Tak jsem krátce po sobě shlédl dva filmy hájící práva barevných na pojem "občan tmavé barvy pleti" a ne lakonicky "negr" (Tarantinův Django a Lincoln). Škoda, že tyhle dva filmy nevznikly dřív, určitě by jednou dostaly Nobelovku. Takže až v roce 2012 Špilberk zfilmoval své vlhké sny. Ale tak bezkrevně a nezáživně, až jsem si připadal jako na akademické přednášce, hlava i víčka mi vypověděly službu a plnily zákony gravitace. Dvou a půlhodinová konverzačka, v níž zprvu exceluje Day-Lewis, ale po 50minutách stále stejného výrazu začně nudit. Ačkoli jsem měl dojem, že vidím vizážově skutečného Lincolna! Úžasná podoba. Neznaje historii, asi by se mi na film dívalo líp.(13.1.2013)

Akademici si ucvrnkli do textilu, Američanům vzrostla národní hrdost a já jsem ráda, že Spielberg po průměrném Válečném oři dokázal, že ještě umí. 75 %. [Kino](11.1.2013)

• Aaron.

Pane Spielbegu tak tohle opravdu ne! Nemůžu ani popsat jak jsem se nudil, jediná část filmu, která mě zaujala bylo hlasování. Daniel Day-Lewis, i když hrál zajímavě tak podle mého názoru získal Oscara neprávem, protože mi přijde, že se ani nemusel o nic snažit. Joseph Gordon-Levitt si měl radši zahrát v Djangovi, protože takovou malou roličku mu nepřeju, když je teď dost rozjetej. I J. Edgar mě zaujal daleko víc než Lincoln a to už je co říct.(28.2.2013)

Rozumím tomu, proč už teď tento film miluje a obdivuje celá Amerika, toto je téma, které se je jí přímo dotýká a jedná se o obrovský zlomový bod americké historie, název tohoto filmu pravděpodobně uslyšíme i příští měsíc na Oscarech, tipuji však, že u nás takový úspěch film slavit nebude. Technicky bez chyby, nechybí velké proslovy a prohlášení, ani lehký patos, který k tématu už zkrátka patří, Daniel Day-Lewis exceluje, každý už asi ví, že je to Pan herec, herecky ale exceluje celé obsazení. Já vlastně filmu nemůžu vytknout jednu jedinou věc, je přesně takový, jaký být chce, dostala jsem přesně to, co jsem čekala, jen jsem doufala v něco navíc a to navíc jsem ve filmu bohužel nenašla. Sledovala jsem řemeslně skvěle odvedenou práci, ale za celé dvě a půl hodiny ve mně film nedokázal vyvolat jednu jakoukoliv emoci a vím, že už si film nikdy znovu nepustím.(1.1.2013)

• Hunt

Nuda, nuda, nuda....dost jsem litoval, že jsem při výběru filmu vybral zrovna tento. Tak nezáživný film, plný zajímavých herců, výpravy...... jsem dlouho neviděl. Raději bych shlédl dokument, který by se snažil přiblížit okolnosti podepsání 13. článku ústavy. Dle mého názoru to chtělo rozbít nějakou vedlejší linií, např. retrospektivou života Lincolna, jeho mládí, dospívání, proč se tak zaobíral otázkou otroctví, co ho k tomu vedlo, jaké měl zážitky, jací byli jeho rodiče apod. Ve filmu vidíme Lincolna už ve stáří, víme o co se snaží, ale abychom znali jeho motivaci a dozvěděli se o této velké postavě historie víc - to mi chybělo hodně.(27.1.2013)

• - Vzhľad lobistu Williama N. Bilba (James Spader) bol vytvorený od nuly, pretože sa nezachovala žiadna jeho fotka. (Marek1991)

• - Tajomník A. Lincolna (Daniel Day-Lewis), John Nicolya (Jeremy Strong), bol rodákom z Bavorska a mal silne nemecký prízvuk. (MikaelSVK)

• - Snímek byl natočen na motivy biografické knihy "Lincoln" od spisovatelky Doris Kearns Goodwin. (TheVerczaaa)