Reklama

Reklama

Černé zrcadlo - Série 3

(série)
Velká Británie, 2016, 6 h 24 min (Minutáž: 53–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Hrají:

Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Phil Hodges (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

V příbězích plných technologie se milenci setkávají ve snovém ráji, mladíka sužují zvláštní esemesky, a sociální aplikace má zneklidňující moc. (Netflix)

Recenze (36)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

PÁD STŘEMHLAV. Útok na růžovou, útok na sluníčkové úsměvy. Bryce Dallas Howard potřebuje vysoké čtyřky. Kvalitní publikum najde na téhle svatbě. Obzvlášť, když družičkovskou řeč přednese právě ona. Jenže to úplně nedopadne. A falešná společnost má i nadále zelenou. Ženeme se jako ovce, hřejí nás na srdci lajky, jakmile se jich objeví málo, panikaříme, hledáme cesty, snažíme se příště nabídnout/odhalit víc. Skvělá epizoda (85 %). ZKUŠEBNÍ VERZE. Pokračujeme v mírně futuristických příbězích, které překvapují jak stylem vyprávění, tak myšlenkou i pointou. Místo snů virtuální realita. Další ujetý kousek aneb jak suverénní Američan ke strachu přišel. Nápad (zase) fajn, závěr za mě poněkud překombinovaný (70 %). SKLAPNI A TANCUJ. Spáchat trestní čin nebo odhalit vlastní nepříjemnou pravdu? Kenny je looser. Něco navíc po*ral. Natočili ho. Přes kameru v jeho vlastním pokoji. Ví jen, že se má řídit jejich pokyny. Dobře to nedopadne. Méně věrohodné, celkově nechytlo (60 %). SAN JUPINERO. Tak trochu jiná epizoda. Mackenzie Davis kouzelná. 1987. Ikonická léta. Soundtrack plný elektrorytmů. Zajímavý námět (80 %). MUŽI POD PALBOU. Občas si říkám, že by otec projektu Charlie Brooker měl mít někoho do party, který by svým pohledem kočíroval rozpracování zajímavého námětu a hlavně by řídil samotnou stopáž. Mutanty je třeba do jednoho vyhladit, jenže jeden z vojáků pociťuje po jedné z akcí náhlé ztráty koncentrace a podivné „výpadky“. Brzy pochopíme funkci vojenského implantátu, o kterém netušil. Ani úderné, ani zajímavé (60 %). NENÁVIST NÁRODA. Fajn závěr série. Alarmující kritika davů schovaných doma v pohodlí na gauči je ukázaná v ryzí podobě. Zloba sociálních sítí. Znovu přefouklá stopáž, gradaci epizody si dokážu představit jinak. Celkově ale silné (80 %). ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nebudu to protahovat. Série se mi sakra líbila. V kategorii napětí u mě rozhodně vyhrál „Shut Up and Dance“ a co se týče nějakého emotivního odlehčení, tam bodovalo „San Junipero“. Celkově - mám mnohem lepší dojmy, než z druhé série, kde to bylo jako na houpačce. Celkově mohu udělit 80%. ()

Reklama

Astaroth12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Séria začala určite nie najlepšie. Prvá časť s nazvem Nosedive mi pripadala strašne umelá a uzkoprsa. Je fakt, že v tejto dobe sociálnych sieti je veľmi aktuálna, ale pripadal mi ten falošný, neprirodzený a afektovaný  svet už trocha cez čiaru. Playtest bola konečne jedna z hororových poviedok a bola fakt vynaliezavá. Shut Up and Dance bola vynikajúca časť. Bola pozoruhodne realistická a aj znepokojivá v tejto dobe internetu. A tiež úplne bez Happy endu, tak super. San Junipero je iná, ako predošlé časti a preto je celkom skvostná. I keď som za v nej ťažšie orientoval, tak nakoniec som všetko pochopil. Užasne. Men Against Fire disponuje zdanlivo jednoduchým dejom, ale pointa zas ukáže veľkú silu scenára. Hated in the Nation zas ukazuje, aké je ľahké zabiť človeka a šírenie nenávisti nebolo jednoduchšie ako je teraz. Keby sa naozaj toto aplikovalo do reálu, tak vrahovia ako Ted Bundy, Jeffrey Dahmer či Charles Manson by boli bez roboty. I keď začala séria priemerne, ale potom už všetky ostatné časti boli nadpriemerne. Silne 4*. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (70)

  • Charlie Brooker pôvodne zamýšľal, aby protagonisti tvorili heterosexuálny pár. Zmenil ich na pár rovnakého pohlavia, keď si uvedomil, akú hĺbku to príbehu pridá. (Arsenal83)
  • Při detailnějším pohledu na webový zpravodajský server, můžeme najít odkazy na čtyři epizody seriálu v pravém sloupci vedle zprávy „CEO in racist email scandal“. První s nadpisem „PM Callow to divorce“ informuje o rozvodu premiéra Michaela Callowa (Rory Kinnear), hlavní postavy z epizody Národní hymna (2011). Stejná zpráva je zmíněna i v horní liště. Druhý nadpis „Victoria Skillane trial latest“ odkazuje na vražedkyni Victorii Skillane (Lenora Crichlow) z epizody Lovná zvěř (2013), jejíž soud právě probíhá. Nad nimi je umístěna reklama inzerující „One Smart Cookie: the kitchen tech of tommorrow“, která odkazuje na vymoženost z epizody Bílé Vánoce (2014), která replikovala vědomí majitelů do jejich přístrojů. V novinkové liště je pak upozornění na premiéru show „15 Million Merits“, což je odkaz na stejnojmennou epizodu Patnáct milionů meritů (2011). (hansel97)

Reklama

Reklama