Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 049)

BAFTA Awards - 1: Najlepsi animovany film + 2 nominacie: Adaptovany scenar / Vizualne efekty ________ 90%. Bolo to opät krasne, ako aj prve dve casti, ale asi sa mi najviac pacila ta druha cast. Nieco malinko mi tu k 5* chybalo, ale neviem co. Nepamätam si presne, o com bola dvojka, ale zdala sa mi byt akcnejsia, vtipnejsia alebo dobrodruznejsia, ale na druhej strane bola tato tretia cast v zavere najdojimavejsia, takze kazda cast ma nieco do seba. Od roku 1995 sa da krasne vsimnut, ako uz pocitacove animaky pokrocili a dnesne male deti sa pri premiere tohto filmu zase budu tesit na prve dve casti a kedze ich nepoznaju, alebo ich nemali este moznost vidiet, bol dobry napad rezisera trosku predstavit Andyho, kto to vlastne bol a ako sa dokazal s hrackami hrat, ked bol este maly. Avsak mne osobne sa tento rok asi najviac pacil animak JAK VYCVICIT DRAKA (2010), ktory ma u mna jednoznacne 5*. ________ Tom Hanks - (Woody) +++ Tim Allen - (Buzz Rakeťák) +++ Joan Cusack - (Jessie) +++ Ned Beatty - (Lotso) +++ Michael Keaton - (Ken) +++ Wallace Shawn - (Rex - zelený dinosaurus) +++ John Morris - (Andy) +++ Jodi Benson - (Barbie) +++ Bonnie Hunt - (Dolly) +++ Produkcia: John Lasseter +++ Hudba: Randy Newman +++ (Videl v 3D kine 03.08.2010) +++(4.8.2010)

Zapomenout, že se dívám na animák, když sleduju animák, tak tomu říkám animák! Pro dospělé žánrový koktejl s ověřením životních zkušeností, pro děti filmová i výchovná přípravka - akční, thriller, komedie, romantika, sociální, psychologická, vztahová i vězeňská dramata... a dohromady skvělá zábava pro všechny. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden s blockbustery.(19.8.2015)

Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré, V podstatě je to jako Útěk z vězení. I malý Andy už vyrostl a tak se svých hraček zbavil. Je to ideální pro lidi, kteří už od 1. dílu také nejsou děti. Mazel celkem naháněl hrůzu. Nejlepší byl španělský mód Buzze. "Když se budu nudit, přepnu si Buzze na Španěla." :D(24.1.2013)

Kvalita v třetím díle mírně klesla, co se hlavně vtipu týče, ale nehodlám měnit názor, že Toy Story považuji za nejlepší 'animák' vůbec. Se Shrekem a s Dobou ledovou to jde od 10 k 5, ale Příběh hraček mě baví pořád. Ať žije Pixar ;-)(8.12.2010)

Toy Story si i potřetí udržel pozici vlajkové lodi Pixaru a možná o kousek předstihl i předchozí dva díly. Je výrazně vážnější občas až depresivní, přesto stále zábavný a vtipný pro děti i jejich dospělý doprovod. Narvaný skvělými vtípky s nimiž si tvůrci dokonale vyhráli (ať už je to Ken nejen se svým úhledným rukopisem nebo Buzzův španelšký mód), scénář hravě roubující klasické "toystory" motivy s klišé vězeňských klasik, kde vedle legrace, hlášek a odkazů nechybí akce, napětí, ale také velmi silné emoce. Počínaje Mazlem, konče scénou na smeťáku. Když se tu hračky chytily za ruce, člověku zvlhly oči a kdyby tuhle scénu nechali tvůcri dojet až do ohnivého konce a film jí zakončili, byla by to šupa silnější něž závěr Fincherovy Sedmičky a asi bychom ji, bez ohledu na věk, nerozdýchali. Přesto jsem rád, že to neudělali.(19.6.2011)

S prvnim Toy Story na VHS jsem v jedenacti chodil i spat... to pak tezko chtit, abych na trojce vnimal chyby. Ne, ze by se nejaka nenasla (snad jen, ze se opet odnekud a pred necim utika), ale pixarovsti ke svym postavam pristoupili s tak neuveritelnou laskyplnou nostalgii a uctou, ze kohokoliv jen lehce "zasazeneho" musi strhnout. Pribehovou ohranost tvurci vynahrazuji vypilovanou praci v kazde scene, kde do dokonalosti dotahli vyuziti prostredi a charakteru jednotlivych hracek. Hravost se za tech 15 let nevytratila, naopak prekracuje oba dily. Jak toho jsou po tolika filmech jeste schopni, je mi zahadou. Treti cast ale presto neni rozjuchana zabava. Nostalgicke detaily typu Andyho tricka z prvniho filmu na starych fotkach jsou jen spicka emocniho ledovce, ktery se na fanousky vyvaly. Skrz plastikove hracky se resi veci, od kterych maji deti jeste par let pokoj a pri vypjatych momentech, kdy i mne spadlo cosi do oka, smetou (opet) zive kolegy pred i za kamerou. Za tech patnact let se nezmenila jen uroven grafiky, ale i pristup k detskemu divakovi, ktery v treti casti serie dostane dospely zazitek s necekane temnymi tony. __ Trilogii uzavrel Pixar s nebyvalym citem a vkusem, a s pribehem, ktery z ni udelal neoddelitelny celek.(21.6.2010)

Sepsal jsem ten nejdelší komentář v dějinách csfd, ale nechám si ho. Na přání rád zašlu, ale ono opravdu stačí vědět, že jsem byl nadšen. Když třetí díl předčí očekávání fanatického blázna do Toy Story, není moc co dodávat. Nostalgie mnou cloumala, co to jen šlo. Díky i za Pavla Bobka. Mám v botě chřestýše, v oku slzu a na tváři úsměv.(1.7.2010)

Toy Story nikdy nebylo z mých nejoblíbenějších disneyovek. Přesto, vzpomínka na to, jak jsem jako malá šla s taťkou do kina na první díl a dostala jsem v kině Toy Story plakát, který jsem si pak pověsila v pokojíčku na dveře, je pěkná. Takové věci se nezapomínají... Je sice pravda, že když takhle po letech přijde do kin třetí díl, člověk je možná trochu skeptický - já osobně ve třetí díly moc nevěřím. Ale přesto mi vzpomínka na první i druhý díl nedovolila se na trojku nepodívat. A byla jsem docela překvapena. Nejenže i trojka má slušný příběh a rozhodně má co vyprávět s tím, že osud Andyho hraček tak nějak ukončuje, ale je i vcelku zábavná. Já se tedy u pár scén docela nasmála (hlavně u Buzzových španělských kreací) a byla jsem ráda, že tvůrcům nedošly nápady... Rozhodně se nejedná o zbytečný film. Třetí díl totiž krásně doplňuje celý příběh. ~(4,2)~(28.10.2010)

Ani třetí pokračování neztrácí na kouzle a úrovni této monumentální TOYSTORY zábavy založené na jednom jediném mega nápadu - oživlé hračce. Na tomhle se dá postavit celá nekonečná série a pořád bude o čem psát a na co koukat. Tenhle díl má oproti jiným o něco víc srovnání se světem dospělých, to je jediné mínus. Ale spoustu detailů a vtipných gagů je naopak značným osvěžením a plusem. I nové hračky a jejich osudy, jako Mazel, Maximimino a především Ken, udržují kvallitu filmu na přijatelné úrovni. Jedno je pro nás lidi nedostižné - jejich nekonečná energie i bez jídla, jejich oddanost i beze slov a už jen podstata jejich bytí - KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ! Doma už máme Woodyho, od včera také pana Brambůrka. Já chci taky jednoho - Šášu. Slibuju, že se o něj budu starat a mít ho ráda.(25.12.2010)

Nejtemnější Příběh hraček v rámci možností. Sice je to pořád to samé dokola (někdo odněkud utíká, někdo někoho zachraňuje), ale pořád je to super. I když nadšený jsem tentokrát o něco méně.(16.6.2010)

Nedoufal jsem, že třetí pokračování může bát lepší než fantastické předchozí dva díly, ale světe div se je to lepší ! A setkáni Kena s Barbie byl geniální nápad na který budu douho vzpomínat.(21.7.2010)

Úplně nejlepší díl ze všech. Opravdu jsem to nečekala, ale tenhle kousek mě dostal. V průběhu filmu jsem byla neustále napnutá co bude dál a na konci dojatá jako už dlouho ne... Velmi silný zážitek.(21.12.2010)

Za posledné roky som dal pár animákom štyri hviezdičky, ale až teraz som si uvedomil, ako vplyvom pokračovaní DOBY ĽADOVEJ a spol. klesli moje vlastné nároky na dobrý animovaný film. Pretože tretí Príbeh hračiek JE ozaj dobrý animovaný film a JE oveľa lepší než väčšina z poslednej doby. Možno aj preto, že je vhodný aj pre dospelých. Akčná jazda plná originálnych prístupov...(21.4.2012)

Přiznávám, že jsem byl skeptický a obával se, že už to bude recyklace použitých nápadů. Ale kdepak! Je to další pixarovská jízda postavená na propracovaném scénáři, která se nebojí své hrdiny postavit do prostředí podobně příjemného jako to, ve kterém se odehrává první půlka VALL-Iho. A když šlo hrdinům o život, tak jsem se o ně vážně bál! Kdy se tohle naposledy nějakému filmu povedlo (a nemusí jít jen o ty animované)? Smekám!(1.9.2010)

Tak tohle byla ta nejuspějšnější animovaná trilogie! Jedničku a dvojku jsem miloval když jsem byl malej a vyrůstal jsem na tom prostě můj film z dětství a neuvěřitelná nostalgie když jsem na to koukal. Příběh je naprosto perfektní napínavej skvěle promyšlenej chvílema mi to připadalo jako gangsterka s hračkami! Hlavní padouch si zasloužil to co měl! Hodně jsem se u toho smál hlavně Buzzovi jako španělskýmu tanečníkovi a zženštilému Kenovi. Bylo tam spoustu nových sympatických postav a spousty hrozně dojemných scén že mi málem u konce filmu ukápla slza jak to skončilo krásně. Fakt tohle je jeden z nejlepších animovaných filmů vubec a mělo by to vidět každé dítě ;)(30.1.2011)

Ano, Toy Story je prvoplánové dojemné a už potřetí se řeší ta samá věc (loajalita hraček k jejich pánovi Andymu), ale sakra, je to první animák, u kterého jsem měla slzy v očích.(14.11.2010)

Velmi vydařený comeback!(1.12.2010)

Tak mám za sebou celou trilogii Toy Story v jednom dni a musím říct, že jsem spokojený. Začalo to sice pozvolna průměrnou a ne příliš výraznou jedničkou, pak ale přišla o něco zábavnější a svižnější dvojka, které jsem dal 4 hvězdičky a na konec jsem si pustil tento díl, který se stal jednoznačně nejlepším. Bavila mě ta trošku hororová linie, do toho španělský Buzz nebo Ken a Barbie. Taky zde byla jednoznačně nejpovedenější hudba, animace se sice o moc nezměnila, ale příběh byl poutavý a plný různých nápadů. Přesně to, co mi chybělo v předchozích dílech zde bylo: radost, napětí, smích, dojetí, prostě vše, co má animák mít proto, aby patřil do top třídy. 90%(20.12.2010)

Po geniální úvodní sekvenci tempo snímku mírně upadne. I humor je ve třetím díle dávkován o něco střídměji, než v předchozích dvou dílech. Zato příběh na mě působil nejpropracovanějším dojmem, možná bych se nebál říct i nejdospělejším. Za vyložené pozitivum považuji to, že diváci byli ušetřeni hudebních vložek, viz druhý díl a příšerná písnička uprostřed filmu. Škoda, že hlavního záporáka divák odhalí během sekundy, podobnost se zlatokopem z druhého dílu trošku vadí. Každopádně ani třetí díl nezklamal, Pixar odvedl skvělou práci a já nemám nejmenší problém, i přes drobné výtky, udělit maximální hodnocení.(17.6.2010)

Megalomanský Pixar se po 11 letech vrací s dítkem, se kterým mu začala jeho neskutečně úspěšná cesta nejvýdělečnějších filmů všech dob. Od prvního dílu uplynulo už neuvěřitelných 15 let a zestárli jak jeho tvůrci, diváci tak i představitelé. Hlavní hrdinové, tak mají před sebou svůj největší problém a to ten, že už se pro svého dospělého majitele stali nezajímavými a čeká je cesta do školky, které vládné roztomilý ale zároveň zákeřný plyšový medvěd s bandou zvláštních individuí v čele s metrosexuálním Kenem. Třetí díl už není tak přelomový jako byl ten první a po pravdě ani tak vtipný jako ten druhý (nejvíce pobaví nepovedený restart Buzze) ale Pixar rozhodně nezklamal a (podle všech indicií) rozloučení to je ve velkém stylu. Tento díl je ze všech nejdelší, nejkomplexnější, nejakčnější a určitě i nejdojemnější -na konec doporučuji připravit kapesníky-. Vizuálně je vidět jasný skok oproti předchozím dílům a to převážně v propracovaném a často se měnícím prostředí od prostého domu, přes interiéry i exteriéry školky až po obrovskou skládku -kde nás čeká jedna z nejsilnějších scén celého filmu- ale to už v dnešní době patří ke standardu. Nové "Toy Story" nepřekonává své starší bratry ani většinu Pixarovek ale rozhodně se jedná o výbornou zábavu, kde se pobaví opravdu celá rodina a to je u většiny rodinných filmů vzácnost.(19.6.2010)

Trojka paroduje snad všechno, na co si člověk vzpomene. Od klasických filmových scén typických pro určité žánry až po konkrétní filmy. Například bych v životě nečekal, že budou v pixarovce parodovat Frajera Luka. Navíc tu jsou narážky na homosexualitu, hovínka, moč, prostě na co si vzpomenete, takže to není film jen pro děti. A když už se náhodou začnete na chviličku nudit, zachrání to Buzz Rakeťák jako Mexičan z telenovely. Nejlepší díl. 80%(28.10.2010)

1 3 4 5 6 7 8 9 14 27 40 53