''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!''(28.8.2012)

Každý máme nárok na malou slabost, a já si nemůžu pomoct - je to moje nejoblíbenější romantická komedie se vším všudy (když nepočítám Lásku přes internet :). Nádherná Julia, sympaťák Hugh a jeho skvělá "rodinka" a úžasně ujetej Rhys. Sestava, která mě vždycky potěší. (Emily Mortimer v maličké roli je taky krásná i když se úplně vylíhla až v KIDovi :))(4.1.2003)

Romantická komedie vystavěná na základech středostavovského hodnotového rámce. Je skutečně překvapivé, co všechno může být přitažlivé pro jedince z vyšší vyšší společnosti. Že to bude životní styl středního stavu, to může napadnout leda tak hollywoodského scénáristu. Chemie mezi Julií Roberts a Hugh Grantem ale celkem funguje a celkově má tahle komedie takový milý ráz. Láska nebeská to ovšem není...(8.12.2012)

Moja srdcová záležitosť a jedna z najlepších romantických komédií, aké som videl. Richard Curtis dokázal vždy písať romanťáky "akoby pre mňa" - darí sa mu to, aby ma nenudila romantická línia a aby ma zabával humor. Dokonca som si pri ňom obľúbil Hugha Granta! Curtis stále písal za uši pritiahnuté - povedal by som, že až - paródie na romantické komédie (spomeňme si na dejovú líniu s anglickým chlapíkom v USA v Love Actually). Príbeh Notting Hill je natoľko nereálny, že je nemožné, aby to Curtis myslel vážne. Prakticky celý film je plný úžasného humoru. Réžia je nápaditá (geniálna scéna, kde Grant prechádza po meste a menia sa ročné obdobia!. A Rhys Ifans podáva životný výkon!(7.5.2006)

Továrna Richarda Curtise na svém vrcholu. Objektivně by Notting Hill asi na plné hodnocení nebyl, ale je to pro mě natolik hluboká srdcovka, že mě sebelepší argumentace ani záchvaty vlastní kritiky nedostane k nižšímu hodnocení. Hugh Grant v roli, která jeho filmografii plně vystihuje, nejlepší komedie Julie Roberts a plno zajímavých vedlejších postav v příběhu, který si svého času přálo ve vlastním životě víc chlapů, než kolik by se k tomu kdy dokázalo přiznat.(14.4.2006)

• Rhys Ifans

• - Během rozhovoru s Annou (Julia Roberts) zmíní Martin (James Dreyfus) film Duch (1990). (Duoscop)

• - Představitel Williama Thackera (Hugh Grant) v rozhovoru pro GQ prozradil, že režisér Richard Curtis se při psaní scénáře nechal inspirovat skutečným příběhem svého známého, který ačkoliv byl zcela neznámý Angličan z Notting Hill, měl prožít romantický vztah s jistou „celosvětově známou osobou“. O jakou celebritu šlo však herec neupřesnil. (fifox)

• - Když má na natáčení William (Hugh Grant) nasazená sluchátka, tak dráty od nich mění v různých záběrech svou polohu. (Duoscop)