Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

Blazin

První polovina filmu a hlavně začátek byl dobrý a dost slibný, akorát se to pak zvrtlo v tuctový americký rádoby horor či vyvražďovačku. ()

Mírouš

Mohlo se to taky klidně jmenovat "Léto v bikinách", ale film s tímhle názvem už bohužel jeden je :-) V tomhle filmu je poměrně velká koncentrace polonahých krasavic na metr čtvereční, zvlášť zkraje, na plážový párty. Nejhezčí ale byla ta doktorova asistentka, škoda, že tam byla jen asi dvakrát...Moc krve nebylo, pár scén zdařilých, ale celkově se mi to líbilo. Takovej dobrodružnej thriler,v krásný přírodě. Hororem bych to nenazval, i když samozřejmě pár obětí na životech bylo. ()

čenda

Za ty nádherný podvodní záběry a docela napínavej, i když předvídatelnej příběh dávám čtyři hvězdy. ()

Zeke001

Poprvé jsem to viděl na mobilu a řekl jsem si, že si to budu muset rychle stáhnout a zhlídnout znovu.Turistas go home je pěkný film a určitě stojí za zhlídnutí. 4* ()

Tomin88

Až takový masakr to nebyl! Solidní thriller, který zachraňují slušně nasnímané brazilské exteriéry, polonahé holky a slušná klaustrofobická naháněčka v jeskyních. Skvělá výplň deštivýho odpoledne. ()

Matros

Thrilleroidní a dobrodružný výlet do země, kde se místo vycházkových holí nosí mačety. Škoda té finální podvodní hry na honěnou, která se neskutečně vlekla a nebylo z ní skoro nic vidět. Film z dob, kdy si Olivia Wilde ještě nemohla moc vybírat... ()

mira007

První celovečerní film, kde jsem si všiml Duhamela, dvě hvězdy za Brazílii, jinak je to takový lehce hororový thriller s kopírovaným námětem zločinců, kteří kuchají turisty na orgány. ()

RomeroIsGod

Pro mě velký překvapení. Nic jsem od toho nečekal (zvlášť při místním hodnocení) a dostal jsem hodně dobrý hororový drámo. Lokace jsou perfektní, herci sympatický a doktůrek dobrej. Naháněčka pod vodou moc hezky natočená. Mohlo bejt trochu víc mrtvejch, ale já jsem i tak spokojenej. ()

Hernycztek

Tohle mě nikdy neomrzí. Partička turistů se dostane do problémů v cizí zemi s místními. Stačí si představit, že se ráno probudíte někde v džungli v Brazílii a nemáte věci, peníze ani doklady, vydáte se do vesnice, ale nikdo vám nechce pomoci a nejradši by vás zabili, proto utečete do džungle, ale ani tam nebude bezpečno, no děs. Tenhle začátek v ,,chudé" části Brazílie byl depresivní. Pak následuje půl hodinovka v krásné přírodě a hlavně opravdu nádherných jeskyních. Když tudy proplouvali, byly z toho moc pěkné záběry. Poté se přesuneme do chaty uprostřed džungle, kde dojde na nějaké to gore v podobě odebírání orgánů a vysvětlení proč se jim to vlastně děje. Některým se podaří utéct a tím se vrátíme do temných, podvodních jeskyní. Na těch si film u mě nahnal plusové body, protože jsem byl v napětí, když plavali před ,,nepřítelem" a hledali kdejakou možnost nádechu, tomu říkám správná hororová atmosféra. Co se týče herců, tak také paráda. Nemám výtky! ()

Košoun

89 minut plných nudy, absence jakéhokoliv děje, žádná spřízněnost s postavami, žádné emoce, žádný strach, žádné lekání. 1* za to, že na odpad mi to přijde ještě docela dobré... ()

kamigava

Tenhle syrový thriller se celkem povedl. Do půlky filmu je hlavní děj stále záhadou a atmosféra jen houstne, dokud se nedovíme to šokující tajemství. Původně jsem myslel, že záporáci budou nějací kanibalové, ale chyba lávky. Jejich záměr je promyšlenější. Po odhalení se to semele v klasický hon na kořist, což už mě tolik nenapínalo. Každopádně po Turistas už nemám moc chuť navštívit Brazílii. 60 %. ()

Vodny

Nevím jak bych vám to popsal, ale zhruba po 63 minutách, kdy zrovna záporák kuchal jednu z obětí, se mi udělalo tak špatně, že jsem film musel vypnout. Dokoukal jsem ho až měsíc poté, dřív jsem nenašel odvahu. Atmosféra filmu je od začátku tak nějak moc realistická, jakoby jste se dívali na dokument. Hra na honěnou v pralese, naturalistické zvtárnění zranění a všech krvavých efektů a skvělá konečná pasáž pod vodou (vydýchávání vzduchových kapslí na skále), dává dohromady povedený snímek. Přirovnal bych ho ke snímkům Pach krve či Cabin Fever, akorát s tím rozdílem, že Turistas de facto vychází ze skutečných událostí. A ten pocit, že se tohle obchodování s orgány skutečně někde děje, byl asi úplně nejhorší. ()

Kolssteyn

Podle anotace mělo jít o syrový horror ve stylu Texaského masakru.... Ani to nebyl horror natož v tomto duchu a nebýt častých zdlouhavých scén bez většího spádu, mohlo to být docela příjemné. ()

mackey

Sice je to už děsně dlouho, co jsem tenhle film viděl, ale pořád si pár scén vybavuju, proto naprosto neobvykle střelím a napálím čtyřku. Protože trojku dávám tomu, co vyšumí a nikdy si na to už nevzpomenu. ()

Wolvie

Zajímavě koncipovaný odkaz na legendární Boormanovo Vysvobození,jen škoda,že jako celek je to tak podivně nevyvážené.V dnešní době předvídatelných vyvražďovaček a tupých krvavých lázní ale pořád lehký nadprůměr. ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí