Scénář: Richard Curtis. Už tohle ve mě vzbuzovalo velký zájem. Pod taktovkou Rogera Michella zde můžeme vidět Hugh Granta a Julii Roberts v romantickém filmu, který je sice naložen ve spoustě klišé, ale pokud se na něj díváte ve správnou dobu (nejlépe s drahou druhou polovičkou), nemůže vás netrefit. Navíc potěší výkon spolubydlícího, kterého ztvárnil Rhys Ifans či výborné cameo Dylana Morana. :)(7.1.2010)

Ještě před dvěma lety by mě to ani ve snu nenapadlo, ale podobné romantické komedie se pro mě stávají tou nejvyhledávanější a nejjistější zárukou skvělé zábavy. Nejdříve Láska nebeská, potom Jak na věc a teď i Notting Hill- to všechno jsou naprosto precizně a s láskou napsané příběhy, které obrací obvyklá klišé ve svůj prospěch a dokáží diváka i na dvě hodiny dokonale okouzlit. Asi není náhoda, že ve všech zmíněných filmech hrál Hugh Grant, který určitě patří k těm nejsympatičtějším britským hercům současnosti, ani že dva z nich má na svědomí vynikající scénárista Richard Curtis, jehož inteligentní humor prostě nemá ve filmové branži obdoby. Tady je ještě podpořila rovněž dokonalá Julia Roberts a několik dalších členů Grantovy povedené rodinky, kteří k výsledné kvalitě téhle romantické podívané přispívají také nemalým podílem. Formálně se sice jedná o nejslabší film z uvedené trojice (proto pouze 4*), ale sakra, já mám tyhle slaďáky docela rád.. :))(8.12.2012)

Sympatická romantická komedie, ačkoliv je příběh absolutně nereálný, díky příjemně poklidnému tempu, lehké romantice a špetce jemného inteligentního humoru se může řadit spíše mezi ty lepší romantické komedie. Julia Roberts je decentní, středně odměřená, ale stále lidská a vhodně pomáhá své postavě poukázat na to, že celebrity jsou taky jen lidi. Škoda jen, že film v některých momentech spadá dost do průměru a provařených/předvídatelných pasáží - celkové vyznění není nijak speciální, tudíž třebaže nejsem zklamán, v horizontu všech filmů musím zůstat na lepších 3*. 7/10(16.1.2008)

Moja srdcová záležitosť a jedna z najlepších romantických komédií, aké som videl. Richard Curtis dokázal vždy písať romanťáky "akoby pre mňa" - darí sa mu to, aby ma nenudila romantická línia a aby ma zabával humor. Dokonca som si pri ňom obľúbil Hugha Granta! Curtis stále písal za uši pritiahnuté - povedal by som, že až - paródie na romantické komédie (spomeňme si na dejovú líniu s anglickým chlapíkom v USA v Love Actually). Príbeh Notting Hill je natoľko nereálny, že je nemožné, aby to Curtis myslel vážne. Prakticky celý film je plný úžasného humoru. Réžia je nápaditá (geniálna scéna, kde Grant prechádza po meste a menia sa ročné obdobia!. A Rhys Ifans podáva životný výkon!(7.5.2006)

''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!''(28.8.2012)

• Rhys Ifans

• - Když film viděl poprvé scenárista Richard Curtis, řekl, že je podobný jeho předchozímu filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb(1994). (Cheeker)

• - Scény v hotelu Ritz se skutečně v hotelu natáčely, ale mezi druhou a čtvrtou ráno, aby co nejméně rušily hosty. (don corleone)

• - I když Thacker protestuje neustále, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal, nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna s dárkem. (don corleone)