Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

zorrra

Moja srdcovka a to hlavne vďaka netradičným šialeným postavam. Chcela by som mat okolo seba takú partiu 😄 ()

andreas_tool

Hele, jako jooo... je to romanťárna jako prase. A ona má být.. Tohle a Love Actually. Jsou tam naprosto skvělý hlášky a výborné obsazení všech rolí. Celkově je to surreálné, ale milé. Jasných 5* ()

hvldvt

Nejde nemilovat. Romantická komedie, až skoro pohádka, se vším všudy - sympatický hlavní postavy, kouzelná a vtipná atmosféra po dobu celého filmu a tady je ještě jako bonus spolubydlící Spike, postava na kterou asi nikdy nezapomenu, opravdová ikona :) ()

pecolik

Film je prototyp chytré konverzační romantické komedie. Nenudí, pobaví a sledujete fajn práci jak herců, tak i autorů. Zajímavá na tu dobu je třeba scéna, kdy William prochází po ulici různými ročními obdobími bez jediného střihu. ()

kralMiroslav

Veľmi príjemná komédia, s výborným scenárom, hereckými výkonmi a hudbou. Videl som film niekoľko krát a vždy som v ňom postrehol niečo, čo som si predtým nevšimol alebo neuvedomil. Naposledy sa mi páčil nápad s úzkym niekoľkopodlažným bytom hlavného hrdinu. Scény majú inú atmosféru, ako by mali v jednopodlažnom rozľahlom byte. Aj v skvelej scéne, keď Hugh Grant prechádza cez trhovisko a ročné obdobia, som si všimol pár drobností, tehotná žena na začiatku má na konci už dieťa, Honey má na začiatku nového priateľa a na konci sa s ním rozchádza. Skutočne parádny scenár, ktorý nie je dokonalý ale je v ňom veľa drobných perál a tie dodávajú filmu takú milú a pohodovú atmosféru. ()

StaryMech

Seznámit se někdy s "Notting Hillem" jsem neměl v plánu, osud rozhodl jinak. Dojem: takovou nálož nevkusu a láce jsem nečekal. ()

mikroslar

Když se o filmu řekne, že je "milý" je to asi jako když kluk o dívce řekne, že je "hodná"... Tenhle film je milý. Neurazí, nebude nudit, ale ani nenadchne, asi jako dobré jídlo v dobré restauraci, která ovšem není ničím zvláštní.  Banální nepravděpodobný příběh trochu vylepšuje pár scén z Williamova soukromí (narozeniny, výstupy se spolubydlícím- chvíli jsem doufal, že se situace budou víc točit kolem motivu konfrontace světa hvězdy se světem ztřeštěné sociální bubliny londýnského podivína, ale nestalo se. Děj se předvídatelně odvíjel v duchu nasládlých románků růžové filmotéky Rosamundy Pilcher, či Danielle Steel (škoda- protože potenciál má námět dobrý a i dialogy jsou napsané výborně). pochvalu si zaslouží herecké výkony ani ne tak hlavních postav (od těch to člověk čeká a obvykle se nezklame), ale především Rhyse Ifanse. Dal bych dve a třičtvrtě, protože tři jsou u mne fakt dobrý film, ale jelikož se na desetinky v tomto hodnocení nehraje přikláním se k trojce. ()

Megahead

Osobne som od daného filmu čakal viac, keďže bol označovaný ako podarená romantická komédia. Mal aj pár vtipných momentov, ale skôr to bol nevýrazný film so slabým dejom, kde známa herečka sa zaľúbi do zaspatého predajcu kníh (no popritom mu akosi "zabudne" povedať, že je ešte v aktívnom vzťahu). Avšak keďže tam má byť happy end, tak sa po čase opäť stretnú a dajú "do kopy" :) ()

Hynais

Kdo na to začne koukat, tak to musí dokoukat a dát tomu pětku, v nejhorším případě čtyřku.. Protože ten film má přeci pro daný žánr naprosto všechno. Je to dojemné, je to úsměvné, je to zábavné.... Navíc je to i po stránce technické naprosto profesionální filmařina. Vyčítat tomu, že to není strhující nebo že je to příliš nereálné, je "chucpe"! ()

Jittulle11

Musím. Tenhle film vidím po tisící třetí. Ale, prostě je to film, který beru jako divadelní představení a tudíž bude mít u mě hodnotu neskutečného díla. Děkuji za herce, za téma, za scénář. Po tisíci letech pořád stejný pocit romantiky, což je účelem tohoto filmu ()

peproch

Především je to milý film. Jsem holka z vesnice, takže neumím ocenit osobité kouzlo městské čtvrti, ale chápu co to znamená zamilovat se do filmové star. Film má poselství, že není nutné, aby filmová star nemohla spočinout v prostém milém rodinném partnerství a pro kluky zpráva, že naděje na objetí a polibek od star není totálně marná. ()

Korpy22

Julia Robert a Huge Grant v nádherné romantické komedie, která prostě jenom je. Je to sladké, napínavé jako samotný život umí být. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)