Steevee81

Pro mě jednoznačně filmový zážitek z vězeňského prostředí. Nebýt Shawshanku tak jasná jednička.. Herecké duo Steve McQueen a Dustin Hoffman ještě umocnili kvalitu filmu a příběhu samotného. Člověka až mrazí, když si uvědomí, že je vše dle skutečného příběhu Henri Charriéra. McQueenovi jsem věřil vše, co ve filmu zahrál..především proměna po samotce, masakr..naprostá troska. Je potřeba vyzdvihnout i hudbu samotnou. Vřele doporučuju.. ()

MayB2

Buď zkrátit nebo víc rozpitvat, takhle je to zbytečně rozdrobené. Hoffmanova postava mi připadala uvěřitelnější než McQueenova, no ale kdo by nefandil idealistovi... ()

nel.lyct.7

Zklamání. Tři knihy o tom, jak Motýlek utíká mne naprosto pohltily, přečetla jsem jedním dechem. Pořád jsem nebyla nabažená a tak jsem se rozhodla pustit si i film. Čekalo mne zklamání. Film sám o sobě není špatný, jenže to bych nesměla číst knihy. Ze třech knih je ve filmu obsažena možná tak třetina ze všech těch nástrah a dobrodružství, které Motýlek prožil. Nehledě na jejich nenávaznost. Film na mne místy působí chaoticky. Nikdy není film tak dobrý jako kniha, ale tohle má do původní předlohy hodně daleko. Na druhou stranu musím poznamenat, že hereckému výkonu Steva McQueena se nedá nic vyčítat. ()

AjkeN

Nuda. Nemůžu popřít herecké kvality McQueena a Hoffmana, ale nebavilo mě to. Nějaká převratná pointa, scéna, nic. ()

stuj

Vůbec né špatné, ale dnes už to prostě není taková bomba, jaká to byla před lety. Nevím proč, ale ani jsem motýlkovi moc nefandil. Bylo mi vlastně jedno, co se s ním bude dít a jak bude příběh pokračovat. Zda bude chycen nebo se mu to podaří. Prostě jen neutrální sledování. Moc nevtáhl. ()

Filooos

Tento film má v podtitulu: "Největší filmový útěk všech dob" a to je špatně...je to vlastně největší filmová adaptace románu....nevím,jestli se něco takového ještě někdy povede ()

Ehrmantraut

Viděl jsem film třikrát v různých etapách života a vždycky mě dostal trochu jinak. Poprvé to bylo něco dalekého, exotického, klukovsky dobrodružného. Podruhé jsem se už ponořil hlouběji a vnímal každým pórem těla beznaděj a nepředstavitelnou úzkost. Až napotřetí jsem tam cítil tu absolutní touhu po svobodě, po svobodě kterou ani nevnímáme když jí máme. Výborně natočený film, který Vás donutí přemýšlet o lidech v krajních situacích. Špičková atmosféra vězení, které cítíte tak silně, jako by bylo přímo kolem Vás. Měl jsem pocit, že na útěku makám společně se Stevem McQueenem a všechny jeho nezdary byly najednou i moje. Proto jsem si na konec mohl užít jeho svobodu naplno i já. Prostě úleva, štěstí, radost, vše ()

Bruce0659

Steve McQueen to zahral úžasne, aj vďaka nemu film aj po vyše 40 rokoch má čo ponuknúť! Navonok film možno pre niekoho pôsobí nudným dojmom, ale keď sa človek vžije do kože hlavného hrdinu, tak všetky emócie prežíva s ním. ()

Nag0

V tomto diele som našiel pár pamätných momentov, pre ktoré som zvažoval aj vyššie hodnotenie, to by ale stopáž nemohla byť tak rozťahaná. Myšlienka vrhania sa zas a znova do boja za slobodu je nepochybne vznešená, prevedenie na druhej strane až tak nadchnúť nemusí. Najlepší herecký moment nastal pri trčiacej hlave McQeena popierajúceho, že si pamätá nejaké meno, inak by som povedal, že to lepšie vyšlo Hoffmanovi. ()

Gavo

Mám tu smolu (alebo šťastie), že som pred zhliadnutím tohto filmu čítal knihu. Dá sa povedať, že v porovnaní s ňou je film slabým odvarom, o opaku ma nikto nepresvedčí. Samozrejme ale treba brať do úvahy, že adekvátne sfilmovať Charriérove spísané zážitky (či už sú skutočné alebo prikrášlené) je nadľudská úloha. A keby aj nie, ten film by musel mať 6 hodín aby tam bola zachytená aspoň väčšia časť toho, čo naozaj prežil. Na tú dobu je úroveň veľmi dobrá, utrpenie hlavného hrdinu v kontraste s jeho nezlomnou túžbou po slobode je vykreslené dostatočne. Steve McQueen ma opäť presvedčil, že je mojím najobľúbenejším hercom z obdobia pred mojím narodením. Pokiaľ 5 hviezdičiek je maximálne hodnotenie, filmu dávam 4* a knihe 6*. ()

70s80s90s

Pamatam, ze uz ako dieta ma tento film zaujal tak, ze som pri sledovani tv ani nedychal. Doteraz neprekonana drama z väzenskeho prostredia. A nie, nezabudol som na Shawshank, ale toto si zasluzi o 1pomyselnu hviezdu naviac. ()

KalimeroI

Dnes je 24.února 2018 a já se zase ponořuji do příběhu o touze po svobodě, utrpení, pocitu viny a jejího vnímání z pozice zákona a trestance. O relativitě požitků. Tento koncert vytvořil v tomto případě hlavně Steve. Nepřekvapivě. Jeho stoické pojetí postavy Motýlka bylo opravdu uvěřitelné a o to ve filmu přeci jde. Dustin se neveze, jeho pragmatičnost je hmatatelná, skvělá a souhra jim ladí, škoda, že toho spolu v tomto pojetí nevytvořili více. Kamera nemá chybu. Dávám plný počet a nenechám si zkazit (a nepoškodím tím dílo) svůj dojem příšerným new age dabingem (Novotný a Trojan). Steve a Dustin snad za komančů měli lepší dabéry. ()

Ajbell

Jeden z prvých lepších filmov zameraných na útek z väzenia, ktorý je jedinou nádejou pre odsúdenca. Skoro tri hodiny filmu neboli vôbec na škodu, naopak, ten čas bol nevyhnutný pre prenesenie sa do zúfalej situácie hlavného hrdinu. Osobne u mňa vyhráva viac McQueenov film Veľký útek a celkovo z "útekových" filmov je to Frajer Luke. ()

majorzeman13

Výborný,Parádní,Mistrovský,Perfektní kousek ! Jeden z nejlepších filmů z vězenského prostředí. Výborný Hoffman a Mcqueen který tu prochází neskutečnou změnou od zdravého chlapa až k vězenské trosce a skončí jako starý strhaný pán,ale pořád myslí na útěk ,který ho drží při životě. Vřele doporučuji vidět !! Předloha je výborná, Hudba též. Ps: Snad ta filmová stopáž mohla být kratší !? PSS: I přes 40.let starému filmu neublížilo na jeho kvalitách.... ()