Hadi v letadle

• Německo

Hady v lietadle

Akční / Thriller

Německo / USA / Kanada, 2006, 101 min

To, že je možné hady rozdráždit pomocí feromonů, mi zas tak nemožné nepřišlo. Že mohou vyhodit pojistky, to už trochu za vlasy přitažené bylo, nepovedlo se to ani dinosaurům v Jurském parku. Film mi ale přišel celkem standardně natočený - a bohužel musím přiznat, že i tento Hollywoodský průměr je lepší než dvě třetiny české produkce posledních let. Smutné.(30.7.2009)

Tohle není žádné béčko! Je to prostě kurevsky dokonale vytvořený mix zvířecího hororu z let osmdesátých a hollywoodského katastrofického thrilleru z let nultých! To, co jsem očekával, jsem dostal (a vlastně nechápu, jak mohl někdo chtít ještě víc). Neskutečná sranda, roztomilé nechutnosti, pár lekaček, hysterické ženské, překvapivě dokonale a vtipně ztvárnění hadi a hláška: "Není mezi cestujícími pilot?", kterážto je přímo nezbytná v každém snímku, kde má letadlo problém. Zvířecí horory Forever! SPOILER: Škoda, že se tvůrci neodvážili nechat chcípnout pár dětí a s letadlem na konci někam praštit, můj vylepšený dojem by to pak na tu pátou hvězdičku určitě zvedl.(13.10.2006)

• Rocky62

Nemohu se ubránit podezření, že v animaci hadů měl prsty "legendární" Asylum, neboť takovéto paradigitální srance patří mezi jeho obvyklé jevy. Pokud divák zrovna nesleduje přerostlé žížaly, jejichž vizuál má stejnou grafiku jako první díl Dooma, dostává záchvat smíchu nad ostatními parametry. Nebýt několik zdařilých hlášek, je to jasný odpad. Je znát, že se film nebere vůbec vážně a místy si dělá srandu sám ze sebe, nicméně jeho imbecilita je příliš vysoká. Celkově je tento hnůj stravitelnější po několika vypitých pivech. 10%(2.10.2014)

• Lateef

Takže máme tu film, který se stal kultem dřív, než se dostal do prvního kinosálu...Název Hadi v letadle je bohužel mnohem hrůzostrašnější než samotný průběh filmu...je obrovská škoda, že atmosféra, jenž měla ze snímku sálat na sto honů, je zazděna příšerně nudnou úvodní půlhodinou, kde jsme svědky několika šíleně klišovitých scén a dialogů, v jisté obměně řečených a viděných tisíckrát...Časový spínač otvírá bednu s hady na samém konci první třetiny filmu, kdy se Vám už nedočkavostí dělají beďary na zádech, a přichází vrchol filmu - smrtící zabijáci posbíraní z celého světa útočí z opravdu nečekaných a originálních pozic rychlostí vystřelených šípů a zahryzávají se mnohdy do hodně choulostivých partií...přibližně desetiminutová scéna, která způsobí slabším povahám, či lidem s chorobným strachem z plazů minimálně infarkt, se vymyká z celého filmu tím, že je akční...zbytek je prostě nuda a je mi líto, že to musím říct takhle naplno, ale je to tak...snímek natočený za 33 miliónů dolarů ve mně nevzbudil skoro žádné napětí a popravdě jsem měl větší hrůzu z Eddieho Kima, který v úvodu zabil nějakýho smolaře bejzbolkou, než z digitálně nepovedených hadů...Nechybí tu spousta klišovitých postav, kterým přejete, aby se dostali hadům co nejdříve do spárů a tak tohle béčko zachraňuje od kategorie Propadák Samuel L."Motherfuckin´" Jackson, ze kterého musí cítit charisma i sami plazi...každá věta v jeho podání může být kultovní a při "I have had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!" Vám ty beďary na zádech blahem popraskají!...pak už jen následuje prach obyčejné finále a miliónkrát otřepaná scéna posledního útoku, která je fakt trapná...celkově je ve filmu jeden povedenej vtípek(ať žije Playstation), jedna obstojná lekačka, jedna tlustá funící bába, jedna pětimetrová směšná anakonda a stovky hadů, kterým bohužel nevěřím ani ten sykot...33 miliónů dolarů(rozpočet)/60 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.10.2006)

• Marigold

He? Kéž by to aspoň bylo tak blbý, až by to bavilo, ale ono to nemá ani tu decentní dávku hověziny. Je to prostě stupidní nashromáždění klišé, navíc v tragicky nudné posloupnosti. Za kvalitní bych označil snad jen solidního Samuela L. Jacksona, jinak mě nezaujalo ale lautr nic. Hloupá a prádzná nuda bez špetky zábavnosti.(24.9.2008)

• - Nejslavnější hláška z filmu byla v televizní verzi cenzurována do poměrně bizarní podoby: „Enough is enough! I've had it with these monkey fighting snakes on this Monday-to-Friday plane! Everybody strap in. We're about to open some freaking windows.“ (L_O_U_S)

• - Frázi „Hadi v kokpitu.“, která zazní ve filmu, používají piloti jako narážku na množství složitých operací vykonávaných při řízení letadla. (imro)

• - Pôvodný, 122 strán dlhý scenár bol počas prepisovania, ktoré si vyžiadal producent filmu, skrátený na 102 stránok. (Methodix)