Komentáře uživatelů k TV seriálu (102)

Mé první setkání s anime seriálem dopadlo velmi dobře. Hip-hopu nefandím, ale zde ho nebylo tolik, aby dokázal zkazit požitek z celého seriálu a to i přesto, že jsem zvyklá na poněkud jiné samurajské filmy s Toshirem Mifunem. Jde o klidný oddechový počin, který pobaví, rozhodně neurazí a mnohé přímo nadchne. 9/10(28.4.2008)

Souboje jsou fajn a namyšlených řečí se tam taky pár najde. U dílu s baseballem jsem se hodně zasmál. Můžu jenom doporučit.(18.9.2015)

Velmi dobré anime, hlavně co se týče grafického a hudebního zpracování. Dějově už to tak skvělé není, hlavně kvůli tomu, že na 26. dílů připadne asi 6 fillerů, které jinak dobrou hlavní linii docela sráží. Celkově ale určitě anime, které stojí za to vidět.(30.4.2007)

Tahle samurajská road series :) říznutá hip hopem mě opravdu moc potěšila. Už dlouho jsem o ní věděl, že existuje, ale pořád ne a ne se k ní dostat. Hip hop poslouchám jen zřídka a tak jsem si nebyl jistý jak na mě tohle spojení bude působit. Nakonec (spíš hned od začátku) mě ale úplně uchvátilo. Všechny tři hlavní postavy jsou dobře vykreslené (a nakreslené - vůbec kresba má výborný a docela osobitý styl) a snad si je ani nejde neoblíbit (ještě někomu připoměl Mugen Naruta?). Děj se nese v klidném duchu a i když se celou pravdu o smyslu cesty dozvídáme v druhé polovině vůbec to ničemu nevadí (ono se to stejně dá docela dobře odhadnout už na začátku). Moc se mi líbilo, že se seriál místy nese v odlehčeném duchu a oddechové díly, které se hlavním dějem moc nezabívaly mě bavily víc než bych čekal (u dílu s Baseballem jsem se smál od začátku do konce). Co se týče hudební stránky tak jsem rád, že se nejedná o klasický hip hop prezentovaný v televizi či rádiu, ale o mírnější a (alespoň pro mě) mnohem poslouchatelnější hudbu. Btw: soundtrack funguje výborně i samostatně.(19.9.2007)

Chro chro, tuhle stylovou jízdu jsem si nebývale užil.(14.9.2011)

Zprvu jsem byla zaskočená a kvůli "hip-hop" znělce jsem to málem odepsala. Prvních pár dílů jsem si musela zvykat (ten soundtrack mi vadit nepřestal), ale asi od pátého dílu, kdy se hlavní trojka vydává na cestu, se mi to zalíbilo. Každou další epizodou se pomalu ale jistě dostáváme pod kůži hlavním hrdinům, kteří nám odkrývají své charakterové rysy i svou minulost. Na první pohled se zdá, že jde čistě o komedii/akci, ale když se podíváte pozorně, najdete i temnější tóny, které na mě osobně zapůsobili nejvíc...(31.10.2008)

Dosť mi vadili zakomponované moderné prvky (grafity, hip - hop,...), ale zas to robilo anime špecifickým, odlišným od ostatných. Je to taká jemnejšia a trochu obšírnejšia verzia Afro Samuraja.(25.5.2012)

Po dlouhé době jsem se podíval na anime a zrovna jsem si pustil jedno z těch lepších. Ačkoli mi hip-hop moc neříká, prolnutí samurajské kultury s moderní západní mi zas tolik nevadilo. Příběh je to spíš jednodušší a leckdy dost předvídatelný, ale docela jsem se u toho nasmál a chytlo mě to, takže u mě dobrý.(18.1.2014)

Jedno z mých prvních anime shlédnutých před dávnými lety. A i přes tu dobu, kdykoli jen vidím název, se mi impulzivně rozjedou koutky úst do stran a vyvolá se mi lehký úsměv. V okamžiku, kdy se rozpomenu na nějaké episody, se úsměv ještě prohloubí a mozek se zaplaví dávkou kvalitních hormonů spokojenosti, protože si uvědomím, že už jsem to dlouho neviděl a je načase se asi popáté opět kouknout :-) Bezvýhradně jeden z nejlepších seriálů pro ty, kteří mají rádi akci a zábavu a rychlý děj :-) 95%(30.9.2011)

Až na místy strašný cool styl (a nejen tam, osobně mi oproti jiným anime zde k srdci ani opening nepřirostl) je to zábavné, dobrodružné a akční anime, které si zaslouží maximální hodnocení. Každá postava tu žije svůj rozsáhlý příběh, který je (v určitém rámci) uvěřitelný.(12.3.2009)

Tak si můžu přidat na konto zhlédnutých (pořádných) anime seriálu další zářez. Musím říct že "Samurai Champloo" který mi byl doporučen nezklamal, není to sice taková akčňárna jako Hellsing, nebo něco hlubokomyslného jako Ghost in the Shell, ale o zábavu rozhodně není nouze. Nemluvě o bezvadně propracovaných (sympatických) hlavních postavách. Navíc každý díl je podaný trochu jinak a tak se člověk u jednoho zasměje a u dalšího ho čeká třeba hromada napínavých situací.(6.9.2012)

tvurci bebopa kterym vdecime za genialniho spajka spiegela prozmenu spojili samurajskou akci s hiphopem a zda se ze tentokrat nestrefili pouze do cerneho ale urvali cely terc:) Cely serial zacina ponekud nestastnym stretem dvou hlavnich hrdinu, kteri prislibi divce Fuu pomoc v hledani samureje voniciho po slunecnicich. Primocareho Mugena a jeho champuru kendo bojovy brejkdenc styl a disciplinovaneho a enigmatickeho Jina, doplnuje prdla Fuu, ktera oba samuraie hlida aby ze sebe nanadelali salat. Naslaply mix bojoveho umeni, humoru a hiphopove rezby kterou obstaravaji Tsutchie, Nujabes, Force of Nature, atd. si okamzite nasel siroke spektrum fanousku takze pokud mate radi aspon trosicku anime pak nevim co tady jeste zevlujete,dc++ a at to svisti:)(13.10.2005)

Spojení je to opravdu zajímavé. Od tvůrčího týmu Cowboye Bebopa se snad ani nedalo čekat nějaké vyloženě špatné anime. Původně jsem si myslel, že mi hi hop bude trhat uši, ale naštěstí se sami autoři vyvarovali tomu děsnému rapování a ponechali jen samotné rytmy. Ty krásně do období Edo zapadly. Velkým plusem je rovněž i ústřední trojice postav, kterou si prostě nelze zamilovat. Fuu - tradiční kawaii holka, Jin - typicky mlčenlivý samotář a Mugen, který zde představuje nevybouřeného tvrďáka. Ten je rovněž naprosto luxusně nadabován (jap.) a jako jediný zde běhá v kraťasech. K tomu přihoďte hezkou animaci, souboje na ostří katan, libové fórky a máte z toho parádní anime, které rozhodně nenudí. 9/10(12.11.2007)

Vezměme si mixážní pult značky "Anime", postavme k němu DJe Shinichirô Watanabe a dejme mu do rukou dvě desky. Jednu s hip-hopem a druhou se středověkým Japonskem. Co vznikne? Samurai champloo!! Perfektní jízda s Mugenem a Jinem doprovazejících mladičkou Fuu ve skvěle stylové animaci. Co víc říct? Snad jen, že je to jasných 5/5.(5.12.2007)

Samurai Champloo je pěkně nekompromisní anime, v několika epizodách má vypravěče policajta z minulosti, který si je ale vědom té naší přítomnosti, jeden díl je jakýsi halloweenský non-canon speciál, nebo co (doteď ho nechápu), sype do Edo éry spoustu anachronismu s hip hop street prvky v čele, má zábavné krvavé souboje a je jasně pro dospělejší typy. (SPOILER O ZÁVĚRU ASI) Právě proto škoda závěru. A vůbec, seriál se celý tak nějak potácí odnikud nikam, aby během tří posledních epizod skončil, bez předchozího build-upu, bez výrazné jiskry, bez pocitu uzavření. (KONEC SPOILERU) Ty street art prvky jsou taky pěkně roztroušené, zpravidla ve "fillerech", kterým se v anime zřejmě ani nedá vyhnout, ale které zrovna v tomhle seriálu vůbec nepůsobí nudně. Animace je naprosto úžasná, Mugen a Jin jsou výborné postavy, ale je tu stále promrhaný potenciál. Seriál tak nějak našel zlatou žílu, ale místo, aby vytěžil, co mohl, jen pobral, co unesl a do dolu už se nevrátil. Škoda.(17.2.2013)

Je už to dlouho, co mě nějaký anime seriál takhle nadchnul. Ikdyby to nemělo tak promakanou animaci, tak skvělé akční scény a tak originální prostředí (hip-hop + jap. feudální doba), stejně bych tomu těch pět hvězd nasolil - za ten humor, za zápletky jednotlivých epizod, za charaktery hlavních postav... V podstatě mě nenapadá nic konkrétního, co bych tomu vytknul, snad některé epizody mi připadaly méně geniální než ty jiné, ale tak už to holt u seriálů bývá. Shinichirô Watanabe mě i napodruhé dostal.(3.9.2008)

Nedá se říct, že by mě tohle anime vysloveně nudilo, spíše jen mě to neoslovilo natolik, abych se přilepil na obrazovku a sledoval všech 26 dílů na jedno tažení, jak bývá u mě při skvělých anime zvykem. Každopádně zajímavé to začíná být počínaje 20 dílem, kde se už konečně něco děje a začínají se zde objevovat zajímavé postavy..... konkrétně narážím hlavně na jednu, velice zajímavou a krásnou.... Sara ownage :D......IMHO best scene in anime......http://www.youtube.com/watch?v=U7ckLJEq1LQ(5.2.2009)

Anime už mám nakoukáno poměrně dost, ale zrovna tohle mě docela zklamalo. Animace je sice zajímavá, ale dějově se dá přirovnat k většině seriálům západní produkce. Nicméně hlavně díky skvělé animaci a občas pár vtípkům se na to koukat docela dá i přesto, že občas nevíte, jestli se nacházíte v Japonském Doju, nebo černošském ghettu. Edit: Po shlédnutí dílu s hořícím polem marihuany přidávám další hvězdičku. :D(8.2.2007)

Viděl jsem asi 10 prvních dílů. Fakt mě to i bavilo, ale nikdy jsem se nedokopal k tomu si sehnat zbytek a nějak na to koukat.(23.5.2010)

Priznávam... mala som vysoké očakávania. Ale toto... nikdy by ma nenapadlo, že môže byť až tak dobré. Celkom som zabudla, že hip-hopu práve nefandím a vďaka tomu si naplno užívala opening. Čo tam po tom, že Jinov zaláskovaný diel bol trápny, keď som sa pri jeho sledovaní užierala žiarlivosťou. Kašlať na tie kvílivé serenády, čo sa tam občas mihli, pretože sa tam skrátka hodili. Uch, aj zombie a baseball som schopná odpustiť... Prečo? Pritvrdilo sa. Zatiaľ, čo pri sledovaní takého Cowboy Bebopa som mohla ísť večer pokojne spať, lebo v jednej, najviac dvoch častiach sa vyriešilo dosť, Samurai Champloo permanentne končil "to be continued". Objavil sa rozprávač (podivne úchylný, ale potešil), graffiti battle, lietajúca veverička, veľa krvavých masakrov, na ktoré sa krásne dívalo, minútu za minútou dáke nové prekvapenie/možnosť sa zasmiať/vzdelať. Poučenia boli vážne (áno, deti, hľadajte si vlastnú cestu životom), ale aj... praktické, povedzme (keď je hrdina hladný, nech je žena akokoľvek pekná, žalúdok má prednosť ). No a... sakra, aj ja chcem takých bodyguardov, akých mala slečna Fuu...(3.8.2010)

Supr nářezná akce a spousta zábavy v originálním stylu. A skvěle švihlá trojka hrdinů.(31.10.2013)