Ajťáci

Ukázka z filmu 4
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

myst3ry

Humor seriálu je na opravdu vysoké úrovni, což je dáno nejspíše prostředím, ve kterém se děj odehrává. V IT světě totiž podle mě nejde šlápnout vedle, neboť "ajťaci" jsou prostě lidé, kteří jsou pro nás, "normální", naprosto nepochopitelní. Seriál si drží tak nějak stejnou laťku od první série - je tedy nesmírně zábavný. Co mi však trošku chybí, je mírné rozvinutí postav. Víme, že Jen hledá chlapa, Roy a Moss nemají jako nerdi rádi fotbal a pochopitelně taky hledají nějakou ženu, Mosse obtěžuje matka... ale co dál? Myslím si, že kdyby zázemí postav bylo rozvinuto více, mohlo by to přinést spoustu dalších vtipů... Škoda, 80% ()

panBroucek

Tohle je přesně ten druh seriálu, kdy divák vidí, že ve velkých firmách nejsou jen prachatí ředitelé, manažeři a sexy sekretářky, ale i banda pro společnost neatraktivních "geeků", bez kterých by firma vlastně ani nefungovala. Bezvadný britský humor a vtipně podaný náhled na lidi, kteří ví, o čem jsou IT. ()

Epics

Roy: "A gay musical, called Gay. That's quite gay. Gay musical, aren't all musicals gay. This must be the gayest musical ever made." Epics: "Serial o ajtacich s nazvem IT Crowd. To musi bejt asi nevtipnejsi serial o ajtacich, co bych kdy natocen." A taky ze je! A nejen o ajtacich! A to rikam jako ajtak.. ()

Trepak

Menej je niekedy viac - a to pri stopáži IT Crowd platí do bodky. Ak má divák čo len trošku rád anglický humor a štipku znalostí o PC, pri sledovaní jednotlivých epizód bude smiech jeho verným spoločníkom. (Ja som sa nasmial hlavne pri prvej časti druhej série, kde Roy predstiera, že je invalid :D). Nečakane mi trampoty tejto trojice prirástli k srdcu a v ich pracovni v suteréne sa už cítim ako doma :) Humorom narvaný seriál, paráda :) ()

mondo

Je to přesně ten typ humoru, který mě dostane do kolen. Parádní vtípky a je vidět, že kluci z IT umí udržet zábavu po všech čtyřech sériích. Dodnes si pamatuju hlášku z prvního dílu, když se ptá Jen Reynholma co je to za lidi se kterými bude pracovat . Reynholm : " Standartní paka" ()

Mrs.Christie

Skvělý a chytrý humor na půdě oddělení IT. Nikdo si jich nevšímá, nikdo nedocení jejich práci, i když na nich vše závisí. Každá postava má jinou úchylku. Nejvíc soucítím s Jen Barber, která coby vedoucí IT oddělení, neví o počítačích zhola nic a snaží se to před svými nadřízenými i podřízenými skrýt, například odbornou přednáškou o internetu. Každá série stojí za to. Díl, ve kterém jde Jen se svým novým přítelem, Mossem a Royem do divadla na Gay muzikál je naprosto luxusní. Moje nejoblíbenější postava je Dougles Reynholm - tak švihlého, nadrženého a zároveň úžasného šéfa jim závidím. Vzpomeňme na hodiny cvičení, které zorganizoval pro vedoucí jednotlivých oddělení a sám byl instruktorem, nebo když si začal s dívkou, o které si myslel, že je původem z Íránu :) ()

billcarson

A pak že to nejde, britský humor opět vede na plné čáře. Amíci by se měli učit. Oh! Four! I mean five! I mean FIRE!! 0118 999 881 999 119 725  3. Některé epizody jsou neopakovatelné a popravdě Mossovi závidím to jeho háro. ()

burg

K IT crowd jsem přistupoval dost skepticky, i když jsem už nějaké zkušenosti s britským sitcomem samozřejmě měl. Ale nečekal jsem, že by mě seriál získal vlastně hned během prvního rozhovoru mezi nastupující Jane a jejím bosem. Během těch sérií se možná našel jeden, či dva slabší díly, ale nic tak strašného. Rozhodně je škoda, že britské sitcomy nemají tolik dílů, jako ty americké - a přitom jsou tak 100x lepší, než ty kraviny z druhé strany oceánu... ()

Ivan_kucera

Z istého pohľadu "odveci" ale tak SKVELÝ anglický humor prevláda v IT crowd po celý čas od prvej po poslednú sériu čo sa len tak niekomu nepodarí. Trojica Chris O'Dowd, Richard Ayoade a Katherine Parkinson sa naozaj našli a vytvorili spolu niečo neskutočné. IT Crowd -> jeden z najlepších ! ()

JaninaM

Hltala jsem je jedním dechem. Úžasné hlášky, skvělý britský humor. Postavu Mosse jsem milovala- člověk ,který je přesvědčen ,že se pravidla musí striktně dodržovat,má strach z jakéhokoli přestupku, nedokáže lhát,žije s matkou,která se o něj stará jako o malé dítě což ho činí dost rozpačitým ,nejistým a nešikovným v obyčejných všedních úkonech. Škoda,že to bylo tak krátké. ()

svetulkia

Určite jeden z najlepších seriálov, ktorý nie je len pre IT týpkov. Najlepší diel je pre mňa diel v divadle, kde má človek naozaj čo robiť aby sa prestal smiať. Skvelý netradičný humor v každej časti. Chcelo by to natočiť viac dielov. ()

vilimen

Pro me jakozto ajtaka naprosto nejlepsi serial vsech dob. Suchy humor tohoto pocinu naprosto zboznuji. Dekuji za vznik takove veci:-) ()

Jeffo8

Abych řekl pravdu, tak od tohoto seriálu jsem čekal mnohem více. Zklamal mě. Některé scénky jsou sice vtipné, ale převažují s těmi, které jsou až trapné. Možná je to tím, že jsem zvyklí na opravdu dobré komediální seriály typu Big Bang teory, tím tedy nechci shazovat tento seriál, ale ničím mě nepřekvapil. 60% ()

sharik002

vše o kvalitách seriálu už bylo řečeno, tak jen důležitá rada: českému dabingu se vyhněte OBROVSKÝM OBLOUKEM! ten je rozhodně to NEJHORŠÍ, co kdy kdo udělal.. totálně amatérský a navíc definitivně zničující pro, jinak perfektní, seriál... ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake