Jedna z mých neoblíbenějších romantických komedií. Pohodová a zábavná pohádka s řadou vynikajících scén, téměř dokonalou dvojicí (místo Granta by mi v roli Williama přece jen více seděl Colin Firth :-) a řadou skvělých vedlejších postav. Všechno tu dokonale ladí bezchybně sesazeno, nikde nepřebývá nic zbytečného, nebo přebytečného. Jeden z filmů, které neomrzí ani při x-té repríze..(5.7.2010)

Vždycky když jde Notting Hill v televizi,rád se na něj kouknu.Je to prostě strašně příjemná romantická pohodička,která člověka nikdy nezklame.Julia je zde překvapivě krásná a Hugha Granta jsem měl rád vždycky.Nejvíc mě ale vždycky dostává Rhys Ifans v roli spolubydlícího.Jedna z nejlepších romantických komedií. 80 %(24.3.2009)

Dojemná, přátelská a příjemná romantická komedie vhodná ke shlédnutí v každém okamžiku. Smutné rozveselí, šťastné rozpláče. Hlavní zápletka byla zfilmovaná snad stokrát, ale v Notting Hillu nějakým způsobem jinak. Ve skutečnosti těžko uvěřitelná náhoda, že se obyčejný "smrtelník" seznámí a ožení s filmovou herečkou nejvyššího kalibru. Ale v Notting Hillu tomu tak je a divák to kupodivu přijme a baví ho to. Oni se totiž ve skutečnosti takovéto neuvěřitelné náhody stávají, nebo ne? V našem případě se méně úspešný knihkupec zamiluje do překrásné filmové hvězdy, která jeho city opětuje. Tento pár v podání herců Hugha Granta a Julie Roberts byl vybrán tak mistrovsky, že divák jim od začátku jejich štěstí přeje a tak trochu i závidí. I další herecké osazenstvo splnilo svůj účel dokonale. Třeba Rhys Ifans teda umí pobavit, co? Svou rolí a hereckým výkonem zaujme i Gina McKee a další. Také příjemná a vláčná hudba působí uklidňujícím dojmem. Zdá se, že všichni na tomto snímku odvedli dobrou práci. Díky jim zato - byli bychom o dost chudší...(17.9.2007)

„You´re the most beautiful woman in the World..“ Zatímco drtivá většina amerických romantických komedií je kávička ze Starbucks s hodně cukry a příchutí uriny, ta Mitchellova na mě působila jako přiměřeně oslazený Earl Grey s osvěžujícím citrónem v podobě masturbujícího velšana navrch. Ten britský esprit se prostě nezapře. Začíná se mi zdát, že neoblíbit si filmy vzešlé z pera Curtise je těžší, než být dublérem zadku Johna Goodmana.. „Fancy a fuck..?“(27.9.2009)

I když je celý začátek filmu zvláště vypečené pokoukáníčko, které se drží zaběhnutých kolejí roztomile absurdní vtipnosti made by Albion (jupí), pár věcí se nečekaně zvrhlo a kouzlo bylo rázem fuč. Svou porci smíchu si u mě urval podezřele známý budižkničemu "Rufus" a jeho pokoutní číslo v knihkupectví, výtečné bylo též dostaveníčko s reportérem magazínu "Horse and Hound", spolubydlící Spike také nebyl "not that bad", jenže aby tohle všechno udrželo celý film, musela by se vystřihnout celá následující hodina a plus tlachů a křiklavě světobolných pohlednic do kapsy tisíci a jedné zamilovanosti, která je opravdu otravná a nepřesvědčivá. V Notting Hill se jinak opravdu nic zvláštního nestalo. A pak, že jsou britské romantické komedie sázky na jistotu, heh? :) BTW: Julia nic moc...(17.7.2008)

• Rhys Ifans

• - I když Thacker protestuje neustále, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal, nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna s dárkem. (don corleone)

• - Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William, je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi. (don corleone)

• - Lavice v parku, která ve filmu hraje svou roli, se nyní nachází v Austrálii ve městě Perth, konkrétně v Queens Gardens. Neznámý dárce ji koupil a nechal poslat do Perthu. (don corleone)