Ajťáci

Ukázka z filmu 4
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Syndrom

Až vlastně staromódní fyzická komedie bez zbytečných nánosů stylu z vnější (Moran) jako předtím. Morrisův psychopat je pro mě srdcovka a parodie Bourna nezapomenutelná. Poctivá dětinská a laciná komika. ()

Ondrew

Co napisat k tomuto neskutocnemu vytvoru? Mozno len tolko, ze ak ktokolvek z vas niekedy pracoval ako "ajtak" {ja som si tak odkrutil peknych par rokov zivota :)), ten pri pohlade na akukolvek situaciu nasej milej "particky", presne chape, preco ide o jeden z najvtipnejsich britskych sitcomov. To, co v nom divak ma moznost sledovat, skratka, absolutne presne kopiruje dianie na IT oddeleni ktorejkolvek firmy ci organizacie. Pocnuc totalne zaprasenym pracovnym prostredim, plnym stareho, vyradeneho hardwaru... a konciac osadenstvom, kde skutocne nie je problem narazit na sefku (alebo sefa), ktora si mysli, ze cierna krabicka s blikajucou diodou, nie je nic mensie, nez... internet, ehm :) Nuz... a kultova veta typu: "Skusali ste to vypnut a zapnut?" je mi natolko doverne znama, ze este i dnes, roky po mojom "ajtakovskom" zivotnom obdobi, sa sam seba pytam.... Vazne su bezni uzivatelia taki tupi alebo som tupy ja? S urcitostou to neviem, ale iste je, ze tento serial, vskutku, velmi vela vysvetluje ;) 100% ()

Warapeidza

Tenhle seriál je prostě super. Kdo neviděl, ať neprodleně napraví tuto chybu jenž život jeho poznamenat by do budoucna neblaze mohla... 0118 999 881 999119725...3 Edit: Po shlédnutí druhé série hodnocení strhávám z 5>4, a to jsem ještě přemýšlel o skoku až na trojku, nu uvidíme co bude dál... Ani třetí série to moc nezachránila, 3.5... ()

platzman

Parádní seriál, první po dlouhé době, který mi dal vzpomenout na Červeného trpaslíka. Po scéně "nice screensaver" jsem se chlamal asi tak půl dne... Sqěle strávené dvě a půl hodiny u první série a zbývá jen čekat na sérii druhou. Nebo že bych si to dal znova? Asi jo:-) ()

Gesicht

Výborné postavy, scénář a především výchozí situace. Nezbývá, než se těšit na druhou řadu, kterou právě natáčí. ()

Aida

První série byla naprosto úžasná, ale v sérii druhé se epizodu po epizodě pomalu přibližuje odpadu. Za skvělou první sérii 4* ()

supo

Po první sérii bych dal jednoznačně 5, ale druhá série už nedosahuje té první ani po kotníky (vyjma prvního dílu). Nahrazení Denholma Reynholma jeho synem Douglasem Reynholmem se vůbec nepovedlo, ani z poloviny nedosahuje na původní obsazení. Snaha o vtipy ala svádění Jen Douglasem vyznívají přinejlepším trapně. Takže bohužel jen 3 hvězdy. ()

epsyn5 odpad!

Neskutecna sucharina a trapny anglicky styl humoru..navic to vypada jak ze 70. let..cili takova kopie cerveneh trpaslika.. ()

MtS

Přestože to ke konci druhé sezóny vypadalo na velké zhoršení, třetí sezóna je zase parádní. Mě osobně IT crowd baví víc než Linehanův Father Ted i než Black Books. ()

Kvico

hm, pár vydarených vtipov ale určite nie neustále záchvaty smiechu. v celku nie zlé, ale z momentálnych sitcomov túto partičku valcuje partia z How I met your mother ()

Špinič

Nieje ani zdaleka také dobré ako HIMYM, ale určite pobaví. Niektoré fóry sú úžasné, niektoré nie. Čakal som ,že tam bude viac narážok na informatikov. A vôbec zdalo sa mi, že to má pomalý rozbeh, keď to začalo naberať na obrátkach - 2 séria, tak to skončilo, či nie?... a ďalší dôvod prečo to nieje na 5* - nemá to žiadny dej, každá časť má svoj mini dej, ale nič čo by sa ťahalo od začiatku do konca. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake