Jedna z mých neoblíbenějších romantických komedií. Pohodová a zábavná pohádka s řadou vynikajících scén, téměř dokonalou dvojicí (místo Granta by mi v roli Williama přece jen více seděl Colin Firth :-) a řadou skvělých vedlejších postav. Všechno tu dokonale ladí bezchybně sesazeno, nikde nepřebývá nic zbytečného, nebo přebytečného. Jeden z filmů, které neomrzí ani při x-té repríze..(5.7.2010)

• BoPo

Tak si zoberme ústrednú dvojicu. Grant si to strihol už po niekoľký krát tú "svoju" postavičku a k nemu sa pridala v tom čase hviezdna Julia Roberts, ktorá dokázala pritiahnuť už len svojou účasťou dostatočný počet divákov. Film následne označili "milovaným" žánrom - romantická komédia a kiná boli plné. Robia to čo chce trh a trh dostal to čo chcel.(2.4.2010)

„Dobrý deň, som z redakcie časopisu Kôň a pes. Našich čitateľov by zaujímalo, či ste vo svojom najnovšom filme nechceli mať viacej koní.“ – „To ťažko, odohráva sa vo vesmíre.“ – „Aha... Ale vo svojom ďalšom filme budete na koni cválať vy, alebo dablér?“ – „Ten sa bude odohrávať v ponorke.“ – "Hm. A stotožnili ste sa so svojou postavou?" - "Nie." - "Nie?" - "Nie." - "A prečo nie?" - "Hrám kanibalského schizofrenického psychopata." - „Ďakujem za odpovede.“ NOTHING HILL je romantická komédia pre tých, ktorí romantické komédie nepozerajú radi. Britská atmosféra, kruh hrdinových priateľov (plus pošuk Rhys Ifans), scény na zasmiatie aj dojatie a ústredný párik Julia Robertsová a Hugh Grant. 80% je troška veľa, ale pripadá mi to tak poctivo urobené po takmer všetkých stránkach), že nemám srdce dať menej.(1.1.2005)

„You´re the most beautiful woman in the World..“ Zatímco drtivá většina amerických romantických komedií je kávička ze Starbucks s hodně cukry a příchutí uriny, ta Mitchellova na mě působila jako přiměřeně oslazený Earl Grey s osvěžujícím citrónem v podobě masturbujícího velšana navrch. Ten britský esprit se prostě nezapře. Začíná se mi zdát, že neoblíbit si filmy vzešlé z pera Curtise je těžší, než být dublérem zadku Johna Goodmana.. „Fancy a fuck..?“(27.9.2009)

Richard Curtis je jeden z největších dekoratérů všech dob. Jako jediný by dokázal převléknout Mogadišu do zamilovaných barev, roztomilých sousedů a rozehrát v něm jímavou story o nekonečné lásce. Stejně tak i prozářený Notting Hill. Vlastně celý film je jako čokoláda. Sladká a návyková. Do toho ještě příchuť pověstného britského (či chcete-li welšského) kouzla a můžeme balit. Jsem rád, že Richard Curtis není žádný šmelinář a neprodává náhražky v obalech od Milky a taky že se nesoustředí jenom na limitované edice, neb bez jeho dalších čokoládiček by tu nebylo tak krásně. Milé.(2.1.2010)

• - Knihkupectví s cestopisy, který se nachází nedaleko si po uvedení filmu do kin dal do výkladu ceduli s nápisem "Jsme skoro slavní". [--] Scéna ze střechy, ve které zkouší Anna své dialogy byla editována o sprosté výrazy, aby nemusela být posunuta věková hranice přístupnosti filmu. Plná verze této scény je na DVD. (don corleone)

• - Knihkupectví je ve skutečnosti bazar se starožitnostmi, hned vedle je řezník. O další dva domy dál se nachází kanceláře produkční společnosti Richarda Curtise. (don corleone)

• - Představitel Williama Thackera (Hugh Grant) v rozhovoru pro GQ prozradil, že režisér Richard Curtis se při psaní scénáře nechal inspirovat skutečným příběhem svého známého, který ačkoliv byl zcela neznámý Angličan z Notting Hill, měl prožít romantický vztah s jistou „celosvětově známou osobou“. O jakou celebritu šlo však herec neupřesnil. (fifox)