Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Můj top ten film, komedie plná černého humoru od scénáristy Richarda Curtise, okořeněná hereckými výkony Julie Roberts a Hugha Granta, ale i božského Welšana Rhyse Ifanse a mnoha dalších. Viděl jsem to už asi osmkrát a kdykoliv můžu znovu, svíjím se smíchy od začátku do konce, v patřičných místech mne mrazí a jindy zase dojímá. P.S.: Taky bych chtěl být redaktorem časopisu Kůň a pes. Trailer: http://www.csfd.cz/film/17806-notting-hill/videa/(27.12.2008)

"Můj spolubydlící, kterého za chvíli probodnu, mi nic nevyřídil." Spolubydlící Spike na mě zanechal větší následky než slavný romantický pár a to není dobrá vizitka pro film. Jenže Spike je postava z jiné ligy, takových se moc nerodí a tak to pro Annu s Williamem není až taková prohra. Do Notting Hillu jsem totiž zavítal v době, kdy mě ještě vzrušovala představa hollywoodské hvězdy, kterou ke mně přivede slečna Náhoda, ona se do mě zblázní a já to velkoryse přijmu. Dneska už vím, že by mezi námi byla jazyková bariéra, takže dokud se Megan Fox nenaučí česky, tak ať mě nevyhledává. Tedy pokud nechce jenom sex. To bych se sice cítil poněkud zneužitý, ale přesto jsem si poměrně jistý tím, že by to minimálně pro jednoho z nás byl nezapomenutelný zážitek.(13.2.2017)

Noaco, že je to naivní a nereálné. Jak moc je asi pravděpodobné, že potkáte slavného člověka, kterého obdivujete a on se do vás zamiluje? Pro mě rozhodně velká science fiction. Jenže jsou snímky, které jsou založeny na mnohem větším sci-fi a lidé je přesto milují a mě jakožto věčnému snílkovi také nepřísluší soudit jejich vkus. Líbí se mi herecká souhra Julii Roberts a pohledného Hugha Granta, protože jsou oba perfektní herci a jejich sláva a role, které zahráli byly perfektní a neopakovatelné. Notting Hill je sice "pohádka" pro ovce z davu, ale v tomto případě budu já ta ovce ve předu a klidně se k oblíbenosti tohoto filmu přihlásím, protože si to zaslouží. Čistá romantika čas od času neuškodí.(8.12.2012)

I když je celý začátek filmu zvláště vypečené pokoukáníčko, které se drží zaběhnutých kolejí roztomile absurdní vtipnosti made by Albion (jupí), pár věcí se nečekaně zvrhlo a kouzlo bylo rázem fuč. Svou porci smíchu si u mě urval podezřele známý budižkničemu "Rufus" a jeho pokoutní číslo v knihkupectví, výtečné bylo též dostaveníčko s reportérem magazínu "Horse and Hound", spolubydlící Spike také nebyl "not that bad", jenže aby tohle všechno udrželo celý film, musela by se vystřihnout celá následující hodina a plus tlachů a křiklavě světobolných pohlednic do kapsy tisíci a jedné zamilovanosti, která je opravdu otravná a nepřesvědčivá. V Notting Hill se jinak opravdu nic zvláštního nestalo. A pak, že jsou britské romantické komedie sázky na jistotu, heh? :) BTW: Julia nic moc...(17.7.2008)

Milá britská pohádka. Stačí uvěřit vysoce nepravděpodobné zápletce a pak už se jenom nechat dojímat, rozesmávat a čekat, nakolik neoriginální cesta povede k nevyhnutelnému happy endu tentokrát. Největší výhodou Notting Hillu oproti jeho americkým kolegům je britský šarm, jakž takž inteligentní humor a pro mě osobně také londýnské prostředí, které je mi jaksi bližší než zacpané newyorské ulice. Film je plný sympatických tváří, známých i méně známých. Počínaje „dokonalou“ romantickou dvojicí Robertsová – Grant, přes „masturbujícího Welšana“ (Rhys Ifans) až k „tomu týpkovi z Black Books“ (Dylan Moran), který jako by tušil, který seriál ho později proslaví a střihnul si zde miniroličku zloděje knih. Julia je skutečně v tom nejlepším smyslu onoho slova božská a tvůrci jistě moc dobře věděli, proč si ji vybírají. Notting Hill není a ani se nesnaží být nějakým satirickým komentářem života celebrit, pouze konstatuje, že herci, jakkoliv slavní a bohatí, jsou také lidé. Výskyt scén tak krásných, až by byla škoda si je nezapamatovat, není kdovíjak obdivuhodný (to ostatně ani filmografie Rogera Michella), ale přinejmenším Grantovo „procházení jedním rokem“ za zmínku stojí. Dojem naprosté pohody pak umocňuje množství poslouchatelných songů. Na podobných filmech je nakonec nejvíce deprimující zjištění, že ve stejném světě nikdy žít nebudeme. 70% Zajímavé komentáře: JohnnyD, Agatha, Cornon(30.10.2007)

• - Knihkupectví s cestopisy, který se nachází nedaleko si po uvedení filmu do kin dal do výkladu ceduli s nápisem "Jsme skoro slavní". [--] Scéna ze střechy, ve které zkouší Anna své dialogy byla editována o sprosté výrazy, aby nemusela být posunuta věková hranice přístupnosti filmu. Plná verze této scény je na DVD. (don corleone)

• - Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill. (don corleone)

• - V souvislosti s obsazením jedné z hlavních rolí byl osloven Art Malik. (Cheeker)