5150

Jediné co bych snad vytknul, byly některé zbytečně ukecané pasáže plné dojímavých slov. Jinak se mi PRÁZDNINY jen a jen líbily. Samotná zápletka se záměnou prostředí a dvě dějové linie byly fajn a dobře do sebe zapadaly. Vtipných momentů bylo opravdu mnoho a potěšil také příjemný písničkový doprovod. Samostatnou kapitolou je nakonec herecké obsazení, které je opravdu skvělé. Cameron Diaz se mi absolutně líbila a znovu dokázala, že je výbornou komediální herečkou a navíc má úžasný běžecký styl. Jude Law se k ní dokonale hodil a byl mi také sympatický. Jack Black je prostě šoumen a s Kate Winslet jim to také slušelo. Navíc potěšili herci vedlejších rolí (Eli Wallach je borec!) a jedno kouzelné cameo. Pokud se tedy chcete příjemně pobavit a alespoň přes filmové plátno nasát atmosféru zasněžených vánoc, tak je tohle trefa do černého. ()

BigDeal

Predvídateľná, naťahovaná a tuctová romantická komédia o tom, ako dve dievčatá po neúspešnom vzťahu lásku našli. Tým pádom by som nemal dávať viac ako 3*, no dávam 4 a vôbec nie na rozhraní. Nie je to síce Láska nebeská (ako mnohí píšu), ale všetci herci sú nesmierne charizmatickí a vnášajú do svojich postáv svojský a uveriteľný charakter, až je nakoniec tých prekecaných 138 minút málo. Navyše je tu zopár skutočne vtipných scén (Amandine trailery v hlave, Iris prepína telefonáty medzi bratom a Amandou, camea Lindsay Lohan a Dustina Hoffmana), romantických momentov a filmová tematika (starý scenárista, filmový skladateľ piesní). ()

Johny_fork

Zbytečně natahovaný přeslazený umělý patos, ve kterém se sice najde pár vcelku milých momentů. Jack Black působí upřímně a boční linie ze scénaristou aspoň lehce zpestřuje dějovou prázdnotu. Jinak je to prostě jen nudná rádoby hollywoodská verze Lásky nebeské. ()

Mononoke.

Tenhle film by se měl zakázat všem chlapům a povinně pouštět na terapiích osamělým dívkám po rozchodu :) Navíc se odehrává o Vánocích, takže své hodnocení musím svést na předvánoční náladu... Plný klišé, kdy samozřejmě od začátku víte jak to dopadne (žádný vánoční film nemůže dopadnout špatně), všechno jde hladce, všichni vypadají skvěle, bohatě a mladě...no zkrátka když raději nebudete od "Prázdnin" nic čekat, tak vás nakonec třeba i mile překvapí. 80% ()

Pink.Panther

Plytký umělohmotný scénář a rodinný veskrze ukázněný charakter filmu jsou dobré výchozí pozice aby se autoři trefili do vkusu mainstreamového diváka. Tohle ani stoletý Eli Wallach nezachrání. ()

Terez.S

The Holiday v mé TOPce mají svoje čestné místo. Ne proto, že by to byl nějaký převratný film, naopak, a to je asi právě to kouzlo, které pro mě má. Nesnaží se o překombinovanost, jen si tak plyne a je přirozeně vtipný. Líbí se mi ta ukázka dvou světů - tradičního anglického a moderního amerického. Jsou to dvě odlišné kultury, dva odlišní "giganti", kteří ale společně dokáží fungovat a dokonce velmi dobře :) ()

Chermy

Tahle role Kate vyloženě sluší! Cameron tradičně přehrává, ale protože hraje takový šílený trdlo, tak to ani nakonec tolik nevadí:). Romantická komedie, co má hlavu a patu, skvělou hudbu a ani chvíli nenudí...takové se v Americe moc netočí. ()

JohnCZ

To hysterické pitvoření v prvních minutách ve mě vyvolávalo chuť dát filmu stopku hned ze začátku. Cameron Diaz je tu na pěst, ale Kate Winslet to zase naopak dost vyvažuje a jejich mužské protějšky jsou sympaťáci každým coulem. Jinak je to ale kýčovitá hollywoodská limonáda, kterou si člověk jednou za čas rád člověk dopřeje, byť v této podobě už to bylo místy za hranicí snesitelnosti. Odkazy na filmovou tvorbu byly fajn, stejně tak dějová linka s vysloužilým scénáristou a nechybí hrstka povedených vtipů. ()

Marek1991

Veľmi originálny nápad zámeny bydlísk, no rozprávkový, ale v poriadku, je to romantická komédia, nemôže byť všetko len vážne, musí tam byť aj trocha zábavy a niekedy aj trocha prehnaných vecí, ktoré sú ako z našich snov, napríklad tu dom ako zo Sám doma a bohatý a druhý romantický z prírody. Škoda, že dej rozvili viac v tom luxusnejšom, než tom v tom v prírode. To s tým vdovcom by som nikdy neprijal, nebyť podania Jude Lawa, neviem, či by som to ešte niekomu tak veril, aspoň nie z tých hollywoodskych hercov. Dej a koniec sú predvídateľné, až je to mierne sklamanie, taktiež to zamilovanie sa oboch dievčat, zrovna ako si vymenili domy na chvíľu, akurát stretli svojich mužov snov, viem že režisér to musel nejak zahrať, aby sa rozvinuli obe lásky v približne rovnakej dĺžke, ale dôveryhodné to zas tak nebolo, najmä to u Cameron Diaz s trápnym otrepaným šaškovaním pri zamilovaní sa. To s tým Dustinom Hoffmanom bolo prehnané, ktorý herec už len chodí len tak do predajne medzi bežných ľudí, veď by ho za chvíľu obkolesilo mnoho šialencov. Naopak to so starým tvorcom filmov a najmä so záverečným galavečerom, kde vystupoval po schodíkoch bolo úžasné, skvelá vložka. Ani to ďalšie zakomponovanie židov a chanuky, mi tu až tak nevadilo, napokon Wallach je žid. Zakomponovanie bývalého partnera postavy Iris s tým, že za ňou prišiel a pritom sa nechcel rozísť, naopak si stále išiel brať svoju novú partnerku, bol prešľap v scenári, lebo nevedeli inak odpútať Iris od spomienok a puta na starého partnera. Hudba bola obstojný priemer, Kate Winslet a Jude Law pôsobia ako typickí Briti a tým pádom bol výber trefní a tiež Cameron Diaz a Jack Black ako typickí Američania, avšak len typologicky. Páčil sa mi však koniec, ktorý otrepaným behom dvoch zamilovancov oproti sebe dal poriadnu ranu, ten srandovný beh cez mnoho prekážok a neustále opätovné usmievanie sa na mňa pôsobilo realistickejšie a tiež s tým nachytaným plačúcim Grahamom bol super. Záver v obyčajnom dome s obyčajným umiestnením bol pohodový, škoda len, že stred filmu nemal náboj, avšak také prepínanie telefonátov bol gól. Celý čas som si vravel, že je to priemerný film, udržovala to vo mne originálna téma, avšak klišovitý dej ma ubíjal a v momente, keď som nad tým chcel mávnuť rukou, že už by som si to znova nepustil, iba keby som ozaj musel, ma z toho vytrhli detaily a skvelý záver, takže aj keď herecké obsadenie až na Lawa mi nesadlo, môžem hodnotiť priemerom. ()

corpsy

Vystihol by som to všetko jedným dialógom dvoch postáv z filmu : ,,On - Ak je to gýč, alebo vám to kazí šaty, nemusíte si ju brať. Ona - Ja mám gýče rada´´. Podobne, ako ja. ()

sidzej

Kate Winslet ma v poslednej dobe milo prekvapuje. Nielen svojimi výkonmi ale aj výberom filmov v ktorých hrá. Len tak ďalej. Čo sa týka filmu príjemná romantická záležitosť ktorá aj napriek svojej dĺžke nenudí, poteší vtipné cameo Dustina Hoffmana v spojitosti s filmom Absolvent ako aj narážky na hudobných géniov Ennia Morriconeho (Cinema Paradiso) a Johna Williamsa (Indiana Jones). 90% ()

PauloZ

Velmi příjemný film nabitý pozitivní energií! Námět super, něco podobného s výměnou kvartýru bych taky vyzkoušel :-)) ()

spaceboyCZ

Az prekvapive NENUDNA romantika v klasickem americkem hollywoodksem stylu, ale strizena malebnou anglickou vesnici, krasnym klasickym anglickym domem versus moderni rezidence v L.A. Cekal jsem min, nez jsem dostal, proto mne film prijemne prekvapil a naladil :). Co mi ale opravdu vadilo, byla neprehlednutelna reklama na vyrobky, konkretne hlavne LCD televize SONY :-/. Jsou vsude, kam se podivate. V koupelne, kuchyni, loznici, pracovne, obyvaku, homecinema mistnosti, mozna i na zachode a ve spizi :P ()

hous.enka

Cukr z Prázdnin odkapává, ale o Vánocích sladké vyhledávám a vydrží mi to očividně i po Novém roce. Hvězdou tohohle filmu je pro mě nejspíš Jude Law a jeho telefon, na který věčně volá Sofie, Olivia a kdovíkdoještě. ()

kikuka

..z trojice meyersovej poslednych filmov jednoznacne kral..herecky velmi dobre..par osvedcenych, par milunkych, par vtipnych a par fakt vtipnych napadov..skoda, ze sa este viacej nepohrali so strikovanim starymi hollywoodskymi filmami a skoda, ze uz pri prvom pozreti som nazbierala tych 20 zbytocnych minut.. ()

depony

Zakázal bych hrát Jacku Blackovi v romantických komediích. Tomu jedinci chybí všechno pro to, aby mohl zosobnit někoho, do koho by se zamilovala například moje milovaná Kate Winslet. Naprosto kazil relativně příjemné obsazení, kde Jude Law coby vdovec byl natolik zoufalý a sladký, že bych si ho vzal k sobě domů a pořídil mu pro jeho děti chůvu a uklizečku. Nevidím tam nějakou zvláštní souvislost s Láskou nebeskou. Je to o vztazích, které by se nedaly očekávat v našich zeměpisných délkách, protože to bylo všechno tak hrozně "spontánní". Ale líbilo se mi to. Až na ten příšerný konec. Doporučuji tak 7 minut před koncem vypnout a můžete z toho mít celkem příjemný dojem :) ()

ladko

Priemerná romantika, predvídateľné od začiatku do konca.Videl som to v lietadle(8 hodinový let), takže za skrátenie cesty pridávam 1 hviezdu na slušné tri. ()