmě jen United 93 a The Fountain. Uvidíme. ()

john.h

Pro mě jednoznačně překvapení roku 2006 a zatím top1 film natočený v tomto roce. Naprosto chytlavej obraz, chytlavý prostředí a chytlavá zápletka. Někdo tu zmínil podobu jedné scény z Pulp Fiction (tu s klestema a letlampou) a presne na tu scenu jsem si vzpomnel taky. Jenze tady ta scena neni tak odlehcena, tady je uplne nejvic syrova jak to jde. U Pulp Fiction jsem se smal tem hustejm hlaskam v ty scene a vychutnaval si jeji tragikomickou atmosferu plnou cerneho humoru. Ale tady zadny humor neni a o to je ta atmosfera silnejsi. Mam rad filmy ktery se odehravaj jeden casovej usek. Tento se odehrava jednu jedinou noc a to se mi taky libi. Film ma naprosto chytlavej Theme Song jak z nejaky pohadky. Naprosto spickovou nizkorozpoctovou uvodni prestrelku v mistnosti 5x5 metru mezi deseti chlapama (lepsi akcni scena tenhle rok nebyla natocena ani za miliony dolaru). Pak se mi libi Paul Walker a jeho vykon, kamennej Cameron Bright byl taky zajimavej, do filmu se hodil, ale jinak mi moc nesednul a samozrejme ma take film Karla Rodena, kterej si nenecha sahnout na svyho Johna Waynea za zadnou cenu (doslova). Navic v komparzu by mel hrat muj znamej ze skoly a tusim ze jsem ho tam zahlidnul (je tmavsi pleti puvodem z Columbie a jelikoz byl film nataceny v Praze a okoli a mel vypadat jako v americkym prostredi, tak do jedny kavarny potrebovali exoticky typy podle myho nazoru, protoze tezko bude v americky kavarne samej beloch, tak diky svymu exotickymu vzhledu je mozna na jednom zaberu, ale ten zaber je tak rychlej ze to z toho nepoznam, mam tuseni, ze je v zaberu kdy malej Cameron Bright utika z kavarny pred Karlem Rodenem a kdyz kamera leti je tam hloucek 4 lidi tmavsi pleti kde tusim sedi, ale jistej si nejsem, jestli to je on, tak mu exotickej vzhled urcite pomohl se objevit v takovym spickovym filmu, na coz muze bejt urcite hrdej :)). Proste jasnejch 5 hvezdicek. Atmosfericky me tento snimek absolutne pohltil. ()

Lichty

Pane Bože, dívám se tady na komentáře a mám pocit, že jsem spadnul z Marsu. Tupá, nevěrohodná a hlavně příšerně klišoidní střílečka (ano, jinak se to nedá nazvat), ve které Paul Walker předvádí dokonalé neumění a Wayne Kramer odporné americké zápletky! ()

keane

Udržet to tempo na začátku, mohly to být bez problémů 4*; postupně se ale vyloupl slabý scénář a totálně se to pokazilo posledních dvacet minut...tolik kotrmelců v ději jsem nějak nerozchodil. Jinak ale vyzuálně silně nadprůměrný snímek a celou dobu hodně drsný film, kterému by neškodilo trochu více akce. ()

yolana

Moc pěkně natočená debilita. Pan scénárista asi upad, když to psal. Hlavně ten správňáckej konec!!! No jaký ruský dítě by si nepřálo mít takhle hustýho náhradního USA tátu. Dvě hvězdičky tak akorát na Rodena. ()

BlacksharkX

To co jsem viděl jsem opravdu nečekal. Emoce, akce, bouchačky, gangsteři, a nekompromisní, krvavé, až maniakální některé scény byli - Bylo to super! Plus nekorektní a velmi vulgární dialogy dodávaly ději takovou...jak bych to napsal - reálnost, to je možná to správné slovo. Bohužel nic není dokonalého a tady to potvrdil nehorázně zpackaný konec... ()

Šňůra

Nemožný název, film poslaný rovnou na DVD a přitom parádní stylová akční gangsterka. A z velké části natáčená v Praze, i když to patrně vůbec nepoznáte, protože se tváří, a to hodně dobře, jako New Jersey. Hlavní část filmu si pro sebe urval Paul Walker, který prakticky nesleze z plátna a je pěkně drsný, ani zdání po tom kladném slušňákovi, jakým byl v Rychle a zběsile. Ale dobře tvrďácky se předvedl i Karel Roden, i když jen ve své typické roli, kterou většinou dostává od americké produkce - mafiánský grázl z Ruska. ()

vozralec

Akce parádní. Přesto mi to přišlo celkově takové překombinované. Roden opět zaválel. Vulgárními výrazy se rozhodně nešetřilo. Téměř čtyři hvězdy. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci