Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Folpa

Škoda přehnaného konce. Každopádně mnohem lepší než dvojka a stále horší než dokonála jednička :) ()

JohnCZ

Do momentu, kdy se dvě vojandy sklátily na zem a začaly se hystericky modlit, to byla docela solidní béčková zábava, byť s příšernými triky. V tomto okamžiku se ale něco zlomilo a nebyl jsem si zcela jist, jestli je film opravdu tak debilní záměrně a nebo je špatně něco někde jinde. Hudba je již tradičně velice slušná a paroduje válečné snímky plné patosu a patriotismu. Jako celek ale je to pořád dost slabé pokračování a to i přesto, že se do akce vrátí samotný John Rico v podání Caspera Van Diena. ()

Kryton

Casper Van Dien se z céčkových stupidit hodlal vrátit tam, kde byl naposledy v kinech. Hvězdná pěchota 3 ho má prvních deset minut a pak posledních deset minut. Po zbytek velmi levného filmu se neustále kecá, kecá, modlí, kecá a kecá. Já už jsem dlouho neviděl ukecanější film. Levnost filmu nabízí většinou jen tři lokace a brouci jsou animovaní hrozně až běda. Béčkovost to neskrývá, ale nemá to ani zábavnost béček. ()

ledzepfan

No ježiškunakřížku-vy jste fakt másla s těma odpadama... Má to sice slabší efekty a scénář by mohl mít více dynamiky ale jinak se to svou nadsázkou, strohostí dialogů, dějem a vtipem suchým jako kýbl písku docela zdatně drží v mantinelech poetiky hvězdnopěchotního světa.... Tady k odpadování fakt není důvod.. Za mě v rámci stáršiptrůprovského světa lepší průměr a to jsem prosím rozmlsaný a rozmazlený Verhovenovskou klasikou stejně jako všichni ostatní.. ()

Zayl

Abych řekl pravdu, opravdu jsem od tohoto pokračování moc nečekal. Jednu hvězdu si to zaslouží pouze za Caspera Van Diena, jako John Rico. ()

MartinezZ

11.6.2010 ~ Trojka je sice také sračka, ale ne až tak veliká, jako dvojka. Tady se totiž dalo dohromady více států a tak se do koprodukce podařilo dostat o něco víc financí. Dostane se nám tak nových počítačových (chudě počítačových) brouků, lepšího prostředí a exteriérů, lepšího příběhu... No vůbec, tohle mělo být pokračování č. 2, ovšem ne až za 11 let. ~ Na stáří filmu trpí hlavně tak trochu vyčpělost námětu a pak taky trochu stáří a unylost hlavní postavy, Caspera Van Diena. Ten má jako velící na povel jednu ze základen odrážejících nápory brouků. Přilétá ale dvojice jeho známých s vyššími hodnostmi, kteří po menším nedorozumění svých prýmek využijí a zbaví Caspera velení. Bohužel zrovna v době, kdy se něco hodně podělá a základna je zaplavena brouky. Zodpovědným je učiněn Capser a postaven pod oprátku. Jeden ze záchranných modulů, prchajících z planety, ale musí znovu přistát a jediným, kdo může osádku zachránit, je Casper. A do toho tu máme ještě mírné politické pletichaření mezi hvězdným maršálem a admirálkou. Brouci totiž vědí nějak moc. ~ Tohle je pravý návrat k výborné béčkovosti jedničky, ovšem ztrácí už dost na šťávě, což je škoda. Navíc epesní počítačové efekty připomínají filmečky k prvních intrům k PC hrám, což u filmu z roku 2008 nepůsobí dobře. ~ Jednička, v závěsu s trojkou jsou kvalitní blbosti na divné večery, od kterých nesmíte nic čekat a tak dostanete přesně to, co čekáte. Dvojku by měli dodatečně přejmenovat a zahodit. Když ji vynecháte, nic se nestane, trojka s touhle epizodkou špatných Krajních mezí nemá absolutně nic společného. Jen doufám, že už nikdo další Hvězdné pěchoty natáčet nebude. Pro dobrou lidí i brouků. ()

Wysch

Do té položky označující žánr filmu by se měla vtěsnat ještě komedie, protože pokud nepochopíte, že scénář si dělá srandu sám ze sebe a z jiných snímků či náboženství, budete si myslet, že je vystaven i na propagandě víry. Přitom si z toho ale tak utahuje tak, že to snad musí vidět každý. Co se triků týče, chodit před digitálním pozadím není zrovna nejlepší, brouci prodělali taky velkou plastickou operaci (k horšímu), lodě též a vůbec všechno, na co měl Verhoeven prachy, Neumeier mohl nahradit jenom tím scénářem. A Casperem Van Dienem. John Rico by se měl ještě vrátit... s větším rozpočtem ale. Jo a řekněme si to narovinu, objektivně bych asi dal spíš tři hvězdy, protože se ztratilo vizuální kouzlo Hvězdný pěchoty, a ztratil se Verhoeven, jehož absence zábran dělá z Hvězdný pěchoty (1) kult, ale dohromady vlastně Marauder je skvělý film s ukrutně nízkým rozpočtem, který kazí dojem. Bohužel. Takže nadhodím čtvrtou a půjdu si pustit Starship Troopers od nizozemskýho ujeťáka. ()

JJ.Gibson

Po dechberoucí, skvělé jedničce, přišla taktéž dechberoucí příšerná dvojka. Takže následný třetí díl se nemusel bát, že by dopadl hůře než druhý díl, pač to zkrátka nejde! Což je poměrně velmi kladná výchozí pozice :) Trojka hlásí návrat k jedničce, sice není tak dobrá, ale rozhoně neurazí. Je to sice béčko jako vyšité a efekty by mohli být o chlup lepší i příběh. Nicméně je to poměrně zkousnutelné zakončení trilogie... ()

kaylin

Tak ani z tohoto pokračování jsem neměl tak špatný pocit, dokonce si myslím, že na béčkový film je to hodně dobré. A to i s takovými triky, které jsou více jak snesitelné. To jsem také úplně nečekal. Nebudu tvrdit, že je to skvělý film, ale má to nádech prvního, navíc se skvělými béčkovými postavami a návratem Caspera Van Diena. ()

MATADOR

Po velmi dobré jedničce a po odpadové dvojce k nám přišlo již třetí pokračování této vesmírné akce. O poznání lepší, než-li dvojka - o poznání horší, než-li jednička. John Rico se vrátil, ale spíše jako uvaděč v divadle, nikoliv jako herec na prknech slávy. Celkem dlouhé a natahované, snad je za nové robůtky a chytlavý song dvě hvězdičky, jinak nic moc pánové. Popravdě hudba Klause Badelta je to jediné dobré! ()

Aiax

Je tu samozřejmě porce stupidity, že by potopila tanker, oproti dvojce však noví Hvězdní pěšáci zaznamenali jakýs takýs pokrok. Z režisérského a trikového hlediska vypadá Marauder pořád spíš jako lehce nadprůměrný fanfilm, ale ve scénáři se Neumeier naopak vytáh, dá-li se to tak říct, a přispěl alespoň k tomu, že trojka Pěšáků tentokrát skončí někde v modrošedém pásmu hodnocení ČSFD. Povedlo se mu vyplodit vcelku slušné narážky na současný americký militarismus, nejpovedenější jsou asi goebelsovské televizní reportáže a mediální "coverage" války s brouky. ()

reqiuem

tenhle film už je na míle vzdálenej prvnímu dílu..akce je pramálo..všude kam se člověk podívá je cejtit nízkej rozpočet, režisérova bolest hlavy a chabý herecký výkony až na Casper Van Diena, kterej byl jedinym lákadlem.. ale už to taky není on..a jakmile se do akčního filmu, keterej mimochodem vůbec není akční začne míchat otázka víry, tak je jasný, že to nemůže dopadnout dobře..a upřímně doufám, že někoho nenapadne vymyslet ještě další "nadřazenější" mozek a natočit 4., protože jak je vidět tak tohle se moc nepovedlo.. ()

FilmFan24

Johnny Rico alias Casper Van Dien se vrátil do třetího pokračování, které přestože je produkcí "direct to video" je docela zábavné. Zůstal satirický antimilitaristický podtón, který bohužel sráží příliš náboženské vyznění konce filmu. Škoda jen, že díky malému rozpočtu film doplácí právě na to hlavní, na které divák znalý původního filmu čeká, a sice brouky. Neuškodil by svižnější střih ve scénách nepovedené animace brouků, kteří vypadají, jakoby si odběhli z průměrné videohry do sci-fi spektáklu. Průměrná záležitost. ()

kalap odpad!

Hviezdna pechota z Vatikánu atrapa panenky Marie v uniforme.Pôvodne tam mal hrať aj Ježiš,ale niekto bol proti,že on nebol kresťan,ale žid a druhý zas,že vraj vôbec nebol žiadny bitkár a zabiják tak čo by tam robil,ale vraj v 4 bude určite. Žiadna hviezda,ale zaujimavý pohľad,ako asi budú vyzerať nahony ovečiek do svojich košiarov. ()

stanny

Je to lepší než dvojka (to ale skoro každej film), vojáci se chovají jako idioti a ne jako vojáci, akce je slabá, triky ujdou. Celé to ovšem shazuje trapnost a ubohost s vírou. Za to hvězda dolů. ()

maverick10

Pozor, brouci opet utoci!!!!! ..........................Starship Troopers 3: Marauder, ma sice svoje brouky, ale je to neuveritelne vtipne!!!!.............. Song: It´s good day to die! me dostal do kolen.....................Skoda ze to neslo do kin!!!.......................Would you like to know more? ................. Yes, I would. ()

Diamant odpad!

Neuveriteľná logická chyba: Na planéte je šesť vojakov. Chrobák jedného zničí. Krátko na to sa objavia opäť šiesti! Po morálnej stránke je to tiež bieda - žiadne dodržiavanie cudnosti - muži a ženy sú spolu v jednej miestnosti - bez šiat - kde sa pripravujú na vstup do špeciálneho bojového skafandra. Nemohlo to byť riešené cez individuálne kabínky, podobne ako na WC chodí každý sám?! Veľmi smutným fenoménom sú aj popravy na bežiacom páse, ktorý sa nezastaví do konca filmu. Veľká škoda pekných myšlienok, efektov, kostýmov, hereckých výkonov a krásnej hudby! ()

Joe321

Hodně mě mrzelo, jak nová Pěchota dopadla. Příběh je narozdíl od strašlivé dvojky dobrý, ale filmu škodí malý rozpočet (některé animace vypadají naprosto odporně, bohužel včetně těch nejdůležitějších, brouků, který vypadají ještě hůř než v prvním dílu), který bych ale třeba já překousl. Dál pár hloupých postav, jejich nerozvinutí, kecy s náboženstvím a někdy přílišné tlačení na pilu, co se toho původního skvělého propagandistického prvku týče. Skvělé hlášky střídají tupé a trapné, škoda. A přitom to mohlo být tak dobré pokračování. Pár nových brouků, nařezovej Casper Van Dien a celkem slušný twist ke konci, který je ovšem tak neuvěřitelně zprasenej otřesným finálem. -"Can you walk soldier?" -"Yes sir." -"Give us a hand. Pick up that arm and find out who it belongs to." -"Yes sir!" ()