Ajťáci

Ukázka z filmu 7
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

mafounkešu

Jooo :D Tady si najdete tolik skvelych momentu at uz rozumite IT nebo ne. Nový i starý šéf je skvělý, vtipný. Celková realizace výborná. Pěkný nádech britského seriálu? Par dilu si teda stratilo slanost, ale celkovým zhodnocením je to lepší 4*. Opravdu, toto je ukázkou nevymizetelného britského humoru. ()

EricNor

pro mě je vrchol díl s mrtvou Jen. Jinak ten "velký šéf" by měl dostat samostatnou sérii, všechny jeho scény jsou boží. Po druhé sérii hvězda navíc. ()

Marťa:)

Nemám co dodat...prostě už prvních několik sekund mě totálně rozsekalo :) Škoda jenom, že to má tak málo dílů...a nezapomeňte: Když napíšete google do googlu, můžete zničit celý internet. :D 95% ()

nogi

Odpočinkový seriál když chcete vypnout od vlastních trablí, dáte si nohy nahoru na stůl a koukáte... Jejichh hlášky mě dostávají do kolen... Ale taky trošku jejich stupidita... ()

Brky77

najlepší seriál sučasnej Uk produkcie...na každom dieli som sa nasmial až som mal slzy v očiach..najmä 2x01 Gay muzikál :-D:-D:-D....jsem postiženej..:-D ()

chodlik

Tak Graham Linehan ma opat nesklamal. Po, pre mna kultovom seriale Father Ted, este o jednu triedu lepsi serial s nezabudnutelnymi hlaskami. Typicky anglicky humor s uzastnymi vykonmi hercov (pre mna vyhrava Roy) a samozrejme aj bizardnymi situaciami ktore su proste v tomto zanri nevyhnutnostou :))) P.S.: "So Jen, this is the internet" ()

k0dl

Svěží, vtipné, ale s postupujícím časem s klesající tendencí. Ovšem Britům se opravdu nedá upřít jejich ironický, břitký, občas černý humor, nehledě na to, že znám několik IT pracovníků a jsou to převážně podobní „exoti“. ()

Carfi

Kdo se aspoň trochu orientuje v počítačovém prostředí a chce se zasmát, je přesně pro něj tenhle seriál. ()

MrDedicek

Komedie plná britského humoru, který mám rád. Tak trochu mi připomíná mé (ne)úspěchy v oboru IT. Roy, Moss, Jane jsou naprosto skvělí. Graham Linehan stvořil doopravdy dobrý seriál. 1. série byla naprosto skvělá, druhá střídala horší a lepší díly a třetí opět zvedla laťku. Možná je to stopáží, možná počtem dílu, ale tento seriál mě neomrzel. ***** ()

Jezkoic

">tenle humor žeru a nikdy nemám dost!!!!....dalo by se s klidem chirurga (po partičce bridge s práteli a par sklenek scotské) říct že IT crowd je Father Ted v novym computerovym kabátě! britský humor zůstává stále genialni, provedení geniílní, scénář,hlašky i ten mossuv úšes, jaininy lodičky a royův krvavej "rypák" a gay muzikál geniální ...co víc si k vánocům přát? leda tak nový auto a kvanta dílů navíc!! ()

ReproBoy

I neuvěřitelně rozdílné lidské vlastnosti se při spojení mohou stát legendou. IT CROWD je asi nejlepším sitcomem v oblasti pohybující se v IT a nejen v té. Člověk nemusí rozumět počítačům, aby se řádně pobavil. Třetí serie povedená stejně jako předchozí, řekl bych, že je ještě lepší, než druhá serie ;) ()

nicnevim

Opravdu nevím, čím to je, ale přes veškerou snahu jsem si tento seriál neoblíbila. Jsem velký fanda brilantního anglického humoru, tak jsem se po nadšených doporučeních na to plna očekávání vrhla, ale brzy přišlo vystřízlivění. Ne že by tam nebyly dobré vtípky, i postavy jsou celkem sympatické, ale to je tak nějak všechno. Po pár dílech jsem to rozpačitě utnula. Snad že nejsem počítačový magor. ()

bara95.k

Bože! Anglický humor prostě nemá chybu, všechny anglické sitcomy, které znám, jsou fakt dobré, nejen IT Crowd! P.S. - "drsňák Roy je the best ! :-D ()

Ljud#4

Tenhle sitcom patří k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost vidět. Zdaleka se mu vyhýbá postupné upadání úrovně, dokonce bych řekl, že je tomu právě naopak a každá série je snad ještě lepší než předchozí. Na druhou stranu je pravda, že ony tři série je "pouze" 18 dílů, takže tvůrci mají pořád dost prostoru pro nové myšlenky. Devízou je mimo scénáře i herecké obsazení, krom excelentní trojky O´Dowd, Ayoade, Parkinson, je tu mnoho dalších výborně zahraných postav, namátkou narcističtí otec a syn v podání Chrise Morrise a Matta Barryho nebo depresivní Richmond (Noel Fielding). Výbornou záležitostí jsou různé klipy, akční a dramatické vložky , které čas od času seriál nabídne. Po vizuální stránce také velmi povedené, nešetří se exteriéry, takže prostředí nepůsobí zdaleka tak studiově jako u jiných sitcomů. Zkrátka a dobře, IT Crowd je narozdíl například od Big Bang Theory po všech stránkách kvalitní dílo a po zásluze ohodnocen na 90%. ()

de-souza

Super, u některých scén jsem se skoro válel smíchy, kvalitní výběr představitelů, od pisklavých výkříků Roye přes smích Jen... ()

hitchco

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou.....Výborný britský humor a herecké obsazení...Škoda, že ho tak málo.......... ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake