Dojemná, přátelská a příjemná romantická komedie vhodná ke shlédnutí v každém okamžiku. Smutné rozveselí, šťastné rozpláče. Hlavní zápletka byla zfilmovaná snad stokrát, ale v Notting Hillu nějakým způsobem jinak. Ve skutečnosti těžko uvěřitelná náhoda, že se obyčejný "smrtelník" seznámí a ožení s filmovou herečkou nejvyššího kalibru. Ale v Notting Hillu tomu tak je a divák to kupodivu přijme a baví ho to. Oni se totiž ve skutečnosti takovéto neuvěřitelné náhody stávají, nebo ne? V našem případě se méně úspešný knihkupec zamiluje do překrásné filmové hvězdy, která jeho city opětuje. Tento pár v podání herců Hugha Granta a Julie Roberts byl vybrán tak mistrovsky, že divák jim od začátku jejich štěstí přeje a tak trochu i závidí. I další herecké osazenstvo splnilo svůj účel dokonale. Třeba Rhys Ifans teda umí pobavit, co? Svou rolí a hereckým výkonem zaujme i Gina McKee a další. Také příjemná a vláčná hudba působí uklidňujícím dojmem. Zdá se, že všichni na tomto snímku odvedli dobrou práci. Díky jim zato - byli bychom o dost chudší...(17.9.2007)

Mám rád Julii Roberts, nesnášim Hugha Granáta, mám rád romantické komedie, nemám rád britskou (ko)produkci. Čímž chci říct, že má chuť k projekci měla stejnou váhu jako nechuť. Kdo je rozený romantik se slabostí pro slaďáky, jistě si smlsne, kdo ne, bude na to zírat jak pablb. Já sice po celou dobu projekce nezíral jak pablb, ale mé pocity jsou převážně negativní bohužel a myslím, že právě kvůli těm důvodům, které jsem zmínil na začátku. Jakmile vstoupil na scénu Grant, doufal jsem, že oslepnu, nebo že alespoň vypadne proud. Když došlo na romantiku, tvářil jsem se jako kyselá p***l. Věřím, že kdyby tuto látku zpracoval James L. Brooks či Nancy Meyers byl by výsledek daleko lepší. 60%(28.8.2011)

Takhle přesně si představuju pohádku pro dospělé ženy:) Krásní a vtipní lidé,trocha nedorozumění a nějaká ta věc jenž je rozděluje , kapka britského humoru v podobě spolubydliciho a na konci , který je až kýčovitý Vám ta slzička ukápne:) Jinak za poznámku stojí scéna, kdy hlavní hrdina prochází ulicí a projde celým rokem. Krásné ztvárnění uběhlého času. žadné" o 9 měsíců později".)(24.7.2005)

Sice nepříliš originální, ale který romantický film je, že? Ale Hugh Grant a Julia Roberts jsou bezpochyby dvojka, který dokáže zaujmout, takže díky jim je Notting Hill jedním z mála romantických filmů, o kterých lze bez nadsázky říci, že jsou naprůměrné, kvalitní a netrpí tolika obvyklými neduhy tohoto žánru.(7.10.2010)

Bude nejlepší, když o tomhle nikomu neřeknete.“ – „Dobře. Jo. Nikomu. Občas jenom sám sobě, ale nebojte. Nebudu tomu věřit.“ A zazvonil konec a pohádky byl konec. A právě za už příliš přeslazený závěr společně s Williamovými přáteli (v čele pošuk Spike) strhávám jednu hvězdu. S menším úbytkem humoru, způsobeným pumpováním větších dávek romantiky, jsem neměl žádný problém (snad až na závěrečnou tiskovku, ta už drhla), ostatně tak to funguje u většiny žánrových počinů. Ale stejně je to trochu škoda, když člověk vezme v potaz fakt, že dlouhou dobu se tu střídalo na poměry romantického filmu nezvykle hodně podařených hlášek a vůbec vtipných situací. Každopádně Hughův plachý William je naprostý sympaťák, Juliina hvězdná Anna zas odzbrojuje okouzlujícím úsměvem a chemie mezi nimi rozhodně je. Nesmím také opomenout výborný soundtrack a v epizodních roličkách Emily Mortimer (velmi půvabnou) a Dylana Morana (prostě svého, navíc nevím, jestli to byl úmysl, ale ta předzvěst knihkupectví Black Books mě pobavila sama o sobě). Silné 4* (a možná hodnocení ještě časem zvýším, tedy až si zvyknu/smířím se s oním koncem). „Nezapomeňte, že slečna Scottová také ráda mluví o svém dalším projektu, který se bude točit někdy v létě.“ – „Ach, ano, skvělé, skvělé. Budou tam nějací koně? Případně psi. Víte, naše čtenáře fascinuje oboje. - Bude se to odehrávat v ponorce.“ – „Aha. To je smůla.“(7.9.2013)

• Rhys Ifans

• - Dlouhý záběr napříč několika ročními obdobími byl natočený zvlášť na několikrát, ale v jeden den. Díky počítačové technologii to pak vypadá, že se Hugh Grant vůbec nezastaví a plynule přechází z jara do léta a tak dále. (don corleone)

• - Když film viděl poprvé scenárista Richard Curtis, řekl, že je podobný jeho předchozímu filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb(1994). (Cheeker)

• - Na začátku filmu v knihkupectví jeden zákazník krade knihu. Je to herec Dylan Moran, jenž pak hrál v kultovním seriálu Black Books postavu majitele knihkupectví. (Kroup4)