Noaco, že je to naivní a nereálné. Jak moc je asi pravděpodobné, že potkáte slavného člověka, kterého obdivujete a on se do vás zamiluje? Pro mě rozhodně velká science fiction. Jenže jsou snímky, které jsou založeny na mnohem větším sci-fi a lidé je přesto milují a mě jakožto věčnému snílkovi také nepřísluší soudit jejich vkus. Líbí se mi herecká souhra Julii Roberts a pohledného Hugha Granta, protože jsou oba perfektní herci a jejich sláva a role, které zahráli byly perfektní a neopakovatelné. Notting Hill je sice "pohádka" pro ovce z davu, ale v tomto případě budu já ta ovce ve předu a klidně se k oblíbenosti tohoto filmu přihlásím, protože si to zaslouží. Čistá romantika čas od času neuškodí.(8.12.2012)

Soundtrack Trevor Jones: 1. No Matter What - Boyzone ,2. You've Got A Way - Shania Twain (Notting Hill remix) ,3. I Do (Cherish You) - 98 Degrees ,4. She - Elvis Costello ,5. Ain't No Sunshine - Bill Withers ,6. How Can You Mend A Broken Heart? - Al Green ,7. Gimme Some Lovin' - Spencer Davis Group ,8. When You Say Nothing At All - Ronan Keating ,9. Ain't No Sunshine - Lighthouse Family (bonus track) ,10. From The Heart - Another Level (bonus track) ,11. Everything About You - Steve Poltz (remix, bonus track) ,12. Will And Anna - Trevor Jones (Score) ,13. Notting Hill - Trevor Jones (Score)(15.5.2011)

Richard Curtis je kouzelník. Jak jinak si totiž mám vysvětlit, že když on smíchá ty nejprofláklejší žánrová klišé a nejpředvídatelnější zápletky a rozuzlení s kořením v podobě anglického humoru a noblesy, vznikne z toho velice příjemná a šarmantní (nevím jestli se tak dá titulovat film, ale hodí se to :-)) romantická komedie se sympatickou ústřední dvojicí (Julia Roberts snad ve své životní roli - minimálně co se týče sympatií) a bezchybným obsazením vedlejších rolí. P.S.: Film jsem viděl se svou milou a jí patří můj dík, sám od sebe bych se na něj (ke své škodě) asi nepodíval. 85%.(26.12.2013)

Já úplně zapomněl, že Julia byla kdysi fakt kočka. Jasně, tohle je od A do Z čítankově otrocky zfilmovaná pohádka, ale ruku na srdce, není pěkný ji prožít alespoň na plátně? A pak zase šup do normálního života, v němž jsou celebrity taky jenom blbý lidi a pod tunou make-upu se ukrývají příšerky, jako jsme my všichni. A Dylan Moran si ukradl knížku, aby nakonec založil vlastní Black Books, tak mu ta knížka v gatích učarovala! Milý surreální film, nic víc. Řekněte mi, prosím vás: Rhys Ifans byl střízlivej, když to točil?(9.7.2017)

Příjemná romantická komedie, která mohla být vynikající, kdyby byla celá stejně zábavná jako její první půlhodina. Jenže hluchá místa se tu bohužel najdou a úplný konec, těch několik závěrečných sekund, je na můj vkus příliš doslovný a přebytečný. Ale Grant jako údajný reportér časopisu ´Kůň a pes´ je geniální :"Ztotožnil jste se se svojí postavou?" "Ne." "A proč ne?" "Protože hraju psychopatického lidožravého robota."......:o)))(25.11.2003)

• - V souvislosti s obsazením jedné z hlavních rolí byl osloven Art Malik. (Cheeker)

• - Knihkupectví je ve skutečnosti bazar se starožitnostmi, hned vedle je řezník. O další dva domy dál se nachází kanceláře produkční společnosti Richarda Curtise. (don corleone)

• - Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William, je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi. (don corleone)