Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Dero

Pohádka pro dospělé, které postupně dojde dech. I tak se jedná o příjemnou oddechovku s klasicky sladkým H. Grantem a typicky odzbrojující J. Roberts v hlavních rolích. Scéna s večeří v první polovině filmu, na kterou jde Anna jako Williamův doprovod, pohladí na duši. ()

ivishka

Noaco, že je to naivní a nereálné. Jak moc je asi pravděpodobné, že potkáte slavného člověka, kterého obdivujete a on se do vás zamiluje? Pro mě rozhodně velká science fiction. Jenže jsou snímky, které jsou založeny na mnohem větším sci-fi a lidé je přesto milují a mě jakožto věčnému snílkovi také nepřísluší soudit jejich vkus. Líbí se mi herecká souhra Julii Roberts a pohledného Hugha Granta, protože jsou oba perfektní herci a jejich sláva a role, které zahráli byly perfektní a neopakovatelné. Notting Hill je sice "pohádka" pro ovce z davu, ale v tomto případě budu já ta ovce ve předu a klidně se k oblíbenosti tohoto filmu přihlásím, protože si to zaslouží. Čistá romantika čas od času neuškodí. ()

aluna

Je zvláštní, jak některý chlapi s přibývajícím věkem dostanou teprv tu pravou šťávu. Grant, kterýmu nejvíc sluší ironickej, sebevědomej hajzlík, je přesně ten typ. Jeho tak hodnej až blbej romatnik z modrejch dveří Notting Hill onen šmrnc ještě postrádá, i když vtipnej taky je a herečka nejspíš ironickýmu šmejdovi nepropadne, jelikož takovejch může mít tisíce a on byl právě v tom jinej...nebo přesně naopak?? Britskej nadhled se nezapře a námět má celkem nápad, kéž by tak ale film končil scénou v krámku s dárkem. ()

GodComplex

Julia Roberts neni jen spatna, ona je nesnesitelne spatna. Coz je skoda, protoze Notting Hill by jinak mohl byt fajnovy romanticky film. Hugh Grant byl na anglicke pomery nezvykle zabavny a pumpoval tam jeden vtip za druhym, jen skoda, ze si nejhumornejsi situace vyplejtval hned v prvni tretine. 5/10 ()

Pierre

Celkem zábavná oddychovka na načatý večer, jako děláná pro nějaké společné pohodové sledování. Ech, ten člověk snad musí mít na podobné romanťárny doma nějaký stroj.  No, tentokrát mi neuniklo (stejně jako některým jiným komentujícím), že si například  jeho stroj v tomto případě něco vypůjčil z klasických Prázdnin v Římě a taky mohl vygenerovat sympatičtějšího herce do hlavní  role než Hugha Granta (fakt slizoun.)  A musím říct, že u veleslavné  Lásky nebeské i Lásku času  mě ten jeho stroj potěšil určitě víc a novější Yesterday jsem si výsloveně oblíbil, zatímco se chudák topí v modrých číslech. Ale v rámci žánru a rozumných  očekávání je Nothing Hill samozřejmě  sledovatelný kousek, který neurazí a pobaví minimálně jedním hodně vtipným názvem pro časopis  a kdo má Curtisův stroj výslověně rád, může si libovolný počet hvězd přidat. A kdo by nechtěl, aby ho v práci navštívila jeho nejoblíbenější herečka? ()

numi

Šílená přehlídka "pošuků" v čele s geniálním Rhysem Ifansem - už chápu, proč ho Britové tolik žerou. Jinak Julia Roberts opět dokazuje, že umí hrát, první půlka vás dostane svým bezprostředním a uvolněným humorem, druhá zase zvládnutou romatickou zápletkou a Hugh Grant tasí jeden roztomilý úsměv za druhým. Julia ho samozřejmě bezproblémů tím svým strčí do kapsy, ale ženská část publika si chce zamlsat především, že? Jinak jsem zvědavý, jak dostanou Notting Hill na televizní obrazovku, protože úsměv Julie Roberts je prostě širokoúhlý skrz na skrz a nemůže se tam vejít... ;o) Potěšil mě dojemný a s citem natahovaný závěr, který působí svěže, ale to, co přišlo po tiskovce byl snad zlý sen... Ach jo. V každém případě je Notting Hill více než jen další romantická komedie a stojí za shlédnutí. [březen 2006] ()

Orlau32

Romantický film se vším všudy, co k tomu patří. Včetně "pohádky", že by slavná hollywoodská hvězda chodila sama po Londýně bez doprovodu své ochranky, když ji "na place" (kde je plno lidi) hlídají, že s ní nesmí nikdo ani promluvit. No a opět na upoutávce Komedie a drama. Co tam bylo, proboha, tak dramatického, když nakonec vše skončilo Happy Endem tak, jak to mají Američané rádi. Pěkný film, vydržela jsem až do konce. ()

slord

Sympatická a pohodová romanťárna, ktorá poteší a dokáže spraviť úsmev na tvári. Má to veľmi feel good atmosféru, ktorá vie zaujať. Z romantických filmov je to veľmi podarený kúsok. 8,5/10 ()

Tereza_T

Na druhý pohled mnohem lepší než na první, i když Hugh Grant byl radostí pohledět i na první pokoukání. Vlastně i Julia Roberts, která je dokonalá všude. I když sympatičtější mi zde byla rozhodně mužská role. Po celou dobu naprosto klidný Hugh se nenechal rozhodit občas mírně hysterickou Julií a s klidem snášel její temperament. Samozřejmě by to bez toho nebylo ono, takže nakonec jsem byla ráda za happyending ... i když ani nevím, zda jsem to dvojici celou dobu přála. Perfektní background story s podivýnským spolubydlícím Spikem a parádní skupinou přátel - krásně doplňuje celý příběh. Rozhodně doporučuju pro zábavný slash romatický večer, zasmějete se i dojmete. Jako bonus krásná úvodní a závěrečná píseň She - Elvis Costello ()

Tirion

Určitě jedna z nejlepších romantických komedií. Sice si neodpustí spoustu romantických klišé a nutný happyend úžasný scénář R. Curtise a komika zejména Granta a Ifanse jsou tím, proč film vidět. ()

ABLABLABLA

Hmm. Co na to říct. Nevím, prostě mě tenhle film nějak nedostal. Přijde mi to jako jedna z dalších a dalších romantických komedií, kterých je spousta a nevidím v ní nic výjimečného. J. Roberts nemám ráda a tahle role to rozhodně nezměnila. Jediné, co mě donutilo se na film dodívat byl H. Grant, ale ani kvůli němu nemůžu dát víc než slabé, velmi slabé 3*. ()

kaylin

Po britských romantických komediích zase tak neprahnu, ale je to pořád lepší, než americké romantické komedie. Navíc si myslím, že Richard Curtis scénáři přece jen dal něco z toho, co ho v současné době dělám naprostým britským filmovým géniem, a to právě díky romantickým filmům, které jsou ale pokaždé jiné. Pravda, nakonec si z "Notting Hillu" asi budete pamatovat hlavně Rhyse Ifanse, ale i to někdy stačí. ()

Alementina

shlédla jsem asi tak počtvrté znovu letošní Vánoce, ale je to jedna z těch slabších Juliíných romantáren .... Hugh je prostě to typické neštěstné anglické trdlo.... nechápu, proč na to ženy pořád tak letí... ()

Maq

Tahle romance má dobrý scénář, ale nejvíc si na ní cením toho, jak je vyšperkovaná nádhernými vedlejšími postavami. Role Rhyse Ifanse a Jamese Dreyfuse jsou mimořádně vtipné. ()

Rakosnicek77

Richard Curtis odvedl myslím celkem slušnou práci, jelikož se podařilo na svět vypustit jednu z nejkrásnějších britských romanických komedií. Přiznávám, že pokud jde právě o tohle dílko, tak se stávám neobjektivním kritikem, protože patří mezi mé nejoblíbenější! Hugh Grant a Julia Roberts si sedli skvěle a jejich herecký koncert nenecháva nikoho na pochybách o tom, že jde opravdu o žánrovou špičku. ()

K.I.N.G.

Notting Hill je na jedné straně naprosto patetický film, plný zatracených klišé a na straně druhé dost pohodová romantická komedie, která teda i přesto, že z vás pořád prvoplánově ždímá emoce a vášně, stíhá docela dobře po celou tu dobu sledování nenudit. Navíc bych řekl, že herci i všichni okolo odvedli uspokojivou práci a vše je tu v rámci možností jaksi na svém místě a i to bude ten faktor, proč se při tomto jinak průměrném snímku rozhodnu pro vyšší hodnocení. ()

Damiel

Pohodový filmeček pro pohodový večer, oba provaření hrdinové (Julia a Hugh) jsou v pohodě. Co se dějového schématu týče, poměrně převídatelná věc. Jo a vadil mi ten týpek, co s ním Hugh bydlí. Nějak nechápu, jak by takoví dva mohli koexistovat :-) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)