Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

andydufrsn

Další přeslazený příběh s Julií Roberts! Dost nepravděpodobný příběh o herecké megahvězdě zamilovavší se do chudého knihkupce, ale o příběh v tomhle tipu filmů nejde, ne? Takže dávku inzulínu do žíly a zásobu kapesníčků vedle křesla! ()

Jondik

Trochu naivní, ale jinak neskutečně dobrý film o tom, že láska může vzniknout mezi jakýmikoliv dvěma lidmi, nezávisle na tom, jaké postavení ve společnosti zaujímají. Krásná Roberts, profesionální herečka, se nevinně seznámí s elegantním Grantem, majitelem krachujícího knihkupectví, a pak začíná proces vzájemného nacházení a ztrácení, vrámci něhož sice dělají oba aktéři chyby, ale zároveň vědí, že pouto mezi nimi je obrovské. Krásný film, který dojme snad každého. Jasných pět. ()

Cyklistka

Nespočítala bych na prstech všech členů čtyřčlenné rodiny, kolikrát jsem Notting Hill viděla. Nesmělý sympaťák Hugh, trhlý spolubydlící, hollywoodstar Julia a hromada vedlejších postaviček... A ten pohodový soundtrack! Nejoblíbenější scény: odchod Anny a Williama z oslavy narozenin, vyrytý nápis na lavičce v parku a závěrečná nepřerušovaná jízda kamery až k Anně a Williamovi. ()

DavidAAAA

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií.. Plná klišé, ale přitom úžasně chytlavá. Příběh o lásce neúspěšného knihkupce a megaslavné herečky končící skvělým happyendem. Příjemně natočené, slušně zahrané. Hlavní hvězdou pro mne je Rhys Ivans, ten fakt nemá chybu... ()

megacik odpad!

Videl som tento film asi dvakrát, ale už si nespomeniem, o čom to vlastne bolo a ako to dopadlo. Julia Robertsová - veľmi ju nemám rád, a podobne hodnotím aj tento romantický nezmysel, ktorý Vám nič nedá a ešte to má aj blbý názov. ()

Izabellka

Je pěkný a dokonce má i štastný konec, jaký mám ráda. Julia je jedna z mých nejvíc iblíbených hereček. A Hugh Grant, :D ten je zase pěknej a sympatyckej. ()

Rathe

Úžasná Julia Roberts, dobrý Hugh Grant no a strašný Rhys Ifans... Ifans mi zde byl tak strašně nesympatický, že při každé jeho scéně mi bylo trapně za něj (to asi bylo účelem). Ale mě to prostě vadilo a byl jsem rád, když tam zase nebyl. ()

waxtrax

Romantická zamilovaná komedie, která je tím čím má být. Bez zbytečného patosu, bez trapnosti. A navíc super český dabing. Co více si přát. ()

Kourbezohne

Takové zklamání. Tenkrát na konci 90.let byla o tom všude propagace, ale po shlédnutí musím říct nic než nuda. Už mám dost filmů ve kterých jsou řeči ,, šla jsem na záchod". Naprosto ničím nezaujatý film. Ještě že je tu skvělá píseň Elvise Costella She (doporučuji videoklip kde jsou krátké ukázky z filmu). Tato píseň jediná zachraňuje film před mým totálním hozením do odpadu. Když budu chtít něco podobného tak určitě Srdcovou sedmu, který je jeden z nejlepších novodobých romantických filmů. ()

Lukke32

Tato romantická komedie patří k mým NEJ, vždy se na ni rád podívám. Na Grantovu hlášku "Doma mě stejně čeká jen masturbující Welšan" nikdy nezapomenu. Některé filmy mají ono kouzlo, které vás vtáhne, jiné romantické slaďáky - třeba i taky kvalitní - ono kouzlo nemají. Tento film ho alespoň pro mne má a proto u mne vytrvale figuruje na předních příčkách daného žánru. Pravda, Julia Roberts nikdy nepatřila k mým favoritkám, ale tady jí to fakt sluší :) ()

radek72

Notting Hill mi přijde jako variace na Prázdniny v Římě a filmy s podobnou zápletkou: krásná známá žena se buď zamiluje, nebo alespoň prožije románek s obyčejným mužem - v podstatě nýmandem (alespoň na počátku filmu). Nevím jestli Hugh Grant je to správné obsazení na tuto roli. Nesedí mi tam, v podstatě od začátku nesplňuje roli toho obyčejného muže. Ještě nepřijde Julia a už je jasné, že je tam mužská hvězda. Možná trochu překopat scénář tak, aby se fyzicky neobjevil dřív než Julia. Jinak film je pěkný, romantický, vhodný např. na koukání s přítelkyní. není tak "profláklý jako Pretty woman. Není to určitě nejlepší film Julie Roberts, ale na romantické koukání s přítelkyní určitě dobrá volba. ()

mapar

Kdyby v tom nehrál Hugh Grant, kterýho nemůžu vystát, dost možná by to byla jedna z mých nejoblíbenějších romanťáren, takhle 4 hvězdy. ()

Peospopletos

Vzhledem k tomu, že jsem se na tenhle film musel podívat se svojí matkou (pro její potěšení), musím hodnotit docela skepticky. Tak za prvé, nechápu co všichni na té Julii Roberts vidí, jako nic proti, ale znám daleko krásnější herečky jako třeba Uma Thurman, která je pro mě totální srdcovka, ale tahle pretty woman mi bez kudrlinek a zrzavé hřívy nepřijde ani trochu pretty (proto nechápu, proč jsou z ní všichni tak podělaní). Hugh Grant perfektní jako vždy...nevím, film se mi až na pár momentů moc nelíbil. Například opilecké zpívání "Bloo moon" bylo super, za to jsem třeba nepochopil tu scénu, jak stáli fotografové u toho domu. Chování postav v tom konkrétní bodě mi přišlo docela nelogické, ale tak budiž. Jako slaďárna jak Brno, ale protože moji maminku tenhle film uspokojil, dávám plný počet. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)