Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (650)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„You´re the most beautiful woman in the World..“ Zatímco drtivá většina amerických romantických komedií je kávička ze Starbucks s hodně cukry a příchutí uriny, ta Mitchellova na mě působila jako přiměřeně oslazený Earl Grey s osvěžujícím citrónem v podobě masturbujícího velšana navrch. Ten britský esprit se prostě nezapře. Začíná se mi zdát, že neoblíbit si filmy vzešlé z pera Curtise je těžší, než být dublérem zadku Johna Goodmana.. „Fancy a fuck..?“ ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Bude nejlepší, když o tomhle nikomu neřeknete.“ – „Dobře. Jo. Nikomu. Občas jenom sám sobě, ale nebojte. Nebudu tomu věřit.“ A zazvonil konec a pohádky byl konec. A právě za už příliš přeslazený závěr společně s Williamovými přáteli (v čele pošuk Spike) strhávám jednu hvězdu. S menším úbytkem humoru, způsobeným pumpováním větších dávek romantiky, jsem neměl žádný problém (snad až na závěrečnou tiskovku, ta už drhla), ostatně tak to funguje u většiny žánrových počinů. Ale stejně je to trochu škoda, když člověk vezme v potaz fakt, že dlouhou dobu se tu střídalo na poměry romantického filmu nezvykle hodně podařených hlášek a vůbec vtipných situací. Každopádně Hughův plachý William je naprostý sympaťák, Juliina hvězdná Anna zas odzbrojuje okouzlujícím úsměvem a chemie mezi nimi rozhodně je. Nesmím také opomenout výborný soundtrack a v epizodních roličkách Emily Mortimer (velmi půvabnou) a Dylana Morana (prostě svého, navíc nevím, jestli to byl úmysl, ale ta předzvěst knihkupectví Black Books mě pobavila sama o sobě). Silné 4* (a možná hodnocení ještě časem zvýším, tedy až si zvyknu/smířím se s oním koncem). „Nezapomeňte, že slečna Scottová také ráda mluví o svém dalším projektu, který se bude točit někdy v létě.“ – „Ach, ano, skvělé, skvělé. Budou tam nějací koně? Případně psi. Víte, naše čtenáře fascinuje oboje. - Bude se to odehrávat v ponorce.“ – „Aha. To je smůla.“ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Taková ta romantika o tom, kterak se obyčejný kluk zamiluje do slavné filmové herečky. No a pokud přijmete skutečnost, že slavnou filmovou herečku hraje Julii Roberts, tak to docela jde. Útěchou budiž Rhys Ifans, který tady dokazuje, proč ho mám tak rád. Ta jeho krásná ujetost je tu daleko lepší, jak ten romantickej středobod filmu. Ale tak s tím se nedá nic dělat, no. ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Romantická komédia, ktorá je naozaj romantická a naozaj vtipná vždy poteší. Tu sa navyše stretávame so sympatickými hlavnými i vedľajšími postavami. Od začiatku je film založený na dialógoch, ktoré naozaj fungujú práve vďaka chytrému humoru a zastavia sa až v poslednej tretine, kde možno badať aj nejaké to klišé (Hugh Grant si myslí, že je pre Juliu Roberts nikto, kvôli nedorozumeniu- vypočutému rozhovoru), no celkový dojem nakoniec zachraňuje zbesilý záver. Aj keď tá konferencia...70% ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Romantické komedie, které nejsou jen dílem Amíků, ale spolupracují s Angličany jsou od typicky Amerických hodně odlišný. Někdy v kladném smyslu někdy v záporném. Tady v kladném, protože tenhle snímek je velice milý, nijak netlačí na city nebo na humor. Je prostě nenucený a to se mi líbí. Bohužel film má i pár dost směšných scén, ale na 4 hvězdičky to je. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (32)

  • Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William (Hugh Grant), je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi. Rok po natáčení byl prodán. Modré dveře byly odstraněny a vydražily se v aukci. Brzy po té se na zdi vedle domu objevilo graffiti s nápisem "R.I.P. blue door". Nový majitel pořídil dveře černé, aby dům nepoutal pozornost turistů. Nebylo mu to nic platné, protože nějaký dobrák zase nastříkal na zeď nápis "Toto jsou ty dveře z Hollywoodu". (don corleone)
  • I když William Thacker (Hugh Grant) neustále protestuje, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal a nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna (Julia Roberts) s dárkem. (don corleone)
  • Ve filmu se odehrává noční scéna v zahradě, kdy Anna (Julia Roberts) a William (Hugh Grant) přelézají plot. Anna ho přeleze snadno, William s obtížemi. Podobnou scénu můžeme vidět i v pozdějším filmu Prime (2005), kde David (Bryan Greenberg) přelézá plot a potom otevře vrátka fotografce Rafi (Uma Thurman). (Kubeska)

Související novinky

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (více)

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)

Reklama

Reklama