poster

The Omega Man

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1971, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  **

  Boris Sagal je tragéd! A Heston snad ještě větší, když přijmul roli v tomto filmu, asi mu docházely peníze. Naivní scénář, laciná výprava, příšerné masky ( zmutovaní kapucíni jsou k smíchu ), otřesně zrežírované akční scény, nehodící se hudba, tohle herecky nezvládá ani Heston, se samopalem v ruce je spíše směšný...(27.8.2006)

 • Lima
  *

  Začátek pozvolného úpadku kdysi velkého herce ve vážně míněné sci-fi, která se díky fušerské režii stává parodiíí sebe samou. Heston tu je jenom proto, aby mohl pobíhat s obnaženou chlupatou hrudí, zlí nakažení budí hrůzu bílými parukami, bílými kontaktními čočkami a tvářemi pomazanými pudrem. Budete se smát nad zhovadilostí scenáře a žasnout nad nemotorně natočeným akčními scénámi s jasně viditelnými kaskadérskými náhradníky. I Bert I. Gordon by to natočil lépe. Sagala do gulagu, Douglase do psychiatrické léčebny!(31.12.2016)

 • tron
  ***

  Ako prvú som videl verziu s Willom Smithom a až oveľa rokov neskôr som si pozrel spracovanie s Charltonom Hestonom (ktorý mal v tom čase zrejme pre post-apokalyptické látky slabosť, viď. jeho účinkovanie v sérii Planéta opíc). Hoci som predpokladal, že sa budem nudiť, nakoniec to prekvapivo nebolo až také zlé. Vlastne to nebolo vôbec zlé. Len to jednak zostarlo, jednak Heston mi vždy pripadal ako veľmi nesympatický mačo a jednak „mutanti“ sú veľmi slabí. Verzia s Willom Smithom svojho času bola kritizovaná za prehnane počítačové spracovanie príšer. Mnohí tvrdili, že by bolo oveľa lacnejšie (a pôsobivejšie), ak by šlo o obyčajných hercov s parádnymi maskami. Tvorcovia vtedy argumentovali tým, že to tak síce mohli urobiť, ale potrebovali, aby netvory boli vyložene neľudskí. Vtedy som to moc nebral, ale po pozretí The Omega Man musím uznať, že to bolo múdre rozhodnutie, pretože príšery v The Omega Man sú až príliš ľudské a to je zle. Sú to proste herci s bielymi parochňami a čudnými očnými šošovkami. Normálne hovoria a nie je na nich vôbec nič strašidelné. Ale poteší vcelku drsný koniec a apokalyptická atmosféra (všetky tie vyľudnené obchody a ulice majú niečo do seba i po desaťročiach a pár scén je psycho).(17.1.2018)

 • Djkoma
  *

  Každý, kdo kritizuje I am legend s Willem Smithem, by měl shlédnout tuto předešlou adaptaci stejné knihy. Charles Heston hraje doktora Roberta Nevillea, který je nesympatický a v úplně jiné pozici než by divák čekal. On není poslední, ale ten jediný, kdo nepřijal "novou víru", kterou uznávají všichni nakažení, kteří se ho jako osamělého vlka snaží ukecat k smrti. Film béčkového ražení, ve kterém se hodně střílí a vše je vám ukradené. Postavy jsou nezajímavé a prázdné a i ti, kteří ztratili poslední zbytky inteligence dokáží pronášet sálo dlouhé dialogy. Opravdu špatný film. Nikdy více.(10.2.2008)

 • GodComplex
  ***

  Dalsi zpracovani "I Am Legend", coz je vyborny post-apo namet a ze zacatku z toho Omega Man tezi naplno, protoze co je na podobnych filmech nejlepsi, je prave atmosfera a vykresleni prostredi - zpustoseny svet, liduprazdne mesto, ve kterem si to Charlton Heston rajduje a obcas neco zastreli. Pak ale nastane bckova katastrofa, kdy tam zacnou strasit trapni mutanti, ke vsemu k tomu hraje naprosto nevhodny 70tkovy soundtrack a vsechno jde do kytek. "When you die, the last living reminder of hell will be gone." 6/10(1.1.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu Richarda Mathesona „I Am Legend“. (Hans.)

 • - Do role Lisy byla původně zvažována herečka Diahann Carroll. (Avalon820)

 • - Film bol natáčaný v Los Angeles. (Jello Biafra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace