Ajťáci

Ukázka z filmu 1
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

KajusaK

Po prvním díle jsem hodnotit ještě nechtěla,ale jelikož mám dva zasebou a nic mě neuchvátilo ve velkém ani nerozesmálo /až na ty prsty/ tak už se zatím dál dívat nebudu a dávám průměr. Slabota na to hodnocení. ()

WolfR

Výborný seriál, velmi podobný Black Books, ale ty jsou však humorem, ještě o třídu výše, 4 hvězdy. ()

animaxis

Opravdu jediný sitcom, o kterém jsem uvažoval, že bych si ho přidal do oblíbených seriálů. Některé vtipy mi tu přišly naprosto geniálně vymyšlené a u většiny dílů jsem se královsky bavil (když už jsme u té VB, že?). Silnějších dílů tu pro mně bylo rozhodně víc než slabších. Zdejší postavy jsou velmi zábavné a dál se o nich snad dá říct jen to, že to jsou správní cvoci, u kterých mám ale pocit, že je dost možné na ně narazit i v životě. ()

3n3my

Ako IT admin nemám o čom premýšľať - 5 hviezd je jasných. Super seriál, ktorý má len jeden nedostatok: má len tak málo častí a pritom by sa v tomto obore dalo tak veľa čerpať. Čosi napovedá druhá a čiastočne aj tretia séria, keď sa z nej postupne vytrácali hlášky z IT. No aj napriek tomu pre mňa určite TOP seriál. ()

otík

Neuvěřitelně ujetý seriál o vskutku ujeté dvojici IT machrů a jedné jejich nadřízené, která je snad ujetá méně, ale o to častěji. Přesto je to zábavné, vtipné, sice hodně uřvané, ale úžasně divné. Také po čtvrté sérii musím konstatovat, že seriál je fakt výborný, i když je postavený na hodně jednoduchém humoru, až se sám divím, že se tomu směju. Viděl jsem teď jeden díl dabovaný - hrůza, u tohohle typu seriálu by to měli zakázat. Celkem natočeny 4 série po šesti dílech (2006, 2007, 2008, 2010) + jeden speciál (2013). Hudba: Neil Hannon ()

sir-dave

Subject: Fire :D Skvělý humor, skvělé postavy. Bristké sitcomy jsem nikdy moc nemusel ale tento mám moc rád. Nejsem nějaký extra ajťák přesto se mi líbil každý díl. Úvodní titulky páradně udělané v oldies stylu. Kulisy perfektně udělané. Roye s Mossem dobří ajťáci což se o šefce Jen nedá říct :D ale vše do sebe zapadá a každá postava dáva sitcomu správny šmrnc. Pro některé ne-ajťáky možná některé vtípky hůře k pochopení... Sice ma každá série jenom po několika dílech ale za to jsou vyšpikované do detailu... především první série.. s časem mi přišlo že úroveň trochu klesala.. Nejlepší díl 1x02 Calamity Jane! Jedna s dobrých scének: http://www.youtube.com/watch?v=465AFUpzuRo 1 série 5* - 2 série 4,5* - 3 série 4* ()

Splasher

U první série jsem smíchem vyslzel asi celej kýbl slz - neskutečný. Chris a Richard jsou výborní, stejně jako Mistr Morris. ()

tomeek

Některé epizody jsou opravdu zničující a magor jako je Moss se hledá těžko :) Díl s gay-vozíčkáři je asi nejlepší - smál jsem se, až jsem na to ani neviděl. Jediné mínus IT Crowd je, že to má zatím tak málo dílů! ()

reky

Super sitcom okořeněný britským humorem tak, jak jej máme rádi. Nejlepší je podle mě hned první série, i když je fakt, že díl s vozíčkáři jsem rozdejchával hodně dlouho :)). ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake