Romantické komedie, které nejsou jen dílem Amíků, ale spolupracují s Angličany jsou od typicky Amerických hodně odlišný. Někdy v kladném smyslu někdy v záporném. Tady v kladném, protože tenhle snímek je velice milý, nijak netlačí na city nebo na humor. Je prostě nenucený a to se mi líbí. Bohužel film má i pár dost směšných scén, ale na 4 hvězdičky to je.(27.9.2009)

Richard Curtis je jeden z největších dekoratérů všech dob. Jako jediný by dokázal převléknout Mogadišu do zamilovaných barev, roztomilých sousedů a rozehrát v něm jímavou story o nekonečné lásce. Stejně tak i prozářený Notting Hill. Vlastně celý film je jako čokoláda. Sladká a návyková. Do toho ještě příchuť pověstného britského (či chcete-li welšského) kouzla a můžeme balit. Jsem rád, že Richard Curtis není žádný šmelinář a neprodává náhražky v obalech od Milky a taky že se nesoustředí jenom na limitované edice, neb bez jeho dalších čokoládiček by tu nebylo tak krásně. Milé.(2.1.2010)

Mělo to být rande snů. Krásná dlouhonohá bruneta libující si ve svém hlubokém kypícím výstřihu, s nevalnou pověstí intelektuálky poněkud volnějších mravů, což mi naprosto vyhovovalo. Takový ten typ dívky, které chlap odmítá uvěřit, že chodí srát. Po týdnech duševní průpravy jsem se odhodlal s nejistým úspěchem ke své žádosti o schůzku a k mému nezměrnému překvapení a radosti mi odpověděla rozhodné Ano! Po tom slově jsem cítil, jak mi v hrudi praská aorta. Výsledkem mnohahodinové porady Onanistického sdružení v restauraci U Konvalinků se stalo příjetí Karlova návrhu jít na to přes kino a pak dobré červené víno při svíčkách v soukromí domova. Emil doporučil návštěvu projekce filmu Notting Hill, který nesl podle jeho vyjádření punc romantiky jak sviň. Nastal den D, celé tělo jsem omyl Solvinou, vylil na sebe kolínskou Hugo Boss, společný to dar věrných přátel, košile se leskla čistotou a byla pečlivě vyžehlená a tesilky měly puky jako žiletky. Vyrazil jsem do akce. Příběh filmu jsem téměř nevnímal, ruce mi vlhly nervozitou. Ona seděla vedle mě, sebejistá a naprosto okouzlující. Po projekci, hlavně abych zamezil trapné chvíli mlčení, jsem ze sebe nesměle vykoktal: Jak se ti to líbilo? Zadívala se na mě něžným, vševědoucím, soucitným pohledem a takto ke mně promluvila: Byla to strašná kravina, ale neboj, nejsem dítě, já dobře vím, o co se tady jedná. Vylížeš mi kundu, ty satyre? Chápu, když mě budou všichni, kteří spatří mé hodnocení, považovat za beznadějného romantického homosexuála, ale ať, já prostě nemůžu jinak.(21.3.2012)

Romantická komédia, ktorá je naozaj romantická a naozaj vtipná vždy poteší. Tu sa navyše stretávame so sympatickými hlavnými i vedľajšími postavami. Od začiatku je film založený na dialógoch, ktoré naozaj fungujú práve vďaka chytrému humoru a zastavia sa až v poslednej tretine, kde možno badať aj nejaké to klišé (Hugh Grant si myslí, že je pre Juliu Roberts nikto, kvôli nedorozumeniu- vypočutému rozhovoru), no celkový dojem nakoniec zachraňuje zbesilý záver. Aj keď tá konferencia...70%(25.10.2008)

Továrna Richarda Curtise na svém vrcholu. Objektivně by Notting Hill asi na plné hodnocení nebyl, ale je to pro mě natolik hluboká srdcovka, že mě sebelepší argumentace ani záchvaty vlastní kritiky nedostane k nižšímu hodnocení. Hugh Grant v roli, která jeho filmografii plně vystihuje, nejlepší komedie Julie Roberts a plno zajímavých vedlejších postav v příběhu, který si svého času přálo ve vlastním životě víc chlapů, než kolik by se k tomu kdy dokázalo přiznat.(14.4.2006)

• Rhys Ifans

• - Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill. (don corleone)

• - Lavice v parku, která ve filmu hraje svou roli, se nyní nachází v Austrálii ve městě Perth, konkrétně v Queens Gardens. Neznámý dárce ji koupil a nechal poslat do Perthu. (don corleone)

• - Dlouhý záběr napříč několika ročními obdobími byl natočený zvlášť na několikrát, ale v jeden den. Díky počítačové technologii to pak vypadá, že se Hugh Grant vůbec nezastaví a plynule přechází z jara do léta a tak dále. (don corleone)