Ajťáci

Ukázka z filmu 10
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Latharn

První série parádní, 1. díl té druhé nezapomenutelný.... ale pak už šlo z kopce a třetí série? Hluboké zklamání.(snad až na Internetový díl) Velká škoda. ()

kubina28

Veľké sklamanie! Po vysokých hodnoteniach ktoré som tu čítal som čakal dalši kvalitný našup anglického humoru zrovnatelného s Black Books, či Trpaslíkom a dostal som len priemernú zmes nudy a nevyužitého ,,NERD, GEEK,, potenciálu. Ak neviete ako to myslím pozrite si The Big Bang Theory s ktorým tento serial veľmi často porovnaváju a IT vychádza zvyčajne vitazne. Nechápem prečo? Jediné plus je Moss- geniálna postava s geniálnym hereckým stvarnenim. PS : Som sa mnohokrat pristihol že som diel po desiatich minútach vypol a dopozeral som ho na druhý deň. dovody zrejme komentovať netreba. Aj ked občas sa niaky ftipný moment objavil ()

jakub.kuba

Když jsem pouze slýchal o tomto seriálu, nechutil se mi už jenom proto, že je o ajťácích. Představa seriálu o obtloustlých lidech, kteří nemluví o ničem jiném než o počítačích, stále paří hry a ven vylézají jen vyjímečně, když zrovna nefunguje internet? Proč se na to koukat, když takových lidí znám mraky. Jenže jsem se pekelně mýlil a teď se tohoto sitcomu nemůžu vynadívat. Dokazuje to, že anglický humor je tomu našemu nejblíže. 100% ()

levhart

Spolu s Jistě pane ministře/premiére nejlepší britský sitcom.Doporučuji shlédnout v původním znění s titulky. ()

Kowl3r

túto bandu musíte milovať i nenávidieť od začiatku do konca. výborné postavy vo výbornom sitcome z prostredia IT podsvetia, ktorému šéfuje baba čo si myslí , že internet sa dá zavrieť do malej čiernej krabičky xD(bohužiaľ nie je sama) Parádne gule to dostalo po nástupe nového šéfa firmy, sexistického magora, ktorý tomu dodáva tú "správnu" pracovnú atmosféru. zatiaľ dávam 4* beží tretia séria tempo stále graduje uvidíme ako ďalej... ()

shadower

Seriál o nejlepších "exotech" jací se v telce kdy objevili, některé díly se celých dvacet minut nepřestanu smát. Hodnotím verzi s titulkama. Dabingovanej jsem viděl jen jeden díl a bylo to o dost slabší. ()

ashlei

Když jsem koukala na první díly, myslela jsem, že to nedokoukám. Ke konci první série, přišel drobný zvrat, a já chvílemi i brečela smíchy. Ale i tak suchý anglický humor s předvídatelnými vtipy. Ale určitě to stojí za zhlédnutí. ()

Novik

Na seriál mě navnadil kámoš a musím říct že měl velice vkus. Některé díly jsou vážně vtipné, některé o něco slabší, ale jinak to má perfektní scénář a skvělé herce! ()

Mzetko

IT Crowd nám vypráví příběhy dvou IT maniaků a jiejich šéfové, která nemá o tomto oboru jak se říká "ani páru". Některé situace, které se v seriálu jsou tak nápadité, že opravdu obdivuji scénáristy, divím se, kam na to chodí :-) . Herci hrají své postavy brilantně, především Richard Ayoade (Moss) je nazapomenutelný. Jediná škoda je, že každá série má pouze šest dílů, takže to rychle utíká. Ale jinak nelze nic vytknout, zbývá nám už jen čekat na pátou sérii, která by se již prý brzy měla začít natáčet. ()

schebman.m

První série - bomba! Druhá série - ještě pořád hodně dobrých dílů Třetí + čtvrtá série - výjimečně dobrý díl... ()

robcio

Graham Linehan je asi bůh,protože každý jeho seriál je perfektní,i tento je skvělý,plný kultovních hlášek. ()

Skrbel

První série naprosto dokonalá, zavzpomínal jsem si na svá studiiní léta. Skvělý IT humor. Druhá serie bohužel trochu slabší. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake