Prochy

Toto je môj druhý film, ktorý som videl od Sofie Coppola a pochopil som, že prečo som tak prepadol čaru filmu Lost in translantion.  Milujem ten jej meditačný štýl, keď si môžem len tak užívať spojenie obrazu a hudby. Skvelý soundtrack, skvelá kamera, skvelý film. ()

xPepsa

Obrazova stranka filmu je na 5 * dej tak na *. Celkove mi moderni pojeti historickeho filmu moc nesedlo. Napr. sceny s hranim kostek jsou jako vystrizene z Dannyho partaku nebo neceho podobneho. ()

kika1650

Tento film sa ako historický alebo nebodaj životopisný nedá akceptovať, vnímať ho zrejme treba v kontexte tvorby Sofie Coppoly, ktorá si požičala zo života tejto historickej postavy jeden motív, na ktorý asi trpí - a síce osamelosť, nepochopenie vo svete cudzincov, v cudzom prostredí - viď Ztratené v preklade. Tento moment sa jej podarilo rozpracovať, zobraziť excesy, frivolnosť, ku ktorým hrdinku podnecuje nuda a tiež akúsi jednoduchosť a jej vnútornú prázdnotu. V závere v pár výstižných strihoch vystihne podstatu jej straty a akéhosi charakterového prerodu, ale predsa sa zrejme skôr vyžíva v tých menej efektných a treba povedať aj menej zaujímavých situáciach,ktoré vypĺňajú zvyšok stopáže. Ale stále je to v prvom rade vyčačkaný film s peknými kostýmami a interiérmi, kde sa však človek nemôže tak úplne zbaviť dojmu istej povrchnosti. ()

Cooolboy

Nikdy by ma nenapadlo, že niečo takéto sa mi bude páčiť a že tomu dám dokonca 8/10. K plnému zisku by to však chcelo trošku viac dynamiky a môj otvorenejší prístup k takémuto žánru. ()

davidh76

Cool! Cool film z 18. století. Co mě naprosto nadchlo je rocková hudba, která tady zaznívá. Člověk si už tak nějak zvykl na klasiku, orchestry, jemné tóny pianina... Tady je to jemná rocková hudba. Ale naprosto tu sedí! To je paráda. Film má spád a velmi mě potěšilo, že člověk musí znát trochu historii, aby pochopil konec. U Evropanů je celkem pravděpodobné, že vědí. U Američanů - ti si klidně můžou myslet, že Marie Antioinette odjíždí v kočáře někam do bezpečí... Ale na takový film asi nechodí hloupí lidé... No, nebudu se do toho zamotávat.... :-) ()

Palpy

Mňo, nějak jsem zapomněl, o čem to bylo, ale bylo to fajn :) Kamera fajn, hudba fajn, Asia Argento vrr… :) ()

JAzzeURo

Film který nemá začátek ani konec. Nijak neobohatí vaše historické vědomosti a ani nepobaví. Koukat na něj je víceméně ztráta času. ()

Tevilla

Pro me bohuzel velke zklamani. Pribeh byl prilis zdlouhavy a dost povrchni. Skoro bych rekla dve hodiny o nicem, ale to by bylo prilis prisne a neopravnene hodnoceni. Samozrejme bych nasla i velka plus, jako treba kostymy a obrazove zpracovani. ()

babuca

Krásny historický veľkofilm, výborný výkon Kirsten Dunst, skvelá výprava....škoda, že keď zmapovali celý život Marie Antoinetty vo Francúzsku nedopovedali ho celý / tragický záver života...poprava. Preto zrážam za záver filmu , ktorý je mimochodom dosť odfláknutý 1 hviezdičku. P.S: skoro by som bol zabudol, miestami tu bola absolútne nevhodná moderná hudba :o/ !!! ()

Mirischka

Milovníkům historie se asi budou ježit vlasy na hlavě, ale myslím, že to nevadí. Ono se hodně zapomíná, že hodně králů a královen bylo hodně mladých (ať už při vstupu do manželství nebo na trůn) a ať si říká každý kdo chce co chce, je strašně těžké to ustát. Nicméně....tento film je pro mě nádherná vizuální podívaná. Sice se v něm prakticky nic moc neděje, ale mám takový pocit, že by mu to jenom uškodilo. Nejlepší třešnička na dortu je soundtrack....smíchaný od Mozarta přes rockovější kousky 90. let a přelomu tisícetí až po úžasně moderně znějícího (i když také z 90. let) Bow Wow Wow :) Kdo chce prostě na dvě hodiny vypnout a kochat se spoustou sladkostí, šatů, bot, luxusního života a výborné Kirsten Dunst...tak je tento film správná volba. ()

jacqlina

Mám ráda filmy Sofie Coppoly, hlavně proto, jak se zaměřuje do nitra hlavní postavy. Snímek natočený z pohledu mladičké Marie Antoinetty nás mezi komickými momenty přinutí i zamyslet se nad jejím osudem, nad jejím životem. A k tomu nádherná výprava, kostýmy, co víc dodat. ()

montevrab

Tento film je pre mňa záplavou inšpirácie aj po 100-krát. Čo záplava. To je megatsunami. Nádherná atrakcia pre oči, aj uši (soundtrack *****). S ohľadom na to, že mojou najväčšou záľubou je šitie a práca s látkou musím povedať, že ma ešte nikdy žiadny film nedokázal inšpirovať tak ako Marie Antoinette. I WANT CANDY!!!-mňamka; a jahniatka pobehujúce po dvore ()

bublinka21

Ve filmu vidím především těžký osud děvčete, kterému je neustále předhazováno, že má cenu pouze vlastní dělohy... Dívka, která žije pod neustálým tlakem okolí, kdy jí všichni blízcí nabádají, aby zapomněla na aristokratickou výchovu a "snížila" se třeba i na úroveň "masa na pultu" jen proto,aby svedla manžela, který o ní nejeví žádný zájem. Ze zbytku filmu jsem byla dost rozčarovaná. Neznaje přesný historický základ ne němž film vznikl- po shlédnutí snímku jsem z toho nebyla moudrá... Oceňuji kostýmy, hudbu a slušný herecký výkon Kirsten Dunst. Ale historická podstata snímku mi pod vším tím pozlátkem utekla. Fakta o panovnici jsem si musela dohledat, abych pochopila, co měl film říct. ()

terezkys

Ze začátku mě vyděsila zvolená hudba. Moje maminka ji nesnesla celý film, za to já jsem postupně podlehla. Je to jen poleva, nehledejte chutný moučník. Přesto mě Marie Antoinetta okouzlila. ()

EmaA

Myslím, že herecký výkon Kirsten Dunst byl vynikající. Do role Marie Antoinetty se vcítila a role jí celkově sedla. Film je podaný velice pěkně, dobové kostýmy nemají téměř žádnou chybu - jediné co bych vytkla je hudba, která se vůbec nehodí. Jinak jsem ráda, že jsem se mohla podívat a případně se něco dozvědět o životě této královny. Film mohu doporučit, ráda se na něj podívám znovu. ()

Kathykat

Dobré téma na film, i když dle mého, mohl by být lépe zpracován. Kirten Dunst tato role ovšem moc sedí, zahrála to moc dobře. Mrzí mě konec tohoto filmu, myslím si, že byl docela useknutý. 3* ()

mina_harker

Výborná hudba, krásně nasnímané scény, opulentní výprava, roztomilá Kirsten Dunst ... to je tak vše, co se dá o tomto snímku říct. Z historického hlediska se toho divák zase až tolik nedozví a chybí i výraznější vykreslení postav. Neurazí ani nenadchne. ()

JARDAHONDA

Velkolepý historický film režisérky Soffie Coppola zavede diváka na francouzský dvůr, do neklidného života nejproradnější ženy dějin - Marie Antoinetty ( Kirsten Dunst ).. Prokletá mladičká princezna se právě provdala za mladičkého netečného krále Ludvíka XVI. Uprostřed přepychového života se a nádhery paláců ve Versailles spřádá sítě skandálů a intrik.. Okřídlený se stal její výrok adresovaný pařížské chudině : " Když není chleba, at´ tedy jejdí koláče " Historický film byl zkrátka " jiný " než ostatní.. Nepůsobil, tak stroze a fádně, jak jiné nepovedené snímky,,, Mně si získal svou hloubkou a originalitou **** ()

suomifilm

Skvelé kostými, to sa musí nechať ale mnohé historické nepresnosti a tá hudba, to bolo na zaplakanie. Ako môže niekto natočiť film z doby v ktorej chodil po svete génius Mozart a oni tam dajú modernú hudbu? Bolo to ako pesť na oko. A ani nevravím, že vo filme som zahladol minimálne troch černochov na kráľovskom dvore. Čo tak sadnúť si a prečítať si trošku histórie pani Coppolová? ()

arianrhod

Myslím, že film vzhledem k událostem, které Marii A. provázely, mohl být mnohem zajímavější. Připadalo mi to jako červená knihovna s krásnou a roztomilou hrdinkou. Výpravě a hudbě asi nemám co vytknout.. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky