Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Spooner

Na jedničce Hvězdné pěchoty jsem vyrůstal a mám jí docela rád a na dvojku bych radši zapomněl, protože to bylo fakt peklo. No a teď tady máme dokonce díl třetí a s ním i Casper Van Diena, který si od prvního dílu v moc dobrých filmech nezahrál (teď si vzpomínám snad jen na Ospalou díru). Dobrá zpráva je, že to dopadlo lépe jak dvojka. Je vidět, že režisér má s touto sérií své zkušenosti a najde se zde pár dobrých nápadů připomínající jedničku, reklamy a zprávy pro rekruty jsou fajn a ze začátku je to docela fajn. Ale dobrej film to taky úplně není. Příběh není nic moc, i když od toho jsem ani moc nečekal. Horší je to s akcí a triky, které režisér opravdu nezvládá. To i v jedničce byly daleko lepší triky než v tomhle a akce je docela nepřehledná. Herci jsou taky příšerní, postavy demetní a dialogy též. Navíc se to po docela slušném rozjezdu začne strašně vléct a nakonec to skončí pomalu jak nějakej pobožnej film, ve kterým se furt modlej. No prostě pořád je to blbost, ale i tak se tam občas něco dobrého objeví a ke katastrofické dvojce se to naštěstí nepřiblížilo. Další brouky už ale radši ne. ()

petero

Komu sa cnie za atmosférou STARSHIP TROOPERS, tomu s kľudom odporúčam pozrieť si i Marauder. Keďže sa vrátil Johnny Rico, vrátil som sa aj ja a film ma prekvapil ešte väčšou satirickosťou ktorá sa sem náramne hodí, menšou kópiou Angeliny Jolie, na ktorú sa veľmi dobre pozerá a preberanie otázky viery sem tiež seklo. Proste na Direct to DVD je to OK. ()

Phobia

Hvězdná sračkota. Jako příznivkyně sci-fi jsem trpěla s intenzitou lidského samce s gonádami přiskřípnutými v zipu od gatí. Celé mi to přišlo jako středoškolský projekt, ke kterému ovšem scénář psali... no, spíše kreslili převážně snědí žáci speciálních tříd pro zvláště nadané degeše, co už skoro ovládli tajemství používání toaletního papíru. Za triky by se do krve styděly pičítačové hry z minulého století, z hereckých výkonů a dialogů by plačky zvracel i Jára Cimmrman. První "Hvězdná pěchota" byla obstojné akční béčko, druhá sklouzla k horrorovému céčku a třetí díl plave s hovny někde u písmene D (od slova Demence). Ale jestli vám stačí ke štěstí arcitrapný humor, logika funkční jak hranaté kolo, otravné náboženské bláboly, špatně animovaní brouci, oživlé dřevo Kašpar, velehnusná pilotka jako riccogirl a vojenské uniformy čórnuté z vedlejšího studia, kde se natáčel film o esesácích, pak směle do toho! Hlavně nenechte "Hvězdnou hnusotu 3" klesnout do černých čísel, kam patří. Dávám 20%, ale nevím za co... třeba mě časem nějaké pozitivum napadne. ()

darkrobyk

Tak to bylo milé překvapení vzhledem k řadě negativních hodnocení a komentářů. Jak vidno, mnozí nepochopili, že se jedná o satiru a parodii, tedy kritiku společnosti (nu, kolik takových různých vypatlanců a kariéristů o nás rozhoduje, že?) a zesměšnění žánru. Chápu, že pokud někdo vzal film vážně, pak byl brzy v koncích. Zpočátku mi vadily ty kydy o náboženství, než jsem pochopil, že i z něho si tvůrci střílí. Rozkošné! Hvězdu ubírám za průměrné triky, které byly místy velmi mizerné, místy podařenější, a za to, že jsem si nemohl vychutnat megavýbuch, když mi ti dva stínili. Znám tolik odpadových sci-fi, že tohle je vedle nich hotový skvost! ()

Fiftis

Druhý diel Hviezdnej pechoty si každý predstavoval úplne inak a trojka preto sľubovala návrat k prvému dielu vrátane hlavného hrdinu. Jednička patrí medzi legendy dvojka bola katastrofa a tretí diel je niekde medzi nimi. Poteší návrat známych z prvého dielu aj spôsobu akým je film podávaný. Nepotešia nedotiahnuté triky, ak teda nejaké vôbec boli a celkovo dosť chudobná výprava filmu, od ktorého sa čaká pravý opak. Inak najslabšia na filme je asi dejová línia, potešil ale návrat k starému dobrému "Chcete vedieť viac?". Mňa film celkovo potešil, pretože pripomínal jednotku, ale väčšie hodnotenie tomu dať nemôžem. ()

DJ Obelix

Přesně na pomezí mezi 1. a 2. dílem = totální průměr. Jednička byla v mých očích geniální, dvojka oproti tomu holá zhovadilost. Trojka má konečně alespoň podobné aspekty jako jednička, což jest černý humor, satira a i ten Casper Van Dien sem prostě patří. Navíc jsou tu opět geniální náborové televizní spoty, které sice nedosahují kvalit těch u z prvního dílu, ale na druhou stranu tu máme geniální pěvecké vložky s hity jako "It's A Good Day To Die" nebo "Stop Bugging Me"(sice jen v titulcích, ale rád bych ji slyšel). Hlavní ženská hrdinka je sympatická asi jako osina v zadku, triky odpovídají rozpočtu, ale nemohu říci, že bych se nějak výrazně nudil (snad jen při zbytečně dlouhých konverzačních pasážích o víře apod.). Naopak jsem rád, že se série dokázala vyškrábat z hlubin filmového bahna, kam ji zavedl druhý díl a blahopřeji Neumeierovi k poměrně slušné režisérské premiéře a završení své scénáristické trilogie alespoň průměrným filmem. Čistých 50% zde na CSFD myslím plně vystihuje tento film... ()

Payushka

Vim, ze bych nemela byt sprosta.... Ale ti, co si tu stezuji na nekvalitu filmu a logicky chyby a tak dale... Jsou idioti. Idioti, kteri nepochopi recesi. ()

dr.horrible

Jednotka pokračovanie nepotrebovala. Verhoeven ňou povedal všetko čo chcel a prípadný sequel bol len (logickou) honbou za prachmi. No ale, vole vole, to je Hollywood a tak vzniklo tuctové hororové akčné sci-fičko, značky B-Movie. Následne asi pán scenárista pochopil, že to satira bola tým skvelým na prvom filme a rozhodol sa na to nadviazať. A je to sranda! Béčko ešte väčšie než dvojka, vcelku vlastne komediálny trash a podľa toho to aj vyzerá. Neverili by ste aká je to blbosť... SPOILER! Jediné sci-fi čo poznám, kde hrdinovia porazia hlavného záporáka skrz modlenie sa :) "Ak si ma chceš vziať, budeme to musieť urobiť v kostole! Čo?? Som veriaca a to hodne!! Nikto neni dokonalý..." Guilty Pleasure ()

InJo

O tři odhalené dámské hrudníky a jeden parádně zvrhlý náborový song (A Good Day to Die) lepší než absolutně mimózní dvojka, ale i tak pořád jen stupidní, nesmyslný a mizerně natočený direct-to-dvd blivajz. Minimum akce (ke všemu dost špatné), slabé triky a kulisy, dementní dialogy a postavy, dramaturgicky prapodivně vystavěný děj atd. Snad už žádné další díly nebudou, takové prznění si Verhoevenův kult vážně nezaslouží. 30 - 40 % ()

Webb

Podprůměrný film, který se od druhého dílu kvalitativně zlepšil. Má lepší část režijní i scénáristickou. Opět si zde zahrál Casper Van Dien, jako v jedničce a dějově také spíše navazuje tento třetí díl na jedničku. Akce je však bohužel hodně mizerná a společně s velkou mírou propagandy (která je už sakra neoriginální) sráží zbytečně tento film. U poslední půl hodiny mi přišlo, jako by se tvůrci vystřídali, protože jak jinak si vysvětlit ten znatelný úpadek kvality, který ho směřuje spíše k odpadu? Nejlepším dílem této trilogie i nadále zůstává Verhoevenova jednička. 30% ()

Kudly4

Ani návrat Van Diena tady nepomohl. Možná o něco lepší, než druhý díl, ale ve srovnání s legendární jedničkou, je tohle prostě odpad. ()

swamp

John Rico a ostatní jeho 'kamarádi' se vrátili!! A vytáhli Starship troopers z bahnitých vod zpět do béčkového nebe. :D ()

Fingon

Marauder se vrací tam, kde skončil první film - totiž k ironii a parodii na totalitní systémy, navíc jde ještě dál v tvrzení, že pro propagandistické účely se dá použít naprosto vše včetně náboženství. Je tu znát vyšší rozpočet než u Hero of the federation, přesto se mi druhý díl líbil o něco více. Zajímavostí je i odcitování několika hlášek z původní Heinleinovy knihy ("Do toho, vy vopičáci, to chcete žit věčně?") atd. ()

Campbell

Tak tohle jsem nečekal po naprosto zpackané 2. je tu další díl u kterého jsem si řekl, no jo další Hvězdná pěchota to bude srajda, ale ono ne. Ono je to celkem koukatelné a dokonce zábavné. ()

AGAMENON

Byl jsem nadšený z jedničky, dvojka se mi líbila, ale trojka mne velmi zklamala. Návrat původního sekáče mohl být sakra lepší, největší podíl viny má scénář a režie, obojí obstaral jeden člověk, takže ukažme si na něj. Scénář není moc zábavný, málo akce a i ta je odfláknutá (vždy při pěstních soubojích je vidět, že pěst nedopadá na obličej), nejvíc mne však naštvali triky. Za to měl někdo dostat pořádně nakopáno do prde.e, starší televizní dvojka je měla rozhodně kvalitnější. Hudba fádní, herci nemají co hrát a Jolena se mi nikdy nelíbila. ()

Němi

No jo, je to béčko, ale ke 4* mám dost důvodů: 1: První díl Pěchoty mám strašně rád a tohle je její téměř přímé pokračování (druhý díl beru jako špatný vtip). 2: Sarkasmus, nadhled a ironie se vrátily! Zpívající Sky maršál a jeho hitovka "Good day to Die", slogan "Chcete koupit víc" propagující kšiltovky a kapesní nožíky s maršálovou podobiznou, televizí přenášené popravy odpůrců režimu/federace... prostě lahoda. 3: I když se očividně jedná o produkt směřující rovnou na DVD, přeci jen vesmírné CGI efekty vypadají fantasticky a brouci až na pár vyjímek uvěřitelně. Jen blbec nad tím může ohrnovat nos, na efektech to nestojí a ani nepadá. A za 20 melounů to nemohlo být lepší. 4: Duch fantastické jedničky je přítomen a hlavně - vrátil se i Johnny Rico! Casper van Dien to už potřeboval. Příběh je pak jakousi parafrází na Černočernou tmu. Podobné filmy se nedají poměřovat se seriózními snímky, jen mezi sebou. A kolegou ST3: Marauder je například takový Resident Evil, který na tohle prostě nestačí. Proto 4*. Některé chvilky mi sice vytáhli obočí až někam ke stropu, ale krom přehnaných nábožensko/parodických momentů je všechno v mezích. Kdo nepochopil smysl jedničky, hodí tohle rovnou do odpadu, protože nadhled je tu tak vysoko, až ho někdo nemusí vidět, ale to jak režisér/scénárista-všech tří částí Neumeierer uvažoval jasně napovídá závěr s polibkem a v pozadí padající atomovou bombou... ()

Ratemus

No nekecej, Rocco Johny Siffredi se vrací, ale už mu to bohužel nikdo nevěří. Naprosto nezajímavej díl kdysi tak originální řežby s výbornými hláškami. Scénář pokulhává, celý film sráží hrozné výkony, nemá to to kouzlo, co původní film. Filmaři se snažili ve filmu přijít s něčím, co konečně vysvětlí účel hlavního mozku brouků, ale už to s námi nic neudělá. Tento film je špatný snad ve všem, v čem film může být, naprostá zbytečnost a děkuju už nechceme vědět víc. ()