Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

W.E.N.D.Y

Je to príbeh, ktorý sa môže odohrať v živote každého z nás, a práve preto ma tak neuveriteľne oslovil. Liam Neeson bol do tejto role ako stvorený- drsňák s dobrým srdcom. Filmov, kde som napätá neustále ako v tomto, som veľa nezažila, a preto 95%. ()

g3rtrud

"I will find you and I will kill you" - Liam Neesonovi uniesli dcéru, on odletí do Paríža a zníži počet kriminálnikov v meste minimálne na polovicu. Taken Vás udrží v napätí po celých 93 minút. ()

Skytavka

JE to taková automatika. Prostě všecky postřílet bez toho, aniž by mě chytli policajti. Ale kdybych ty holky viděla na vlastní oči a měla jeho schopnosti, asi bych taky byla, jak buldozér!:) ()

BenchPress

Akční nářezovka. Neeson mi nejdříve do té role příliš neseděl, ale pak jsem poznal, že on je správná volba. Skvělý akční film a Francouzi ukazují, že dokáží natočit filmy, které se dají srovnávat s Hollywoodskými. A stopáž zvolena naprosto akorát, takhle to má být. Akční od začátku až do konce. 5/5. ()

soldier8cz

Film, který nám rozkresluje život takový jaký je i se svými problémy. Nahlíží na kriminalitu o které všichni víme, ale moc o ní neslyšíme. Je od začátku do konce realistický, nic extra přehnaného. Herecké obsazení perfektní, příběh jednoduchý a přitom Vás zcela pohltí, protože zde je vidět, že v jednoduchosti je krása. Než jsem si uvědomil, že se jedná jen o film, který zobrazuje skutečnosti, které jsou a budou, tak mi to ještě chvíli trvalo i po jeho konci. Francouzi se předvedli v tom nejlepším světle v jakém mohli a na tomto filmu poznáte hned, že to není Amerika. Je to akčně reálné a reálně akčné. Postradatelní jsou taky super, ale to je jiný druh akčního filmu. Lidi, kteří mají v lásce oba tyto snímky, tak jako já, budou vědět, co mám na mysli. Ostatním vřele doporučuji Taken, 96 hodin shlédnout. Pokud máte strach v očekávání, že by se mohlo jednat o něco jako G.I.JOE a nejste fandové tohoto žánru akčních titulů, tak nemějte strach, budete velmi mile a příjemně překvapeni. ()

Gloory

Je dobrý vědět, že si člověk může zajet do Paříže, pozabíjet pár desítek lidí, postřelit manželku nějakýmu šéfovi fízlů a pak v pohodě odjet..... Ale jo - pěknej akční nářez! ()

rasto87

Tak Liam Neeson opäť predvádza, že ešte dlho nebude patriť do starého železa a že je naozaj výborný herec. Je to akokeby novodobý, nezničiteľný Bond. 96 Hodín naozaj ponúka 90 minút akcie, bitiek, strielania. Je to prosťe novodobá akčná pecka, ktorá má efektívne vyvrcholenie. Taken odomňa dostal solidných 5 hviezdičiek ()

svjb

Jak bych se zachoval v podobné situaci? Liam Neeson, tedy pro mě do té doby známý spíše jako jemnější herec, si tu zahrál skvělou roli. V realitě, kterou někdy nechceme vidět, v pravdě, kterou nechceme slyšet, proti zlu, o kterém nechceme vědět. Uvěřitelná dějová linka. Tah na bránu, cílevědomost, pragmatická rozhodnutí a žádný humanismus a slitování se zlem. Absolutně. ()

BisiJoker

Až na holku co běhá jako postižená gazela a na to že jsem se cítil někde mezi totální řežbou a normální pátračku s chozením od osoby k osobě to byl super zážitek. ()

waltosin

Opravdu nezkoušejte unést dceru byválému špionovi, protože je mu stačí 96 hodin aby vás všechny našel a povraždil!!! :D Parádní jízda a musím říct že je to nejlepší francouzký akčňák co jsem kdy viděl. :) 90% ()

Pimpy

Nechápu jak mi tohle mohlo uniknout. Čístý akčnák bez žádných zbytečností a omáčky okolo. Bitky rychlý jak blesk z nebe, brutální a uvěřitelný. Nejde snad ani o to, že ty bitky byly brutální, ale s jakou grácií a elegancí Liam lámal vazy a rozbíjel lebky o různé částí nábytku a věcí okolo. Taťka si šel pro dcerku, to jediné mělo smysl, nic a nikdo smysl v té chvíli nemělo. Občas jsem se přistihl jak sem začal mít husí kůži, šimrání okolo žaludku a úsměv na tváři, když Liam naprosto chladnokrevně, bez mrknutí oka doslova popravoval ty, kdo se mu postavili do cesty. Prostě dokonalost. Mimochodem nebyla to na konci Praha? ()

wallax

Najlepší akčný film roku 2008 a zrejme aj dlho po ňom. Dokonale servírované napätie gradujúce každú sekundu až po záverečné titulky. A hoci je všetka akčná činnosť nalinkovaná v prospech hlavného hrdinu, je to stale geniálne. Pri filme som skameňel (nestihol som si ani ľahnúť do pohodlnej polohy a takmer celý film som odpozeral po sediačky) a nebol som schopný pohybu. Pre mňa je to top akčných filmov. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)