Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

palmrus

Docela zajímavý počin od protinožců, jediný co mi trochu zvedlo obočí byla WTF situace kdy padesát kilo vážící průvodkyně přežila skousnutí sedmi metrovým krokodýlem...to jsem opravdu moc nežral. ()

Kadas97

Krásná výprava skombinovaná s dobrým príbehom, fajn obsadením a pekne urobeným dravcom. Nie je tak veľa dobrých filmov o krokodíloch a preto tento spolu s Krvavou lagúnou a Primeval radím medzi klenoty. Film mal super atmosféru, ktorú umocňovala stúpajúca voda na ostrovčeku, kde všetci uviazli. Chvílami človek ani nedýchal od napätia. Záver podľa mňa parádny. 10 z 10 ()

AngelG

Tyhle typy filmů nebo-li zmutovaná nebo prostě přerostlá zvířecí monstra, jsou většinou filmy k zasmání (až na Jaws samozřejmě).. ale zde se nachází poměrně napínavé momenty a ne zase tak tupý děj a průběh, až na konečných 15 minut, které to tedy celé dost kazí a zařadí to tak úplně zbytečně do předtím zmíněných shitů zvířecí kinematografie, ale tak což.. zatím asi druhý nejlepší film s tímhle tématem, který jsem viděla.. ()

AxelWers

Filmov o krokodíloch sú tony a väčšinou si môžu ruky podať, čo sa týka kvality. Tento nad nimi vyčnieva. Slušný thriller so slušnými efektmi. ()

sarkareifova

Pro filmy tohoto typu mám prostě slabost. Děj byl napínavý a docela uvěřitelný. U některých postav mi ani nevadilo, že natáhly brka. Konec byl předvídatelný, ale zároveň i originální. Za mě je to jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. ()

Kingjiri

Příběh je spíš uvěřitelnej než přehnanej a jde spíš o dobrodružnej thriller než o horor. Krokodýl je sice velkej, ale zase nijak přehnaně a chová se tak, jak se na predátora s jeho pudama sluší a patří (tzn. žádný neuvěřitelný chytračení z jeho strany se nekoná), což je i vysvětlováno ze strany průvodkyně. Žádný velký jatka nečekejte, krokouš zkrátka chramstne a je po všem. Po ztroskotání na ostrůvku se docela daří budovat napětí a finále v krokodýlym brlohu nebylo v rámci možnosti zbytečně přehnaný. Tahle podivaná sice díru do světa neudělá, ale situací, kdy je divák nucenej se zoufale smát nebo házet facepalm, je naprostý minimum, což je v rámci žánru velkej unikát. Čtvrtá hodně slabá hvězda za pěkněj vizuál krokodýla, výpravu po australský divočině a docela nekompromisní úmrtnost postav. ()

Acrobat odpad!

UnHollywood by mal dat zvieracej risi pokoj. Pyton, Boa, krokodil, etc....to vsetko je hnoj filmovej zabavy ci coho to vlastne ma byt. Ano, jedine zralokovi sme uverili (Spielberg a Celuste), vsetko ostatne dovi, dopo. krokodil sa takto nesprava, a ako vyplach pouzite prosim ine filmy. ()

FoxMulder

Do takových tří čtvrtin se to relativně dá a je to tak za 2 a půl *. McLean ví jak točit napětí a atmosféru a řídí se starou, ale o to prověřenější fylozofií, že není nutné monstrum ukázat v celé své kráse, ale naznačit, ať si divák domyslí co chce. Režisér pracuje s žánrovými klišé dobře, ale relativně brzy se začne ukazovat, že režie mu jde o něco lépe než psaní scénářů. Ten jeho totiž nenábízí vůbec nic nového, zajímavého či překvapivého. Jistě, u žánrových filmů nebývá scénář nejdůležitější a kvůli tomu jsem byl ochoten tu a tam přimhouřit oko. Nad čím to už ale vážně nejde je dechberoucí a nervydrásající finále, které veškeré předchozí klady spolu s celým filmem smete krokodýlovým velkým ocasem do totálního marasmu. ()

Kuliss

Snímek, natočený v překrásné australské krajině se ze začátku jeví jako nudná podívaná, bez žádného efektu ani větších konverzací, pravý děj filmu začne asi až tak po 45 minutách, kde partička lidí bojuje o svůj život, díky obřímu krokoušovi, který nedá nikomu nic zadarmo, tento film je pro mě klasický vyvražďovák bez nějaké menší zápletky, ale také co od toho očekávat, ovšem výkon Worhingtona byl přesvědčující, není divu že dostal roli do nového Terminátora či do Camerunova Avataru. 55% ()

Petulka88

Jsem trochu zmatenej. Jde o pokračování Krvavé laguny nebo se zase vyznamenal český distributor? Ať tak nebo tak, Krvavá laguna mě kdysi totálně odrovnala. O Krokodýlovi se to zdaleka říci nedá. Napětí je to tam, začátek je až příliš dlouhý a titulní plaz nám dorostl přímo do gigantických rozměrů. Na druhou stranu nemůžu být jen kritický, australská příroda je opravdu úchvatná, pár scén má docela atmosféru a krokodýl (i když je až moc digitální) je prostě charismatický záporák. Ve výsledku to znamená, že tenhle krokouš je v daném žánru lepší průměr. ()

maniche

Michael Vartan mě hrozně bavil, tak stupidní charakter hlavní postavy jsem už dlouho neviděl. Hvězdička za pár pěkných záběrů australské přírody. ()

bakeero

Jednoduše jeden z nejlepších krokodýlích hororů. Škoda, že v závěru tvůrcům chyběla odvaha a až příliš okatě ustoupili diváckým požadavkům / očekáváním. Více na Filmfanatic.cz. ()

Nix

U mne se to řadí mezi ty lepší vyvražďovačky s krokodýlem, má to šmrnc a není to tak prvoplánové, ani herci nevypadají jak z nějakýho béčkovýho porna, jak bývá u tohoto žánru zvykem. Úplně divné dialogy se tady taky nevyskytují, takže za mne to stojí za kouknutí. ()

Hellknight12

Celkom slušný akčný thriller. Príbeh je jednoduchý a zaujímavý. Herecké výkony sú nadpriemerne. Dialógy sú fajn. Musím vyzdvihnúť kameru, ktorá bola veľmi dobrá. Odohráva sa to v Austrálii, takže je jasné, že aj príroda je veľké plus, ktorú kameraman zachytil výborne. Krokodíl ako záporak je tiež veľmi dobrá voľba. Atmosféra filmu je napínavá od začiatku do konca. Ja osobne mám rád tieto horory, kde vrah je zviera aj keď bohužiaľ je ich málo kvalitných. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

rublik05

Čekal jsem jen další otřesný céčkový rádoby horor, k mému velkému překvapení je ale Krokodýl: Návrat do krvavé laguny celkem povedený a dobře zpracovaný thriller/horor, který se klidně může zařadit mezi to lepší, co v daném žánru kdy vzniklo. Příběhově film nepřináší absolutně nic nového, víceméně jen sází na jistotu, oproti jiným filmům ze stejného žánru má však fungující atmosféru, dobré triky, hned několik fakt povedených momentů a také vcelku obstojné herce, kteří jsou sice trochu nevýrazní, alespoň ale nejsou trapní, jak tomu v jiných případech často bývá. Začátek filmu mi přišel takový vlažnější, závěr mě naopak úplně rozsekal. Nečekal jsem nic světoborného, o to víc jsem si to užil. Prozatím krásné 3 hvězdy, další zhlédnutí hodnocení možná malinko zvýší. 6/10. ()