Reklama

Reklama

Ztraceni - Série 1

(série)
Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2005), 17 h 43 min (Minutáž: 40–85 min)

Hrají:

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Emilie de Ravin, Dominic Monaghan, Ian Somerhalder, Maggie Grace (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(24)

Recenze (24)

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebýt tolika nadbytečných flashbacků, které vyvádějí z tempa a narušují rytmus přítomného okamžiku z ostrova, bylo by to bezchybné. Flashbacky by měli být jakožto nástroj, který by spíš vykreslil charaktery před havárií a objasnil důvody, kvůli kterým vzali letadlo. Zbytek, co se týče většího prohloubení do minulosti, mě zkrátka nezajímá, pač ten materiál působí úplně jednotvárně. Možná i by bylo lepší, kdyby dění z ostrova bylo kompletně odstřihnuté a mimo kterékoliv spojitosti s charaktery a jejich příhodama. Já chápu, že takhle Lost těží z určité mytologie, ale asi bych nechal některé věci spíš abstraktně a zamlženě, aby to mělo ten správnej efekt. Protože pokud má dojít na doslovné objasnění, působí to divně. A pak tu jsou určitý náhody, zkratkovitý způsob jak pohnout děním - viz že třeba jedna postava někde bloudí, střih - dvě postavy kecají, střih - ta postava, pro kterou se chystají jít, se najednou vynoří. Že třeba nějaká postava o něco zakopne apod, aby se dobarvila spojitost, zejména Hurley/Poklop/Čísla. Přijde mi, že spoustu věcí, na kterých první série staví, po té uvadne v klišé a v nenaplněných ambicích, viz pozadí s "Druhými". Vlastně mě to baví sledovat kvůli perfektnímu, nervoznímu soundtracku, hereckým výkonům (Fox je hlavně skvělej, pak O'Quinn a Naveen Andrews), charakterům a přirozeným dialogům. Akorát podle mě se podařilo zazdít vývoj Charlieho. No budu pokračovat, ale bohužel, Lost na mě nepůsobí tak hororově, jak jsem doufal. Plno prvků - audiovizuálních, scénáristických a režijních zestárlo v tom horším slova smyslu. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série se od zbytku seriálu podstatně liší, ale to nic nemění na tom, že je jako celek výborná. Má takový specifický nádech, který ostatní řady nemají. Pravdou ovšem je, že od 12. do 17. dílu se tempo seriálu zastaví a až od 18. epizody se to zase celé rozjede. Nejlepší epizody série podle mě: Pilot, Walkabout, White Rabbit, Solitairy, Numbers, Deus Ex Machina, Exodus (všechny části). ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po skoro dvadsiatich rokoch som sa rozhodol pre repete a hlavne to chcem konečne dopozerať, keďže som videl len prvé 4 série. V dobe premiéry to bola pecka a pamätám si, že po každom diely som s mnohými podobne pobláznenými diskutoval na Lapiduchu o jednotlivých detailoch a preberali sme rôzne teórie, čo to všetko malo znamenať. To boli časy. Pustiť si seriál naraz a nemusieť čakať má úplne iné čaro. Už vás tak neštve, že sa položí otázka na ktorú dostanete odpoveď najskôr za 5 dielov. Keď vôbec. Naviac tých otázok na premýšľanie a a rôznych tajuplných záhad tu je neúrekom. Zo všetkých sú z prvej série ikonické diabolské čísla, tajuplný poklop alebo divná ochrana z ktorej sa vykľuje smiešny čierny mrak. Prvá séria je ešte hlavne o spoznávaní postáv a snahe prežiť v divočine. Fantasy prvky (rôzne divné schopnosti hlavne detí, tak niektorých dospelých) sú ešte v pozadí. Scenáru by sa dalo vyčítať x blbostí, ale je to tak fantasticky natočené, že budete napäto polovicu série dumať, čo je za tým blbým poklopom. Alebo prečo Hurley nechudne. Finále je napínavé jak sviňa a aj o komické etudy nie je núdza. (dynamit je strašne nebezpečný, takže opatr... bum, hehe). V prvej série mal ešte flashbacky celkom opodstatnenie, nenudili a ešte neboli osudy všetkých postáv tak absurdne prepletené. Ale aj tak som mal vždy radšej dianie na ostrove. Obľúbené postavy: trojuhoľník Jack, Kate, Sawyer. Tragikomická figúrka Hurley. Vojak Sayid. McGyver Locke. Neutrálne postavy: kórejský párik, Charlie a Claire, Michael a Walt. Zbytočné: Boone. Otravné: Shannon.  Celkovo je prvá séria vydarená a funguje aj po rokoch. Tak a teraz konečne pod poklop. 8/10. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Vernův Tajuplný ostrov pro 21 století aneb skupinová robinzonáda na ostrově s tajemstvím, začínající leteckou havárií. Záhadný rajský ostrov je skvělý exotický setting, kam divák může unikat z kanclu a během zimních večerů, postavy a herci fajn, hlavně charizmatický Locke, ale u první série bych se obešel bez flashbacků a byl radši, kdyby se mnohem víc tlačilo na mysteriózní notu, která je tu dost dietní. ()

Vabr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechápu, proč si tu někteří z vás stěžují na flashbacky, protože ty jsou super a nikde jinde jsem tak povedené neviděl, navíc je to jeden z hlavních důvodů, proč dávám 4 hvězdy. Čekal jsem, že seriál bude hrozně ohraný, typický, možná trochu špatný a nudný, protože je z období dvoutisícovek, které já nemám vůbec rád. Nakonec se ukázalo, že je velmi nadčasový, originální a super. Buduje se hodně na postavách a flashbacku, což je super, a daří se jim to. Všechny flashbacky se ke konci hezky propojují, což se mi moc líbí. V tom se mi seriál hodně zalíbil, protože bez toho by to bylo celkem nudné a dal bych rozhodně 3 hvězdy. Všechny postavy jsou dobré, až na Boona a Lockea, kteří mi trošku vadili, ale neotravovali mě ani nevytáčeli, takže i to je v pořádku. Příběh je vcelku zajímavý, má i dost zvratů, takže máte pořád chuť se na díly dívat a je tu opravdu málo dílů, které by byly dějově a rozvojově pustější. Moc se tu neumírá, což mě zde výjimečně nevadí ani nezklamává, protože ani nechci. Je to pro mě překvapivé, protože toto je jeden z mála seriálů nebo filmů, kde nechci, aby někdo umíral, tudíž to je další plus, že mi záleží na tom, aby se neumíralo, ale když už dojde na smrt, tak i to nevadí. Horor tento seriál opravdu moc není, ale i tak bych to takovým fanouškům a celkově všem doporučil, protože je tu dost napětí a dobré postavy. Chci říct, že je zajímavé pro ty, co viděli The Walking Dead porovnat postavy odtamtud a tady. Tam jde vidět, že jsou celkově postavy méně reálné, přizpůsobené k přežití a celkem chladné. Naopak tady jsou hodně rozvinuté, takže z nich jdou různější emoce, jsou přívětivější a skutečnější, a to je další plus. NEJLEPŠÍ FLASHBACKY: KATE | NEJHORŠÍ FLASHBACKY: JACK | NEJLEPŠÍ POSTAVA: 1. Shannon (Brácha říká, že to je prej nejpodobnější člověk mně, kterýho kdy za seriál a film viděl 😁. No, nevím, mám ji nejradši, ale až tak podobná mi nepřijde, ale když to říká on, tak možná jo.) 2. Kate 3. Sawyer | NEJHORŠÍ POSTAVY: 1. Locke 2. Boone 3. místo nemám, protože tam fakt nemám koho dát, a nepřijde mi, že by sem někdo patřil. ()

Galerie (852)

Zajímavosti (38)

  • Přístav, do kterého šel Sawyer (Josh Holloway) pro zbraň, neexistuje. Naproti opeře v Sydney je ve skutečnosti terminál Glass Cruise Ship. (karlik4801)
  • Název epizody Tabula rasa je odkazem na psychologicko-filozofickou teorii, kterou vymyslel filozof John Locke. (ČSFD)

Reklama

Reklama