Ajťáci

Ukázka z filmu 10
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Houp

První série 4/5, druhá 2/5. Nějak jim došly nápady. Big Bang Theory je dle mě znatelně lepší seriál. Update : třetí série 4,5/5 :), ale možná dosáhne pětky, uvidíme. ()

Raven0

Jo, řezel jsem se u toho nehorázně, ale na druhou stranu zase taková pecka to nebyla. Prostě mám raději civilnější a uvěřitelnější sitcomy typu How I met your mother... Banda IT troubů je sice fajn, ale já už mám všech těch vtipných, pseudo-intelektuálních hrdinů, přeci jen dost... ()

gjjm

Fire. Exclemation mark. Fire. Exclemation mark. Fire. Exclemation mark...no, it is too formal... Haló, tady oddělení IT, zkoušeli jste to vypnout a zase zapnout? Skvělý sitcom z nevyždímaného prostředí, s nevyždímanými zápletkami, na sitcom až neuvěřitelně originálními, skvělé vtipy, skvělé (a mimochodem velmi reálné) postavy... co víc dodat? Luxus. Zatím je teda málo dílů, ale to se snad časem spraví. Snad to bude probíhat asi takhle: Flash! Nothing. Flash! Nothing. Nothing. Double flash! P.S. Za ten ejdžbíouácký dabing by měl být minimálně trest smrti. P. P. S Druhá série mně dost zklamala, naopak třetí byla příjemné překvapení - na první sice nemá, ale rozhodně je dobrá. ()

LadyDevil

Dokonalý sitcom, který se může rovnat trpajzlíkovi..jedna postava lepší než druhá: Richmond, Denholm.. Skvělý zlepšovač nálady a trhač bránice:-) ()

July

Vtipný a velmi návykový sitcom, rozhodně výrazný nadprůměr, ale jiné britcomy mi přirostly k srdci víc. = hodnocení po 1. řadě. Druhá série už byla trochu slabší, třetí výrazně a o čtvrté nemluvě... Z pěkného nadprůměru se IT Crowd propadla až do balastu průměrnosti. ()

ivan bohatyr

Hodně dobré srandičky, myslim že takle to vypadá ve všech it oddělenich, to je taky jediný důvod proč studuji IT, proto, že počitám s tim, že nebudu nic dělat. Jak jinak by se tam dostala žena, která věři, že při napsáni do googlu google spadne celý net, nebo že celý interner je v malé krabičce, ale takové pecky asi správně ocení jen lidi co o počítačích něco ví. To je asi taky důvod proč to neohromí úplně všechny. Hláška "zkusili ste to vypnout a znovu zapnout?" se stala legendární. ()

ywo666

Jeden z najlepších komediálnych seriálov v histórií. Aspoň prvé dve série. Tie sú tak za 100%. Potom už zábavnosť klesá, ale udržujú si stále obstojnú úroveň. ()

tnp101

Britský sitcom s klasickým anglickým humorem a k tomu ještě z geekovského prostředí. Toto určitě nesedne každému. Nějakým velkým znalcem IT technologie však být nemusíte. Seriál vás buď zaujme a budete se u něj skvěle bavit nebo vám nebude připadat vůbec vtipný. Žádný mezistupeň neexistuje. ()

BoncheR

Angličania (aspoň to sa o nich vraví) sú dosť suchý čo sa týka humoru, ale toto , alebo aj napr. Mr.Bean , sú tak komediálne seriály že sa budete smiať, smiať, smiať,smiať... ()

pytlik... odpad!

Při sledování tohoto seriálu jsem zamáčkl v oku slzu dojetí. Vybavily se mi totiž chvíle z návštěv cirkusu v dětství, kdy vycpávku mezi zvířaty dělaly výstupy zmalovaných klaunů, kteří prováděli vysoce předvídatelné vtipy za neustálého šklebení a přehrávání grimas... Ach bože, ta trapnost, jakou jsem už jako malé dítě cítil. U IT jsem zažil naprosto totéž, akorát pravda, abych nekřivdil, někteří herci v tom seriálu nejsou tak zmalovaní. Začal jsem tento seriál sledovat v češtině, tak jsem si říkal, že je to třeba jen dabingem, ale po přepnutí do AJ musím říct nee, dabingem to skutečně nebude. Shlédnul jsem první tři díly a na další se už za svého života dívat určitě nebudu. Tak jako tak mi je po smrti pustí čerti v pekle, tak co. ()

venison

Naprosto bezkonkurenční britský seriál z IT prostředí. Perfektní humor, bezvadné obsazení, velmi hravé. Většinou se směji od začátku až do konce. Velice vtipné, obzvlášť, pokud Vaši kamarádi jsou z prostředí IT :-) Roy (Chris O'Dowd) má dobře našlápnuto - dokonce měl nemalou roličku v USA filmu "Ženy sobě" a parádně obstál :-) Jen (Katherine Parkinson) je rozená komička - vážná role ve filmu "Lekce neslušného chování" jí seděla mnohem méně. Moss (Richard Ayoade) je ve své roli naprosto boží :-D Shlédla jsem všechny 4 řady a úroveň si drží, i když ta poslední je více přitažená za vlasy než ty předchozí.. ()

Pavlínka9

Pustila jsem si seriál až po 10ti letech od natočení :D :D Sice jsem měla 3 roky naléhání přátel z Univerzity z IT fakulty - ale i tak jsem odolala :D :D Miluji britský humor i přízvuk a toto je fajne i vtipné :) :) Bavila jsem se jsem ráda, že to má za prvé tak málo dílů (není to přeplácané a je to vzácné) a tak krátkou stopáž - pobaví to a zbytečně se to netáhne :) :) Mým favoritem byl Moss, jelikož co ten člověk dokázal zahrát - to jsou perly ;) ()

VasaX

Britský humor, Ray a pro mě hlavně Moss, neprosto super kombinace. NIc přeplácaného, ale v jednoduchosti je síla. Bohužel 6 dílů zanechá v člověku pocit..."Mohli by natočit ksakru další!" :-) ()

PetrPan2

Když mi kamarád (informatik) jednou řekl, že má skvělý seriál o ajťácích, řekl jsem si "no nazdar, to zas bude blbost"... nakonec jsem shlédl celou první sérii během jediného dne a od smíchu jsem dostával křeče... ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake