Sice nepříliš originální, ale který romantický film je, že? Ale Hugh Grant a Julia Roberts jsou bezpochyby dvojka, který dokáže zaujmout, takže díky jim je Notting Hill jedním z mála romantických filmů, o kterých lze bez nadsázky říci, že jsou naprůměrné, kvalitní a netrpí tolika obvyklými neduhy tohoto žánru.(7.10.2010)

Noaco, že je to naivní a nereálné. Jak moc je asi pravděpodobné, že potkáte slavného člověka, kterého obdivujete a on se do vás zamiluje? Pro mě rozhodně velká science fiction. Jenže jsou snímky, které jsou založeny na mnohem větším sci-fi a lidé je přesto milují a mě jakožto věčnému snílkovi také nepřísluší soudit jejich vkus. Líbí se mi herecká souhra Julii Roberts a pohledného Hugha Granta, protože jsou oba perfektní herci a jejich sláva a role, které zahráli byly perfektní a neopakovatelné. Notting Hill je sice "pohádka" pro ovce z davu, ale v tomto případě budu já ta ovce ve předu a klidně se k oblíbenosti tohoto filmu přihlásím, protože si to zaslouží. Čistá romantika čas od času neuškodí.(8.12.2012)

Taková ta romantika o tom, kterak se obyčejný kluk zamiluje do slavné filmové herečky. No a pokud přijmete skutečnost, že slavnou filmovou herečku hraje Julii Roberts, tak to docela jde. Útěchou budiž Rhys Ifans, který tady dokazuje, proč ho mám tak rád. Ta jeho krásná ujetost je tu daleko lepší, jak ten romantickej středobod filmu. Ale tak s tím se nedá nic dělat, no.(28.12.2017)

Hugh Grant je jako nesmělý knihkupec skvělý, a byla to snad jedna z těch jeho poslendích klasicky kladných rolí ...než přišli všichni ti Danielové a spol. (Deník Bridget Jonesové, Jak na věc,...) :-) V téhle roli by mu mohl konkurovat snad jen Colin Firth (a samozřejmě Hugo Haas! Ovšem kdyby ještě byl) :-) Říká se, Julia Roberts tu hraje samu sebe, ale myslím si, že typově vlastně nevypadá jako "pravá hvězda", zkrátka, kdyby nám scénář několikrát neříkal "tohle je Anna Scott, slavná herečka" tak nás to ani nenapadne. Osobně bych do role "hvězdy" viděla trochu jiný typ. Jinak, základní téma příběhu není zrovna dvakrát převratné - lásku úspěšné a slavné herečky si oproti všem očekáváním získá nesmělý knihkupec z Londýna ...to je ten stejný popis děje jako o českém filmu z roku 1934 (Mazlíček)... komedie je to příjemná a romantická, to ano, ale taky trochu nudná, kdyby bývala byla o půl hodiny kratší, jistě by bývala byla lepší...(22.11.2003)

V slávy mě tohle minulo, nicméně o Notting Hillu a o příběhu jsem dobře věděl. Po letech musím bohužel přiznat, že se o kdovíjak zázračný úkaz nejedná, přestože první minuty dávají velkou naději. Můj vztah k Julii se poměrně vylepšuje a moje dřívější alergie na ni, je pryč. Spíše jsem čekal více od Granta. Tenhle styl romantika mě k němu moc nesedí, raději ho vidím jako toho zlého z Bridget. V menší roličce na začátku jsem postřehl Dylana Morana, na tom člověku bych to celé postavil a ještě bych přihodil víc minut Ifansovi. To by pak byla panečku pecka :) 60%(7.12.2017)

• Rhys Ifans

• - Režisér i scénárista na sobě nezávisle prohlásili, že jak Hugh Grant, tak Julia Roberts byli oba první volbou pro své role. (don corleone)

• - Představitel Williama Thackera (Hugh Grant) v rozhovoru pro GQ prozradil, že režisér Richard Curtis se při psaní scénáře nechal inspirovat skutečným příběhem svého známého, který ačkoliv byl zcela neznámý Angličan z Notting Hill, měl prožít romantický vztah s jistou „celosvětově známou osobou“. O jakou celebritu šlo však herec neupřesnil. (fifox)

• - Knihkupectví s cestopisy, který se nachází nedaleko si po uvedení filmu do kin dal do výkladu ceduli s nápisem "Jsme skoro slavní". [--] Scéna ze střechy, ve které zkouší Anna své dialogy byla editována o sprosté výrazy, aby nemusela být posunuta věková hranice přístupnosti filmu. Plná verze této scény je na DVD. (don corleone)