Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

rikitiki

Dost řemeslně slušný film, ale nejlepší? Pro mě rozhodně ne, na to je příliš čitelný, příliš jednoznačný. Milá moralita, nic víc. ()

honajz

Až na ten konec, přepálenou stopáž a pár zbytečně sladkobolných situací velice dobrý film o vytrvalosti a o tom, že člověk má jít za svým cílem. ()

Ivoshek

Jak přežije nevinný člověk doživotní kriminál? Jak zapadne do party? A jestli se pokusí utéct, zkusí to aspoň trochu neotřele? A proč má sakra zrovna plakát Rity Haywort? :-))) ()

adam_olesnan

Toto je proste sila, Moja absolútna jednotka. Bezkonkurenčne najlepší film aký som kedy videl. Vlastne nepotrebuje komentár, treba ho jednoducho vidieť. Geniálne obsadenie, geniálny dej, geniálna melódia Thomasa Newmana. Frank Darabont a jeho životné dielo, ktoré len ťažko niekto prekoná... Toľko ľudskosti zprostredkovanej z vazeňského prostredia. Neskutočný príbeh priateľstva, a NÁDEJE. Kto neuvidel, nepochopí a prichádza o to najkrajšie čo bolo kedy natočené. Poklona. ()

Scrytcher

Určitě u každého z vás existuje nějaký film, který vás velice ohromil tak, že jste celou dobu trvání toho filmu byly zaražení do sedačky a ani na minutu jste z něj nespustili oči. U mě je to právě Shawshank Redemption,nádherný film o přátelství, po kterém jsem se sám sebe ptal, jestli vůbec lze něco takového natočit. Neuvěřitelně emotivní příběh, který mi po celou dobu po celou dobu připadl neuvěřitelně skutečný. Oproti Zelené míli mi Shawshank přišel mnohem dojemnější, emotivnější, citlivější....prostě lepší Ze začátku jsem si říkal, že Tim Robbins asi nebude ta nejlepší volba a o to víc jsem si na konci nadával. Nedokážu si představit nikoho lepšího, kdy by se na tu roli více hodil. Pane Darabonte, smekám před vámi klobouk, je to jedním slovem PERFEKTNÍ.. ()

borsalino

Přestože se točí stále méně takto dějově silných a současně velice lidsky laskavých filmů, tak film Vykoupení z věznice Shawshank mezi tyto rarity bezpochyby patří. Současně to dokazuje, že pokud má film příběh, myšlenku, pointu, výborné herecké obsazení a šikovného režiséra, není potřeba pro vykreslení a podání takového příběhu žádné efekty, dramatické scény, svalnaté geniální superhrdiny, souhru šťastných náhod a jiné nesmysly. Myslím, že právě tento snímek patří do hubeňoučké skupiny TOP filmů, vedle filmu Zelená míle, Schindlerův seznam aj. a právem si zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

SOLOM.

Darabont je hodně dobrý režisér a já mám raději jeho starší kousky. Ani při zfilmování Kingovy předlohy nezklamal a dal tak šanci vzniknout jednomu z nejlepších filmů. Vše podstatné tu už řekli ti přede mnou a nerad bych jen papouškoval. Alespoň jsem měl konečně možnost vidět film, který se stal inspirací mého oblíbeného seriálu. Nenašel jsem tu skoro nic, co bych mohl tvůrcům vytknout, jenže plné hodnocení tomu stejně nedám. Proč? Není to proto, že bych se nechtěl nechat strhnout davem (to stejně nedělám), ale plné hodnocení (ať už v procentech, nebo hvězdičkách 90-100%) dávám pouze filmům, které na mě udělali nezapomenutelný dojem a dali mi něco nového – Tady je všechno dobře natočené, herecké výkony super, ale pořád mi tu něco chybělo k úplné dokonalosti. Takže ve finále to vidím na 89%. ()

Sofia

Předem se všem omlouvám, ale za 5 prostě nedám. Ano, je to silný příběh, ale pár maličkostí mi tam přece jenom vadí - klišé (všichni dozorci jsou sadistická prasata, ředitel jakbysmet), kýč (poslední scéna na pláži...), nedostatečná práce maskérů - všichni zúčastnění vypadají po 20 letech úplně stejně...film se mi taky zdál chvílemi zdlouhavý, kratší stopáž by neškodila. Je mi fakt líto, ale na postu nejlepšího filmu Shawshank nevidím. ()

Peetas

Co k tomu dodat, vynikající zápletka a konec, a taky zajímavost po mě, že po každém shlednutí se mi tento film čím dál víc líbí, nemám nic k vytknutí, tomuhle filmu prostě prvenství opravdu patří. ()

Ištván87

Ale jo. Vykoupení je supr film. Podle mě to sice není nejlepší film, ale míň jak pět hvězdiček mu stejně dát nemůžu. ()

veru_needy

Geniální drama z vězeňského prostředí. Film nabídne více než zajímavou zápletku a naprosto jedinečný příběh. Vězeňské prostředí působí na diváka velice věrohodně a pěkně se vším všudy, co k němu patří. Máme zde možnost pozorovat vývoj jednotlivých postav během těch 20 let, kdy se děj odehrává. Samozřejmě nesmím ani opomenout výborné herecké výkony. Líbilo se mi, že vše na sebe pěkně navazuje a je to divákovi srozumitelně vysvětleno, takže děj tvoří dohromady jeden geniálně propracovaný logický celek. S filmem jsem spokojena, ale na druhou stranu si rozhodně nemyslím, že je to ten největší klenot co byl kdy natočen, jak mnoho lidí říká. ()

JASON_X

Neříkám, že je to vyloženě špatnej film. Ale bezkonkurenčně nejlepší film podle uživatelů ČSFD? Tahle sentimentální rozbředlá limonáda se sadisticky přepálenou stopáží? Tenhle prvoplánovej šablonovitej doják, tenhle odvar z okopčenýho Escape from Alcatraz? V půlce už jsem umíral nudou. Někteří lidičkové prý u toho v závěru dokonce dojetím i pláčou, jezuskote. Asi jsem mimozemšťan. Naštěstí. ()

Bauer

No,tak k tomuhle nemám co dodat.Řekl bych že jeden z nejlepších filmů všech dob.Hudba dobrá,herecké výkony byly naprosto dokonalé ( především Morgan Freeman ).**************** a klidně více. ()

Mgb21

Byl jsem pln očekávání a to není dobré. Čekal jsem bombu, co mě usadí do sedadla a nepustí, ale byl to "jen" dobrý film. Takže u hodnocení nechávám slůvko zatím! Musím se na to kouknout ještě jednou a zjistit, jestli mě to napodruhé omráčí. ()

becki_tu

Místo toho, abych dlouho chválil všechno možné a používal veškerá možná superlativa budu jen konstatovat, že Frank Darabont a vězeňská dramata k sobě zkrátka pasují jako zima a sáňky. Zamačkávám slzu a opět s radostí měním svůj filmový Top 10. Geniální věc po všech stránkách. Nádhera. ()

duklak2

3 hvězdy dávám jen proto, abych tady mezi Váma nevypadal blbě, když skoro všichni dáváte 5. Film se mi moc nelíbil. Podle mě to na Zelenou míli nemá ani omylem. Trochu se mi líbil akorát Morga Freeman, jinak nic moc, na to jak to každej obdivuje. Kult, kterej asi nikdy nepochopím. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont