Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

PogoJoe

Tak jsem si po letech pustil i tuto klasiku, kterou jsem jako malý tolikrát vídával na videu. Nyní samozřejmě v originále. A klasické fórky typu Modré ústřice, kuřby u pultíku či zvuků M. Winslowa zabírají i nyní. Skvělé charaktery, pohodová komediální atmosféra, jemný humor a gagy, tahle komedie se povedla. 3,5/5. ()

Derek

keď som bol mladé ucho a na viedokazetách príliš filmov ešte nebolo tak som policajnú akadémiu vedel celú naspamäť. keď si ju dnes pozriem opäť tak musím uznať, že to nie je nejaká dokonalosť, že má niekoľko hluchších miest, ale i napriek tomu je to dobrá zábava (bez vulgarít a oplzlého humoru, ktorý je dnes v každej druhej komédii) pri ktorej sa bavím stále dobre. ()

L_O_U_S

Klasika, kterou jsem viděl snad stokrát. Vždycky pobaví. Mahonney je opravdu génius. I tento film se v nedávné době dočkal předabování, což je ale pochopitelné vzhledem k tomu, že se na všech postavách střídají v celé sérii různí dabéři (jedinou výjimkou je komandant Lassard). "Mahonney. Určitě to byl Mahonney." (192.) ()

higuain

Klasická osmdesátková komedie s legendárními postavami Mahoneyho, Harrise, Lassarda, Hightowera nebo Tackleberryho a s parádní hudbou Roberta Folka. Vyrůstal jsem na tom. ()

Aleee89

Docela povedená a vtipná komedie je ta Policejní akademie. Moc se mi líbilo, jakou si dělají srandu a narážky z určitých věcí a taky jak vykreslili ty postavy. Hlavně černoch, co umí bezva napodobit zvuky, je super. Dala bych více bodů, ale je bohužel pár filmů, co se mi líbí více a mají u mě i větší hodnocení, takže ve srovnání s nimi víc bodů dát nemůžu, ale tenhle film chválím a těším se na další díly. ()

GILLWANDER

Nespočetne krát som videl túto pousmievajúcu komédiu, kde na vrchole veškeréj srandy boli policajti, ktorí sa akurát zaúčali na vopred vybrané pozície. Áno, malo to sem tam nejaké tie muchy a scenár sa tváril tak cool až bol shitcool! No treba brať do úvahy, že z takéhoto súdka nám americká distribúcia neponúkne zas tak do roka veľa. Táto komédia sa im vskutku podarila, žiaľ, potom nasledovala neskutočná fúra pokračovaní, kde pojem sranda strácalo rapídne na význame... 80% ()

Diamant

Vo filme je nám opakovane, až do samého konca servírovaná mravná neviazanosť tak, ako keby išlo o nevinné radosti a žarty. Bez tohto zavádzajúceho deformujúceho prvku to mohla byť krásna akčná komédia. ()

GrungeChild

Musel bych souhlasit s každým, kdo by tvrdil, že je tohle opravdu jen přiblblá americká komedie, ale... ale povídejte to klukovi, který strávil půl dětství u videokazet, a vyrůstal společně s Mahoneym, Hightowerem, slizounem Harrisem a dalšími, a spoustou jejich takřka legendárních hlášek v nepřekonatelném českém dabingu (v tom prvním myslím, samozřejmě :P). Tohle už mám prostě v sobě, a kdykoli vidím třeba jen fotku z toho filmu, musím se smát :D Pro mě jedna z osudových a asi nepřekonatelných komedií, což platí společně i pro druhý a třetí díl, prostě pořád je to ta samá parta .) Co bylo pak, to už jde mimo mě. 5* jako pocta postavám, které budou žít věčně :) ()

easaque

-4* z nostalgie jsem si chtěl připomenout tuhle starou americkou komedii, která za totality prolétla snad všemi tehdejšími videorekordéry. Vzpomínky nebyly špatné, ale i tak jsem nečekal, že by dokázala po těch letech vykřesat čtyři hvězdičky. Prostě bláznivá komedie s nezapomenutelným hereckým obsazením a kupodivu dobře fungujícím scénářem. Nejspíš trapnosti se začali objevovat až v dalších dílech, z nichž jsem některé určitě viděl, ale není důvod si je připomínat a kazit dojem z jedničky. Proto má za mě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Klasika a správná trhlá šílenost..neotřelé vtipy, tehdy originální námět a skvělé herecké výkony Guttenberga a Baileyho!!! To dělá jednu z nejlepších krimikomedií všech dob!!! ()

Martin741

Nikdy som nebol megafanda ani fanda tejto serie, hoci pozeram, ze zarobila majland a popularitu ma pravom. Preto dam aj vysoke hodnotenie : 95 % ()

shyster

Jako dítě jsem to viděl v jednom týdnu desetkrát. Teď s odstupem času zjišťuji, že jednotlivé scény a gagy neztratili nic ze své síly. Bohužel jde ale jen o slepenec takových scének, který drží pohromadě chatrný příběh. Přesto tu jednu hvězdu navíc dávám z nostalgie a díky těm charismatickým hercům. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme