Dojemná, přátelská a příjemná romantická komedie vhodná ke shlédnutí v každém okamžiku. Smutné rozveselí, šťastné rozpláče. Hlavní zápletka byla zfilmovaná snad stokrát, ale v Notting Hillu nějakým způsobem jinak. Ve skutečnosti těžko uvěřitelná náhoda, že se obyčejný "smrtelník" seznámí a ožení s filmovou herečkou nejvyššího kalibru. Ale v Notting Hillu tomu tak je a divák to kupodivu přijme a baví ho to. Oni se totiž ve skutečnosti takovéto neuvěřitelné náhody stávají, nebo ne? V našem případě se méně úspešný knihkupec zamiluje do překrásné filmové hvězdy, která jeho city opětuje. Tento pár v podání herců Hugha Granta a Julie Roberts byl vybrán tak mistrovsky, že divák jim od začátku jejich štěstí přeje a tak trochu i závidí. I další herecké osazenstvo splnilo svůj účel dokonale. Třeba Rhys Ifans teda umí pobavit, co? Svou rolí a hereckým výkonem zaujme i Gina McKee a další. Také příjemná a vláčná hudba působí uklidňujícím dojmem. Zdá se, že všichni na tomto snímku odvedli dobrou práci. Díky jim zato - byli bychom o dost chudší...(17.9.2007)

Kvůli těmhle upřímným romantickým postavám a širokým úsměvům se stane Julia Roberts nesmrtelná. Hugh Grant už sice dávno opustil své role nesmělých, leč inteligentních týpků, avšak právě do Notting Hillu padne perfektně. Je to ideální směska nevtíravého humoru, slušných emocí a jako koření nechybí britský šarm, který tady překvapivě vůbec nevadí - zřejmě Londýn dělá svoje. Navíc je tu cítit neodolatelný devadesátkový punc, kdy to všechno ještě bylo doopravdy. S odstupem času je to sice pekelně romantické a Julia Roberts je ve filmu celebrita s až podežrele moc správnými hodnotami a rozhodnutími, ale pokud člověk není suchar, nemůže se to nelíbit.(14.12.2015)

Romantické komedie, které nejsou jen dílem Amíků, ale spolupracují s Angličany jsou od typicky Amerických hodně odlišný. Někdy v kladném smyslu někdy v záporném. Tady v kladném, protože tenhle snímek je velice milý, nijak netlačí na city nebo na humor. Je prostě nenucený a to se mi líbí. Bohužel film má i pár dost směšných scén, ale na 4 hvězdičky to je.(27.9.2009)

„You´re the most beautiful woman in the World..“ Zatímco drtivá většina amerických romantických komedií je kávička ze Starbucks s hodně cukry a příchutí uriny, ta Mitchellova na mě působila jako přiměřeně oslazený Earl Grey s osvěžujícím citrónem v podobě masturbujícího velšana navrch. Ten britský esprit se prostě nezapře. Začíná se mi zdát, že neoblíbit si filmy vzešlé z pera Curtise je těžší, než být dublérem zadku Johna Goodmana.. „Fancy a fuck..?“(27.9.2009)

Romantická komedie s mými oblíbenými herci Julií Roberts a Hugh Grantem, navíc ozdobená velmi vtipným cameem Dylana Morana, který proslul jako hlavní představitel seriálu Black Books. Už jsem to viděl asi popáté a i popáté se mi to líbilo a já se bavil. Scéna se Spikem, který vyběhne před novináře jen ve slipech je prostě nezapomenutelná. Já tuhle romantickou komedii považuji za jednu z nejlepších romantických komedií vůbec a nemám k ní téměř žádné výhrady, ale přece jen oproti snímkům, kterým jsem udělil pět hvězdiček mi přijde slabší, a tak uděluji čtyři hvězdičky.(9.8.2006)

• Rhys Ifans

• - Dlouhý záběr napříč několika ročními obdobími byl natočený zvlášť na několikrát, ale v jeden den. Díky počítačové technologii to pak vypadá, že se Hugh Grant vůbec nezastaví a plynule přechází z jara do léta a tak dále. (don corleone)

• - Scény v hotelu Ritz se skutečně v hotelu natáčely, ale mezi druhou a čtvrtou ráno, aby co nejméně rušily hosty. (don corleone)

• - Režisér i scénárista na sobě nezávisle prohlásili, že jak Hugh Grant, tak Julia Roberts byli oba první volbou pro své role. (don corleone)