Mladík Sean Jones se stal náhodným svědkem vraždy, kdy mafiánský bos Eddie Kim zavraždí státního zástupce, jenž proti němu chystal žalobu. Jako nepohodlný svědek se pochopitelně stane dalším cílem Kimových zabijáků, před nimi ho nečekaně zachrání drsný agent FBI Neville Flynn. Ten ho také přesvědčí, že jediný způsob, jak být v bezpečí, je vypovídat u soudu. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se Kim od svých informátorů dozví, kterým letadlem má být Sean dopraven do Los Angeles. Krátce po startu začnou z krabic v zavazadlovém prostoru vylézat běsnící hadi. Pomalu se rozlézají po letadle a jejich obětí se stane každý, kdo se ocitne v jejich dosahu. Poškodí elektroniku řízení a díky nim zemře i kapitán letadla, který se snažil zjistit příčinu závady. Když pak hadi zaútočí i v pilotní kabině, druhý pilot při obraně omylem otevře v celém letadle schránky s dýchacími maskami a odtud na cestující vypadnou další hadi. Neville Flynn začne s pomocí letušek Claire a Tiffany organizovat záchranu cestujících a obranu proti agresivním plazům. Agenti zjistí, že v letadle jsou stovky hadů z celého světa, proti kterým nemají nemocnice protilátky. Zdá se, že letadlo se stalo dokonalou smrtící pastí, ze které není úniku. (TV Nova)

Trailer 2

Spooner

Příběh je nejjednodušší jakej mohl bejt, ale to byl vlastně i záměr. Režisér Elis to tak mohl natočit s dosti velkým nadhledem, což už zčásti dostal do svých předchozích filmů. Tady se mu to většinou taky povedlo. Většinou je to ovšem zásluhou Jacksona. Ten tam nebejt, tak je ten film sotva na 2*,protože to on stojí za většinou vtipných momentů. ()

ripo

Tento film s pribúdajúcimi minútami padal nadol ako kariéra Majkla Džeksona ... parafrázujúc jednu z mála vtipných hlášok tohoto filmu. Stádo nelogických hlúpostí i kvázivtipnýc situácií ( had zakusnutý v bradavke ženského prsu, či márny pokus močiaceho pána, bojujúceho s dvoma hadmi, jedným svojim a jedným šupinatým). Už keď som videl tú kombináciu Samuel L. Jackson a horror, šípil som čosi nepekné ... Znôška horrorových ľakačiek a stávka na to, že ľudia nemajú radi hadov, nestačilo na to, aby sa splnilo želanie režiséra - stať sa kultovým filmom. ()

kinej

Je neuvěřitelné, co si dnes v tom Hollywoodu nevymyslí za ptákoviny. Název je vskutku doslovný, opravdu jsou tam v letadle hadi útočící na pasažéry. Už titulková sekvence mě ujistila, že tenhle film nechce být brán vážně. Nemohu to nebrat jako komedii, tohle nikdo snad jinak myslet nemohl, i když pokusy o nějaké dramatické scény tu skutečně jsou. A právě tyto scény mě držely po celou dobu v nejistotě, jak film vůbec chápat. ()

Falko

K tomuto filmu netreba vela pisat. Je to "blbost" a je len na vas, ako tento popcornak prijmete. Ja som sa nenudil, smial som sa, bavil som sa a preto tie 4 hviezdicky. Reziser David R. Ellis natocil NEZVRATNE OSUDY 2 a 4 alebo aj CELLULAR (2004) s Kim Basinger... 24.11.2009 _______ Samuel L. Jackson - (Neville Flynn) +++ Nathan Phillips - (Sean Jones) +++ Julianna Marguilies - (Claire Miller) +++ Rachel Blanchard - (Mercedes) +++ Kenan Thompson - (Troy) +++ Keith Dallas - (Big Leroy) +++ Lin Shaye - (Grace) +++ Bruce James - (Ken) +++ ()

genetique

Zmagorená štýlovosť v 60metrov dlhej plechovej rúre, osem kilometrov nad zemou. Had tu - had tam, od malých slizkých polmetrových zabijakov až po desaťmetrovú ľudožrútsku anakondu. Rovnako ako hadov však bolo aj nespočetne veľa hlášok, ktoré L.Jacksonovi šľahajú z úst s takým štýlom a výrazom v tvári ako nikomu inému. Občas trošku pritiahnuté za pačesy, na béčko trošku prepísknuté s minútami, ale celé to stálo za to. Ellis okrem slušnej akcie viac stavil na nechutnosť a odpor voči hadom a niektoré scény sú naozaj morbídne a nepríjemné, v niektorých scénach cítiť aj slušný béčkový horrorový nádych. 75%. ()

• Samuel L. Jackson (Neville Flynn) má obecně ke zvířatům pozitivní přístup, hady nevyjímaje. Jediná stvoření, která prý nemusí, jsou "šneci! Nechápu, jak to někdo může žrát. Když nějakýho vidím doma na zahradě, má problém." (NIRO)
  • Na konci filmu při vystupování z letadla sjíždí černoch v oranžové košili. V dalším záběru, kdy sjíždí žena s dítětem, je však ten samý muž znovu na palubě. (Mr.Hudson)
  • Samuel L. Jackson (Neville Flynn) ke svému názoru na hady řekl: "Že bych je měl bůhvíjak rád, to ne. Ale nebojím se jich. Když jsem byl malej, tak jsme je s klukama na venkově zabíjeli nebo těm chudákům dělali fakt něpěkný věci. Teď jsem se s nimi při natáčení vůbec nemusel setkat. S živými hady pracoval jenom druhý štáb, na nás zbyli ti uměli nebo digitální. Ale kdykoli jsem si mohl zajít do místnosti, kde je 'skladovali', a na nějakého si sáhnout." (NIRO)

Související novinky

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (více)