Richard Curtis je jeden z největších dekoratérů všech dob. Jako jediný by dokázal převléknout Mogadišu do zamilovaných barev, roztomilých sousedů a rozehrát v něm jímavou story o nekonečné lásce. Stejně tak i prozářený Notting Hill. Vlastně celý film je jako čokoláda. Sladká a návyková. Do toho ještě příchuť pověstného britského (či chcete-li welšského) kouzla a můžeme balit. Jsem rád, že Richard Curtis není žádný šmelinář a neprodává náhražky v obalech od Milky a taky že se nesoustředí jenom na limitované edice, neb bez jeho dalších čokoládiček by tu nebylo tak krásně. Milé.(2.1.2010)

„You´re the most beautiful woman in the World..“ Zatímco drtivá většina amerických romantických komedií je kávička ze Starbucks s hodně cukry a příchutí uriny, ta Mitchellova na mě působila jako přiměřeně oslazený Earl Grey s osvěžujícím citrónem v podobě masturbujícího velšana navrch. Ten britský esprit se prostě nezapře. Začíná se mi zdát, že neoblíbit si filmy vzešlé z pera Curtise je těžší, než být dublérem zadku Johna Goodmana.. „Fancy a fuck..?“(27.9.2009)

Scénář: Richard Curtis. Už tohle ve mě vzbuzovalo velký zájem. Pod taktovkou Rogera Michella zde můžeme vidět Hugh Granta a Julii Roberts v romantickém filmu, který je sice naložen ve spoustě klišé, ale pokud se na něj díváte ve správnou dobu (nejlépe s drahou druhou polovičkou), nemůže vás netrefit. Navíc potěší výkon spolubydlícího, kterého ztvárnil Rhys Ifans či výborné cameo Dylana Morana. :)(7.1.2010)

„Dobrý deň, som z redakcie časopisu Kôň a pes. Našich čitateľov by zaujímalo, či ste vo svojom najnovšom filme nechceli mať viacej koní.“ – „To ťažko, odohráva sa vo vesmíre.“ – „Aha... Ale vo svojom ďalšom filme budete na koni cválať vy, alebo dablér?“ – „Ten sa bude odohrávať v ponorke.“ – "Hm. A stotožnili ste sa so svojou postavou?" - "Nie." - "Nie?" - "Nie." - "A prečo nie?" - "Hrám kanibalského schizofrenického psychopata." - „Ďakujem za odpovede.“ NOTHING HILL je romantická komédia pre tých, ktorí romantické komédie nepozerajú radi. Britská atmosféra, kruh hrdinových priateľov (plus pošuk Rhys Ifans), scény na zasmiatie aj dojatie a ústredný párik Julia Robertsová a Hugh Grant. 80% je troška veľa, ale pripadá mi to tak poctivo urobené po takmer všetkých stránkach), že nemám srdce dať menej.(1.1.2005)

Když postavíte vedle sebe Prázdniny v Římě a Notting Hill, uděláte si přesný obrázek, kam se posunul žánr romantické komedie. Zápletka je skoro totožná, ale zatímco v 50. letech divačky vyžadovaly hranatě chlapáckého Gregoryho Pecka, jehož kouzlu váhavě podléhá nesmělá princezna, o půl století později se role obrátily. Je to protřelá světačka Julia Roberts, na čí straně je iniciativa, kdežto Hugh Grant je jen koktavý mončičák, kterého naviguje. Mimochodem, teď po letech, kdy hraje všechny ty sebestředné syčáky, musejí snad jeho tehdejší kritici uznat, že je dobrý herec. Jeho dva charakterové typy jsou si podobné asi jako plameňák a nosorožec, takže něco z toho přece jen musí být herecký výkon, ne? ;o) 80%(7.2.2007)

• Rhys Ifans

• - Lavice v parku, která ve filmu hraje svou roli, se nyní nachází v Austrálii ve městě Perth, konkrétně v Queens Gardens. Neznámý dárce ji koupil a nechal poslat do Perthu. (don corleone)

• - Když film viděl poprvé scenárista Richard Curtis, řekl, že je podobný jeho předchozímu filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb(1994). (Cheeker)

• - Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William, je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi. (don corleone)