Let's Dance

• Austrálie

• Irsko

Drama / Romantický / Hudební / Taneční

USA, 2006, 99 min

ten film bol jedno veľké klišé, ale také veľmi príjemné. príjemné na pohľad a príjemné na počúvanie. herecké výkony slušné, hlavne Skinny bol super a tanečné ani nehovorím. možno to nebol ten najlepší film na svete, ale splnil do bodky to, čo sľúbil. a to sa už dnes len tak nevidí. a okrem toho - čo si môže romantik ako ja viac priať, než love story s happy-endom?(28.9.2006)

• castor

Bože, to tady nikdo neviděl podstatně podařenější "Save the Last Dance"? Diváky Let´s Dance neztracuju, taky jsem měl -náct, ale.. Černošská čtvrť, ženštiny vrtící se u vchodu tanečních klubů, v dáli je slyšet policejní siréna a do toho cool bílej týpek, co jen tupě rozhazuje rukama a bez výhledu do budoucnosti se poflakuje se svými druhy, černými sourozenci Carterovými. Jednou takhle z nudy vlezou do školní budovy prestižní umělecké školy (zvědavost byla v onen osudný okamžik silnější než inteligence), aby to tam náležitě rozmlátili a nechali se chytit tamním hlídačem. Zbytek znáte: soud, veřejně prospěšné práce, návrat na místo činu, holka, co ztratí tanečního partnera.. bla bla bla.. dialogy jsou na úrovni pomocné školy, celé je to schématické až běda, režisérka nepřichází s ničím výjimečným, o průhledném pokusu o dramatičnost nemluvě!! Taneční sekvence tvoří minimum snímku.. a to bohužel se třemi vykřičníky - jsou sice povedené (ještě aby i ty nefungovaly), ale závěrečné představení trvá pouhopouhé tři minuty.. Navíc bezesporu náročné kroky (které se tanečníci učí měsíce) zvládá hlavní hrdina po pár lekcích a ještě do toho stihne pohřeb kámoše, který zcela "neočekávaně" štípne auto místnímu gangu. Naštěstí se podařil soundtrack, kostýmy.. a na tuctové holky se dá alespoň chvílemi koukat!! Mimochodem, co měla znamenat ta tupá ředitelka?(14.12.2006)

• Le_Chuck

Vykradnutá encyklopédia filmových klišé, ktorá zlyháva na úrovni dramatickej, romantickej a aj komickej. Herecky úplná tragédia, čiže jediné čo ostáva sú tančeky. Let’s Dance všakže :o). V tomto smere sú schopnosti a talent ústrednej dvojice (Tatum, Dewan), chvalabohu na protipóle k tým hereckým, a z toho čo spolu na parkete predvádzali mi občas behal mráz po chrbte. Kto v tanečnom filme nebude hľadať veľa filmového umenia (choreografička na režisérskej stoličke), bude spokojný. 50%(1.11.2006)

• Ivoshek

Tenhle film si pouštěla moje lepší polovička, zatímco já si stavěl puzzle, takže ho znám spíš díky dialogům a hudbě. Kouknul jsem jenom občas - ale ta hlavní hrdinka vypadala fakt pěkně. Kdybych nebyl pohybově poleno, schopný tak maximálně někomu na fotbale nalomit nohu, hned bych si s ní taky skočil trdlováka. Jinak sama představa někoho, kdo se živí kradením aut a hraním basketu v ghettu s dalšíma gangstas, který najednou pomáhá holce vyhrát taneční soutěž, je hodně obskurní.(20.6.2008)

Neuvěřitelně špatný scénář v tomto případě ještě neznamená nijak významený propad. Neoriginální příběh o mladém muži, který pozná nový životní styl jsme tu měli již hodněkrát, vlastně by se dalo říct, že se jedná o dospělejší varinatu Billyho Elliota. No vlastně to nedopadlo až tak otřesně. Úvodní scéna je úchvatná a může se díky ní zdát, že nás čeká skvělá podívaná, jenže zajímavá stylizace, kterou dokáže překvapit se bohužel dál nedostane a vrcholné číslo z ní si ještě budeme nuceni prohlédnout v mnohem horší verzi jakožto vrchol filmu. Nepatřím mezi zdejší většinu, která by tento snímek odsoudila jen na základě jeho neoriginálnosti a neuměleckosti, ale snažím se na něj nahlížet z pozice diváka a představovat si, jaké věci by se daly zlepšit. Vlastně jich není až tak moc. Hudba je opravdu povedená, ale v průběhu filmu zní spíše na prázdno, nedaří se jí dokreslovat to co se děje na plátně a spíše do záběrů vůbec nepasuje. Aktéři jsou všichni krásní, máme možnost vidět ideální muže a ženy, všechny samozřejmě fajnově ohozené - a že jim to sluší. Ale problém je tu právě v režisérce, která nemá jasnou vizi a předkládá nám jen omšelý příběh, který nedokázala vůbec ničím obohatit. Třeba scéna se západem slunce, škoda jí, mohla být nádherná, pěkně podkreslená hudbou a mnohem zajímavěji natočená a koho zajímá nějaký kýč? Diváky, kterým je snímek určen rozhodně ne. Dalším problémem je vrchol filmu, jak už jsem se zmiňoval právě ona závěrečná taneční scéna, kolem které se to celé toči. Chybí jí dynamičnost, rychlý střih a různé náhledy kamery (sledujeme snad jen dva). Stejně tak mi bilo líto jedné smutné scény, která byla natočena absolutně bez emocí, což rozhodně není tím, že se dala odtušit již v úvodu. Na druhou stranu se můžeme potěšit věcmi stokrát viděnými, které v celkovém kontextu ani nepůsobí nějak rušivě (baletní výcvik, mála holka). Sice dávám 70%, ale vyhozených peněz nelituji.(5.9.2006)

• - Původně se měl film jmenovat Music High. (HellFire)

• - Herci Channing Tatum a Jenna Dewan, kteří ztvárnili ústřední dvojici, jsou od července roku 2009 manželé. Dohromady se dali krátce po skončení natáčení tohoto filmu. (Václavička)

• - Všechny kresby, které se ve filmu objevili pocházejí od studentů prvních ročníků střední školy v Baltimoru (Carver Center for the Arts and Technology). (HellFire)