V slávy mě tohle minulo, nicméně o Notting Hillu a o příběhu jsem dobře věděl. Po letech musím bohužel přiznat, že se o kdovíjak zázračný úkaz nejedná, přestože první minuty dávají velkou naději. Můj vztah k Julii se poměrně vylepšuje a moje dřívější alergie na ni, je pryč. Spíše jsem čekal více od Granta. Tenhle styl romantika mě k němu moc nesedí, raději ho vidím jako toho zlého z Bridget. V menší roličce na začátku jsem postřehl Dylana Morana, na tom člověku bych to celé postavil a ještě bych přihodil víc minut Ifansovi. To by pak byla panečku pecka :) 60%(7.12.2017)

Kvůli těmhle upřímným romantickým postavám a širokým úsměvům se stane Julia Roberts nesmrtelná. Hugh Grant už sice dávno opustil své role nesmělých, leč inteligentních týpků, avšak právě do Notting Hillu padne perfektně. Je to ideální směska nevtíravého humoru, slušných emocí a jako koření nechybí britský šarm, který tady překvapivě vůbec nevadí - zřejmě Londýn dělá svoje. Navíc je tu cítit neodolatelný devadesátkový punc, kdy to všechno ještě bylo doopravdy. S odstupem času je to sice pekelně romantické a Julia Roberts je ve filmu celebrita s až podežrele moc správnými hodnotami a rozhodnutími, ale pokud člověk není suchar, nemůže se to nelíbit.(14.12.2015)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Můj top ten film, komedie plná černého humoru od scénáristy Richarda Curtise, okořeněná hereckými výkony Julie Roberts a Hugha Granta, ale i božského Welšana Rhyse Ifanse a mnoha dalších. Viděl jsem to už asi osmkrát a kdykoliv můžu znovu, svíjím se smíchy od začátku do konce, v patřičných místech mne mrazí a jindy zase dojímá. P.S.: Taky bych chtěl být redaktorem časopisu Kůň a pes. Trailer: http://www.csfd.cz/film/17806-notting-hill/videa/(27.12.2008)

Milá britská pohádka. Stačí uvěřit vysoce nepravděpodobné zápletce a pak už se jenom nechat dojímat, rozesmávat a čekat, nakolik neoriginální cesta povede k nevyhnutelnému happy endu tentokrát. Největší výhodou Notting Hillu oproti jeho americkým kolegům je britský šarm, jakž takž inteligentní humor a pro mě osobně také londýnské prostředí, které je mi jaksi bližší než zacpané newyorské ulice. Film je plný sympatických tváří, známých i méně známých. Počínaje „dokonalou“ romantickou dvojicí Robertsová – Grant, přes „masturbujícího Welšana“ (Rhys Ifans) až k „tomu týpkovi z Black Books“ (Dylan Moran), který jako by tušil, který seriál ho později proslaví a střihnul si zde miniroličku zloděje knih. Julia je skutečně v tom nejlepším smyslu onoho slova božská a tvůrci jistě moc dobře věděli, proč si ji vybírají. Notting Hill není a ani se nesnaží být nějakým satirickým komentářem života celebrit, pouze konstatuje, že herci, jakkoliv slavní a bohatí, jsou také lidé. Výskyt scén tak krásných, až by byla škoda si je nezapamatovat, není kdovíjak obdivuhodný (to ostatně ani filmografie Rogera Michella), ale přinejmenším Grantovo „procházení jedním rokem“ za zmínku stojí. Dojem naprosté pohody pak umocňuje množství poslouchatelných songů. Na podobných filmech je nakonec nejvíce deprimující zjištění, že ve stejném světě nikdy žít nebudeme. 70% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Agatha, Cornon(30.10.2007)

Všetky bizardné postavičky jedného mestečka vydestilované do jedného pohára. To je záruka skvelého zážitku. Primiešajte do toho dávku romantiky a výbornú hudbu a dostanete nezabudnuteľný Notting Hill. Julia je sympatická a bežne ľudská a Hugh rozpačitý truhlík – v dobrom slova zmysle. A všetky vedľajšie postavy sú rovnako zaujímavé. Všetci v jednom, v správnych pomeroch, tvoria neskutočne dobrý drink a jednu z najlepších romantických komédií. Aj keď – proti gustu žiaden dišputát.(9.10.2005)

• Rhys Ifans

• - Scény v hotelu Ritz se skutečně v hotelu natáčely, ale mezi druhou a čtvrtou ráno, aby co nejméně rušily hosty. (don corleone)

• - Na začátku filmu v knihkupectví jeden zákazník krade knihu. Je to herec Dylan Moran, jenž pak hrál v kultovním seriálu Black Books postavu majitele knihkupectví. (Kroup4)

• - I když Thacker protestuje neustále, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal, nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna s dárkem. (don corleone)