Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Vitason

,,It's A Good Day To Die!" Brouci jsou zpátky a s nimi i démon černě hodnocených filmů Casper Van Dien a musím říct, že po hodně špatné dvojce se jedná o velice příjemné překvapení, kdy hlavně režisér docela slušně navazuje na Verhovena a pouští do hry starou známou ironii. Navíc si šikovně hraje se symboly (Prolínačka na tvář modlící se zoufalé dívky a střílející hlaveň ve tvaru kříže, přistávající jednotka jako svatozář) a docela si tak utahuje z náboženských fanatiků. Navíc režisér do hry pouští politiku, černý humor (Lopata-nejlepší přítel vojáka) a zmiňované náboženství, čímž dává Hvězdné pěchotě nový rozměr. K tomu se mu povedlo umíchat zajímavý vizuál (Písečná planeta atd.) se slušnými triky. Akce tu sice není tolik, co u Verhovena, ale díky zajímavým postavám (Hlavně Maršál Anoke) jsem se i tak dobře bavil. Škoda jen, že český podtitul Skrytý nepřítel a okatě podivné chování jedné postavy prozrazuje hned o začátku, kdo že to vlastně bude tím zrádcem. Jsou to hodně silné 3* ,ale za to, že jsem byl opravdu mile překvapen a viděl pěkné kozičky, přidám čtvrtou hvězdu, protože trojka si opravdu nezaslouží přibližovat se k hodně nevyvedené dvojce. ()

klerik

A: Boh predsa len existuje, B: Je na našej strane, C: Chce, aby sme vyhrali.... Áno, musí existovať, pretože toto je skvelá ukážka military sci-fi. Film bravúrne skrýva slabší rozpočet (likvidovanie chrobákov je skôr na úrovní "jednoduchej" dvojky), ale scenár je nečakane skvelý (zábavný). Okrem toho pribudli vysielania Federal network a sú rovnako sarkastické ako vo Verhoevenovej klasike. Fanúšikom SF svitá na lepšie zajtrajšky, kedže dnes už na poriadnu výpravnu pecku netreba toľké milióny dolárov... Chceš vedieť viac??? ()

korbitch22 odpad!

Nejzvrhlejší,nejodpornější,nejprimitivnější a nejzfanatizovanější film všech dob! Casper Van Dien se sice vrátil do role Johnyho Rica,to je ale úplně jediné malinké plus,v téhle náboženské sračce,ano slyšíte správně...náááboženské!!!! Dien hraje ve filmu všeho všudy 20 minut,jinak ve filmu chodí po planetě plné brouků partička ochotníků,ve které vévodí uječená slepice,která pořád mele o spáse,bohu,hříchu,smilstvu a všemu vévodí vrchní církevní farař federace,jen totiž víra,víra,víra nás může spasit.Snad nikdy se mi nechtělo tak strašně u filmu zvracet.Náboženská propaganda,která nemá s Hvězdnou Pěchtou nic společného,za celý film se na začátku 2 minuty střílí a pak asi ještě jednou nebo dvakrát během celé stopáže. Dien na konci vleze s partičkou stejně dobrých herců do robotů vytvořených v adobe after efect 0001 a valí zachránit zbytky tý náboženský skupiny.Povede se mu zachránit jednu dívku,jedním výstřelem a to je konec kolem akce,konec filmu,konec mých nadějí že Dien má mozek a že Neumeier je člověk,není. 0%. ()

Chrustyn

Všehovšudy podobná srágora jako zbytečný druhý díl, tentokrát v režii scénáristy legendárního prvního dílu, který i přes své stáří, vypadá mnohonásobně lépe, než tenhle nedopečený polotovar. ()

Yardak

Casper Van Dien je zpátky jako Johnny Rico! Není to žádné překvapení, neboť Hvězná pěchota je jeho nejlepší film (když bereme že tam hrál hlavní roli) a tak proč nezkusit znovu štěstí v pokračování, že jo? :) Sice to není tak dobrý film - je znát že je to video film, ale celkově to je slušný průměr a občas to má velmi světlé chvilky. 60 % Staň se vojákem, buď dobrým občanem! :-) ()

honajz odpad!

Fenomén Hvězdné pěchoty sice nikdy nebyl nějak hvězdný, přesto finanční výdělky stály producentům za natočení dalších dvou dílů. Ve třetí části se vrací Casper Van Dien, což by teoreticky fanoušky mohlo potěšit (jak toho kluka mám rád, tady neměl co hrát), nebýt naprosto infantilního scénáře, mizerného provedení a neskutečně pitomých náboženských keců, které jsou pitomé i pro náboženské fanatiky. Vezměte si jen ten úvod - na planetu, kde lidé odolávají Broukům tím, že mají puštěnou elektřinu do drátů plotu, přiletí hlavní generál na inspekci. Běhá v bílé uniformě a chová se jako idiot už od začátku. Nějaké další zabezpečení kasáren a zákopů, kromě toho elektrického plotu, není. Třeba aspoň dvojitý plot. Nebo něco pro případ výpadku energie, což se samozřejmě stane. Dovnitř se hrnou mraky Brouků, ale kupodivu nad kasárnami velitelů jich je stabilně jen asi pět. Ostatní běhají v oněch vysokých vykopaných zákopech, aby sem tam sejmuli nějakého hrdinného vojáka, vystřelili cosi jako granát, nebo nakonec zavolali Škorpiona. A představte si, všichni kladní hrdinové a velitelé i tento útok přežijí. Celé je to o tom, že na Zemi držený Mozek Brouků ovlivňuje lidi a po ztroskotání záchranného člunu je nutné najít generála, který je mj. populární i svými písničkami, co nazpíval, a samozřejmě odrovnat ten největší Mozek Brouků. Překvapivě zafunguje metoda pitomé blonďaté letušky - modlit se neustále Otčenáš. Dokonce i drsňačka pilotka a broukobijka, když se začne modlit, uvidí kolem hlavy blonďaté letušky svatozář - což je jediný vtipný moment filmu. Jinak to celé drží pohromadě značně nestále, logika dostává na frak neustále, modlení se je nepřestálé - a k nepřestání. Kam se hrabou exercicie. Vskutku film jen pro otrlé. Bonusy nabízejí komentář tvůrců, komentář herců, film o filmu (23:13), dokument o animaci Brouků (11:05), u něhož se notně zasmějete, jak moc si programátoři myslí, že stvořili úžasné efekty, následuje dokument o vybavení vojáků (13:22), videoklip z filmu (2:34) a trailery na 5 jiných filmů. U všeho najdete ale jen GB a NL titulky. ()

SOLOM.

Do třetice všeho dobrého a zlého. Po otřesné dvojce přišla s návratem Caspera a přítomnosti atraktivní Jolene Blalock trocha oživení. i když děj samotný mě moc nezaujal, tak jsem se tady zas až tolik nenudil. Sice to pro mě není ještě ani průměrný film, ale má k tomu velmi blízko. Asi to je i tím, že byl děj rozdělený do dvou částí z nichž mě zajímala jen ta odehrávající se na planetě s šesticí trosečníků. ()

eraserhead666

Podle části obsazení by mě nijak nepřekvapilo, kdyby tohle režíroval Jim Wynorski. Van Dienův návrat prakticky bezvýznamný. Proč někteří lidé kazí filmy náboženskými kecy? Jasně, tady se to dá brát jako kritika (i když to vypadá spíše jako propagace), ale i tak se mi z nich svíral žaludek. Konec je divnej, takový ten nerozhodný předěl mezi epic a shit. 2.5* ()

HellFire

Jestli mi někdo bude tvrdit, že tohle bylo lepší než druhý díl, tak má nos jako Pinocchio. Zatímco dvojka trpěla nízkým rozpočtem, podařilo se tvůrcům dostat maximum z toho, co měli k dispozici. Trojka si jen hraje na něco lepšího a mezitím je to podřadné céčko. Už v prvních minutách jsem se smál jako blázen, když vojákovi vletěla lopata do zad a přišel mu ji vytáhnout Rico (až příliš pozdě mi docvaklo, že tohle bude ten typ filmu, který je nechtěně vtipný, ačkoliv se tváří strašně přísně). To jsem ještě nevěděl, že bude stejně prkenný jako ostatní herecké osazenstvo, které snad od režiséra dostalo příkazem přehrávat o sto šest. Kupodivu ještě horší jsou speciální efekty. Příběhově je trojka v podstatě vykrádačkou dvojky, protože se odehrává taky na vojenské základně, tentokrát však plné vojáků a dobře strážené (to je mi panečku velká změna, ačkoliv po půl hodině plné utrpení se přesuneme dál, ale filmu to opravdu nepomůže). Mimochodem o obranných schopnostech základny by šlo polemizovat dlouhé hodiny. Proč například brouci nenahážou do základny tisíce výbušných brouků? Nebo se neprobourají dovnitř z podzemí pomocí oněch obřích plamenometných brouků? Každopádně se brouci, k překvapení nikoho, brzy dostanou dovnitř, protože přestane fungovat obranná zeď (ve scénáři bylo napsáno, že z ničeho nic přestane jít proud, tak to tak prostě bude!). Stejně tak si Neumeier dovolí napsat scénu, ve které kamery zachytí generála, jak telepaticky komunikuje s nějakým superbroukem. Jak studidní musel tenhle generál být, když vlezl do místnosti za broukem, prošpikované kamerami, a začal mluvit o vyvraždění lidstva? Tohle je prostě a jednoduše urážka inteligence diváka, což je ten nejhorší hřích. Scénárista původní Hvězdné pěchoty si sedl na režisérskou židli a takhle to dopadlo... děs a hrůza plus nechutný střih. Tohle je pouhý odstín Verhoevenova mistrovského díla. Na druhou stranu posledních 15 minut byla super komedie, tak dobře jsem se dlouho nezasmál. Jak může autor scénářů k Robocopovi a Hvězdné pěchotě napsal něco tak amatérského, to nechápu. Tahle slátanina je hodna rozboru od kluků z Red Letter Media – jasný kandidát pro Best of the Worst. ()

Dharter

Když Dhartéřikovi bylo asi sedm let, tak poprvé, a naposledy viděl první Hvězdnou pěchotu. Nevím, jestli mi to něco vproKLAMovalo do mozku, ale po nepříliš povedené dvojce dorazila třetí HP, která dosahuje kvality prvně viděné. Řekl bych, že je snad možná i lepší. Jediné mínus, které snižuje hodnocení, je ta animace brouků a použití rozpoznatelných atrap zbraní. Ty asi byly zakoupeny v nedalekém slumu v Bahrajnu. :) Herci hráli relativně skvěle, satira byla v příznivém množství, a protože jde o direct-to-dvd, je vhodné (do)ocenit umělecký talent tvůrců. Což jsem udělal. ✔ ()

ARI50

A trojka už je dost dobře vylepšená pevnost a tak souboj proti hromadě brouku začíná, dost vylepšené než dovjka. ()

Morholt

Pokud se jednalo o parodii na fašistické totality, tak není co vytknout. Hromadné popravy, všudypřítomná podezřívavost podporovaná vládními kruhy plus reklama na ty správné americké hochy z amrády byla super. Bohužel Neumeier se tomu rozhodl dát náboženský rozměr, jenž měl fungovat jako protiklad k totalitě a to bylo šlápnutí vedle. Dalším negativem bylo to, čím jednička bavila a to souboje s brouky. Já vím, že rozpočet stál za nic, ale nemůžu si pomoct, ždalo se to udělat líp. Škoda, že se Verhoeven nechopil pokračování sám. 30% ()

Lucasion

Tak tohle ne. Stíny, co zabijejí vojáky, aby se na scéně objevilo co nejméně brouků a dialogy, co napsal někdo během natáčení. Chápu, že rozpočet jistě nebyl velký, ale dávat tak okatě najevo, že prostě v téhle a tamté scéně nemohl být brouk, tak to raději uděláme, že stín ho schramstne a odletí jen ruka? Pardon lidi. Casper se vrací coby Rico z jedničky a invaze brouků do třetice začíná. Scénář je opravdu děravý jak ementál a nelogické chování postav je na každém kroku. Nemluvě o nudě, kterou jsem si užil sledováním tohoto filmu. Když srovnám vizuální zpracování s jedničkou, tak to je velký výsměch. Film z roku 1997 vypadá skvěle, ovšem 11 let a trojka je vizuálně opravdu špatná. Samotný závěr je neskutečný patos. Jediné co filmu dělá čest je "It's a good day to die" song, který je parádně chytlavý a je to vlastně jediné plus na tohle filmu. (19 procent) ()

Lacike

Ešte akčný úvod celkom ušiel a vyzeralo to na lacnú TV variáciu prvého dielu, ale prachy došli asi príliš skoro a tak vo zvyšku filmu putuje parta nesympatických debilov po nejakej púšti a vedu otravné kecy o náboženstve a podobných somarinách. Sem tam sa tam objaví nejaký chrobák a potom nás čaká už len totálne hnusné predigitalizované trochu akčné finále. Medzi klady by som zaradil Caspera Van Diena, ktorý si zopakoval svoju úlohu. Pár sarkastických náborových komentárov, trochu nahoty a v akcii šťavnaté gore. Ako celok to ale príliš nefunguje a tento námet by nezachránil ani rozpočet aký mala jednotka. 3/10. ()

maseer2

už dlouho jsem nebyl tak spokojený po tom, co jsem ohodnotil film 3 hvězdičkami.. ze subjektivního hlediska bych dal možná i 4*, ale musím být trochu objektivní, tak zůstanu u silných 3*:) ... po bombasticky béčkové jedničce (dvojku jsem přeskočil, při hodnocení 21% jsem si na ni vážně netroufl) je tohle přesně to pokračování, které jsem čekal - tzn. opět silně béčkové, parodické a tak trochu úchylné.. jasně, je tam hodně nesmyslů, nelogičností, stupidit a blbostí (proto taky ty 3*), ale já jsem to všechno čekal a dostalo se mi toho ještě spoustu navíc, takže jsem vážně spokojen :) ()

Terva

Song "Dnes se bude dobře umírat" je povedený. Chcete vědět víc? Podívejte se, uvidíte Beheme coutala, jediného boha brouků. Ke konci už to bylo trochu trapné, ale povedenější než dvojka. ()